سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۳:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۲:۴۷ ب.ظ تعداد بازدید: 187 بازدید کد خبر:35522 چاپ خبر

«اعضای شوراهای اسلامی شهرها» از کاندیداتوری در انتخابات مجلس محروم می‌شوند

0

طبق مصوبه خانه ملت

نمایندگان مجلس دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی اعضای شوراهای اسلامی شهرها از کاندیداتوری در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور برای انتخابات مجلس محروم می‌شوند. به گزارش کشکان به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح الحاق یک جزء به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد […]

۲۰۱۵۰۴۲۶۱۰۵۱۰۰۸۰۳

نمایندگان مجلس دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی اعضای شوراهای اسلامی شهرها از کاندیداتوری در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور برای انتخابات مجلس محروم می‌شوند.

به گزارش کشکان به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح الحاق یک جزء به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت با ۱۷۵ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان دوفوریت طرح مذکور را مصوب کردند.

این طرح که به امضای ۵۳ نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود، شامل یک مقدمه توجیهی و یک ماده واحده است که در صورت تصویب نهایی اعضای شوراهای اسلامی شهرها به واسطه مقام و شغل خود از کاندیداتوری در انتخابات مجلس محروم می‌شوند.

به گزارش فارس، در ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس آمده است: افرادی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن در انتخابات مجلس محروم هستند، مشخص شده‌اند «مگر اینکه حداقل ۶ ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا دهند و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند».

در این قانون ۲۸ شغل و مقام قید شده است که در صورت تصویب نهایی طرح مذکور، اعضای شوراهای اسلامی شهرها نیز به عنوان بیست و نهمین جزء این ماده مشمول قانون مذکور می‌شوند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط