سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۶:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۰۵ تیر ۱۳۹۴در ۳:۰۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,343 بازدید کد خبر:39154 چاپ خبر

تشنج در افطاری رئیس‌جمهور با روحانیون/ سخنرانی حجت الاسلام مبلغی

0

حجت‌الاسلام محمدعلی آهنگران، فرزند مداح معروف و از روحانیون اصلاح‌طلب روایتی از آنچه تشنج در جلسه افطاری رئیس جمهور با علما خوانده، منتشر کرده است.   به گزارش ایسنا  متن این نوشتار به این شرح است:   امشب (پنج‌شنبه) در ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با جمعی از روحانیون و ائمه جمعه در ساختمان اجلاس سران شرکت […]

۶۳۵۷۰۹۲۲۷۰۹۸۰۳۹۰۶۷

حجت‌الاسلام محمدعلی آهنگران، فرزند مداح معروف و از روحانیون اصلاح‌طلب روایتی از آنچه تشنج در جلسه افطاری رئیس جمهور با علما خوانده، منتشر کرده است.

 

به گزارش ایسنا  متن این نوشتار به این شرح است:

 

امشب (پنج‌شنبه) در ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با جمعی از روحانیون و ائمه جمعه در ساختمان اجلاس سران شرکت کردم.

 

آقایان مدعو از روحانیون برجسته تهران، قم و سمنان بودند. پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور تنی چند از فضلا و روحانیون همچون حجج اسلام سید مهدی طباطبایی، جوادی آملی، ادیب و مبلغی به ایراد سخن پرداختند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین ادیب استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بنده از رئیس جمهوری محترم به عنوان مجری قانون اساسی می‌خواهم که در کنار حراست از دستاوردهای علمی و فناورانه نظام، تعریفی دوباره از راهکارهای چگونگی دفاع از حقوق مردم بر اساس اصول قانون اساسی ارائه دهد؛ چرا که شاهد هستیم که متأسفانه بر اساس تعاریف و استنباط‌ های غلط، گاهی حقوق مردم ضایع می‌شود که نمونه آن تعطیلی کنسرت‌های قانونی و مجوزدار است که این را نادیده‌گرفتن حقوق مردم و خلاف قانون اساسی می‌دانم.

 

در خلال سخنان حجت‌الاسلام ادیب تعداد قابل توجهی از علما با گفتن احسنت سخنان او را تایید کردند و از طرفی حدود هفت هشت نفر از ائمه جمعه فریاد برآوردند و با شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه، جلسه برای لحظاتی به تشنج کشیده شد. یکی از امامان جمعه که در ردیف مقابل من نشسته بود بلند شد و اعلام کرد ائمه جمعه جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنند اما کسی جلسه را ترک نکرد و همه جمع معترضین نشستند و جلسه آرام گرفت.

 

آنچه بیش از هرچیز باعث آرامش مجلس شد سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی بود که به شعاردهندگان تذکر داد « بجای غرش کردن و شعار دادن به فکر آبروی اسلام باشید و به داد اسلام برسید .»

 

آهنگران در پایان نوشته است که ظاهرا همچون ضیافت افطار فعالان سیاسی ، افطار روحانیون هم متاثر از موضوعاتی چون ممنوع‌التصویری بوده و این بحث و مناقشه را پایانی نیست.

 

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام مبلغی نیز حضور داشته و سخنرانی کردند.

 

 

 

 

 

دیدگاه

  1. دنیا دنیا تاسف میخورم که درمملکتی نفس میکشم که ادمهایی وجود دارند که درکمال خودخواهی کمترین وبدیهی ترین حقوق را برای افکار مخالف خود قایل نیستند!؟ اقایان علما (بویژه)خواهشا سری به محتوای شگفت انگیز نهج البلاغه بزنید بلندنظریها ومفاهیم فوق العاده انرا مرور وتامل بفرمایید وارزش افکارانسانها وتضارب ارا درنظر ایشان رامطالعه نمایید قطعا باتفکر دران ازپیشگاه این مردم عذرخواهی خواهید نمود؟!!

    [پاسخ]

  2. ای خدا من ندانستم پسر اهنگران اصلاح طلب وای حتما طرفدار …هم بوده

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط