سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۸:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۴ تیر ۱۳۹۴در ۳:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 334 بازدید کد خبر:39135 چاپ خبر

Cyclee ، پروژکتوری کوچک برای کاهش تصادفات دوچرخه سواران

0

باعث تاسف است که بگوییم همه ساله دوچرخه سواران زیادی در سراسر جهان به دلیل تصادف با خودروها از بین رفته و یا آسیب هاب فیزیکی بسیاری می بینند.بر اساس آمارهای جهانی ، در کشور هایی که از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه رایج استفاده می شود ، نرخ تصادف دوچرخه سواران در هر کیلومتر چیزی حدود ۲۶ تا ۴۸ برابر بیشتر از تصادفات اتومبیل هاست.حالا ایده مفهومی جالبی با نام Cyclee ، می خواد میزان این تصادفات را حداقل در شب به حداقل برساند.Cyclee در واقع یک پروژکتو کوچک برای نمایش اعلان ها در پشت دوچرخه سواران برای هشدار به رانندگان پشت سر است.

ایده Cyclee  بسیار ساده اما کاربردی است.یک پروژکتور کوچک که بر روی هر دوچرخه ای قابل نسب بوده و اعلان های سفارشی صاحب دوچرخه را در قسمت پشت وی نمایان می کند.این اعلان های نوری رانندگان پشت سر دوچرخه سوار را از حضور وی مطلع ساخته و وضعیت او را هم همچون یک چراغ راهنمای پیشرفته در خودرو ها ، مشخص می کند.

تمام اعلان ها و علائم دلخواه کاربر از طریق اپلیکیشن موبایل Cyclee که به صورت بیسیم با این گجت کوچک ارتباط برقرار کرده ، قابل برنامه ریزی و تغییر است.

ایده ساخت این پروژکتور جالب از ذهن یک طراح آذربایجانی با نام Elnur Babayev خارج شده اما این گجت هنوز به مرحله تولید و بهره برداری اقتصادی نرسیده است.

در ادامه شما را به دیدن تصاویری از Cyclee  دعوت می کنیم :

Cyclee

منبع :  boredpanda 

سرویس فناوری کشکان/رامین نجفی

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط