سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۲:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۲:۴۶ ب.ظ تعداد بازدید: 255 بازدید کد خبر:35668 چاپ خبر

۱۴ حلقه چاه غیر مجاز در کوهدشت مسدود شد

0

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای لرستان از پر و مسدود شدن ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده دشت ممنوعه کوهدشت خبر داد . به گزارش کشکان به نقل از از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان نادر مختاری گفت: براساس مطالعات و بررسی های به عمل آمده بهره برداری بیش […]

۶۳۱۹۴_۸۷۵

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای لرستان از پر و مسدود شدن ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده دشت ممنوعه کوهدشت خبر داد .

به گزارش کشکان به نقل از از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان نادر مختاری گفت: براساس مطالعات و بررسی های به عمل آمده بهره برداری بیش از حد مجاز از منابع آب زیرزمینی باعث کسر حجم مخزن در محدوده دشت کوهدشت گردیده واین دشت را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی افزود : یکی از عوامل اصلی افت شدید آب زیرزمینی در استان لرستان چاه های غیرمجاز است که واحد های گشت و بازرسی شرکت ضمن حضور شبانه روزی نسبت به شناسایی و پر کردن این چاهها اقدام کردند.

مختاری تصریح کرد: برداشت های بی رویه و غیرمجاز ازآبهای زیرزمینی و در پی آن خشکسالی های مستمر باعث شده لرستان از لحاظ منابع آب زیرزمینی در محدوده دشت های کوهدشت و رومشکان شرایط مناسبی نداشته باشد.

حدود یکهزار و ۴۰۰ چاه غیرمجاز در لرستان شناسایی شده است.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. بحران آب جدی است. باید همه چاه های بی مجوز تعطیل شوند
    نباید مجوز هیج چاهی داده شود

    [پاسخ]

  2. در بعضی جاها مشاهده می شود که اشخاصی جهت مرغداری و یا دامپروری اقدام به حفر چاه نموده اندو الان از آن جهت کشاورزی استفاده می نمایند که بزرگترین ضربه به آب های زیر زمینی است باید جلوگیری شود

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط