سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۸:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۴در ۱۲:۵۸ ب.ظ تعداد بازدید: 495 بازدید کد خبر:37924 چاپ خبر

اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش ​و پرورش

0

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید با ۶۴ امضا از سوی هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد. در جلسه علنی امروز مجلس  و با اعلام دهقان عضو هیات رییسه مجلس طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش بر اساس ماده ۲۲۱ آیین‌نامه داخلی مجلس و بند ۸۹ قانون اساسی اعلام وصول شد. […]

IMG12431029

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید با ۶۴ امضا از سوی هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد.

در جلسه علنی امروز مجلس  و با اعلام دهقان عضو هیات رییسه مجلس طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش بر اساس ماده ۲۲۱ آیین‌نامه داخلی مجلس و بند ۸۹ قانون اساسی اعلام وصول شد.

در متن استیضاح که از سوی هیات رییسه مجلس قرائت شد آمده است:

ناتوانی وزیر در جلب رضایت نیروها و کارکنان آموزش و پرورش، ناتوانی در جلب توجه دولت به اهمیت آموزش و پرورش و جایگاه آن، بی‌توجهی به وضع مدارس کشور و تبدیل مدارس به مدارس خودگردان بر خلاف اصل ۳۰ قانون اساسی، ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی در مناطق محروم کشور که سرانه فضای آموزشی آنها به مراتب از متوسط کشور کمتر است، ناکارآمدی وزیر در جلب نظر دولت جهت تامین معیشت فرهنگیان، شاغل و بازنشسته و اعطای امتیازاتی مشابه سایر ارگان‌ها به فرهنگیان، ناتوانی وزیر در حذف تفاوت‌ها در حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به سایر دستگاه‌ها، عدم اقدام جدی و موثر در تهیه و تدوین نقشه راه و راهکار و برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش علیرغم اعلام در برنامه پیشنهادی خویش به مجلس، عدم رویکرد جدی و برنامه‌محور به دانشگاه فرهنگیان با عنایت به اهداف بلند این دانشگاه، نداشتن برنامه مدون و عملیاتی برای غنی‌سازی و ارتقای بهره‌وری برنامه‌های آموزشی و پرورشی و کیفیت بخشی در محتوای برنامه‌های آموزشی و استقرار و توسعه عدالت آموزشی بخصوص در مدارس شبانه‌روزی، چندپایه‌ای در مناطق محروم روستایی و مرزی، نداشتن برنامه و نظام مشخص و موثر در استقرار نظام پویا و جامع، رصد، نظارت، ارزیابی و پایش مستمر برنامه‌ها و نتایج آنها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و ارتقای کیفی نیروی انسانی از دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش از سوی امضاکنندگان طرح استیضاح است.

 

 

 

 

دیدگاه

  1. با سللام خدمت همه . باید عرض کنیم که با استیضاح کاری درست نمیشه اقایون نماینده خودشون چه کاری برای اموزش و پرورش کردن .خدا نکنه در این ایام بفکر سبد رای خودشون باشند .

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط