سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۲۴:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,203 بازدید کد خبر:35932 چاپ خبر

اظهارات شهردار کوهدشت در رابطه با اعتراضات کارگران خدماتی این نهاد

0

طی تماس یکی از همشهریان عزیز مبنی بر تجمع تعدادی از نیروهای شهرداری کوهدشت  بر آن شدیم جهت تنویر افکار عمومی از این تجمع گزارشی تهیه نماییم. آن چه در ادامه تقدیم شما مخاطبان گرامی می شود ماحصل گفت و گوی خبرنگار کشکان با پرسنل معترض شهرداری و در ادامه، جواب شهردار شهرمان می باشد. […]

IMG_2645

طی تماس یکی از همشهریان عزیز مبنی بر تجمع تعدادی از نیروهای شهرداری کوهدشت  بر آن شدیم جهت تنویر افکار عمومی از این تجمع گزارشی تهیه نماییم. آن چه در ادامه تقدیم شما مخاطبان گرامی می شود ماحصل گفت و گوی خبرنگار کشکان با پرسنل معترض شهرداری و در ادامه، جواب شهردار شهرمان می باشد.

پرسنل معترض شهرداری نسبت به نحوه ادامه خدمت در شهرداری معترض بودند. این پرسنل که بیشترشان نیروهای خدماتی شهرداری بودند نسبت به واگذاری حقوق و دستمزد و رابطه استخدامی خویش به شرکت های خدماتی معترض بودند و دغدغه اصلی شان تضمین شغل و ادامه همکاری با شهرداری بود. آن ها اظهارات درج شده سرپرست معاونت سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سایت شفاف در مورخه ۲۹ فروردین ماه سال جاری را ملاک و معیار قانونی بودن اعتراض خود عنوان نمودند.

علی صفدری با اشاره به مصوبه ساماندهی نیروی انسانی دستگاه های اجرایی در اسفندماه گذشته در سایت شفاف نیوز، گفته بود: «نیروهای شرکتی موجود در ادارات تعدیل نمی شوند و به شرکت های پیمان کاری واگذار نخواهند شد و مستقیم با دستگاه ها قرارداد می بندند و در صورت نیاز گرفتن نیروی جدید در قالب شرکت های پیمان کاری خواهد بود.»

نیروهای خدماتی شهرداری از تبعیض در ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری گلایه داشتند و نسبت به بعضی رابطه بازی در راستای جذب نیرو در شهرداری کوهدشت اعتراض داشتند.

شهردار شهرستان کوهدشت در جواب این اظهارات گفت: این اقدام در راستای تحقق و اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است و مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز می باشد.

مهندس جافری سبک سازی دستگاه ها و نهادهای اجرایی کشور و برون سپاری امور قابل واگذاری را در راستای نظارت بیشتر و چابک سازی ادارات عنوان نمود و اظهار داشت: این اقدام با هماهنگی و اخذ مجوز از استانداری و در قالب انتشار آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار صورت گرفته است.

وی افزود: این اقدام در راستای ارتقاء نظارت شهرداری بر کارهای خدماتی و صیانت از حقوق عمومی شهروندان انجام شده است و می تواند از ورود بی ضابطه نیرو به بدنه شهرداری جلوگیری نماید.

وی در ادامه گفت: نیروهای شهرداری در حال حاضر ۴ برابر ظرفیت و نیاز شهرداری می  باشند و این امر موجب شده است بار اقتصادی مضاعفی بر شهرداری تحمیل گردد و شهرداری به جای ارائه خدمات شهری عملاً مسئول تأمین حقوق نیروی مازاد غیر کیفی می باشد.

وی نیروهای خدماتی زیر نظر شرکت های خدماتی را فاقد رابطه استخدامی با شهرداری عنوان کرد و گفت: این افراد توسط افراد زیر درخت نشین محوطه شهرداری کوهدشت تحریک می شوند و مطمئن باشند با این تجمع های غیرقانونی کاری از پیش نخواهند برد.

وی در پایان اظهار داشت: فقط شرکت طرف قرارداد نیروهای خدماتی عوض شده و این تغییر تأثیری بر روند پرداخت حقوق و مزایای ایشان ندارد. ضمناً در مدت مدیریت بنده هیچ گونه نیرویی خارج از سیکل قانونی وارد شهرداری نشده و بنده به عملکرد گذشته شهرداران قبلی کاری ندارم.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این افراد توسط افراد زیر درخت نشین محوطه شهرداری کوهدشت تحریک می شوند و مطمئن باشند با این تجمع های غیرقانونی کاری از پیش نخواهند برد. واقعا متاسفم جناب شهردار ؟ این افراد قشر عزیز وزحمت کش شهرداری می باشن که با حقوق ناچیزی اون هم چندین ماه یکبار وبا مقدار خیلی کمی زندگی میکنن چرا ؟ شما جناب شهردار بجای غیر قانونی خواندن حق این عزیزان دنبال منعکس مشکلات واستخدام قراردادی این بندگان خدا باش درضمن من از اینها می شناسم که مستاجرن وشش مه یکبار حقوق میگیرن جناب شهردار به خدای من وتو وخدای این عزیزان اگه من تو شش ماه یکبار حقوق میگرفتیم اون موقع می دونستیم جلو مغازه دار – موجر کاسب ونانوا باید سر شرمندگی فرود اورد چرا تهدید ؟ خیلی بیشتر از اینها از جنابعالی انتظار میرفت به فکر انتقال مشکل استخدام این بندگان خدا باش ممنون متشکر

  [پاسخ]

 2. بااین حجم ازکارگر وکارمند که شهرداری رو متورم کرده وانگیزه عوارض دادن رو از مردم گرفته (چون درشهرتنها کاری که ازشهرداری می بینن غیرازپرداخت حقوق فقط جمع آوری زباله هاست اون هم ناقص) اداره منابع طبیعی فقط با سه نفرجنگلبان جنگلهارو محافظت می کنه………

  [پاسخ]

 3. بااین تعدادکارگروکارمند اضافه که شهرداری داردقطعاازدستاوردشوراهای اسبق می باشد.اما جناب آقای شهردار اگر چندبرابرنیرو مازاددراختیارداریدپس چراوضیعت زباله های سطح شهرو جدولهای این طورنابسامان است وچنانچه اگربه شخصی حقوق پرداخت نماید.و او درقبال حقوقش کاری انجام ندهد.هم شما وهم شخص بایدروزحساب.جوابگو باشید.

  [پاسخ]

 4. جبا سلام و احترام خدمت همه عزیزان عرض شود که از شاهکارهای شورای شهر در این منطقه همین استخدامهای بی مهابا و بدون برنامه هست که در محوطه شهرداری به گفت و شنود مشغولن و یا در اتاقها سرگرم صحبت و این عزیزان خدماتی با اندک حقوق دریافتی حقیقتآ زحمتکش هستند و خطاب به آقای ‘شهر روشن اینکه کجاست اون ادعای کذب شفافیت عملکرد شورا؟؟؟ بخدا قسم فردای قیامت باید جوابگو باشیم عمده همشهریان از عملکرد اعضای شورای شهر رضایت ندارند”

  [پاسخ]

 5. شهردار بجای رسیدگی به کارهای عمرانی ترمیم خیابانهاوکوچه ها ورسیدگی به خدمات شهری ونظافت شهری چکار به حال این افراد بیکس بدون نفوذ داری واقعا دستمرذا

  [پاسخ]

 6. واقعا متاسفم برای شهرمان که چنین شورا وشهرداری داریم

  [پاسخ]

 7. از شهردار و شورای شهر می خواهم که به خاطر رضای خدا هم که شده به فکر این اقشار آسیب پذیر جامعه باشند.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط