سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۶:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۴در ۱۲:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 338 بازدید کد خبر:37067 چاپ خبر

بررسی وضعیت سکونتگاه های غیر رسمی کوهدشت/ سرانه فضای سبز شهر زیر ۲ متر است/ تعرض اداره راه و شهرسازی به کمربند سبز شهر

0

به گزارش خبرنگار کشکان، نشست بررسی وضعیت سکونتگاه های غیر رسمی کوهدشت با حضور مدیر کل بافت فرسوده استان لرستان، فرماندار و شهردار کوهدشت، کارشناسان حوزه مسائل شهری و برخی مدیران ادارات در محل سالن کنفرانس فرمانداری کوهدشت برگزار شد. محمدی فرماندار کوهدشت در ابتدای این جلسه با اشاره به گسترش ۳ برابری شهر کوهدشت […]

به گزارش خبرنگار کشکان، نشست بررسی وضعیت سکونتگاه های غیر رسمی کوهدشت با حضور مدیر کل بافت فرسوده استان لرستان، فرماندار و شهردار کوهدشت، کارشناسان حوزه مسائل شهری و برخی مدیران ادارات در محل سالن کنفرانس فرمانداری کوهدشت برگزار شد.

محمدی فرماندار کوهدشت در ابتدای این جلسه با اشاره به گسترش ۳ برابری شهر کوهدشت در طول ده سال گفت: خدمات شهری به موازات این گسترش توسعه نیافته است.

دکتر جافری شهردار کوهدشت در ادامه وضعیت سکونتگاه های غیررسمی کوهدشت را بحرانی عنوان کرد و گفتک دلایل این بحران، خکسالی سالیان متمادی و عدم تکاپوی درآمد مردم، مهاجرت به حاشیه شهر و ناکارآمدی قوانین در شهر است.

وی ادامه داد: حدود ۱۳۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی در کوهدشت وجود دارد که گسست های زیادی را برای خدمات رسانی ایجاد کرده است. حدود ۷۰ درصد ساخت و سازها در این حوزه غیرمجاز هستند. توجه بیش ازحد به مسکن مهر ما را از دیگر قسمت ها غافل کرده است.

جافری با اشاره به اهمیت مسائل روانی و اجتماعی در شهرسازی از اداره راه و شهرسازی کوهدشت به خاطر تعرض به کمربند سبز شهر انتقاد کرد.

شهردار کوهدشت سرانه ی فضای سبز کوهدشت را زیر ۲ متر عنوان کرد و گفت:‌هنوز آب فضای سبز از آب شرب با وجود بحران آب شهرستان جدا نشده است. کوهدشت ۴۶ درصد بیکاری دارد و ما هنوز کیلومترها با شهرسازی فاصله داریم.

در ادامه ی این نشست، کارگاه آموزشی با موضوع سکونتگاه های غیررسمی و برنامه ریزی شهری جدید توسط کارشناسان حوزه شهری برگزار شد.

در این کارگاه به مسائلی همچون افزایش زنان سرپرست خانوار، جوانی جمعیت، جمعیت بالای ۹۰ درصدی لک زبانان و آمار آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی کوهدشت پرداخته شد.

 

گزارش و عکس: مهدی دوست محمدی

 

IMG_1927 IMG_1932 IMG_1940 IMG_1955 IMG_1956

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط