سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۶:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۶ خرداد ۱۳۹۴در ۹:۴۲ ق.ظ تعداد بازدید: 1,041 بازدید کد خبر:38748 چاپ خبر

جوابیه اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت به گزارش«پای درد و دل مردم روستاهایی در دل سنگ/ مادری با چند فرزند ناشنوا: سهم ما از بهزیستی یک سمعک خراب است»

0

در پی درج گزارشی تحت عنوان « پای درد و دل مردم روستاهایی در دل سنگ/ مادری با چند فرزند ناشنوا: سهم ما از بهزیستی یک سمعک خراب است» در پایگاه خبری کشکان، اداره ی بهزیستی شهرستان کوهدشت جوابیه ای به دفتر این پایگاه خبری ارسال نموده که مطابق قانون مطبوعات عیناً درج می گردد. «مدیریت […]

۱۳۹۲۱۲۲۶۲۱۴۲۱۹۱

در پی درج گزارشی تحت عنوان « پای درد و دل مردم روستاهایی در دل سنگ/ مادری با چند فرزند ناشنوا: سهم ما از بهزیستی یک سمعک خراب است» در پایگاه خبری کشکان، اداره ی بهزیستی شهرستان کوهدشت جوابیه ای به دفتر این پایگاه خبری ارسال نموده که مطابق قانون مطبوعات عیناً درج می گردد.

«مدیریت محترم پایگاه خبری کشکان

سلام علیکم

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، احتراماً در پی درج مطلبی تحت عنوان مادری با چند فرزند ناشنوا در یک خانواده بدون سمعک در مورخه ۹۴/۳/۲۴ جوابیه اداره بهزیستی این شهرستان کوهدشت  بحضورتان ارسال می گردد. امید است مطابق قانون منتشر شود.

۱-به اطلاع می رساند خانواده ای که از آنان گزارش تهیه شده تا چند سال قبل ساکن شهرستان کوهدشت نبوده و به علت مشکلاتی که برای خانواده بوجود آمده به شهرستان مراجعه نموده که دارای ۲ کودک کم شنوا به نام های شیدا و علی اصغر که در اولین فرصت نسبت به تشکیل پرونده برای آنان اقدام گردیده است.

۲- از مرداد ماه ۱۳۹۳ تحت حمایت مستمری قرارگرفته اند وماهیانه ۵۳۰۰۰۰ ریال مستمری دریافت می نمایند ودر سال ۹۳طی چهار مرحله ۱٫۵۵۰٫۰۰۰ ریال بعنوان ایاب وذهاب وکمک هزینه تحصیلی علاوه بر مستمری پرداخت شده و در سال ۱۳۹۲ یک عدد کارت هدیه ۳۰۰۰۰۰ ریال پارسیان پرداخت گردیده است( مبلغ مستمری در کل کشور یکسان می باشد که بصورت متمرکز توسط سازمان بهزیستی کشور واریز می گردد )

۳-  سمعک برای توانخواه شیدا طبق نظر کارشناس محترم  شنوایی کارایی ندارد.

۴-  در مورخه ۱۳۹۳/۲/۲۰ یک دستگاه سمعک به قیمت تقریبی ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال به توانخواه علی اصغر تحویل گردبده است.

۵- طبق  آخرین اطلاعات خانواده ساکن شهرستان کوهدشت می باشد و دانش آموزان در مدرسه باغچه بان مشغول به تحصیل می باشند. این درحالی است که در گزارش اعلام شده ساکن روستای ضرون می باشند. اگر این خانواده ساکن روستا می باشند چگونه در مدرسه باغچه بان که تنها مدرسه کودکان استثنایی  شهرستان می باشد و حدود ۸۰ کیلومتر با روستای ضرون فاصله دارد تحصیل می نماید؟

۵-نفر سوم که ایشان به آن اشاره نموده ازدواج نموده و فرزند ایشان بنام اسماعیل تحت حمایت قرار گرفت و ماهیانه مبلغ ۵۳۰۰۰۰ ریال مستمری دریافت می نماید و در سال ۱۳۹۳ یک دستگاه  سمعک به قیمت تقریبی ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار گرفته است.

کاش خبرنگار محترم از دهیار منطقه سوال می کردند کمتر از ۱۰ ماه پیش کلیه کودکان زیر ۱۲ سال روستای ضرون (تکیه ضرون) توسط اداره بهزیستی شهرستان  به صورت کاملا رایگان غربالگری بینایی شده اند و این در حالی است که اداره بهزیستی فقط کودکان زیر شش سال را را غربالگری می نماید.

باید به اطلاع برسانیم جهت پیشگیری از ناشنوایی، کلیه کودکان و نوزدان  شهرستان در بیمارستان  توسط اداره بهزیستی شهرستان و با همکاری شبکه بهدشت مورد معاینه غربالگری شنوایی قرار می گیرند.

در سال ۹۳و ۹۲ دو بار با حضور فرماندار محترم شهرستان و  یک بار با حضور معاونت محترم توانبخشی و مشارکتهای مردمی استان از منطقه بازدید داشتیم که کلیه معلولین منطقه همیان و ضرون شناسایی و اکثر آنان تحت حمایت قرار گرفته و مبلغ ۵۸۰۰۰۰۰۰ ریال به معلولین و توانخواهان تحت پوشش و پشت نوبت منطقه مذکور پرداخت گردیده است.

در پایان باید اعلام نماییم خدمت به معلولین به خصوص در منطقه های محروم را وظیفه خود دانسته و به آن افتخار می کنیم.»

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. با این مبالغی که اعلام شده، واقعا دهنمون بسته شد.

  [پاسخ]

 2. همه حسرت های ناشنوا
  زهرا میان حلقه فرزندانش نگین شده. فرزندانش دور تا دور او را گرفته و گاهی به اشاره ی دست ها یا تکان دادن سر بر حرف هایش نگاه می کنند:”خیلی از شب ها فرزندانم بدون حتا تکه ای نان می خوابند؛ حتا گاهی پول خریدن یک نان خشک را هم نداشته ام. وسایل خانه ام را حراج زدم؛ حتا قابلمه ی خانه ام را. دستم را به سوی هیچ کسی دراز نکردم؛ جز پروردگار.”
  زهرا خانه های سنگی “ضرون” را ترک کرده و به کوهدشت آمده است. ۷ فرزند زهرا در خانه ی کوچک روستا جا نمی شدند. ۳ فرزند زهرا ناشنوا هستند و سمعک ندارند. زهرا برای سمعک فرزندانش بارها و بارها و به مدت ۹ سال به بهزیستی کوهدشت مراجعه کرده؛ اما فقط پاسخ “بودجه نداریم” او را راهی خانه اش کرده است: “این مدت فقط یک سمعک به یکی از فرزندانم تعلق گرفت که آن هم قالبش خراب است و بارها برای تعمیر قالب به بهزیستی مراجعه کردم؛ اما باز پاسخ “بودجه نداریم”؛ مرا شرمنده فرزندانم کرد.”
  حرف های بریده بریده ی علی اصغر، حرف های زهرا را قطع می کند. علی اصغر فرزند ناشنوای زهرا به مادر نزدیک می کند. حرف های بریده بریده نمی تواند علی اصغر را راضی کند. نگاهش را به سمت مادر می برد. پهنای اشک است که صورت زهرا را قرمز کرده:”از سوی بهزیستی و برای ۳ فرزند ناشنوایم تنها ماهی ۵۰ هزار به حسابم واریز می شود.”
  علی اصغر، مِن مِن کنان دستش را به صورت مادر می کشاند. دست های کوچک علی اصغر در سینه ی تپیده ی مادر آرام می گیرد.

  [پاسخ]

 3. مادری با چند فرزند ناشنوا: سهم ما از بهزیستی یک سمعک خراب است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خوش به حالتون شما سمعک خرابی هم بهتون دادن؛ پسری در همسایگی ما به اسم محمدامین هم معلول ذهنی است و هم جسمی؛ در کمیسیون این کودک آمده است که محمدامین سالم است.

  [پاسخ]

  برادر در :

  باسلام.شک نکن اینطورمطلبی بااین شرایط کذب محض است.

  [پاسخ]

 4. خوشحالیم که می بینیم مدیری در برابر حساسیت رسانه ها و افکار عمومی به صورت مستند و منطقی جوابگوست. هر چند نمی دونم اصلا ریس اداره کی ولی واقعا خدا قوت می گم به سایت کشکان و این مدیر جوابگو. این یک قدم رو به جلو است

  [پاسخ]

 5. از این مدیر باید تشکر کرد که اینقدر جوابگو هستن انشاالله همه مثل ایشون جوابگو باشند .

  [پاسخ]

 6. دوعزیز ناشنوا ذکر شده در باغچه بان درس نمی خوانند جهت اطلاع عموم

  [پاسخ]

  پیرزاده مدیر آموزشگاه باغچه بان 1 کوهدشت در :

  بنده جمله ام را با کلام حضرت امام (ره) که می فرمایند « خدمت به معلولین ، خدمت به نبی اکرم است » آغاز می کنم . اولا درج کننده این کامنت آموزگار ناشنوا نیست چون از آموزشگاه ناشنوا بی اطلاع است درست است که عنوان خبر خبرنگار محترم ، از عمق وجود و دلسوزی برای مناطق محروم بوده است اما گاهی اوقات بودجه های عمومی و مصوبه دولت دست مسئولین را بسته و این بمعنای کوتاهی آنان در خدمت رسانی نیست .دوما دانش آموزان خواهر و برادر ( شیدا و علی اصغر ) در آموزشگاه باغچه بان۱ مشغول تحصیلند که بنده در تعاملی که با مسئولین اداره بهزیستی دارم ، هم آقای فتحی و هم آقای مومنی از هیچ کوششی در رابطه با کودکان معلول ناشنوا کوتاهی نمی کنند . در طول سال تحصیلی جاری آقای مومنی ۲بار به آموزشگاه مراجعه نمودند تا پیگیر پرونده های ناشنوایان باشند . ضمن اینکه وجود محرومیت در خانواده مذکور کاملا مشهود است جا دارد از همه خیرین و مسئولین بخواهیم که به یاری محرومان شهرمان بشتابند

  [پاسخ]

  آموزگار ناشنوا در :

  سلام آقای پیرزاده صحت دارد در بهزیستی کار می کنی وکودکان اندرزگاهی را پذیرش نمیکنی آنهارا به مراکز خصوصی بهزیستی معرفی می کنی شیدا واصغر چنانچه در آموزشگاه درس می خوانند چه مقطع وپایه ی هستند

  [پاسخ]

  پیرزاده مدیر آموزشگاه باغچه بان 1 کوهدشت در :

  علی اصغر پایه آمادگی معلم مربوطه آقای رضا کوشکی – شیدا پایه اول متوسطه . من همکاران با انصافی دارم قطعا شما در باغچه بان ۱ تشریف ندارید . تخریب دیگران گناهی نا بخشودنیست . از خدا بترسید و چنانچه همکار بنده اید زحمت خود را با تخریب دیگران هدر ندهید . دنیا ارزش ندارد با شجاعت به اسم کامنت بذارید .

  حفگو در :

  جناب به گفته خودت اموزگار.مرکزخصوصی مربوط به ناشنوایان بعدازچندین سال پیگیری وحمایت مستمرریاست بهزیستی شهرستان توسط یک کارشناس محترم شنوای وباکادرخوبی که موردپسندسازمان نیز می باشدوسهولت کارچونکه قبلا به خرم ابادمی رفتندوهزینه های زیادی متحمل می شدنددرسال ۹۳افتتاح وکارش تربیت شنیداری وخانواده وکودک است وبرای افرادزیر۶سال می باشدواقای پیرزاده عزیزفقط طبق وجدان خودش واقعیت رادرمورددانش اموزبودن انهاگفته ولی شمامتاسفانه براشتباه خودت مقاومت می کنی به نظرمی ایدخصومت داری وهدف دیگری رادنبال می کنی

 7. باسلام.مجلس به دنبال تصویب افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی وکمیته است…تا این مبلغ به ۱۸۰هزارتومان افزایش یابد…تو راچشم در راهند…..

  [پاسخ]

 8. مبالغ اصلا قابل توجه نمی باشن اما خبر نگار محترم کاش اطلاعاتی کسب میکرد بعد درج خبر

  [پاسخ]

  حقگو در :

  حتماقانون سازمانشان اجازه ازاین بیشترنمیده

  [پاسخ]

 9. توروخدا به این کودکان معلول جسمی وذهنی کمک کنید

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط