سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۶:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۴در ۱۲:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 1,957 بازدید کد خبر:35254 چاپ خبر

شهرداری کوهدشت به دلیل عدم پرداخت عوارض، بخشی از بازار را به تعطیلی کشاند+ تصاویر

0

به گزارش خبرنگار کشکان، بر اساس تصمیم شهرداری کوهدشت، مغازه ها و مکان های تجاری که عوارض شهرداری را پرداخت ننموده اند، با نصب بلوک های بتنی پلمپ شدند. اندازه ی این بلوک ها به حدی است که توسط مغازه داران قابل جابجایی نیستند. با این وجود برخی از این مغازه داران هنوز به فعالیت […]

به گزارش خبرنگار کشکان، بر اساس تصمیم شهرداری کوهدشت، مغازه ها و مکان های تجاری که عوارض شهرداری را پرداخت ننموده اند، با نصب بلوک های بتنی پلمپ شدند.

اندازه ی این بلوک ها به حدی است که توسط مغازه داران قابل جابجایی نیستند. با این وجود برخی از این مغازه داران هنوز به فعالیت خود به طور دست و پا شکسته ادامه می دهند.

مسئولین شهرداری معتقدند در صورتی می توانند مشکلات عمرانی و بهداشتی شهر را حل کنند که مردم و بازاریان عوارض قانونی خود را پرداخت نمایند.

 

عکس:‌میثم دوستی رودی

 

IMG_8805

IMG_8788

IMG_8802

IMG_8800

IMG_8796

IMG_8793

IMG_8785

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این نیز روشی است دیگر

  [پاسخ]

 2. حمید آزادبخت مدیر سایت لرستان فردا

  ضمن خسته نباشید به شهردار محترم به نظر حرکت بسیار خوبی است و امیدوارم منابع مالی این امر در جهت توسعه و عمران کوهدشت مصروف گردد .

  [پاسخ]

 3. سيد مجتبي حسيني (طرهان)

  این نوع حرکت به نظر بنده اخاذی کردن است و روش صحیحی نیست بهتر است در کمال آرامش و نهایت ادب و احترام اقدام شود.
  انسانم آرزوست

  [پاسخ]

  کارمند شهرداری در :

  جناب سید شما که معتقد به اخاذی هستید لطفا” بند۲۴ماده ۵۵ شهرداری را مطالعه فرموده بعد افاضه کلام بفرمایید وقتی همشهریان من و تو در طول یک ماه بیش از ۵۰ مورد فک پلمپ داشته و عوارض قانونی خود را پرداخت نمی نمایند لطفا” کاسه داغتر از آش نشوو دقیقا” عین مطلب خودتان را در جوابت می آورم ((انسانم آرزوست))و در میان نکته دانان خود فروشی شرط نیست یا سخن دانسته گوی ای مرد بخرد یا خموش.
  لطفا” درج شود نه اینکه چون ایشان همکارتان هستند درج نشود.

  [پاسخ]

  امرایی در :

  سید جان وقتی حق و حقوق من و تو شهروند در جیب تعدادی اندک از شهروندان هست چرا نباید شهرداری آن را وصول کند وبا توجه به غیرانتفاعی بودن شهرداری آن را صرف امور شهری کند.

  [پاسخ]

  طرهاني در :

  کدام حق و حقوق آقای امرایی بزرگوار ؟؟؟!!
  شهرداری اگه میتونه حق و حقوق کارمندای خودشو پرداخت کنه نه منو تو که داریم خاک و ریزگردهای کشورهای عربی رو میخوریم

  سیدمجتبا حسینی-دبیر سرویس ادبی در :

  با سلام خدمت «کارمند شهرداری»! دوست عزیز اگه دقت بفرمایید جناب آقای «سید مجتبی حسینی (طرهان)» با بنده «سیدمجتبا حسینی-دبیر سرویس ادبی» زمین تا آسمان تفاوت داریم!
  بنده قبلا هم از آقای حسینی خواهش کرده بودم که در نوع نوشتن اسمشان در کامنت نویسی!، سبکی متفاوت را به کار ببرند که ایشان با اینگونه نوشتنه اسم خود: «سید مجتبی حسینی (طرهان)»! و بنده نیز به این شیوه: «سیدمجتبا حسینی-دبیر سرویس ادبی» سعی کردیم تا حد امکان بین خود تمایز و تفاوت قائل شویم! و قدرت تشخیص را برای افرادی چون شما که ممکن است اشتباه کنند ایجاد کنید.
  البته بنده به عنوان عضوی از تحریریه کشکان هرگز به خود اجازه نمیدهم که از نهاد، سازمان یا اداره ای مستقیما انتقاد کنم چون همه را مخاطب خود میدانم و همیشه سعی بر این داشته ام که جانب عدالت و انصاف را رعایت کنم. اتفاقا در این مورد به عنوان یک شهروند حق را کاملا به شهرداری و پرسنل آن میدهم.
  موفق باشید.
  سیدمجتبا حسینی – دبیر سرویس ادبی

  [پاسخ]

  کارمند شهرداری در :

  از سوء تفاهم پیش آمده عذرمیخواهم هرچند ایشان می بایست در نوشتن کامنت دقت بیشتری انجام داده ،یا بیشتر خودش را معرفی کرده و یا با یک اسم دیگری کامنت بنویسند.

  سيد مجتبي حسيني (طرهان) در :

  البته که زمین تا آسمان تفاوت بین استاد بزرگوار جناب آقای « سیدمجتباحسینی» و بنده کمترین « سیدمجتبی حسینی(طرهان)» وجود دارد…
  حقیر نه بازاری هستم و نه کارمند اما چهره شهرم را دوست دارم و به کارگران و رفته گرانش که برای دریافت حقوق و زحمت و عرق ریزیشان ۶ ماه و یکسال خون دل میخورند و صبر پیشه میکنند، احترام زیادی قائل هستم .
  یا رب از ابر هدایت برسان بارانی * پیشتر زانکه چو برگی ز میان برخیزم

  سيد مجتبي حسيني (طرهان) در :

  چشم سعی میکنم اسممو تغییر بدم آقای کارمند شهرداری 🙂

  سيد مجتبي حسيني (طرهان) در :

  با سلام و احترام خدمت کارمند محترم شهرداری نکته دان.
  بنده به عنوان یک شهروند، با بنده و ماده و تبصره و…. هیچ گونه مخالفتی نداشته اما این حرکت شما با نصب پلمب های بتنی متناسب با شخصیت همشهریان و چهره شهرستان نیست . به نظر حضرتعالی و همفکرانتان که فرهنگی هستید و نکته دان، آیا با چوب و چماق میشود کاری کرد؟. یک کارمند مسلمان باید متخلق به اخلاق اسلامی و انسانی باشد. به عبارت ساده و مختصر اخلاق شامل شناخت صحیح از ناصحیح و آنگاه انجام صحیح و درست و ترک ناصحیح و نادرست است. بنابرین اخلاق اداری را می توان بایدها و نبایدهای اداری و چگونه کار کردن در اداره تبیین نمود. اخلاق اداری مطلوب زمانی بوجود می آید که کارکنان نظام اداری یک کشور به مردم از منظر درست بنگرند و خود را خدمتگزار و وکیل مردمان بدانند. مهمترین مبنا در پیشرفت اخلاق اداری تصحیح بینش کارکنان نسبت به خودشان، مردمان، مسؤلان و وظایف شان است، زمانی که دید انسان نسبت به مردم، مافوق و کارش اصلاح شود کار کردن به مثل خدمت نمودن و عبادت کردن است و این خود سبب رشد در اداره و توسعه اخلاق در اداره می شود… برای گرفتن عوارض شهرداری راههای زیادی وجود دارد جناب کارمند شهرداری!! شما که با این حرکات شان و جایگاه انسانیت و شهر را زیر پا میگذارید چه توقعی از کسبه و همشهریان باید داشت؟؟
  برای گرفتن مالیات باید به نحوی با شهروندان برخورد نمود که به چهره و حرمت افراد و شهرستان ضربه ای وارد نشود و خوشرویی و خوش برخوردی در راس کار همکارانتان قرار گیرد، کوهدشت شهرستان است و مردمانش شهروند و انسان ، انسان های فهیم و ولایت مدار، جناب کارمند شهرداری بزرگوار با نصب این بتنهایی سنگین ثابت کردید که شهرستان را با جای دیگر اشتباه گرفته اید و نهایتاً از شهردار محترم خواهشمندیم به جای این بتن های سنگین به شیوه ای دیگر که در شان مردم و شهرستان می باشد اقدام فرمایند….
  با آرزوی توفیقات روزافزون برای شما و همکاران زحمت کشتان

  [پاسخ]

  کارمند شهرداری در :

  سیدمجتبی حسینی(طرهان) با سلام :اگر راههایی بلدید بفرمایید ممنون میشیمآیا فقط کارمند اداری بایستی متخلق باشد و ارباب رجوع(همشهری)برادر عزیز و دردمند شهرم ما در امسال بیش از دهها مورد فک پلپ داشته و طی کردن سیر مراحل قضایی کلی وقت و نیرو میخواهد مگر نه اینکه خلایق را هرچه لایق ما قصد توهین نداریم ولی استفاده از نیوجرسی در جهت پلمپ بعد از دادن سه مرحله اخطار و پلمپ بوده وپس از آن از نیوجرسی استفاده شده است هستند همشهریان عزیز و شریفی که با دریافت اولین اخطار نسبت به پرداخت عوارضات خود اقدام کرده اند که از آنها بسیار ممنون و سپاسگزاریم و حتی از تخفیفات قانونی برخودار شده اند اما در طب قدیم از داغ آهنین بعنوان راه حل آخر بعد از اینکه به نتیجه نمیرسدند استفاده میکردندو این نیوجرسی هم دقیقا” مصداق همان بحث و در نحوه برخورد با همشهریان (البته تعداد کم متخلف )می باشد ما همچنین منتظرارائه پیشنهادات شما خواهیم بود.

 4. برای عمران کوهدشت کار خوبیه جنس بیش از ۱۰برابر شهر های دیگر می فروشند ولی عوارض نمی دهند.

  [پاسخ]

 5. با سلام
  جناب شهردار توضیح دهید که در قبال پرداخت ۶۴۰ میلیون تومان حقوق کارکنان شهرداری چه خدمات شهری و عمرانی در شهر کوهدشت انجام می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 6. با سلام،نکته‌ای که وجود دارد این است که این خود شهرداری است که بایدآموزش شهروند‌مداری و داشتن شهری پایدار و زیبا را به شهروندان آموزش دهد. واقعیت مسئله این است که شهر صرفا مجموعه‌ای از سازه‌ها نیست بلکه شهر موجود زنده‌ای است که حیات مستقلی دارد. شهر باید دارای هویت باشد و به ساکنان خود احترام، عزت، شادی، هدف و….بخشد. شهرداری صرفا وظیفه رفت‌وروب ندارد یا صرفا وظیفه جمع آوری زباله و آسفالت ندارد بلکه شهرداری باید شهری شاداب و شهروندانی شاد و شاداب داشته باشد و چنین شهری زمانی شکل می‌گیرد که شهرداری به تمام ارکان و جوانب شهر و شهروندان بپردازد.دریافت عوارضات متعدد باید به فرهنگ تبدیل شود و این مبالغ در زیباسازی شهر به عینه مشاهده گردد که مردم تشویق به پرداخت گردند نه صرفا برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان!

  [پاسخ]

 7. هرچندسیمای شهرمان درایام نوروززننده بودوجذابیتی برای مسافران نوروزی نداشت.حتی شهرداری کناربولوارهاراشستشو وتمیزنکرده بود.ولی کسبه هابااین همه درآمدکذائی که ازمردم فقیرکوهدشت دارندبایدعوارضشون روپرداخت کنندتاشهرداری نسبت به پرداخت حقوق کارکنان مازادبرنیازخوداقدام کند.

  [پاسخ]

 8. این حق شهرداری است که به هر طریق عوارض خودشو وصول کنه

  [پاسخ]

 9. حرکت خوبی است خسته نباشید مگر با روش کمی این شهر اباد بشه

  [پاسخ]

 10. نام خود را وارد كنيد...فرهنگیمقیم کوهدشت

  قطعا این روش شهرداری روش درستی است واین افراد بدهکار هستند وباید پای کار بیاند وبصورت تعامل باشهردار عوارض خود راقسطی بدهند

  [پاسخ]

 11. ضمن تشکر از زحمات شهر دار جدید بابت وصول منابع مالی شهر داری قبل از همه دستی به خود شهر داری بکشد اولویت ساماندهی یک شهر قبل از همه باید از خود ارگان شروع شود متاسفانه نیروهای مازاد بسیاری در شهر داری وجود دارد تا شهر داری از خود شروع نکند مردم این اطمینان را ندارند که هزینه های پرداخت شده صرف عمران شهر می شود نه صرف پرداخت کارکنان شهر داری

  [پاسخ]

 12. حسین ناصری/مدیر مسئول ماه نامه آفتاب

  هی روزگار! حالا مابرای وضعیت شهرمون گریه کنیم یا به عملکرد مسئولین شهرداری بخندیم؟؟؟!!!

  [پاسخ]

  امرایی در :

  شهرداری در واقع مجری آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ است و بر اساس قانون با مأموران خود در این رابطه رأساً اقدام می نماید. مستند قانونی اقدامات شهرداری، تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره های ۱۱ گانه ماده ۱۰۰ قانون شهرداری هاست.به حال روز خودت بخند

  [پاسخ]

  حسین ناصری در :

  سلام برادر! ما شیوه اخذ عوارض رو نقد کردیم، اون وقت شما با ترفند تبصره و قانون می خواهید صورت مساله رو پاک کنید.
  از ادبیات تون معلومه که از نیروهای شهرداری هستید. نگذارید افراد فرصت طلب سرتون کلاه بزارن.
  خالی از لطف نیست بدانید این شیوه شهرداری برای اخذ عوارض در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.
  آقای به ظاهر امرایی، ای کاش! شهامت داشتید و نام واقعی خود را وارد می کردید.
  مردم ما این قدر درک و شعور دارند که با غوغا سالاری امثال حضرتعالی فریب نمی خورند. یقیناً هر کسی با هر سطح سوادی به این شیوه کار شما می خندد و به حال شهر گریه می کند.

  [پاسخ]

  افشین امرایی در :

  آقای به ظاهر (حسین ناصری)به کلان شهرهایی همچون تهران،اراک و… مراجعه کن تا بدانی که این روش مرسوم بوده و هست من به درک و شعور مردم توهین نکرده ام و البته این شمایید که با غوغا سالاری قصد برانگیزاندن احساسات مردم داری از شیوه نگارشت خجالت بکش ،شما که مدعی هستید ((یقیناً هر کسی با هر سطح سوادی به این شیوه کار شما می خندد و به حال شهر گریه می کند.))بیا و به شهرداری مراجعه کن تا بدانی کسانی که شعور و سواد دارند این کار را تحسین میکنند (وهستن کسانی که به رشد و توسعه شهری علاقه مندند )والبته کوته فکرانی نیز کارشکنی کرده و حرف پرانی میکنند
  من شما را تعقل و تفکر والبته جستجو در این زمینه دعوت میکنم. جناب به ظاهر ناصری بنده کارمند شهرداری نیستم و البته بعنوان یک شهروند عاشق پیشرفت شهرم بوده و هستم. لطفا” درج شود.

 13. یعنی این پولارو واقعا صرف امور شهری میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 14. به نظ من کار مناسبی نیست گذاشتن بلوک چون سیمای شهر را خراب میکند بهت نبود از طریق داداگاه پلوم میکردین تا اینکه از این بلوک ها استفاده کنید.

  [پاسخ]

 15. باسلام وخسته نباشید باعرض معذرت این روش نشان ازبی عرضگی شهرداری وپرسنل آن دارد وقتی مردم می ییند که عوارض آنها بیخودی خرج می شوند این قدر آدم بیکاردرشهرداری هستند که اگر مالیات کل استان به کوهدشت بدهند کفاف حقوق افراد شهر داری راندارد

  [پاسخ]

 16. اولا کار بدی نیست اما کاش شهرداری افراد بیکار در اتاقهای شهرداری که ..هر شخصی وارد می شود یک دو نفر آن را همراهی می کنند تا واسطه شوند را اخراج کند تا بکار گیری ها قانونمند شوند و این همه بیکار در شهرداری جمع شده اند . این همه افراد متخصص و تحصیل کرده در امر شهر و شهر سازی بیکارند اما … با شیوه های نامناسب بکار گیری شده اند …

  [پاسخ]

 17. من صبح بیدارشدم خیال کرده جنگ شده و برای سنگره

  [پاسخ]

  ناشناس 1 در :

  همه را آب ببرد شما را خواب میبرد

  [پاسخ]

 18. متاسفانه باید بپذریم شهرداری راه دیگری ندارد

  [پاسخ]

 19. واقعا که روشیست دیگر و کراماتیست از کرامات شیوخ و علما کوهدشت
  چوی زویخاو نرم وژم نکوشم

  [پاسخ]

 20. با سلام
  نصب نیوجرسی جلو مغازه ها کار بسیار زشت و بی موردی هست
  بجای اینکار ضمن احضار صاحب مغازه به مراکز ذیصلاح میتوان مطالبات شهرداری را وصول کرد .
  من بجای شهرداری از این کار خجالت می کشم .

  [پاسخ]

 21. ماهانه نزدیک به یک میلیارد هزینه حقوق کارمندان شهرداری می شود. افرادی که اصلا کاری ندارند و حتی ثابت شده که رسید پرداخت شهروندان را نیز در پرونده گم و گور می کنند. من در پرونده های خودم در شهرداری هیچگونه اسابقه پرداختی ندیدم در صورتی که من رسیدهایم را در پوشه شخصی خودم داشتم. دلیلی ندارد من با هزاران بدبختی ظرف سه سال عوارضی درحد ۱۲ میلیون تومان بدهم ولی حتی یکبار در طول این سه سال جدول جلوی منزلم لایروبی نشده باشد. اقای کارمند تبصره ای شهرداری ایا شهری به وسعت این همه کارمند لازم دارد اون هم در بخش اداری. آیا بایدتعداد کارمندان اداری زیاد باشد یا تعداد کارمندان خدماتی. یک سری ادم بیمار و افلیج را در بخش خدمات شهری قرار داده اید که بیشتر اوقات از مردم گدایی می کنند یا تمیز کاری. البته شاید بخشی از کارمندان نیز زحمتکش باشند ولی تعدادشان اندک است و معمولا خوبان نیز دیده نمی شوند. ضمنا از کارمند شهرداری می خوام فلسفه علی الحساب را کامل توضیح بدن . چرا وضعیت کلی یک پرونده یکبار برای همیشه درست نمی شود تا شهروندان بدانند چه مبلغ و برای چه تخلفاتی باید پرداخت کنند. لطفایک کارمند شهرداری جوابگو باشد و قضیه علی الحساب را حواب بدهد

  [پاسخ]

 22. دوستان چرا مارا به جانم هم میندازن کوهدشت شهری بی کلانتر است الان راهنمایی رانندگی یک پارکینگ توقف ماشین دایر کرده هر ماشینی را باکشنده به پارکینگ انتقال میدن ۵۴هزارنمان ازاین مردم بدبخت اخذ میکنن وشبی هم ۲هزارتومان میگیرن کسی وجود ندارد به داد این مردم برسد کجایی حق کجای عدالت فرماندار امام جمعه ی محترم چرا سکوت فرموده اید دادستان محتر م شورای محترم شهر کجایید مگر توی این شهرصاحب مرده کسی نیست ندای ما ضعیفان رابشنود

  [پاسخ]

 23. سلام به شهروندان کوهدشت
  هیچ کجای قانون بهت گفتم شهرداری را برای وصول مالیات اختیار پلمپ را نداده برا این اقدلم شهرداری مطابق هیچ قانونی قابل توچیه نیست شهروندان می توانند علیه شهردار ماموریت تحت فرمان ایشان در موضوع معنونه به اتهام ممانعت از حق موضوع ماده ۶۹۰قانون ممجازات اسلامی شرکت کدخدازاده شما زینعلی هموطن شما از تهران

  [پاسخ]

 24. سلام به کوهدشتیان عزیز قانونا شهردار برای وصول عوارض اختیار پلمپ اماکن ومغاز ه ها را ندارد چنانچه برای وصول عوارض اقدام به پلمپ نماید صاحبان اماکن می توانند تحت عنوان ممانعت از حق از شهردار مامورین شکایت کنند به استنا د ماده. ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط