سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۵:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۶ فروردین ۱۳۹۴در ۲:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 717 بازدید کد خبر:35087 چاپ خبر

بازنگری در اجرای سد معشوره شعار دولت راستگویان را مخدوش می‌کند

0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اللهیار ملکشاهی در صحن علنی دیروز (سه شنبه، ۲۵ فروردین) در نطق میان دستور خود اظهار کرد: این روزها شاهد تجاوز جنون‌آمیز و وحشیانه عربستان به ملت بی‌دفاع یمن هستیم که خواسته‌شان تعیین سرنوشت خود است. این در حالی است که ملت یمن بر اساس میثاق بین‌المللی حقوق مدنی […]

۵۷۷۹۵_thum

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اللهیار ملکشاهی در صحن علنی دیروز (سه شنبه، ۲۵ فروردین) در نطق میان دستور خود اظهار کرد: این روزها شاهد تجاوز جنون‌آمیز و وحشیانه عربستان به ملت بی‌دفاع یمن هستیم که خواسته‌شان تعیین سرنوشت خود است. این در حالی است که ملت یمن بر اساس میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی محق هستند بدون مداخله بازیگران خارجی سرنوشت سیاسی کشورشان را رقم بزنند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از منشور ملل متحد که در آن بر ضرورت پرهیز کشورها از تهدید به زور یا استفاده از آن علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی کشورهای دیگر تأکید شده، اضافه کرد: بنابراین اصل عدم توسل به زور علیه تمامیت کشورها مورد اشاره قرار گرفته و بر اساس ده‌ها قانون و کنوانسیون بین‌المللی تجاوز عربستان به یمن نقض فاحش قوانین بین‌المللی و تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است.

وی ادامه داد: سوال اینجاست که چرا شورای امنیت سازمان ملل و آمریکا این همه جنایت علیه بشریت و این تجاوز را محکوم و از آن اعلام انزجار نمی‌کنند؛ دلیلش این است که آمریکا خود سرکرده جانیان و ناقضین حقوق بین‌المللی است و از این رو می‌توان گفت که انتخاب شعار مرگ بر آمریکا از سوی ملت ما بسیار بجا بوده است.

ملکشاهی ضمن قدردانی از مجاهدات تیم مذاکره کننده هسته‌ای، گفت: نتیجه مذاکرات در توافق نهایی باید حل و فصل همه جانبه و جامع‌الأطراف موضوعات کلی و جزئی هسته‌ای باشد و متن نهایی شفاف،‌ روشن و تفسیر ناپذیر باشد.

این نماینده مجلس ضمن تبریک قهرمانی تیم کشتی آزاد کشورمان در بخش دیگری از نطق میان دستور خود به وزیر آموزش و پرورش در مورد وعده استخدام مربیان پیش دبستانی تذکر داد و گفت: اینها سال‌هاست که انجام وظیفه می‌کنند اما سرگردان و نگران آینده شغلی خود هستند و ما امیدواریم هرچه زودتر وضعیت‌شان تعیین تکلیف شود.

ملکشاهی با تأکید بر لزوم بهبود معیشت معلمان و فرهنگیان به عنوان مهمترین زیرساخت فرهنگی کشور نیز گفت: فرهنگیان باید در بین همه اقشار و کارمندان دولت در اولویت قرار گیرند. اما سوال اینجاست در سال ۹۳ که به نام فرهنگ نام‌گذاری شد چه قدم مهمی برای این افراد برداشته شد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس با بیان اینکه وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو علی‌رغم خشکسالی‌های طولانی سال‌های گذشته برنامه‌ریزی خوبی برای تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و اجرای سدهای کوچک و زیرزمینی نداشته‌اند خواستار پیش‌بینی تمهیدات لازم و اعتبارات مورد نیاز در این زمینه شد.

وی اضافه کرد: با توجه به تأکید رئیس جمهور در سفر به استان لرستان مبنی بر اجرای سد معشوره تقاضای تسریع در اجرای این سد حیاتی را داریم و بازنگری در آن قابل قبول نیست چرا که این امر شعار دولت راستگویان را مخدوش می‌کند و مردم را به ریاست جمهور که بارها بر اجرای سد مذکور تأکید داشته‌اند بدبین می‌کند.

ملکشاهی خواستار تسریع در شروع به کار مجدد پمپاژ سرطرحان شد و افزود: این پروژه علی‌رغم هزینه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی متوقف مانده و من برای دومین بار تذکر می‌دهم در صورت عدم توجه، این موضوع را تضییع بیت‌المال دانسته و آن را پیگیری قضایی خواهم کرد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس مطالعه گازرسانی به بخش‌های محروم حوزه انتخابیه خود، تسریع در مطالعه و اجرای سدهای کوچک، ‌تکمیل گازرسانی به روستاهای مرکزی، اجرای پروژه پست برق ۲۳۰ کیلوولت کوهدشت و یک پست ۶۳ کیلوولتی را از دیگر مطالبات مردم حوزه انتخابیه خود عنوان کرد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان تهدیدات زیست محیطی را نیز موجب تهدید حیات و سلامت مردم دانست و یادآور شد: ریزگردها نه تنها عرصه را بر مردم خوزستان تنگ کرده بلکه مردم در لرستان هم با این پدیده مواجه هستند و جنگل‌های بلوط لرستان، ایلام و کرمانشاه نیز بر اثر بیماری در حال انقراض است و نیاز به تصمیم و اقدام انقلابی دارد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سخنان جنابعالی بسیا جامع بود به عنوان یک همشهری از شما متشکرم

  [پاسخ]

  مهران در :

  ازنماینده دلسوز ومحترممان بسیار ممنونیم.

  [پاسخ]

  كوهدشتي در :

  آقای روحانی درجمع مردم خرم آباداظهارداشت:سدمعشوره بایدانجام شود

  [پاسخ]

 2. نماینده محترم؛ سد معشوره وعده “پاک دست ترین دولت تاریخ” بود آن هم بدون مطالعه قبلی! نه وعده دولت راستگویان

  [پاسخ]

 3. درود بر ملکشاهی.خدا قوت.شما حرف دل همه را زدید ولی باید پیگیر باشید و مطالبه گر.

  [پاسخ]

 4. جناب دکتر ملکشاهی شما به موضوعات مهم و دغدغه های اصلی و مطالبات بحق مردم محروم کوهدشت و رومشکان اشاره فرمودید ضمن سپاس انجام پروژه های آبخیزداری و حفظ منابع پایه (جنگل ،مرتع ، آّب و خاک )بایستی دغدغه اصلی و اولویت حل بحران آب باشد ضمن اینکه سدمعشوره مطالبه بحق همه مردمان این دیار است امید داریم با تلاش و جدیت شما ارزوی مردم وراه نجات دشت تشنه کوهدشت به سرانجام برسد.

  [پاسخ]

 5. با سلام خدمت جناب آقای ملکشاهی وباسپاس از نطق جامع و کامل و گویای همه دردهای مردم دیارمان .پیگیریهای شما ستودنیست.امیدوارم دولت راستگویان نیز به وعده های خویش جامه عمل بپوشاند.

  [پاسخ]

 6. وکیل این ملت باید شجاع و نترس باشد .( حضرت امام خامنه ای )
  جانا سخن از جانب ما میگوئی ] درود بر نماینده مدبر ، شجاع و نترس کوهدشت که با تذکرهای بجای خود بدنبال احقاق حق مردم خوب و شرافتمند کوهدشت بزرگ است

  [پاسخ]

 7. آخرش همه رو یکجا گفت،افرین همیشه که نمیشه مستمع بود…

  [پاسخ]

 8. جناب آقای ملکشاهی نماینده محترم شهرستان های کوهدشت ورومشگان:
  سخنان شما دغدغه های شهرستان بوده وهست و امیدواریم دولتمردان دولت تدبیر وامید گوش شنوا داشته باشند از حضرتعالی بخاطر زحماتتان بسیار ممنونیم،

  [پاسخ]

 9. بیانات خوبی بود متشکریم مخصوصا” در خصوص معیشت معلمان

  [پاسخ]

 10. تشکر

  [پاسخ]

  رشنو در :

  تشکر

  [پاسخ]

 11. فریاد لرستان ممنون….

  [پاسخ]

 12. مییییییییییییرزا بنویس

  بس کن عالیجنابان!!۱ بس/ تبلیغ ب نام مردم بیچاره و دست بسته موقوف
  بیشتر از این بنام خود تبلیغ نکنید

  [پاسخ]

 13. فکر کنم فقط کامنت های تشکر رو نمایش میدن

  [پاسخ]

  سلام در :

  من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
  تشکر جناب ملکشاهی

  [پاسخ]

 14. اقای ملکشاهی متشکریم.دوستان بهتره واقعیت رو ببینید من به هیچ کدوم ازاین کاندیدا دور قبل رای ندادم چون معتقد بود همشون شعار می دن .ولیاقت وسطح سوادشون پایینه.اما دیدم که نماینده کنونی در کمال ارامش و به دور از هیاهو مسائل رو مطرح وپیگیری می کنن

  [پاسخ]

 15. فکر کنم فقط کامنت های تشکر رو نمایش میدی چی شده ۱۸۰ درجه تغییر کرده ای

  [پاسخ]

 16. با سلام وخسته نباشی خدمت دکتر ملکشاهی.سپاسگزاریم

  [پاسخ]

 17. اصلاح طلب واقع گرا

  درود بر نماینده شجاع وکیل نترس به امید ویاری خداوند متعال مردم این دوره شمارا به عنوان نماینده انتخاب خواهند کرد امید است همیشه شجاعانه از حقوق مردم دفاع نمایید از خداوند متعال پیروزی وسربلندی شما را خواستارم

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط