سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۹:۴۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۰:۱۱ ب.ظ تعداد بازدید: 1,357 بازدید کد خبر:35777 چاپ خبر

احداث چاله های فلسی به منظور احیا جنگل های بلوط حوزه شهرستان کوهدشت

0

به منظور مبارزه با پدیده زوال یا خشکیدگی بلوط عملیات احداث ۱۰۰۰۰چاله فلسی در سطح حدود ۲۵۰ هکتار از وسعت سطح پارک شهید کونانی بلوران با اعتبار ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال انجام گردید. به گزارش خبرنگار کشکان، احداث ۱۰۰۰۰چاله فلسی در سطح ۲۵۰هکتار از جنگلهای  بلوط پارک شهید کونانی شهرستان کوهدشت با استفاده از نیروهای بومی و […]

احداث چاله های فلسی به منظور احیا جنگل های بلوط حوزه شهرستان کوهدشت-۱

به منظور مبارزه با پدیده زوال یا خشکیدگی بلوط عملیات احداث ۱۰۰۰۰چاله فلسی در سطح حدود ۲۵۰ هکتار از وسعت سطح پارک شهید کونانی بلوران با اعتبار ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال انجام گردید. به گزارش خبرنگار کشکان، احداث ۱۰۰۰۰چاله فلسی در سطح ۲۵۰هکتار از جنگلهای  بلوط پارک شهید کونانی شهرستان کوهدشت با استفاده از نیروهای بومی و محلی منطقه انجام  شد. آزادبخت مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهدشت با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه پدیده زوال بلوط ناشی از قارچ زغالی  و دیگر عوامل بیشترین خسارت را در تنش آبی به درختان بلوط وارد می نماید احداث چاله های فلسی یکی از بهترین  روشهای  افزایش ذخیره نزولات آسمانی و احیاء جنگلهای بلوط است.

احداث چاله های فل۲سی به منظور احیا جنگل های بلوط حوزه شهرستان کوهدشت-۲

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. چاله فلسی خوبه ولی شاید گوشه کوچکی از بی تدبیری و ملاحظه کاری اداره منابع طبیعی رو جبران کنه اونا که این همه تخریب جنگل رو می بینن وباز سکوت اختیار میکنن باوجود اینکه مسببین امر (صاحبان زمین های زراعی) رو می شناسن چاله واسه چی درست می کنن اتفاقا ممکنه به چاله ای آماده برای زغال درست کردن تبدیل بشن!!!!!!

  [پاسخ]

  کارشناس ارشد آبخیزداری در :

  چناب فرهنگی!!!! در عجبم با کامنتی که گذاشتید و چاله های فلسی که سازه ای کاملا علمی و اصولی برای ذخیره نزولاتی است که در صورت عدم کنترل تبدیل به سیلاب مخرب می شوند را چاله زغال میدانید.

  [پاسخ]

 2. مسئولین محترم منابع طبیعی و فرمانداری و…شما خوب میدانید که زمینهای منابع طبیعی چه کسانی شخم میزنند و به کشاورزی تبدیل می کنند تا مقدمه ای برای از بین رفتن جنگلها شود پس شعار ندهید و بودجه بی خودی مصرف نکنید .

  [پاسخ]

 3. دوستان عزیز منصف باشید.همش انتقاد و بدبینی تا کی؟

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  واقعا باید به حال اداره منابع طبیعی تأسف خورد چرا که در این خیانت آشکار نسبت به منابع طبیعی کوتاهی وافر دارند .

  [پاسخ]

 4. بهتره مرز مراتع مشخص بشه .وهر کس مراتع رو کشت کنه با برخورد شدید مسئولین مواجه شود .

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  درست است وقتی مرز مشخص شود جلو تجاوز گرفته می شود .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط