سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۱:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۳ فروردین ۱۳۹۴در ۲:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 165 بازدید کد خبر:34947 چاپ خبر

ریز‌گردها وضعیت پلدختر را بحرانی کرد

0

شرایط هوای پلدختر به خاطر ورود ریز گردها در وضعیت خطرناک قرار دارد و آلودگی هوا امروز به ۲۰ برابر حد مجاز رسید. موج جدید ریز گردها از اواخر هفته گذشته وارد استان لرستان شد به‌طوری‌که در شب و روز گذشته میزان آلودگی هوا به ۱۰ برابر حد مجاز رسید و امروز نیز ذرات معلق […]

download (1)

شرایط هوای پلدختر به خاطر ورود ریز گردها در وضعیت خطرناک قرار دارد و آلودگی هوا امروز به ۲۰ برابر حد مجاز رسید.

موج جدید ریز گردها از اواخر هفته گذشته وارد استان لرستان شد به‌طوری‌که در شب و روز گذشته میزان آلودگی هوا به ۱۰ برابر حد مجاز رسید و امروز نیز ذرات معلق در هوا به ۲۵۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

در ساعات آغازین امروز میزان آلودگی هوا در برخی نقاط لرستان مانند نورآباد و کوهدشت و پلدختر شرایط عادی زندگی را برای مردم با مشکل روبه‌رو کرده بود که بارش باران ظهر امروز در برخی شهرهای استان از میزان این آلودگی کاست ولی در پلدختر این وضعیت به مرز هشدار رسیده است.

امیررضا محمدی نژاد رئیس محیط‌زیست شهرستان پلدختر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، اظهار داشت: میزان گردوغبار موجود در هوای شهرستان پلدختر امروز حدود ۲۰ برابر حد استاندارد است.

وی افزود: میزان طبیعی ذرات معلق در هوا ۴۰ میکروگرم بر مترمکعب است که این میزان در پلدختر به ۷۸۰ میکروگرم در مترمکعب رسیده است.

رئیس محیط‌زیست شهرستان پلدختر گفت: هم‌اکنون میزان شعاع دید افقی در پلدختر در روز جاری به یک هزار متر رسیده که این امر بیانگر آلودگی هوا در این شهرستان است.

وی بابیان اینکه این پدیده از صبح امروز غالب مناطق شهرستان پلدختر را فراگرفته است عنوان کرد: منشأ ریز گردها داخلی بوده که براثر وزش باد ایجادشده است.

میزان آلودگی در حالی این روزها در لرستان آغاز شده که در سال گذشته ۱۳۵ روز هوای استان آلوده بود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط