سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۱۳:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۰:۴۷ ق.ظ تعداد بازدید: 2,642 بازدید کد خبر:35421 چاپ خبر

چگونه متوجه ویروسی شدن تلفن همراه خود شویم؟

0

سلسله آموزش های پلیس فتا کوهدشت؛

جهان وارد عصر تازه ای از فناوری اطلاعات وارتباطات شده است، با گسترش روز افزون فناوری های نوین ارتباطی، پیشرفت های قایل توجهی در عرصه فناوری ارتباطات در حوزه گوشی های هوشمند، تبلت و … حاصل شده است. با گسترش فناوری و افزایش تجهیزات الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت مانند تلفن های هوشمند ،تبلت […]

۲۱۵۸۰۸

جهان وارد عصر تازه ای از فناوری اطلاعات وارتباطات شده است، با گسترش روز افزون فناوری های نوین ارتباطی، پیشرفت های قایل توجهی در عرصه فناوری ارتباطات در حوزه گوشی های هوشمند، تبلت و … حاصل شده است.
با گسترش فناوری و افزایش تجهیزات الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت مانند تلفن های هوشمند ،تبلت و…و استفاده روزافزون از این تجهیزات توسط کاربران،سبب شده افراد فرصت طلب با استفاده از این بستر و عدم آشنایی کافی کاربران با تهدیدات پیش رو متکب جرایمی مانند سرقت اطلاعات ،انتشار بدافزار و…شوند.
نشانه‌ هایی مبنی بر آلوده بودن تلفن هوشمند و یا تبلت به ویروس و یا دسترسی غیر مجاز به دستگاه شما را به شرح ذیل می باشد:
۱- کم شدن سرعت پردازش سیستم
سرعت پائین در دستگاه می تواند نشانه‌ای مبنی بر آلوده بودن تلفن هوشمند شما به ویروس باشد چرا که احتمالا این ویروس یا بدافزار جاسوسی، باعث اختلال در سیستم دستگاه شما شده و موجب کاهش سرعت پردازش می شود.
۲- مراقب اپلیکیشن‌های مخرب باشید!
در هنگام نصب برخی از اپلیکیشن ها در تلفن هوشمند ممکن است به سیستم شما بدافزارهایی نیز ورود پیدا کنند، می توان گفت برخی از برنامه ها به خودی خود ‌یک بد‌افزار یا یک برنامه مخرب نمی باشند؛ اما به همراه خود در هنگام نصب برنامه، ‌مجموعه‌ای از بد‌افزار‌ها را به همراه دارند.
۳- به عمر باتری گوشی خود توجه کنید
اگر در حین استفاده از گوشی هوشمند خود، متوجه کاهش غیر عادی باتری شدید، به این موضوع مشکوک شوید. چرا که ممکن است ویروس یا بدافزاری در حال انجام عملیاتی بر روی سیستم تلفن همراه شما باشد.
آیا می دانید بعد از ویروسی شدن سیستم خود چه اقدامی باید انجام دهید:
۱- زمانی که متوجه آلوده شدن سیستم خود به ویروس شدید بهتر است تلفن خود را به حالت ایرپلین مود (Airplane Mode) قرار دهید تا از ارسال اطلاعات شما جلوگیری به عمل آید.
۲- در صورت شناسایی برنامه مخرب می بایست آن را به صورت دستی پاک نمائید.
۳- چنانچه شناسایی برنامه مخرب امکان پذیر نبود اقدام به حذف آخرین اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی نمائید.
۴- در صورتی که امکان پاک کردن بدافزار میسر نبود، بهترین راه این است که یک نسخه ریکاوری از کلیه اطلاعات موجود در تلفن خود از جمله تصاویر، فیلم ها، متن‌ها، فایل‌ها و… بگیرید و تلفن خود را به حالت “Factory Reset” درآورید و کلیه حافظه گوشی را پاک کنید.
۵- در تنظیمات تلفن هوشمند خود ،قسمت امنیتی یا Security، تیک گزینه Unknown Source را بردارید تا کلیه اپلیکیشن‌های غیر قابل شناسایی به لحاظ امنیتی بر روی گوشی شما نصب نشوند.
هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir اطلاع دهید.
فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط