سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶:۰۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۱۱:۰۴ ق.ظ تعداد بازدید: 1,599 بازدید کد خبر:35315 چاپ خبر

در گفتگوی مهندس جافری با کشکان مطرح شد/ مهم ترین مشکلات شهرداری کوهدشت و راه های رسیدن به توسعه ی شهری پایدار

0

مهندس رحیم جافری شهردار کوهدشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کشکان، در خصوص دلیل تعطیلی محل کسب تعدادی از کسبه و بازاریان شهرستان کوهدشت گفت: پس از چندین بار اخطار به این اشخاص در رابطه با عدم رعایت اصول شهرسازی از قبیل عدم رعایت کاربری ها، بر و کف، تراکم، اصول فنی و بهداشتی و […]

۰-۳۰۲

مهندس رحیم جافری شهردار کوهدشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کشکان، در خصوص دلیل تعطیلی محل کسب تعدادی از کسبه و بازاریان شهرستان کوهدشت گفت: پس از چندین بار اخطار به این اشخاص در رابطه با عدم رعایت اصول شهرسازی از قبیل عدم رعایت کاربری ها، بر و کف، تراکم، اصول فنی و بهداشتی و استحکام بنا و نیز عدم پرداخت عوارض، با توجه به عدم توجه به این اخطارهای مکرر، بر اساس رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ تصمیم بر انسداد و تعطیلی محل کسب آن ها گرفته شد. شهرداری در واقع مجری آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ است و بر اساس قانون با مأموران خود در این رابطه رأساً اقدام می نماید. مستند قانونی اقدامات شهرداری، تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره های ۱۱ گانه ماده ۱۰۰ قانون شهرداری هاست.

مهندس جافری ادامه داد: متأسفانه در گذشته به صورت گزینشی و بر اساس نگاه تبعیض آمیز اقدام به وصول عوارض شده است. به همین دلیل شهرداری کوهدشت در راستای ایجاد رویه ی یکسان و جلب اعتماد مردم و ایجاد نگاه عادلانه و به دور از تبعیض به همه ی شهروندان و بر اساس میزان بهره برداری شهروندان و صاحبان اماکن تجاری از پتانسیل های شهر، از طریق راه کارهای قانونی عوارض خود را مطالبه می کند تا بتواند نسبت به ارائه خدمات به موقع شهری اقدام نماید. در بعضی موارد در سطح شهر افرادی با تمکن مالی بسیار بالا حداقل عوارض سالیانه خود را به شهرداری پرداخت ننموده اند ولی افراد ضعیف و ناتوانی به چشم می خورند که شهرداری با توسل به اهرم های قانونی عوارض خود را به صورت سالیانه از آن ها وصول نموده است. این موضوع موجب سلب اعتماد عمومی شهروندان که پشتوانه و حامی اصلی شهرداری هستند گردیده است. با این حال شهرداری کوهدشت با رویکرد جدید و بدون توجه به مؤلفه های حاشیه ای از قبیل قومی، گروهی، حزبی و فامیلی مطابق قوانین و مقررات نسبت به وصول کدهای درآمدی خود اقدام خواهد کرد تا بتواند با جلب نظر و حمایت آحاد شهروندان در راستای اجرای برنامه های عمرانی و خدماتی شهر، خدمات مطلوب و در شأن مردم را ارائه نماید.

وی همچنین اظهار داشت:‌شهرستان کوهدشت با جمعیت بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر سومین شهرستان استان لرستان از نظر وسعت و جمعیت می باشد اما در یک ارزیابی کارشناسی سطح خدمات شهری در آن شاید به رتبه های کمتر از ۵ برگردد. مهم ترین آیتم های تأثیرگذار در زیبایی سیما و منظر شهری و ارتقاء سطح رفاهی جامعه برمی گردد به قانونمندی، مدیریت و درایت مدیران شهری در هدایت و توسعه ی شهر، تأمین فضاهای عمومی و جلب و جذب حداکثری مشارکت سرمایه گذاران بومی و فرابومی و استفاده از نیروهای مجرب و مرتبط با مدیریت شهری که ضعف در آیتم های فوق باعث توسعه نیافتگی شهر، سلب اعتماد شهروندان و مخدوش شدن سیمای شهر گردیده است. به طوری که شهرداری باید با صرف انرژی، هزینه و وقت مضاعف و متراکم بتواند آثار مخرب ضعف در آیتم های مورد اشاره را بزداید تا یک زمینه سالم و مناسب جهت ادامه مسیر توسعه ی شهری ایجاد گردد.

شهردار کوهدشت در خصوص وضعیت نیروی انسانی شهرداری که مورد انتقاد شهروندان است گفت: وجود انبوه نیروهای مازاد در شهرداری که بدون ضابطه و بدون توجه به نیازهای واقعی در پست های سازمانی شهرداری گمارده شده و عموماً بر اساس رابطه به شهرداری راه یافته اند، به عنوان کلیدی ترین معضل شهرداری کوهدشت خودنمایی می کند. نیروی انسانی موجود شهرداری حدود سه برابر نیاز واقعی شهرداری می باشد. ایجاد عادات ناصحیح و بیکار بودن نیروهای به ظاهر تحصیل کرده و سطح توقع بسیار بالای آن ها در مطالبه مزایای جانبی مازاد بر حقوق باعث تحمیل هزینه های گزاف بر گرده شهروندان گردیده که با چابک سازی پیکره ی شهرداری در تناقض آشکار است. لذا در رویکرد جدید شهرداری نه تنها هیچ برنامه ای برای جذب نیروی انسانی ندارد، بلکه در جهت تعدیل نیروی انسانی آمادگی لازم را جهت هزینه های مضاعف دارد. زیرا قبل از منطقی شدن تعداد نیروی انسانی با نوع و میزان کار و حجم عملیات شهرداری تعادل و موازنه منطقی ایجاد نمی گردد و شهرداری نمی تواند خدمات مطلوب را به شهروندان ارائه نماید.

مهندس جافری در پایان خاطر نشان کرد: در گام های بعدی رعایت ضوابط شهرسازی بر مبنای طرح های جامع و تفصیلی و هدایت منطقی و اصولی شهر به سمت توسعه ی منطقی و پایدار از برنامه های در دست اقدام شهرداری کوهدشت می باشد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای مهندس جافری شهردار محترم شهرستان در خصوص زمینهای آموزش عالی در ورودی شهر که اخیرا اجازه دریافت پروانه برای آنها صادر شده است آیا جهت ساخت آنها توسط مالکین محترم نیاز به زیر ساخت نیست آیا بهتر نیست دستگاههای متولی مانند اداره برق ، آب و فاضلاب ، مخابرات و از همه مهمتر شهرداری اقدام به اجرای زیر ساخت نمایند تا تا شهروندان اقدام به ساخت آنها نمایند و سیمای شهر …

  [پاسخ]

 2. باسلام خدمت شهردار محترم.به شما پیشنهادمیکنم برای تعدیل نیرو از آزمون درون سازمانی که یک روش منطقی وعادلانه است بهره بگیرید تا حقی از کسی ضایع نشود…امید است شهرداری ما زین پس درآمد زا باشد وتحت تاثیر سهم خواهی شورای شهر قرار نگیرد

  [پاسخ]

 3. با سلام وخسته نباشید خدمت آقای جفافری
  واقعا انصاف نیست که یک کارمند ازهشتصد هزارتومان باید صدهزارشو مالیات بده ولی کسی که پاساژداره نباید مالیات بده وشهرداری از درآمد خودش کارهای عمرانی انجام بده نه منتظرباشه تا بودجه از وزارت کشور بیاد

  [پاسخ]

 4. اهالي خيابان مهر و تابش

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شهردار محترم و عزیز
  خیابان مهر و خیابان تابش که محل رفت و آمد دانش آموزان مدرسه های امین و بهشتی و شاهد و امیر کبیر و فهمیده و فنی و حرفه ای و باشگاه فرهنگیان و باشگاه قائم و … از زمان تاسیس این مدارس تا اکنون آسفالت و جدول گذاری نشده اند و چندین بار خود شخص شما از طرف اهالی این خیابانها برای ما زحمت ،ولی متا سفانه هنوز هیچگونه اقدامی صورت نگرفته و طی چند روز دیگر عکس این منطقه را در اختیار سایت های شهرستان قرار می دهیم در ضمن چندین بار مسئولین محترم قبلی مراجعه و خیابانها را مشاهده نمودند و قول ۱۰۰درصد دادند ولی متا سفانه هیچ اقدامی صورت نگرفته است لطفا رسیدگی نمایید.

  [پاسخ]

 5. جناب مهندس جافری خدمت شما عارضیم که خیابانهای معاد ۱و۲ وخیانهای فرعی که ازمعاد ۱ به مطهری وصل میشن اوضاع اسفباری ازنظر آسفالت دارن لطفارسیدگی شودمتشکریم(قابل توجه شورای محترم شهر که بیشترین آرایشان رااز این منطقه پرجمعیت جمع می نمایند تاچشم روی هم بگذاریم انتخابات بعدی شورا فراخواهدرسید)

  [پاسخ]

 6. با سلام و خسته نباشید محضر شهردار جسور جناب مهندس جافریان
  بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه معماری و شهرسازی جهت ساماندهی به وضع شهر و شهرسازی چند نکته را متذکر می شوم:
  ۱- شهرستان کوهدشت با وجود شرایط خیلی مناسب به منظور ایجاد فضای سبز در خور شهر دارای فضای سبز شهری قابل قبول نمی باشد.
  ۲- متاسفانه رشد افقی شهر کوهدشت به توجه به پایین بودن میانگین تراکم ساختمان های شهر هیچ توجیهی ندارد.
  ۳- ساختمان های در دست احداث بدون توجه به اصول شهر سازی و معماری در حال ساخت می باشند.
  ۴- جداره های شهری بر اساس سلیقه ی شخصی طراحی و ساخته می شوند.
  ۵- نخاله ها و زباله های شهری در اطاف شهر ریخته که از نظر منظر شهری و بهداشتی مشکل ساز خواهند بود.
  و…
  به امید شهری زیبا

  [پاسخ]

 7. جناب مهندس جافری شما به عنوان شهردار در این مدت چند ماهه که تشریف آوردید چه کاری انجام دادید لطفا سری به جدولهای شهر بزن و آشغالهای انباشته شده در گوشه و کنار را ببین شما در این مدت چند ماهه فقط چند روز در کوهدشت بودید برای همین است که از هیچی خبر نداری .

  [پاسخ]

 8. نام مرحوم دلیجانی کجاست …. آنکه نامش آشنای نامهاست…
  همه شهردارای که بعد از زنده یاد دلیجانی آمدن به اندازه نصف اون خدا بیامرز به این شهرستان خدمت نکردن.
  کوهدشت را در ایران به نام خدمات زنده یاد دلیجانی میشناسن . میگن سرپا غذا میخورد . درختا رو خودش میکاشت . خیابان و کوچه ها رو خاک برداری میکرد ولی الان با این همه امکانات چه کار مثبتی انجام دادن ؟.

  [پاسخ]

 9. ضمن خسته نباشید خدمت شهردار محترم .جناب مهندس کوچه ما ۳۶ سال قدمت دارد اما هنوز شهرداری نتونسته این کوچه و ۴کوچه بالاتر را نامگذاری کند .سه سال واندی است که پیگیر نامگذاری این کوچه هستم اما نتیجه ای نگرفتم .اخرین درخواستم را شهریور ۹۳تقدیم نموده ودبیرخانه شهرداری نیز ثبت نمودند .میتوانید در صحت گفته هایم پیگیری کنید .شهردار عزیز چونکه نصب تابلو برای شهرداری هزینه بر است تابلو نمیخوایم فقط نامگذاری کنید خودمان مثل اکثر کوچه خیابانها ی دیگه یه کاری میکنیم .ادرس خ فردوسی بالاتر از چهارراه سمت راست کوچه های ۱و۲و۳و۴مجاور دادسرا.

  [پاسخ]

 10. ضمن عرض خسته نباشیدوخداقوت لطفن وضعیت کمربندسبزرامشخص بفرماییدتااوضاع ساختوسازمشخص گرددباسپاس

  [پاسخ]

 11. مسئولین محترم بفرمایدبرای ببرون رفت ازاین اوضاع چکارمیتوان کرد

  [پاسخ]

 12. جناب آقای شهردار اولا شهرستان کوهدشت ۲۲۰۰۰۰نفر جمعیت دارد و شهر کوهدشت ۱۰۰۰۰۰نفر لطفا فرق شهر و شهرستان را بیشتر مطالعه کن

  [پاسخ]

  مهدی دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام دوست عزیز جناب شهردار جمعیت شهری شهرستان کوهدشت رو عنوان کردند.

  [پاسخ]

  عبدالرضا کریمی در :

  شهروند عزیز؛ شهرستان کوهدشت و رومشگان مجموعن در آخرین سرشماری ۲۲۰۰۰۰ نفر جمعیت داشتند و حالا دیگر شهرستان رومشگان از کوهدشت جدا شده است، شما هم یک نگاهی به تقسیمات کشوری بنداز و بعد با ادبیات درست تری، شهردار شهر خودت را که با نظر میانگین وزنی شعور همشهریانمان(اعضای محترم شورای اسلامی شهر) انتخاب شده ، مورد خطاب قرار بده.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  طوری که شما میگید رومشگان ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت داره……بیشتر مطالعه کن

  [پاسخ]

 13. با سلام جناب شهردار همه میگن شما توانمندی من صحت این ادعا را مورد ازمایش قرار میدم کوچه اندیشه ۶خیابان دانش اموز که محل عبور و مرور تمامی مدارس اون منطقه هستش تاکنون ۷شهردار را تجربه کرده است مدارک در شهرداری موجود است که به هرکدام نامه داده که این کوچه ۵۰متری اسفالت بشه همه قول دان ولی متاسفانه رفتند و دستشان از شهرداری کوتاه شد ورفتند حال شما هشتمین شهردار هستید و از طریق همین سایت برا شما کامنت میزارم مطمنم این خبر به شما میرسه حالا خود دانی و غیرتت

  [پاسخ]

 14. با سلام خدمت شهردار محترم وکاردان. از اینکه در این مدت کوتاه با ارزیابی صحیح و کارشناسی درست سعی در رفع معضلات و نواقص دارید از شما تشکر و قدردانی میشود. انشاالله با یاری خداوند و همدلی شورای اسلامی محترم بتوانید در رفع مشکلات شهری در حد توان مالی شهرداری موفق وموید باشید.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  حتما موفقه شک نکن از کارهاش معلومه بیست بیسته خرابکاری زیاد ….

  [پاسخ]

 15. جناب مهندس با سلام یک فرغون آسفالت ندارید برای راست آزمایی به ورودی میدان کشاورز بریزید لااقل برای آن هایی که این خرابه را ترک می کنند کمتر اخم کنند…

  [پاسخ]

 16. ضمن خسته نباشیدازآقای شهردارخواهشمندیم بفرمایندآیاشهرک بسیجیان پشت کوی پاسداران محدوده شهری حساب میشن ؟ازلحاط پروانه وعوارض که جوابش مثبته خداوکیلی نگاهی داشته باشندچه خدمت شهری دراین محله انجام شده این درحالی ست که همه ساخت وسازها قانونی دارای پروانه ساخت واکثرا پایان کاردارند.واقعاازاین نوع شهروندی زجرمی کشیم .

  [پاسخ]

 17. باسلام لطفا نسبت به نصب سرعت گیر در مسیر تقاطع ها وخیابانهای شلوغ اقدام فرمایید وهمچنین نسبت به آزادسازی پیاده رو ها از دست تابلوها واجناس مغازه داره ها اقدام فرمایید متاسفانه مغازه داره ها اجناس خودشون را وسط پیاده رو گذاشته ومانع عبور ومرور مردم میشوند که بافت وحالت زشتی به خیابانها داده است

  [پاسخ]

 18. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شهردار محترم و عزیز
  خیابان مهر و خیابان تابش که محل رفت و آمد دانش آموزان مدرسه های امین و بهشتی و شاهد و امیر کبیر و فهمیده و فنی و حرفه ای و باشگاه فرهنگیان و باشگاه قائم و … از زمان تاسیس این مدارس تا اکنون آسفالت و جدول گذاری نشده اند و چندین بار خود شخص شما از طرف اهالی این خیابانها برای ما زحمت ،ولی متا سفانه هنوز هیچگونه اقدامی صورت نگرفته و طی چند روز دیگر عکس این منطقه را در اختیار سایت های شهرستان قرار می دهیم در ضمن چندین بار مسئولین محترم قبلی مراجعه و خیابانها را مشاهده نمودند و قول ۱۰۰درصد دادند ولی متا سفانه هیچ اقدامی صورت نگرفته است لطفا رسیدگی نمایید.

  [پاسخ]

 19. ولی الله آزادبخت

  با سلام مهندس جان کارتان در فاز یک فرهنگیان که با هزار خون دل خوردن توسط قبلی ها آسفالت شده بود به خاک و گل کشیده شد. سازمان اب کنده کاری می کند و شما گنده کاری.آیا پاشیدن خاک روی آسفالت کار عاقلانه و درستیست ؟

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط