سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۵:۵۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۴ تیر ۱۳۹۴در ۷:۰۸ ب.ظ تعداد بازدید: 319 بازدید کد خبر:39143 چاپ خبر

آشنایی با بد افزار کیلاگر

0

کی‌لاگرها برنامه‌ های نرم ‌افزاری یا قطعات سخت ‌افزاری هستند که کار اصلی‌ آنها ربودن اطلاعات و اسناد هویت شخصی می باشد. کی لاگرها تمامی داده های ورودی به کامپیوتر از کلیدهایی که کاربر در صفحه کلید فشار می دهد تا صدای کاربر هنگام مکالمه و محتوای موجود در کلیپ برد را در قالب یک […]

ecrime_gangster_RGB

کی‌لاگرها برنامه‌ های نرم ‌افزاری یا قطعات سخت ‌افزاری هستند که کار اصلی‌ آنها ربودن اطلاعات و اسناد هویت شخصی می باشد. کی لاگرها تمامی داده های ورودی به کامپیوتر از کلیدهایی که کاربر در صفحه کلید فشار می دهد تا صدای کاربر هنگام مکالمه و محتوای موجود در کلیپ برد را در قالب یک فایل رمزگذاری شده ثبت و ضبط می کنند.
این نرم افزار در رایانه های آلوده طوری عمل می کرد که شماره کارت و رمز دوم(CVV2) و سایر اطلاعات حساب مالباختگان را از طریق ایمیل به رایانه شخصی سازنده این بدافزار انتقال نموده و وی نیز شماره حساب و رمز دوم قربانیان را از ایمیل خود دریافت نموده و سپس در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت از حساب آنها می نماید .
بیشترین راه های انتقال برنامه های کیلاگر از طریق کول دیسک – شبکه – DVD – لینک های آلوده – منابع نامطمئنی که از آنها برنامه دانلود می شود می باشد.
نوع دیگری از کی لاگرها، کی لاگر سخت افزاری می باشند که این نوع کیلاگر ها غیر قابل کشف توسط نرم افزار های امنیی هستند و برای پیدا کردن این کیلاگر فقط لازم هست شما پشت کیس سیستم خود را چک کنید و مکان ورود کیبورد به کیس را ببینید که آیا رابطی بین این دو وجود دارد یا خیر این نوع کی لاگرها به پورت های ورودی دستگاه وصل می شوند. و کارکردی مشابه به نوع نرم افزاری خود را دارند و مجرمان از آنها بیشتر در مکان های عمومی استفاده می نمایند که بهتر است کاربران قبل از استفاده از سیستم در مکان های عمومی از اتصال وسایل جانبی به کامپیوتر مطلع شوند.
توصیه ها جهت جلوگیری از این گونه سرقت ها:
۱٫ در هنگام عملیات بانکی از طریق اینترنت و فضای مجازی سعی شود حتی الامکان از طریق صفحه کلید ویندوز یا صفحه کلیدی که خود درگاه بانکی در اختیار کاربر قرار می دهند استفاده کنند تا قربانی بعدی این گروه از مجرمین نباشید .
۲٫ در هنگام خرید اینترنتی و دیگر عملیات بانگی مشخصات حساب در آیتم های مربوطه بصورت رندومی درج گردد تا اینگونه نرم افزار ها در ارسال و دریافت اطلاعات با مشکل مواجه گردد و نتوانند به صورت دقیق اطلاعات را برای هکرارسال نمایند .
۳٫ اسپم ها « ایمیل های ناشناس » دریافتی را در سیستم باز ننمایند چون ممکن است این گونه ایمیل ها محتوی بدافزار کیلاگر باشند .
۴٫ دانسته و روش های شناسایی آلودگی سیستم به کی لاگرها را (پایین آمدن سرعت سیستم- بررسی تاریخچه مرورگرها و سیستم- بررسی پس زمینه سیستم در حال اجرا ) را افزایش دهید.
هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir اطلاع دهید.
فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط