سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۷:۴۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۱:۳۹ ق.ظ تعداد بازدید: 1,890 بازدید کد خبر:35654 چاپ خبر

در گذشت استاد هنر و اخلاق/ افلاطون زرین قلم درگذشت

0

«افلاطون زرین قلم» خوشنویس و نقاش پیشکسوت کوهدشتی که از چندی پیش به علت بیماری سرطان، در بیمارستان ایرانمهر تهران بستری بود، دیروز در سن ۶۰ سالگی به دیار باقی شتافت. وی در سال ۱۳۳۴ در شهرستان کوهدشت به دنیا آمد  و در سال ۱۳۵۶ به عنوان سپاهی دانش در روستای ” داود رشید” کوهدشت […]

djbvuh2wcbgx6scxju8ji6fbm8co8lfufegfmgugx8l0u2ailq

«افلاطون زرین قلم» خوشنویس و نقاش پیشکسوت کوهدشتی که از چندی پیش به علت بیماری سرطان، در بیمارستان ایرانمهر تهران بستری بود، دیروز در سن ۶۰ سالگی به دیار باقی شتافت.

وی در سال ۱۳۳۴ در شهرستان کوهدشت به دنیا آمد  و در سال ۱۳۵۶ به عنوان سپاهی دانش در روستای ” داود رشید” کوهدشت مشغول به کار شد. زرین قلم تا سال ۱۳۸۶ در آموزش و پرورش، به آموزش فرزندان این دیار مشغول بود.

مراسم خاکسپاری این هنرمند گرامی امروز پنجشنبه ۹۴/۲/۱۰ راس ساعت ۹ صبح از درب منزل برگزار شد. گفتنی است مراسم بزرگداشتی به همین مناسبت ساعت ۱۵ امروز در مسجد جامع کوهدشت برگزار می شود.

اعضای تحریریه پایگاه خبری کشکان، وقوع این ضایعه دردمند را به خانواده معزای زرین قلم و جامعه ی فرهنگیان و هنرمندان شهرستان کوهدشت تسلیت می گویند.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خدایش بیامرزد انصافا معلم اخلاق بود اینجانب کلاس اول راهنمایی در مدرسه شهید مطهری افتخار شاگردی ایشان را داشتم هرچه از کراماتش بگوییم کم گفتیم

  [پاسخ]

 2. خبردرگذشت استاد زرین قلم چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست خداوند قرین رحمتش فرماید.

  [پاسخ]

 3. خانواده محترم زرین قلم مصیبت وارده راتسلیت عرض نموده واز خداوندمتعال علودرجات برای این عزیزسفرکرده وصبرجزیل برای بازماندگان مسئلت دارم .معلم عزیزم روحت شاد ویادت همیشه گرامی .

  [پاسخ]

 4. نام خود را وارد كنيد...

  خداوند رحمتشون کنه. انسان بزرگی بودن.

  [پاسخ]

 5. lمعلمان مجتمع آموزشي باغ مينو

  درگذشت جانسوز معلم هنرمند وهنرمندی ماندگار زنده یاد افلاطون زرین قلم را به خانواده های داغدار زرین قلم وغضنفری وابراهیمی وجامعه فرهنگیان وهنرمندان شهرستان کوهدشت تسلیت عرض می نماییم.روحش شاد ویادش گرامی .

  [پاسخ]

 6. روحش شاد یادش گرامی معلم اخلاق بود واقعا

  [پاسخ]

 7. این کهنه رباط را که عالم نام است
  و آرامگه ابلق صبح و شام است
  بزمی است که وا مانده صد جمشید است
  قصریست که تکیه گاه صد بهرام است
  ای چرخ فلک خرابی از کینه توست
  بیدادگری شیوه دیرینه توست
  ای خاک اگر سینه تو بشکافند
  بس گوهر قیمتی که در سینه توست
  در آستانه روز معلم ، معلمی کوچ کرد که به معنای واقعی کلمه تعلیم دهنده ای بی نظیر بود . سراسر وجودش ادب بود و عشق . متانت و وقارش از او انسانی کامل ساخته بود و امروز ………………………..
  روحش شاد و یادش گرامی باد

  [پاسخ]

 8. سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز////مرده آنست که نامش به نکوئی نبرند
  روحش شاد و یادش گرامی و ماندگار

  [پاسخ]

 9. بزرگ بود واز اهالی امروز خداوند روحش را قرین رحمت خود قرار دهد

  [پاسخ]

 10. خودم را در غم از دست دادن این مرحوم شریک دانسته و به خانواده این عزیز تسلیت می گویم و برای ایشان از درگاه حضرت دوست طلب بخشش و عاقبت بخیری دارم. آراستگی به زینت هنرمندی ، ادب و خلق نیکو برای همیشه ایشان را در خاطر دوستانشان ماندنی خواهد کرد انسانهای ارزشمندی که نه در موقع احساس قدرت طغیان می کنند و نه در هنگام احساس ضعف سرفرود آورده و سرشکسته میشوند .
  هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد .

  [پاسخ]

 11. مرد نکو نام هرگز نمی میرد او زنده است تا نجابت و سادگی زنده است

  [پاسخ]

 12. ای کاش مرگ در این حوالی پرسه نمیزد وخاک قامت عزیزانمان را به امانت نمیگرفت.
  معلم مهربانم به پدر همیشه جاودانم پیوست….روحشان شاد ویادشان گرامی باد

  [پاسخ]

 13. درگذشت دوست گرامی و هنرمند را بر خانواده محترم و بازماندگانش تسلیت و امیدواریم روحش شاد و یادش گرامی باشد. از طرف بهروز پرسم و خانواده

  [پاسخ]

  فردین گراوند در :

  جناب بهروز پرسم عزیز معلم خوب کلاس چهارمم خوشحال شدم بعد از مدتها اسمتو دیدم بنده از دانش اموزان شما و الان با ۲۶سال سابقه معلمی دارم هر چه یاد گرفتم و دارم از کرم و محبت حضرتعالی و سایر معلمان خوبم بخصوص معلمان دوران ابتداییم بوده و با یاداوری اسم انها دستان را میبوسم معلمان ابتداییم اقایان علیمحمد ازادبخت کلاس اول و مرحوم علی رضایی کلاس دوم و حشمت اله بهرامی کلاس سوم و جناب پرسم کلاس چهارم و جناب برزو بابایی کلاس پنجم که بنده افتخار دانش اموز بودن را از مکتب این عزیزان اموختم روز معلم را بشون تبریک میگم انشا اله هر جا هستند برقرار باشند چ

  [پاسخ]

 14. درگذشت “زرین قلم” را به خانواده و آشنایان ایشان تسلیت عرض می کنم.
  امیدوارم که حضرت حق به رفتگان رحمت و به بازماندگان صبر عطا نماید…

  [پاسخ]

 15. جامعه هنری کوهدشت با رفتن استاد زرین قلم عزادار شد و درگذشت ایشان غمی جانکاه را برای اهالی هنر و خوشنویسی برجای گذاشت، روحش شاد و یادش گرامی باد.

  [پاسخ]

 16. شرمسار توام ای دیده از این گریه خونین ——- که شدی کور و تماشای رخش سیر نکردی
  روحش شاد و یادش گرامی باد

  [پاسخ]

 17. خانواده های محترم زرین قلم ،غضنفری و ابراهیمی
  در گذشت هنرمند گرانمایه استانمان که عمری را صرف تعلیم وتربیت وهنر آموزی دانش آموزان این دیار نمود وآثار رنج وتلاش آن اهل قلم برجسته چون جانی تازه در کالبد تحصیلکردگان دمیده است به آن خانواده های اصیل وعزادار تسلیت عرض می نمایم واز درگاه ایزد منان برای بازماندگان آرزوی صبر وشکیبایی دارم .روزت مبارک معلم عزیزم.

  [پاسخ]

 18. روحش شاد ویادش گرامی باد انصافا مرد اخلاق وبزرگی بود به خانواده های محترم غضنفری خصوصا مهندس مهرداد غضنفری ومهران تسلیت عرض مینماییم

  روحش شاد

  [پاسخ]

 19. این ضایعۀ دردناک را به خانواده محترم زرین قلم و دیگر وابستگان این خانواده اصیل و ریشه دار شهر کوهدشت تسلیت می گویم. استاد زرین قلم هم یک معلم خلاق و هنرمند بود و هم انسانی شریف و کم نظیر. در زمانه ای که هر دیپلمه ی زرنگی می توانست به قیمت ارزانی به ثروت و مقام برسد، فخر بزرگ کسانی چون او این بود که معلم باقی ماندند و سرنوشت هم نسلان خود را فدای چرب و شیرین دنیانکردند و در انزوایی خود خواسته انسان زیستند و در تراز یک انسان شریف و نمونه، زینت نسل خود باقی ماندند. روحش شاد و یادش گرامی باد

  [پاسخ]

 20. “درگذشت استاد بزرگ خط و نقاشی، هنرمند برجسته زاگرسی جناب افلاطون زرین قلم عزیز را به همگان تسلیت میگویم یادش و هنرش تا همیشه جاودانه خواهد بود”

  [پاسخ]

 21. خدایش بیامرزاد. انسان وارسته……………………….

  [پاسخ]

 22. خداوندبیامرزتش مردارزشی وبااخلاق متاثرومتاسف شدم

  [پاسخ]

 23. چراخوب می میرند؟!روحش شاد.

  [پاسخ]

 24. از لطف وعنایت همه ی بزرگواران سپاسگزاریم.

  [پاسخ]

 25. انسان خیلی بزرگی بودنند و ما همیشه تا عزیزی را از دست ندهیم متوجه نمیشویم که با چه روبه رو بوده ایم

  [پاسخ]

 26. ممنون از همه بزرگواران

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط