سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۶:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۹ فروردین ۱۳۹۴در ۸:۴۹ ق.ظ تعداد بازدید: 1,755 بازدید کد خبر:35159 چاپ خبر

وحدت یا کثرت اصلاح طلبان کوهدشت

0

فرشاد جمالی

مولی علی  (ع) می فرمایند: از حوادث گذشته دنیا برای باقیمانده آن پند گیر که پاره ای از آن شبیه پاره ای دیگر است و پایان آن به آغازش می پیوندد و در آن فانی و جدانشدنی است. برادران بزرگوار و اساتید ارجمند جناب آقایان اسماعیل دوستی و  فرج اله مومنی ضمن تبریک فصل رویش […]

IMG_2305

مولی علی  (ع) می فرمایند: از حوادث گذشته دنیا برای باقیمانده آن پند گیر که پاره ای از آن شبیه پاره ای دیگر است و پایان آن به آغازش می پیوندد و در آن فانی و جدانشدنی است.

برادران بزرگوار و اساتید ارجمند جناب آقایان اسماعیل دوستی و  فرج اله مومنی

ضمن تبریک فصل رویش سرسبزی طبیعت و پوست اندازی گل های بهاری  امیدوارم که سال جدید  سرآغازی برای سبزی روزافزون  افکارمان باشد.

بنده نیز مانند خیل مشتاقان، متون مربوط به مصاحبه هایتان را با اندکی تامل مطالعه نمودم وهمچو بسیاری از دوستان متاثر گشتم. لذا برخود لازم دانسته در مقام شاگردی ،درس هایی که از مکتب  اصلاح طلبی  و در محضر اساتید بزرگواری همچون شما دریافت   نموده ام  را پاس گفته و گوشه هایی از این متن را محض اطلاع آن عزیران و عموم شهروندان گرامی دلسوزانه تحلیل محتوی نمایم.

برهمگان مبرهن است که نمی توان  خدمات ارزنده ای را که شما برزگواران در عرصه های مختلف اعم از جنگ تحمیلی ، فعالیت های اجرایی و  سیاسی انجام داده و می دهید ، نادیده گرفت . بنده بر آنم تا با واکاوی گوشه ای از رفتارهایی که  انشاءاله نه از سر عمد بلکه ممکن است به طور ناخواسته پیش آمده باشد، جهت تنویر بیشتر در معرض قضاوت شما بزرگان و افکار عمومی قرار دهم. انتظار می رود که در جایگاه اصلاح طلبانی دلسوز و پخته  پذیرای این انتقادات درون گفتمانی باشید.

هر دو عزیز با توجه به پیشینه فکری و اجرایی تان واقف هستید که هر پدیده اجتماعی را باید در ظرف زمان و مکان خود و با توجه به روند تاریخی شکل گیری آن  مورد  بررسی قرار داد . این موضوع خاص بودن و نسبی بودن بررسی های جامعه شناختی را بر ما روشن می نمایند. بنابراین روند  مشارکت سیاسی شهروندان عزیزمان را به عنوان یک پدیده سیاسی اجتماعی باید صرفا بر مبنای ویژگی های خاصی  که بر شیوه ی تصمیم گیری آنها موثر است در ارتباط دانست . لذا ضروریست یکبار دیگر، تا فرصت باقیست ویژگی های خاص این رفتار سیاسی را در این  شهرستان خاص، به محضر  اساتید عزیز خاطر نشان کنم:

اگر یکبار و با دقتی دلسوزانه به شهر نظری بیافکنیم می بینیم که چاله چوله های کوچه و خیابان آن به همراه چهره آجری اش  تا حدودی نشانگر این ادعاست که علی رغم پرورش و تولید نیروها و چهره های سرشناس لشگری و کشوری در سطح کلان ، برآیند تفکرات حاکم بر ادوار گذشته این شهر چیزی جز غم و غباری نیست که بر چهره گرفته انسان ها و سیمای ظاهری شهر نشسته است. بخاطر آنکه این جا کوهدشت است یعنی جایی که با داشتن بیش از ۱۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته محترم امداد امام(ره)  از بین جمعیت تقریبا ۲۰۰هزار نفری آن به همراه تورم جمعیت جوان تحصیل کرده و جویای کار آن(بیش از ۳۲ هزار نیروی جوان بیکار ،چرخی در اطراف بزنید و ببینید خیل عظیم دست فروشان و باربران خیابان های شلوغ پایتخت را  به اضافه شغل های کاذب سطح شهر و مکمل آنها ملاحظه فرمایید آمار مربوط به آسیبهای اجتماعی ، قاچاق و مواد مخدر  و …) نشان از فقر و نابرابری ای می دهد که  حدود تصمیم گیری های  آرمانی سیاسی را در این شهر محدودتر نموده و تکلیف همه انتخاب های گذشته را این سیل جمعیتی رقم زده اند، نه افکار یا برنامه های ارائه شده توسط فعالان سیاسی این دیار.

هردو عزیز  صحبت از وحدت نموده بودید، تنها واژه بسیار زیبا ولی گم گشته در میان مصاحبه های اخیرتان!! شما بهتر می دانید، طیف اصول گرای شهر دارای انسجام سازمانی و مردمی ریشه داری است که بر خلاف رفتار اجتماعی شما بزرگان ،همیشه حامیان خویش را حداقل مورد تفقد قرار می دهند. اگر نگاهی هر چند سطحی به آمارها انداخته باشید متوجه خواهید شد که  از ابتدای نظام انتخاباتی تاکنون نه تنها از خیل طرفدارانشان کاسته نشده بلکه همواره بر این تعداد افزوده شده است. راستی هیچ می دانید که بسیار کم سابقه است که یک نفر اصولگرا در شهرستان به یک فرد اصلاح طلب رای داده باشد ولی عکس آن همیشه در مورد طیف اصلاح طلب صادق  بوده و هست؟ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا میزان آراء اصلاحات در دوره های ریاست جمهوری در سطح شهرستان  بسی بیشتر از انتخابات مجلس است؟یعنی در یک معادله ساده افراد رای دهنده بسیاری در شهرستان مقیم هستند که در تفکرات اصلاح طلبی بسیار پیشرو تر از اصلاح طلبان شناسنامه دار این دیار می باشند ولی در رویکردهای محلی اصول گرایانه عمل می کنند!! چقدر در این مورد خاص عملکرد گذشته خود را به عنوان رهبران جریان  تاثیرگذار می دانید؟

صحبت از وحدت است چه واژه زیبایی که براستی اگر بدان عمل نشود هیچ نصرتی فراهم نخواهد شد.در این مقال می خواهم گوشه ای از روند تصمیم گیری آن فعالان محترم سیاسی که به قول خودتان در سطح کشوری همواره مورد مشورت بزرگان این قوم قرار گرفته اید را به خاطر مبارکتان بیاورم تا ببینیم آیا در مسیر وحدت است یا کثرت؟ از زمانی که دولت تدبیر خواست امید را به سوی این دیار بکشاند باز تاریخ برای ما در حال تکرار شدن است . دوباره  شاهد نوعی کشمکش سیاسی بین  شما به اصطلاح سران  بر سر موضوعات سخیفی چون یارکشی سیاسی بوده و هستیم به نوعی که به گفته خود مسئولین اجرایی استان انرژی زیادی از دستگاه های مربوط را به خود اختصاص داده ، متن را فراموش و حاشیه را  حاکم نموده اید!!می گویید چگونه؟امروز دیگر به لطف شما بزرگان سیاست عرفی در کوهدشت، همه بچه های دبستان منطقه فوق محروم چم سویل سرخه مهر نیز می دانند که دو حوزه مهم تاثیرگذار و تاثیر پذیر از سیاست در کوهدشت فرمانداری و آموزش و پرورش است.ضمن ابراز احترام خاص نسبت به مدیران دلسوز مشغول به کار ( انصافا به کار گیری جناب آقای کرم محمدی به عنوان فرماندار، هرچند توفیقی اجباری بود ولی اتفاقی مبارک و میمون خواهد بود انشاءاله) اما جای این سئوال را باقی می گذارد که چرا یک زمانی همگان معترف بودند که می توان از هر خیابان کوهدشت ،فرمانداری چپ برگزید. ولی حالا چرا؟؟

جناب آقای مومنی با توجه به فراهم شدن فضای تاثیرگذاری که از طریق مدیرکل محترم آموزش و پرورش برای شما و حلقه دوستانتان فراهم شد و آقای دوستی با توجه به نزدیکی به جریان در سطح کشوری و هم سویی با نماینده محترم کنونی شهرستان، آیا نمی توانستید از بین خیل عظیم نیروهای اصلاح طلب به کسی که حرکت در مسیر اعتدال و تدبیر را سرلوحه عملکرد خود قرار داده اطمینان نمایید.یا احساس می کنید همچو نیرویی وجود ندارد؟ برادران ! کوهدشت را چه شده است؟! آیا باور ندارید که نسل دوم و سوم اصلاحات اکنون به بلوغ فکری و اجرایی خود رسیده است ؟چرا با برخورد حذفی با نیروهایی که رفتارسیاسی گذشته آنها  صرفا حرکت در مسیر صلاحدید اصلاحات و تدبیر و امید بوده ،به ایجاد  خط کشی در بین نیروهای دلسوز بطور خواسته یا ناخواسته تن داده اید تا صرفا حرف خود را به کرسی بنشانید ؟ اینگونه است به وحدت رساندن یک جریان سیاسی ؟

استاد مومنی در مصاحبه اخیرشان به عنوان یک تز وحدت آفرین اذعان نموده اند،همه کسانی که در خود قابلیت نمایندگی سراغ دارند برای این مهم کاندید شوند. با این پیش فرض که بالاخره از میان تعداد زیاد کاندیداها عده ای از فیلتر شورای محترم نگهبان عبور می کنند و بعد ما به وحدت  می رسیم و برنده می شویم . عده ای از دوستانی که حافظه ضعیف تاریخی، آنها را به سمت آلزایمر تاریخی می کشاند به به !!و چه چه!! سرمی دهند که چه ایده ی بکری و چه ترفند بدیعی!!؟سئوال من از دوستان این است که چگونه  تعدد کاندیداهایی که قرار است، هرکدام به نوبه خود فعالیت داشته باشند تا قبل از موعد اعلام نهایی شورای محترم نگهبان، برای مدتی کمتر از دوماه به وحدت برسند؟ آیا تجربه شکست در مجالس ششم  و هفتم به دلیل وجود تعدد کاندید برای ما کافی نیست؟

سئوال دیگر این حقیر از شما بزرگان تامل در این نکته است که آیا رفتار سیاسی جبهه اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری سالهای ۸۴ و ۸۸ نشان دهنده پختگی سیاسی و شناخت  صحیح جامعه  ایران بود یا  خرداد ۹۲؟هرچند  نسل دوم و سوم اصلاحات اکنون خوب می داند که استارت پروژه عبور از خاتمی و تخریب دژ هاشمی توسط دوستان افراطی منجر به ظهور پدیده هزاره سوم در ایران شد و لاغیر!

برادران عزیر و بزرگوار! متاسفانه ما صدای له شدن استعداد و توان بالای ظرفیت های فکری و اجرایی نیروهای پاک ، پرتوان و صادق این دیار را در زیر سایه سنگین  سیاست زدگی عمومیت یافته احساس نمودیم . عزمی که توسط عزیزانی چون دکتر رضایی، استاد آزادبخت ، مهندس بازوند و خیل عظیمی از سایر نیروهایی که در خود این توان را سراغ  داشته و دارند اما تاب مقاومت در مقابل توپ خانه تخریبی سیاست زدگی را ندارند راسخ می شود ولی توسط این غول خود ساخته منسوخ می گردد. براستی چگونه است که هر نیروی پرتوانی که نخبگی خود را از این دیار به سایر بلاد می برد با روی خوش و موفقیتی روزافزون مواجه است ولی در دیار خود غریب؟

برادرمومنی عزیز! بنده اعتقاد دارم در مجلس نهم تصمیمی که بدنه قاطبه اصلاحات گرفت حرکتی معقول و برخاسته از نوعی بلوغ سیاسی و زمان مند بود ،البته این امر باعث شد تا سایر بزرگانی همچون آقای  دوستی این تصمیم را همراهی نمایند.خدمت محترم جنابعالی  و اندک دوستان منتقد در این خصوص  عرض می کنم که همراهی نماینده کنونی شهرستان در انتخابات نهم فواید زیر را برای اصلاحات به دنبال داشت( علی رغم تمام انتقاداتی که در جای خود بر عملکرد جناب آقای ملکشاهی وارد است.)

۱-بدنه اصلاحات رفتار در چهارچوب پذیرفته شده نظام مقدس جمهوری اسلامی را به منصه ی ظهور رساند و خطر حذف و دفع قهری را از سر گذراند.۲-قدرت تاثیرگذاری بدنه چپ بیش از پیش در کوهدشت هویدا شد.۳-فضا برای حضور موثر در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان فراهم گردید و همین امر صیانت از آرای اصلاح طلبان در انتخابات  ریاست جمهوری و شورای شهر  را تضمین نمود.(دوستان فراموش نکرده اند که در انتخابات خرداد ۷۶ با وجود حضور نماینده اصلاح طلب شهرستان در مجلس پنجم  بیشترین درصد آراء به نام رقیب اصلاحات منظور گردید!!)۴-قدرت اصولگرایان سنتی شهرستان و سیطره بیش از ۱۲ ساله آنها بر این شهر شکسته شد و حداقل فضایی برای تنفس اصلاح طلبی فراهم گردید.البته هرچند شما بزرگان فقط کسی را اصلاح طلب می دانید که در پازل فکری خودتان بازی کند ولی باید پذیرفت بیش از ۷۰درصداز نیروهای بدنه اجرایی شهرستان (به غیر از مدیران) از عناصرخدوم و کم توقع اصلاح طلب انتخاب گردید که انصافا عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته اند.

حرف آخر

عزیزان، بزرگان و دلسوزان

امروز کوهدشت پیش از وحدت به فداکاری ،گذشت ، اغماض و ایثار شما نیازمند است.امروز دیگر دغدغه ی اصلی دلسوزان این دیار از سطح مطالبات شخصی عبور کرده و مطالبات عمومی و اصلی را هدف خودقرار داده است. امروز دیگر معشوره خواهی یک فرهنگ عمومی است. صنعت پتروشیمی و ذوب آهن مطالبه اصلی است. عبور  کوهدشت از بن بست ارتباطی خواسته همگان است و حرکت در مسیر تدبیر و امید یک چارچوب فکری پذیرفته شده برای سیاسیون .

امروز بدنه پخته و پرانرژی اصلاحات در کوهدشت به این بلوغ فکری رسیده است که اصلاحات گام به گام بسی با ارزش تر است از استارت پروژه های عبور از هاشمی ،خاتمی و شاید بزودی روحانی!! تثبیت  دید خاکستری  در انتقادات سیاسی بسی مهم تر است از اصرار بر نگاه سیاه و سفید به مسائل اجتماعی. رویش نیروهای فکری  جدیدی که بازی در چارچوب را خوب یاد گرفته اند بهتر است از ریزش مهاجمین گل نزنی که همواره گل به خودی زده اند.

بنابراین بزرگان !بار دیگر این ندای وحدت در خرداد ۹۲ را زمزمه کنید و عمق این حرکت معقول و پخته بزرگان را  با دیده احترام بنگرید.نگذارید یارکشی های بی مورد سیاسی  و تسویه حساب های شخصی ،حرکتی را که ملت به نوعی رو به سوی امید و تدبیر آغاز کرده ابتر گردد. دیگر ایام آزمایش و خطا گذشته است .افتخار شما زمانی است که رفتار و کردارتان منجر به این گرددکه  تفکری هم نوا با آن فکر عالی سکان نمایندگی دهم را به خود اختصاص دهد در قواره ی  شخصیتی فهیم کاردان و لایق  ودر عین حال دلسوز و مردمی. ان شاءاله

ایام به کامتان

ارادتمند همیشگی شما

فرشاد جمالی

بیست و ششم فروردین ۱۳۹۴

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. دوازه سالی پریشون بیمن/ اِشیخ وجومونگ پشیمون بیمن

  [پاسخ]

 2. سلام خدمت اقای جمالی عزیز .جناب اقای جمالی باید بهتون تبریک بگم که قلم توانمند و زیبایی داری ۱ باید بدونید که اصولگرا کمتر از اصلاح طلب در شهرستان کوهدشت نیستند ۲میزان دوران نمایندگی اصولگرا بیشتر از اصلاح طلب بوده ۳این دوره رنگ اصولگرا و اصلاح طلب بودن کم شده ۴مردم این زمانه به فکر منفعت هستن تا جریان. بیشتر مردم افتاب گردانند ۵اقایان مومنی و دوستی به فکر منافع خودشون هستن خندشون میاد به گفته های ما . هر کدام زور برا خودشون میزنند و این ماییم که اینجا خودکشی و خودخوری میکنیم البته امامی و قبادی هم همین مسئله را دارن .بیخیال داداش فکر نان باش خربزه اب است

  [پاسخ]

 3. درود درود درود و باز دورد بر شرف پاکت فرشاد جان شیر مادرت حلالت

  [پاسخ]

 4. ممنون فرشاد جان خردمندانه بود و از سر تعهد و دلسوزی ، حرف سنجیده و معقول حنما مخاطب خود را پیدا خواهد کرد، امیدوارم دوستان گوش شنوا و شامه تیزتری داشته باشند .

  [پاسخ]

 5. استاد جمالی دست مریزاد عالی بود ای کاهش مطالبی ذکر نمودی همه عزیزان ازبرن ولی چه فایده کجا عمل مردم رجوع آوردن به راههای خلاف چون مجبورند چون ایمان ضعیف شده حلال و حرام برداشته شده چون مسئولین شهری ،‌استانی و کشوری بی خیال این شهرستان مظلوم شده اند واقعا یا آزاد مرد پیدا نمی شود برای مجلس به میدان بیاید تا …

  [پاسخ]

 6. سلام جناب جمالی
  جانا سخن از زبان ما میگویی

  [پاسخ]

 7. واقعا بی انصافی .آقای مومنی الفبای سیاست رو نشون آقای سوری دادن و ازشون حمایت کردن چرا آقای سوری دور بعد این نیکی رو جواب نداد.شما نقد منصفانه بلد نیستید بعد حرف از وحدت میزنید….نظرتونم محترمه ولی حرف از اصلاح طلبی نزنید.درود خدا بر مرد تمام نشدنی آقای مومنی

  [پاسخ]

 8. با سلام خدمت جناب آقای جمالی و با سپاس از متن شیوا و پر محتوایتان امید اینکه اتحاد و وحدت محور و سرلوحه امورمان قرار گیرد

  [پاسخ]

 9. دوست عزیز جناب آقای جمالی از این بابت که دغدغه تفکر اصلاح طلبانه دارید وبصورت جدی و روشنگرانه بدنبال وحدت جریان اصلاح طلبی در شهرستان هستید. سپاس….

  [پاسخ]

 10. باسلام خدمت دوست و همکار ارجمندم .نگرانی شما بجا و قابل تقدیر است و نگرانی همه ماست .در این که آقای دوستی و آقای مومنی باید بر طبل وحدت بکوبند شکی نیست
  و آرزوی همه ماست اما ادامه حمایت جریان اصلاح طلبان از کاندیداها ی اصولگرا مساله ای بود که با تمام محاسن و معایبش قرار است به تاریخ بپیوندد؟! و امیدواریم تکرار نشود تا دیگر بار باعث از هم گسیختگی اصلاح طلبان نگردد .هرچند آقای دوستی با تمام ارادتی که به ایشان داریم حمایت از جریان اصولگرا بی را محکم دنبال می کنندکه این خود باعث سردرگمی بسیاری از اصلاح طلبان گردیده است.به امید وحدت

  [پاسخ]

 11. باسلام
  باکسب اجازه از محضر سردبیران محترم سایت وزین کشکان نیوز ،نسخ ای از این یاداشت باذکرمنبع در سایت کلمس نیوز درج شده است.

  [پاسخ]

 12. این رسم مردان کوچک است . تخریب مردان بزرگ . بزرگی به نوشتن چند سطر نیست … بسان این روزهای آقای مهندس دوستی این چهر ه ای فرا محلی و تاثیر گذار ملی به مثال بزرگ مرد انقلاب آیت الله هاشمی است که هر کی می خواست خود را بر جامعه تحمیل کند به ایشان افترا و ناسزا می گفت . این رسم بزرگ شدن نیست . نه هر که سر تراشد قلندری داند ..
  این دوستانی که به راحتی نصیحت کردن را پیشه گرفتن بهتر است آماری هر چند کوچک از نیک رفتار خود را بیان کنند . تا مردم بدانند ……

  [پاسخ]

  فرشاد جمالی در :

  باسلام و احترام به نظر شما. اگر با تاملی از سر خوش بینی یکبار دیگر متن را ملاحظه بفرمایید فقط نقدی درون گفتمانی را متوجه خواهید شد که به اعتقاد بنده حقیر جاده صاف کن توسعه پایدار محسوب میشه . چرا که هیچ انسانی از اشتباه مبرا نیست .

  [پاسخ]

  احمدرضا س در :

  جناب کوروش شرقی!
  معلومه که تا حالا با آقای دوستی هم صحبت نشده اید!امروزه وقتی از سارتر و ولتر صحبت می کنند نمی گویند استاد!حال اینکه آقای جمالی ایشان را استاد نامیده اند،مقصود برای من روشن است!خواهشا وقتی مطلبی را می خوانید تا به توان درک نرسیده اید،لایحه ندهید!مشکل امروز ما همین شخص گرایی هاست،ما بجای اینکه به ایدئولوژی چپ اعتقاد داشته باشیم،به رهبران چپ معتقدیم و این است که زمانی رهبری از احزاب کار اشتباهی انجام می دهد به پای ایدئولوژی نوشته می شود.
  اگر به حق این متن را تحلیل کنیم باید بگوییم در آن تملق وجود داشته!تا تخریب.لطفا با سخنان افراطی سعی در دانا و صاحبنظر نشان دادن خود نداشته باشید.دوستی آن بتی که شما فکر می کنید نیست

  [پاسخ]

  darvish در :

  جناب شرفی میشه بفرمایید بزرگی به چی هست؟؟!!!
  انقلاب بجز رهبر فقیدش که کاریزما و بزرگ بود…….. بقیه قابل نقدند وهیچکس مبرا از خطا و اشتباه نیست!!!!
  در ضمن عملکرد این دوستان را چه در سطح ملی و چه در سطح منطقه ای بیان نمایید تا کور شود هر آنکس که ثمرات و دستاوردهای آنان را نببند!!!!!!!!!!
  در غیر اینصورت زبان به ریا و تملق گشودن کار سختی نیست!!!!!!…….

  [پاسخ]

 13. قدرت اله گراوند تهران

  درود بر شما دوست گرامی. دریک جمله میگویم همه‌ی حرفهایت را می پسندم .دست مریزاد

  [پاسخ]

 14. ضمن تشکر ماهم امید واریم که هرچه زود تر بزرگان این قوم یکم کوچیک تر هارو هم ببینن وبعد نظر بدن و عمل کنن

  [پاسخ]

 15. اوضاع خیلی وخیم تر از اونی هست که با این چند خط شما درست بشه!!!!!!!!در ضمن ای کاش کسی واقعا این کارها رو به خاطر این حزب انجام بده نه برای معرفی خود وگرفتن پست و مقام!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 16. همکار ارجمند جناب اقای جمالی در تحلیل زیبا وشیوای شما نکات ذیل قابل تامل است ۱- مناقشات سیاسی که بین بزرگان اصلاح طلب شهرمان متاسفانه چندین دوره پشت سرهم اتفاق افتاد موجبات هموار شدن ورود نماینده اصول گرا گردید۲- خود بزرگ بینی یک افت اجتماعی است هر وقت رنگ سیاسی به خود بگیرد تبعات بدتری داشته ودارد۳- هر شخص در هر جایگاه اجتماعی که باشد در بحث تقویت جریانات سیاسی قائدتا باید به نظر دیگر هم فکر ان خود احترام قائل باشد که موضوع تا به حال از طرف هیچ کدام طرفین مورد نظر رعایت نشده است۳- نسلهای دوم وسوم جریان اصلاحات سرمایه های اصلی وپشتوانه های محکم این جریان پویای سیاسی هستن که تاکنون کمتر مورد توجه بزرگان اصلاح طلب قرار گرفته اند پس لازم است از تصمیم گیر یها که بیشتر خا نوادگی هستن تا گروهی وجریانی دست بردارند ۴- ودر نهایت اقایان ٬ بزرگان٬ عزیزان هزینه اصلی این موفقیتهای سیاسی را سطوح میانی جامعه پرداخت کر د هاند عدم اتحاد شما ها یعنی باز هزینه شدن این گروه که اقای جمالی نیک به ان اشاره نموده بودند و شاید …………….

  [پاسخ]

 17. زنده باشی فرشاد جان حرف دل مارا زدی انشااله گوش شنوا باشد

  [پاسخ]

 18. هفت شهر عشق عطار گشت //ماهنوز اندر خم یک کوچه ایم
  برادر جمالی اینا همشون برای نفس خودشون به طبل میزنن با کوهدشت چکار کرده اند اصلا بزار جناحها کمرنگ شوند به نفع کوهدشت است

  [پاسخ]

 19. با عرض سلام و خسته مباشید خدمت” آقای”جمالی
  جناب جمالی از شما که جامعه شناسی خوندید این حرفها بعیده،شما که جامعه رو می شناسید!باید خوب بدونید که جنگ لفظی “آقایان”دوستی و مومنی بر سر چیست،متاسفانه در انتخابات گذشته اصلاح طلبان تنها به فکر این بودند که آقای “فلانی”به مجلس نرود دلیل اعتلافشان هم همین بود،می توان برداشت کرد که در انتخابات جدید هم نظر بسیاری از اصلاح طلبان این است که”این فلانی”به مجلس نرود!
  تاکی باید از این طریقتی که اشتباه بودنش بارها و بارهاست ثابت شده استفاده کنیم؟خیر”آقای”جمالی متاسفانه با نظرات بی اساس برخی از اصلاح طلبان،تفکر اصلاح طلبی از مسیری که برای رسیدن به آن به وجود آمده بود منحرف شده،همین اصلاح طلبی ما هم انشعابی از رادیکالیسم غربی هاست.اما بهتر است برای عبرت گرفتن به فلسفه ی مارکسیست نگاه کنیم که اول برای چه ایجاد شد و بعد به چه مسیرهایی منحرف شد(مارکسیسم-لنینیسم-استالینیسم)بهتر است رادیکالیسم تمایز یافته ی خود را همین که هست نگه داریم قبل از اینکه ماننذ مارکسیسم به اندیشه ی خطرناکی مانند استالینیسم تبدیل شود و تمام منافع دولت و ملت را برای قشر خاصی طلب کند.بهتر است حقایق را به مردممان نشان دهیم تا خودشان انتخاب کنند،این که فلانی حمایت کند و دیگری نه، توهین به مردم است؛”آقای”جمالی بهتر است نگاهی به کتاب جامعه شناسی سیاسی دانشگاهتان بیاندازید.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  باسلام وتشکر از اظهار نظر شما دوست عزیز. جامعه شناسی سیاسی بررسی تاثیر جامعه است بر سیاست . بنده نیز عرض کرده ام که در جامعه ای که فقر،نابرابری، بیکاری و جوانی بیش از حد جمعیت از پارامترهای اصلی آن است نقش سیاسیون در راهبرد مشارکت اجتماعی ایشان پررنگ تر از نوع اعمال سلیقه شخصی رای دهندگان می باشد. نیاز آنها قدرت انتخاب ایشان را محدودتر می نماید.بنابراین تفکر اصلاح طلبی بایستی از افتراق فکری برخاسته از امیال شخصی پرهیز و صرفا به فکر پیروزی تفکر تدبیر وامید باشند تا جامعه شاهد بازگشت به سمت آن رادیکالیسمی که مد نظر شماست نشده و حرکت اصلاحی شروع شده تداوم یابد.

  [پاسخ]

  فرشاد جمالی در :

  ببخشید عنوان ناشاس شده بود.

  [پاسخ]

 20. باسلام حزب نو با نظر دلسوز موافق است سیاست کمرنگ بشه به نفع اون جامعه است خصوصا سیاستی که به تعصب کشیده بشه خطرناک و کثیف هم میشه

  [پاسخ]

 21. آقای جمالی واقعا حرف دل مارو زدی

  [پاسخ]

 22. ببخشید حرف هایتان تکراری

  [پاسخ]

 23. بنده به عنوان عضو ی از اصلاطلبان از برادران ارجمندم آقایان دوستی و مومنی درخواست دارم که از فرصت بوجود آمده به نحو احسن استفاده کنندو کاری نکنند که باعث شادی دشمنان شوند

  [پاسخ]

 24. آقای جمالی دست مریزاد خوب نوشتی انشاالله عزیزان اگر به فکر اصلاحات هستند باید وحدت ….وحدت…..وحدت …..در غیر اینصورت ضمن احترام …..هر کسی خود تصمیم خواهد گرفت

  [پاسخ]

 25. برادر ارزشمندم جناب فرشاد جمالی بسیار عالی بود مابعنوان اصلاح طلبان در انتخاب برادر دکتر ملکشاهی پشیمان نیستیم ویقینا همه دوستان به دنبال وحدت هستن وقطعا بایک مسطیل ائتلاف اسفنداری دوستی ملکشاهی وسوری به پیروزی خواهیم رسید

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  خوب گفتی ، درست هم همین است .

  [پاسخ]

 26. عرض سلام و ادب خدمت استاد جمالی
  با اندکی تامل می توان دریافت که نوشته شما دور از حقیقت نیست و بسیار منطقی ودرذهن ها قابل گنجایش بود .حال بعضی افراد قصد ندارند چشم های خود را اندک آبی بزنند و واقعیتی نه چندان دشوار را ملاحظه نمایند .
  در پناه باری تعالی .موفق باشید

  [پاسخ]

 27. استاد؟؟؟!!!!
  استادی داشتیم تحصیل کرده دکتری و پست دکتری دانشگاه آکسفورد. هرگز بالفظی جز معلم از خود یاد نمیکرد. جناب جمالی موج سوار و لایی کش سیاسی را استاد خطاب نمیکنند. استادی مرام و مسلک میخواهد و دلی فراخ و آکنده از طمع.
  حداقل به آنها که خونابه چشمان خود در راه تحصیل را دیده اند توهین نکنیم.

  [پاسخ]

 28. سلام، کاش شجاعت اینو داشتید ک پیام های ناهمسو با افکارتون رو هم میذاشتید ، نه فقط تعریف و تمجید از …… موفق باشید.

  [پاسخ]

 29. سلام برفرشادجمالی عزیز.بسیارتحلیل خوب وکارشناسی هوشمندانه ایست.هم نقاط قوت ذکرشده اندوهم ضعف های بیشمار.هم به درد بی اعتمادی به نیروهای شایسته وجوان بومی اشاره کرده ایدوهم به غم بزرگ بیست هزار تحت پوشش کمیته امداد…موفق باشید.
  اماتوصیه به نسل اول وحاکمیت چپ در گدشته که الان به قول شما غیرمستقیم عزل ونصب میکنند(هردوجریان چپ مذکور)این است که اولا بومی گرایی کنندو دوما شایسته سالاری وسوما رنج وزحمت افراد پرتلاش دیده شودوچهارم به نسل موثر وپویا وباانگیزه بعداز خود توجه کنند ودر پایان به توصیه قرآنی:واعتصموا بحبل اله جمیعا ولا تفرقوا عمل کنند…

  [پاسخ]

 30. جناب جمالی عزیز یک فرد اساسا اصولگرا ومتعهد به خط خود هیچ نمیتونه حق رای اصلاح طلبان رو ادا کنه کما اینکه شاهد بودید تا شروع دولت تدبیر وامید هیچ پست کلیدی حساسی رو به همفکران جنابعالی نداد…اما به پیشنهادت برای وحدت سران اصلاحات بسیار ستودنی بود….ما فقط با وحدت اصلاحات و نشاندن یک نماینده اصلاح طلب در مجلس کارمون با ارزشه….

  [پاسخ]

 31. آقای کوهدشتی عزیز شما یا سنتون کمه یاآگاهیتون ،ویا دچار فراموشی شده اید زمانی که اقای سوری نماینده مردم خرم اباد درمجلس بودند وآقای قبادی دو سه بار انتخابات کوهدشت را باطل نمود اقای سوری یکی از معدود نمایندگانی بو دند که درمجلس به طرفداری از آقای اسفندیاری برعلیه شورای نگهبان سخنرانی نمودند وآن زمان اقای مومنی چندان اهل سیاست نبودند. بهتره یه کم تعمق کنیم در نوشتن مطالب؛ اقای جمالی عزیز حرف حق را بیان کردند که خود شما نیز به ان واقفید ،هم برای اقای سوری و هم برای آقای مومنی سلامتی را خواستارم .

  [پاسخ]

 32. خدا همه تونو به راه راست هدایت کنه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط