سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۶:۵۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۹:۴۹ ق.ظ تعداد بازدید: 825 بازدید کد خبر:36200 چاپ خبر

«زانوگه»مقابل نفتکشها زانو زد/ مرگ روی پل سیمره قدم می زند

0

حکایت جاده های جنوب لرستان از پلدختر گرفته تا کوهدشت روایت جاده های دو بانده ای است که با ترافیک سنگین تریلرهای نفتکش عراقی و ایرانی هر روز ناامن تر می شوند. به گزارش کشکان به نقل از مهر، از جاده قدیم خرم آباد – پلدختر – اندیمشک گرفته تا جاده پلدختر – اسلام آباد و […]

۷۵۶۵۰۰

حکایت جاده های جنوب لرستان از پلدختر گرفته تا کوهدشت روایت جاده های دو بانده ای است که با ترافیک سنگین تریلرهای نفتکش عراقی و ایرانی هر روز ناامن تر می شوند.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، از جاده قدیم خرم آباد – پلدختر – اندیمشک گرفته تا جاده پلدختر – اسلام آباد و سه راهی زانوگه – پل سیمره – رومشکان هر کدام با توجه به قرارگیری در مسیر ترانزیک نفت به محل تردد تریلرهای نفتکش عراقی و ایرانی تبدیل شده است.

این در حالیست که روند کند تعریض این محورها و تبدیل آنها به چهارخطه زمینه وقوع حوادث جاده ای را دوچندان کرده است، موضوعی که با افزایش تردد خودروهای سبک و سنگین در شاهراه تزانزیت غرب و جنوب کشور به معضلی حل نشدنی در کوهدشت و پلدختر تبدیل شده است.

تصادف تانکر نفتکش عراقی حامل سوخت

به رغم آغاز شدن عملیات اجرایی پروژه های چهارخطه در این محورها به دلیل کمبود اعتبارات روند تعریض این جاده ها به کندی پیش می رود.

در این میان به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان در حال حاضر به‌صورت مستمر روزانه دو هزار و ۳۰۰ تریلر نفتکش عراقی در محور بابازید به سیمره در تردد می کنند، ترددی که جز زیان و  خسارت برای جاده های لرستان رهاورد دیگری نداشته استت.

از دیگر پروژه های راهسازی جنوب لرستان به چهارخطه کوهدشت – زانوگه برمی گردد که تعریض این محور نیز همچنان اندر خم یک کوچه است.

پروژه چهار خطه کوهدشت به زانوگه یکی از  پر حادثه ترین و همچنین پر ترددترین محورهای شهرستان کوهدشت بوده به طوریکه روزانه بیش از سه هزار وسلیه نقلیه از این محور تردد می کنتد و به دلیل مشکلات فنی و همچنین کم عرض بودن آن همواره شاهد تصادفات ناگواری در این محور هستیم.

تصادف دانش آموزان در محور کوهدشت – زانوگه

یکی از اهالی روستای محور مواصلاتی کوهدشت به زانوگه به خبرنگار مهر می گوید: به دلیل حادثه خیز بودن این محور چند روز پیش تعدادی از دانش آموزان یکی از روستاهای این مسیر که قصد مراجعه به مدرسه را داشتند در این محور تصادف کردند.

وی ادامه می دهد: در این تصادف دانش آموزان به دلیل شدت تصادف مجروح شده و هم اکنون در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کوهدشت بستری هستند.

تصادف تانکر نفتکش عراقی حامل سوخت

یکی دیگر اهالی روستایی که در مسیر این محور زندگی می کند نیز با استمداد از مسئولان برای اجرای این پروژه راهسازی خطاب به آنها می گوید: به خاطر خدا جاده کوهدشت را چهار خطه کنید چرا که روزانه تصادفات فراوانی را در این محور شاهد هستیم.

 یک راننده وسیله نقلیه که روزانه در این مسیر تردد دارد و اقدام به مسافر کشی می کند نیز به خبرنگار مهر می گوید: چند سال است که عملیات چهار خطه محور کوهدشت – زانوگه طول کشیده ولی هنوز به بهره برداری نرسیده است.

وقوع تصادفات ناگوار در محور کوهدشت – زانوگه

رئیس پلیس راه شهرستان زانوگه نیز در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طول محور کوهدشت – زانوگه ۱۸ کیلومتر است عنوان کرد: روزانه بیش از سه هزار وسلیه نقلیه در این محور تردد می کنند.

سروان ابراهیم ارزانی با اشاره به مشکلات محور مواصلاتی کوهدشت – زانوگه بیان داشت: مهم ترین مشکل این محور کم عرض بودن آن است.

وی ادامه داد: عرض محور کوهدشت -زانوگه جوابگوی حجم تردد وسایل نقلیه نیست و این امر موجب وقوع تصادفات ناگوار در این محور می شود.

نیاز ۲۵ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان نیز در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سال گذشته به دستور مدیریت ارشد استان روند تکمیل پروژه چهار خطه کوهدشت – زانوگه در دستور کار قرار گرفت عنوان کرد: اعتبارات این پروژه نیز در مدت زمان یاد شده از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ و اعتبارات استانی تامین شد.

تصادف تانکر نفتکش عراقی حامل سوخت

شهرام ملکی با بیان اینکه قسمتی از کار تحت عنوان قطعه اول در این پروژه تا گردنه نال اشکنه در دستور کار قرار گرفته است بیان داشت: میزان قرارداد منعقد شده با پیمانکار برای اجرای این قطعه شش میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه کل برآود اعتباری این پروژه ۲۵ میلیارد تومان است افزود: اگر این میزان اعتبار ظرف یک سال تامین شود توان پیمانکاری وجود دارد که در مدت زمان یاد شده اجرایی شود.

پیگیری برای جذب اعتبار از محل رفع نقاط حادثه خیز

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با وضعیت پروژه راهسازی کوهدشت بیان داشت: با توجه به اینکه در محور کوهدشت – زانوگه همواره تصادفات فراوانی رخ می دهد ضرورت دارد که هر چه زودتر زمینه تکمیل آن از سوی اداره کل راه و شهرسازی فراهم شود.

الهیار ملکشاهی از پیگیری ها برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل چهار خطه کوهدشت – زانوگه گفت: تلاش می کنیم که از محل اعتبارات رفع نقاط حادثه خیز بودجه ویژه ای را برای اجرای این پروژه راهسازی اخذ کنیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: با توجه به این که جاده ۲۰ کیلومتری کوهدشت به زانوگه از حجم ترددی بالایی برخوردار است لازم است هرچه سریع تر قسمتی از پروژه چهاربانده شدن این مسیر انجام شود.

تصادف تانکر نفتکش عراقی حامل سوخت

وی به دیگر مطالبات مردم شهرستان کوهدشت در حوزه راهسازی اشاره کرد و ادامه داد: جاده پل سیمره به زانوگه به یک قتلگاه تبدیل شده است به طوری که روزانه هزاران دستگاه تریلر نفتکش عراقی از آن عبور می کند و این محور درحال حاضر یکی از ناامن ترین راه های ارتباطی کشور است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس از استاندار لرستان خواست چهارخطه شدن این جاده نیز در ردیف کارهای سال ۹۴ قرار گیرد.

ملکشاهی با اشاره به جاده کوهدشت به درب گنبد از طریق منطقه کشماهور، بیان داشت: این جاده از طرح های بسیار خوب جاده ای است که حدود ۲۰ کیلومتر فاصله کوهدشت به درب گنبد را کوتاه تر می کند و لازم است هرچه زودتر به مرحله آسفالت برسد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. هم من و هم نوىسنده محترم و کلا شهرستان کوهدشت اندر خم ىک کوچه اىم.جاده هاى تمام اىران چهار بانده شدن تمام مناطق حتى در دل کوىر مانند طبس و بىرجند داراى آب شرب مناسب هستند و اىن در حالىه که همه ما از وضع مردم همىشه در صحنه کوهدشت باخبرىىم.شاىد مشکل از خود ماست.

  [پاسخ]

 2. خدمت استاندارپرتلاش و نماینده محترم کوهدشت و رومشکان عرض سلام وادب واحترام داریم وامیدواریم که خداوند آنها رادر راستای خدمت هرچه بیشتربه مردم یاری دهد ولی نکته قابل عرض اینه که اگر از تریلرهای عراقی هرکدام مبلغی بابت تردد در این محور گرفته میشد در طول این سالها هزینه لازم برای تعریض جاده جمع آوری میشدحتی الان نیز برای این کاردیرنشده فقط عزم واراده می طلبد

  [پاسخ]

 3. کجایی نماینده ی عزیز شهر من!
  اولویت های شهر من اینهاست که هر روز در سایت ها منتشر می شود …، نیاز مردمان شهر من نیازهای اولیه است، نیاز اشتغال است نیاز جاده مطمئن برای زنده ماندن است، مردمان شهر من هنوز در تآمین نیازهای ابتدایی برای نفس کشیدن و زنده ماندنشان درمانده اند
  نماینده ی عزیز اینها اولویت های این شهرند ….

  [پاسخ]

 4. امروز رفتم نمایشگاه کتاب تمام کارگران کوهدشتی بودن خیلی غصه خوردم

  [پاسخ]

 5. خیلی خیلی براتون متاسفم که کامنت ها رو تغییر میدید من تا امروز یکی از کاربران فعال سایتتون بودم و هر روز از سایتتون بازدید می کردم اما مطمئن باشید یه رسانه زمانی اعتماد خودشو در بین کاربراش از دست بده همه چیزشو از دست داده مگر من چی نوشته بودم این که گفتم “زندان اولویت شهر من نیست” کجاش مشکل داره یا شما زیادی محتاطید یا نگران ناراحت شدن نماینده ی عزیزتون هستید، متاسفانه همین ترس و محافظه کار هاست که ما رو به اینجاها رسونده، شما مثلا رسانه ی مردمید و باید صدای مردم باشید نه نگران نماینده که ناراحت بشه یا نشه، بدبختانه در استان ما جای خیلی چیزا عوض شده به جای این که نمایندگان از مردم و رسانه ها بیم و استرس داشته باشن و احساس کنن که عملکردشون زیر زره بینه این رسانه ها هستن که از نماینده ها ترس و دلهره دارن

  [پاسخ]

  مهدی دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام دوست عزیز ما اجازه نداریم نسبت به تضعیف مسئولین از هر طیف اقدام کنیم. مسئولیت حقوقی این قضیه بر عهده ماست. به امید روزی که توان درج تام و تمام دیدگاه ها را داشته باشیم. از این جهت از شما عذرخواهی می کنیم.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط