سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۲:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱:۳۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,147 بازدید کد خبر:36743 چاپ خبر

عضو شورای شهر کوهدشت: مسائل فرهنگی نقش ایوان اند/ شهردار: بحث فرهنگ اساس و ریشه ی کار شهرداری است

0

در نشست هم اندیشی هنرمندان اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کوهدشت مطرح شد

به گزارش خبرنگار کشکان نشست هم اندیشی هنرمندان اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کوهدشت در محل سالن کنفرانس اداره ی فوق برگزار شد. در این نشست شهردار کوهدشت، دو تن از اعضای شورای شهر، رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان انجمن های هنری کوهدشت حضور داشتند. […]

به گزارش خبرنگار کشکان نشست هم اندیشی هنرمندان اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کوهدشت در محل سالن کنفرانس اداره ی فوق برگزار شد.

در این نشست شهردار کوهدشت، دو تن از اعضای شورای شهر، رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان انجمن های هنری کوهدشت حضور داشتند.

جعفری ریاست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت خواستار تعامل بیشتر شهرداری و شورای شهر با هنرمندان و استفاده از ظرفیت های بالای آنان در حوزه ی مسائل فرهنگی و مبلمان شهری شد.

در ادامه هنرمندان مختلف به بیان دیدگاه های خود در خصوص ضرورت توجه به عناصر هنری و فرهنگی بومی در بحث مبلمان شهری پرداختند.

محمدحسین آزادبخت هنرمند ماکت ساز که بسیاری از موزه های مردم شناسی ایران را ساخته و پرداخته است گفت: تا کنون از طرح هایی که ارائه داده و در بسیاری از شهرهای ایران اجرا نموده ام در زادگاهم استقبال شایسته ای نشده است. کوهدشت مبدأ و منشأ هنر نقاشی و مفرغ بوده است و این ظرفیت را دارد که به پایگاه جهانی این هنرها بدل شود اما دریغ که کسی نیست به این مسأله توجه کند.

علیمردان آزادبخت دیگر هنرمند تجسمی گفت: پارک زنده یاد دلیجانی در طول ۴۴ سال هیچ تغییری نکرده است.

دوست محمدی نماینده ی انجمن ادبی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی شاد و مفرح متناسب با شأن و شخصیت شهروندان می تواند در سلامت روانی مردم و کاهش آسیب های اجتماعی نقش مهمی داشته باشد.

جعفری مدیر مسئول ماهنامه “پیشوک” و گرافیست مهم ترین لازمه اقدامات فرهنگی و هنری و تغییر مبلمان شهری را اعتبار و پول دانست و گفت: چنانچه شهرداری در این زمینه هزینه ای بپردازد هنرمندان نیز نقش خود را ایفا می کنند. دروازه های شهر مشکل اساسی دارند و میدان کشاورز باید از این حالت خارج شود.

کاظمی دیگر هنرمند حاضر در جلسه گفت: شهرداری باید درآمد پایدار داشته باشد و این کار می تواند از طریق ایجاد فرهنگسرا، زمین فوتبال و موزه تحقق یابد.

برومند سوری عضو شورای شهر کوهدشت در این جلسه ضمن تشکر از دغدغه های هنرمندان بیان داشت: بین ادارات آب و فاضلاب، مخابرات و .. و شهرداری هماهنگی وجود ندارد و این مسأله موجب آسیب دیدن چهره ی شهر از حیث آسفالت معابر شده است.

وی ادامه داد: شورای شهر آمادگی دارد با تصویب طرح های پیشنهادی از ظرفیت هنرمندان استفاده کند.

نورعلی دیگر عضو شورا با بیان این موضوع که کار شهرداری فقط کار فرهنگی نیست گفت: مسائل فرهنگی مصداق نقش ایوان در شعر: خانه از پای بست ویران است/ خواجه در بند نقش ایوان است، هستند. شهرداری پول ندارد حتی زباله های مردم را جمع آوری کند.

در پایان این جلسه مهندس جافری شهردار کوهدشت، بحث فرهنگ را اساس و ریشه ی کار شهرداری دانست و گفت:‌ما کوچکترین کار فرهنگی نمی کنیم. هنرمندان باید رک حرف خود را بزنند. تمدن و فرهنگ کوهدشت در جهان بی نظیر است. این شهر ۴۰ هزار سال قدمت دارد با این حال متناسب با قدمت و تمدن شهر کاری انجام نشده است. چنانچه روی فرهنگ کار شود پرداخت عوارض نیز درست می شود. ما نتوانسته ایم به مردممان بگوئیم که زندگی شهری هزینه دارد. در حال حاضر اعتماد مردم ما منفی است. به فرموده رهبری “اگر مردم از شهرداری و نیروی انتظامی راضی باشند خروجی مدیریت آن شهر مثبت است.”

جافری در پایان از استاد محمدحسین آزادبخت خواست تا طرح خود در مورد میدان کشاورز را به ایشان تحویل دهد تا در صورت امکان در سال ۹۴ عملیاتی شود. همچنین ایشان پیشنهاد داد جشنواره سراسری شعر بومی لکی و لری با حمایت شهرداری در کوهدشت برگزار شود و روزی به نام “روز کوهدشت” در تقویم لرستان نامگذاری شود که در آن روز مراسمی گسترده و شاد برای مردم برگزار شود. این دو پیشنهاد شهردار با استقبال هنرمندان مواجه شد.

 

IMG_1795 IMG_1803 IMG_1805 IMG_1811 IMG_1817 IMG_1818 IMG_1827 IMG_1829 IMG_1835

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. تا شورای شهرهزینه های گزاف حق جلسات واستخدام های بی رویه ورابطه مندوسفرهای آنچنانی و پاداش هایی که از شهردار می گیرندرابرشهرداری تحمیل می کنند نه کارهای عمران شهری ومبلمان و…. انجام می گیرد ونه اعتمادمردم به شهرداری برای پرداخت عوارضات برمی گردد. جناب دوستمحمدی لطفا درجش کن مرسی

  [پاسخ]

  کورش سوری در :

  با سلام و احترام خدمت دوست شهروندمان
  اینکه هزینه های گزاف را به شهرداری تحمیل میکنند بهتر است با مدرک و سندمطلبی را بیان کرد نه با حرف که نمی دانید از کجا در آمده
  و اما کدام استخدام دو ست من با اطمینان کامل به شما و با کمال ادب و احترام عرض می کنم بجز افرادی که در ادوار گذشته و با سفارش بچه های بالا که دارای پست در شهر های کوچک هم هستند و از یکی دو طایفه خاص بوده و هستند بروید ببینید در این دور چند نفر که با آن دو طایفه در ارتباط مستقیم هستند
  استخدام شده با احترام

  [پاسخ]

 2. یا سلام .استفاد از فکر جمعی بخصوص هنرمندان اندشمندان و صاحبنظران از سوی دکتر جافری نشان از عزم ایشان در تغییر چهره رنجور شهر از ناملایمات روزگارمی باشد. ما شهروندان قدردان زحمات دلسوزان شهرمان هستیم.باشد که روزی شاهد ان باشیم .از انجا که جناب دکتر جافری در شهرهای مختلفی کارنامه درخشانی از خود برجا گذاشته اند امید ان داریم با همکاری و همدلی شورای محترم اسلامی سبب خیر برای شهرمان شوند.با ارزوی موفقیت برای ایشان.

  [پاسخ]

 3. درود بر حاج جواد خسروی عزیز و همچنین استاد جعفری.
  و سلامی گرم خدمت هنر مند عزیز و بزرگوار جناب آقای آزادبخت که هنرهای دستی ایشان،قابل تحسین است.

  [پاسخ]

 4. مطمئنم کوهدشت بدون شهرداری و شورای شهر شرایط بهتری داشت! آقایان! کوچه های پشت پمپ بنزین، حد فاصل سپاه، دو سال است کنده شده و به امان خدا رها شده است.چندین بار هم مراجعه کرده ایم.آسفالت نمی خواهیم، شن ریزی نکنید فقط با چند کیسه خاک این گودالها را پر کنید!

  [پاسخ]

 5. مطمعنم افرادی که وارداین شهر میشوند وجداول شهر وازنزدیک مشاهده میکنند به این نتیجه میرسند که شهرداری وشورای شهرمون هرشب زباله های خود رادر جدول می ریزند. شورای شهرخوب بدونند برای جمع اوری ارا ونشستن روی صندلی های شورای شهر چه هانکردند ازاین موضوع نگران نباشید.مردم لیاقتشون بیشترازاین است ۴سال بعدی وبازهم بهتون اعتماد میکنند.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط