سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۰:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۰ خرداد ۱۳۹۴در ۱۲:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,187 بازدید کد خبر:38934 چاپ خبر

پیگیری مشکلات مردم به ثمر نشست/ وقتی خیّرین به کمک بچه های کم شنوا می آیند

0

انعکاس مشکلات مردم روستای ضرون از توابع استان لرستان در سرویس مشکلات مردم باعث شد تعدادی از خیرین، بخشی از مشکلات اهالی این روستا را از جمله مشکل کم شنوایی بچه های یک خانواده محروم را برطرف کنند. به دنبال انتشار گزارش« پای درد و دل مردم روستاهایی در دل سنگ/ مادری با چند فرزند […]

۲۰۱۵_۶_۱۹_۱۴_۵۸_۴۶

انعکاس مشکلات مردم روستای ضرون از توابع استان لرستان در سرویس مشکلات مردم باعث شد تعدادی از خیرین، بخشی از مشکلات اهالی این روستا را از جمله مشکل کم شنوایی بچه های یک خانواده محروم را برطرف کنند.

به دنبال انتشار گزارش« پای درد و دل مردم روستاهایی در دل سنگ/ مادری با چند فرزند ناشنوا: سهم ما از بهزیستی یک سمعک خراب است» با دفتر خبرگزاری خبر آنلاین تماس گرفته شد. در یکی از این تماس ها، یک فرد خیر اعلام می کند حاضر است سمعک برای بچه های ناشنوای زهرا تهیه کند.

به مدت فاصله ی کوتاهی، ارتباط خبرنگار ما در لرستان با این فرد خیر برقرار می شود:«بسیار خوشحال خواهم شد اگر بتوانم برای این بچه های معصوم، سمعک تهیه کنم. ماه مبارک رمضان است. خداوند خواسته که در این ماه، برای هم وطنانم قدم کوچکی برداشته باشیم.»
بچه های ناشنوای زهرا به درخواست و تأمین هزینه های مرد خَیر به کلینیک شنوایی مراجعه می کنند. حسین کوهنانی-آسیب شناس شنوایی و تعادل-، قالب گیری گوش آن ها را برای تهیه سمعک انجام می دهد. سمعک برای هر سه فرزند زهرا به گفته ی این آسیب شناس شنوایی مناسب است و می تواند شنوایی آن ها را تقویت کند:«شنوایی بچه ها در محدوده ی شدید بوده و برای آن ها سمعک MAX E SP”” مناسب است. بعد از استفاده از سمعک ها و طی دوره ی گفتاردرمانی که این دوره را هم همکارم به صورت رایگان انجام می دهد؛ بچه ها همه ی صداها را می شنوند.»
حسین کوهنانی، قالب گیری گوش علی اصغر را انجام می دهد. دست علی اصغر روی دو گوشش بلند می شود. حروف گنگ، پرشتاب بیرون می آید. زهرا، نگاهی به علی اصغر می اندازد:« هزینه های درمان بچه ها گران بود. دستم به خرج درمان نمی رسید. امروز اولین باری است که بچه ها را برای شنوایی شان به مطب می آورم.»
زهرا نگاهش را به تابلوی گوش برجسته ی روی دیوار کلینیک می کشاند. سرش را پایین می اندازد. مادر، توی چشمانش، برق می زند. صورتش سفید می شود. آسیب شناس شنوایی، نگاه مادر را دنبال می کند:«خدا بزرگ است. خداوند به آن مردی که هزینه های شنوایی بچه ها را تأمین کرده؛ یک دنیا بخشیده است. من هم می خواهم در این کار خیر سهیم باشم.»
در همه ی حسرت های ناشنوا، حسین کوهنانی-آسیب شناس شنوایی و تعادل- هم نقشی را در “مام میهن” روی صحنه می برد؛ نقشی که در آن دومیلیون تومان از هزینه های درمان و دوره ی تربیت شنوایی رایگان را در دنیای شنوای بچه ها سهیم می شود.


با ۱۴ میلیون تومان کمکِ مردِ خیر با آسمان می خندند

زهرا و بچه های ناشنوایش از کلینیک شنوایی بیرون می آیند. کار قالب گیری گوش چند روزی طول می کشد. زهرا گوشه ی صورتش را توی چادر پنهان می کند:«قیمت ۶ سمعک و هزینه ی قالب گیری گوش بچه هایم ۱۴ میلیون تومان شده، نمی دانم با چه زبانی از آن مرد خَیری که او را نه می شناسم و نه دیده ام؛ تشکر کنم؟ با این کمک ۱۴ میلیون تومانی، دست و سایه ی مرد خَیر روی سر بچه هایم بلند است.»
زهرا دست علی اصغر را در دست می گیرد. دست هایش زبر شده و ترک دارد. صدایش کمی می گیرد. حرف هایش به کندی بیرون می آید. دستش را مشت می کند. روی قلبش می گذارد:«از خوشحالی، قلبم تندتند می زند.»
زهرا می خندد. علی اصغر به آسمان نگاه می کند. با دست کوچکش گنجشکی را نشان می دهد. ادای گنجشک را با تکان دادن دست هایش درمی آورد. خنده ی مادر و بچه های ناشنوا به آسمان می رود.

 

خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین و پایگاه خبری کشکان: فاطمه نیازی

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر شرفت درود بر شرفت درود بر شرفت تاسف برای مسولین خیلی ها سیاسی مدرسه میسازند ولی حاضر نشدن یه سمعک برای این بندگان خدا بخرن

  [پاسخ]

 2. آقایاخانم گراوند برات متاسفم که از روی غرض کامنت می گذاری

  [پاسخ]

 3. بنی آدم اعضــای یک پیکــــرند کـه در آفرینش ز یک گوهرند

  چو عضـوی به درد آورد روزگار دگـــر عضــوها را نماند قرار

  خداوند خیر محترم را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد /تشکر ویژه از خبرنگار محترم سر کار خانم نیازی که با پیگیری های مصصم و مجدانه خودش باعث شد که مشکل رسانه ای بشه و یکی پیدا بشه مشکل رو برطرف کنه.

  اما روی سخن من با رئیس اداره مربوطه هستش

  جناب آقای فتحی چرا شما دارید افکار عمومی رو با فرستادن یک جوابیه ای قانع میکنید که در بخش سوم این جوابیه نوشتید ((سمعک برای توانخواه شیدا طبق نظر کارشناس محترم شنوایی کارایی ندارد. ))

  خوب حالا چطور شد سمعک بدون کوچکترین مشکلی برای هر سه نفر نصب شده و مشکل شنوایی برطرف شده؟؟؟؟؟

  حالا سوال اینجاست چرا مدیر محترم این اداره به جای رفع مشکل مردم و ارباب رجوع با فرستادن جوابیه قصد تحقیر خبرنگار رو داشت /چرا حاضر نیست به خودش اجازه بده که اهالی رسانه آن اداره طویل رو مورد نقد قرار بدن؟؟؟؟

  جوابش فقط چند جمله میشه رئیس اداره محترم فکر میکنه در مقام ریاست خواهد ماند و با این جوابیه ها طوری به مردم القا میکنه که مشکلی نیست و همه چیز در امن و امانه خبری از مشکلات نیست ./

  اما پیشنهاد من به رئیس محترم

  برادر عزیز م جناب آقای فتحی به جای اینکه خبرنگار رو مورد انتقاد قرار دهید کمی تواضع از خود نشان دهید و بگذارید مورد نقد قرار بگیرید چون این نقد است که باعث پیشرفت جامعه خواهد شد/ مگر این نیست که خودتان در آخر جوابیه نوشتید “خدمت به معلولین به خصوص در منطقه های محروم را وظیفه خود دانسته و به آن افتخار می کنیم” خوب بسم ا…

  [پاسخ]

  فتحی در :

  جناب اقای ابراهیمی با عرض سلام . خسته باشید ما هم خوشحالیم که مشکل این چند نفر حل شده خدمت حضرتعالی عرض کنم که خدماتی که در این چند سال به معلولین انجام گرفته که ان هم وظیفه بوده و مقایسه ان با چند سال گذشته متوجه خواهیدشد که از هیچ گونه تلاشی برای خدمت به معلولین دریغ نشده
  معلولینی که در سال ۹۳ مورد حمایت قرار گرفته چند نفر بوده و در ۲۰ سال گذشته چندنفر ؟ حق پرستاری معلولین قطع نخاع چند نفر بوده حالا چند نفرند ؟ چند قطع نخاع پشت نوبت بوده و اکنون چند نفر پشت نوبت هست ؟ وسایل کمک توانبخشی ( عصا /واکر / توالت فرنگی/ تشک مواج / تخت / ویلچر/ لوازم بهداشتی شامل باند / گاز / بتادین و سرم شستشو / و …… از کجا به کجا رسیده توزیع سمعک چند درصد رشد داشته کودکانی که از داشتن پدر و مادر محرومند چند نفر بوده که مستمری گرفته اند و حالا به چند نفر افزایش پیدا کرده /غربالگری بینایی کودکان ۳تا ۶ سال که به بیش ۱۰۵۰۰ نغر رسیده و غربالگری شنوایی نوزدان به بیش از ۳۰۰۰ نوزاد در سال رسیده ودر غربالگری بینایی و شنوایی در استان جز دو شهرستان برتر اعلام شده / در پرداخت بلا عوض مسکن مهر و روستایی و خودساخت نسبت به گذشته و شهرستانهی دیگر چه خدماتی انجام شده / در هزینه درمان چه خدماتی انجام شده ؟/ در بحث مناسب سازی چه پیگیرهایی انجام شده چند با توجه به محرومیت شهرستان باید تلاش بیشتری انجام شو د و معلولین شایسته خدمتند و همه باید کمک کنند

  [پاسخ]

 4. درود بر قلم هایی از این دست….این است رسالت قلم و خبر و خبرنگار. و درود بر دستهای سخاوتمند هموطنانمان.
  آفرین فاطمه.

  [پاسخ]

 5. درود بر شرافتت

  [پاسخ]

 6. به آسیب شناس حسین کوهنانی و به همکارانش در کلینیک شنوایی مهر برای سهیم شدن در این کار خیر تبریک می گم.
  اجرتون با خدا.
  ماه رمضان دل مردم رو شاد کردین.

  [پاسخ]

 7. با سلام من پدر یکی از بچه های ناشنوا هستم دست کارکنان کلینک شنوای مهر که برای آبادانی شهر خودمون تلاش فراوان می کنند و همچنین خبرنگار محترم که این خبرو به گوش خیرین رسوندن درد نکنه با آرزوی اینکه با کمک شما هیچ ناشنوا و کم شنوایی در شهر عزیزمون پیدا نشود

  [پاسخ]

 8. خدایا نعمت شنیدن را از کسی دریغ مدار و اگر هم چنین شد خیرینی گمنام و مسئول برایمان عنایت فرما

  [پاسخ]

 9. سلام متشکر خیر محترم ای کاش ثروتمند های کوهدشتی هم گوشه چشمی به معلولین داشته باشن

  [پاسخ]

 10. سلام ازکارخیر خواهانه شما خیرخواه گمنام و مخوصا ازجناب آقای حسین کوهنانی تشکرمیکنم انشالله همیشه پاییدار باشید

  [پاسخ]

 11. امام خامنه ای
  قشرهای محروم و دور افتاده مخصوصا روستائیان و عشایر و کسانی که مشکلات بیشتری دارند نه تنها در بخش های اقتصادی بلکه در انواع و اقسام خدمات باید در اولویت قرار گیرند./

  [پاسخ]

 12. امیر حسین ابراهیمی

  هیچ عبادتی در نزد خدا بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست

  [پاسخ]

 13. دست هایی که کمک میکنند مقدس تر از لب هایی ست که دعا میکنند…
  انشاالله که قانون طبیعت عوض خیرخواهی شما را به شما باز میگرداند.موفق باشی دکتر کوهنانی عزیز.

  [پاسخ]

 14. قاسم پورمرادیان

  پسر عموی عزیز جناب آقای حسین کوهنانی چه دعایی کنمت بهتر از این :

  خنده ات از ته دل

  گریه ات از سر شوق

  و دلت کلبه ای از مهر و صفا

  قلب تو جلوه ای عشق و ارادت به خدا..

  تو نیکی کن و در دجله انداز…..

  [پاسخ]

 15. درود های فراوان پسر عموی عزیز جناب آقای حسین کوهنانی..برقرار باشید..

  [پاسخ]

 16. خیلی ممنون از کار خیرتان

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط