سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۷:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۴در ۸:۲۰ ق.ظ تعداد بازدید: 316 بازدید کد خبر:36759 چاپ خبر

لرستان رتبه چهارم بی‌سوادی در کشور را دارد/ بروجرد و کوهدشت بی سوادترین شهرستان ها

0

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد گفت: استان لرستان در آمارهای ارائه شده کشوری در رتبه چهارم بی‌سوادی کشور قرار دارد. به گزارش کشکان به نقل از فارس، احمد گودرزیان در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: از نظر بی‌سوادی لرستان در ردیف استان‏‌های محرومی چون کردستان و سیستان و بلوچستان قرار دارد. […]

۱۳۹۳۱۲۰۶۰۰۰۶۶۶_PhotoA

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد گفت: استان لرستان در آمارهای ارائه شده کشوری در رتبه چهارم بی‌سوادی کشور قرار دارد.

به گزارش کشکان به نقل از فارس، احمد گودرزیان در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: از نظر بی‌سوادی لرستان در ردیف استان‏‌های محرومی چون کردستان و سیستان و بلوچستان قرار دارد.

وی ادامه داد: در این آمارها همچنین شهرستان بروجرد در رتبه دوم بی‌سوادی استان لرستان قرار داشته و پس از شهرستان کوهدشت به عنوان رکورددارترین شهرستان استان از این منظر، در جایگاه دوم ایستاده است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد با اشاره به آمار رو به رشد بی‌سوادی در این شهرستان، عنوان کرد: بر اساس آمارها جمعیت بی‌سواد استان لرستان در سال ۱۳۹۰ بیش از ۱۱۷ هزار نفر گزارش شده است.

گودرزیان با اشاره به این آمار در سال ۹۳ به ۴۵ هزار نفر کاهش یافته است، تاکید کرد: کاستن از حجم افراد بی‌سواد شهرستان بروجرد باید در سال جاری به‌عنوان یک اولویت در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.

وی با اشاره به آمارهای نگران‌کننده و تامل‌برانگیز بیکاری در این شهرستان، ادامه داد: یکی از عوامل دخیل در رشد این آمار مهاجرپذیر بودن آن است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد اضافه کرد: به نظر می‎رسد در سال‎های اخیر و به واسطه اقامت افرادی از استان‎ها و شهرستان‎های دیگر در بروجرد، این آمار سیر صعودی داشته است.

گودرزیان با اشاره به نقش غیرقابل انکاری باسوادی در تقویت بنیه‎های زیرساختی هر منطقه، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید موانع تحقق نیافتن این مهم بررسی و درخصوص رفع آنها تلاش شود.

وی با یادآوری اینکه افراد رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در آمار بی‌سوادی قرار می‎گیرند، اظهار کرد: در حال حاضر در دو بخش مرکزی و اشترینان این شهرستان بیش از هفت هزار بی‌سواد و کم‌سواد وجود دارد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد عنوان کرد: وجود این آمارها نشان‌دهنده دسترسی نداشتن اقشار مختلف به آموزش‎های تکمیلی در زمینه سوادآموزی است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط