سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۲:۱۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۸ فروردین ۱۳۹۴در ۱۰:۴۲ ق.ظ تعداد بازدید: 6,340 بازدید کد خبر:34795 چاپ خبر

انتخابات ۹۴ و روایت فرج الله مومنی از عقبه­ ی اصلاح طلبی در کوهدشت

0

مصاحبه­ ­ای که در پی می­ آید توضیح فراز و نشیب فعالیت جریان اصلاح طلبی شهرستـان کوهدشت در بازه­ ی زمانی سه دهه پیش تا به امروز است که ضمن آن تلاش شده است تا تاریک و روشن  اتفاقات گذشته و کیفیت موضع­ گیری فعّالان مطرح جبهه­ ی اصلاحات تبیین شود. نمای دیگری از این […]

۱۲

مصاحبه­ ­ای که در پی می­ آید توضیح فراز و نشیب فعالیت جریان اصلاح طلبی شهرستـان کوهدشت در بازه­ ی زمانی سه دهه پیش تا به امروز است که ضمن آن تلاش شده است تا تاریک و روشن  اتفاقات گذشته و کیفیت موضع­ گیری فعّالان مطرح جبهه­ ی اصلاحات تبیین شود. نمای دیگری از این متن، شبیه فراخوانی ست برای استقبال از هر جریان و تفکر اصلاح طلبانه­ ای که اشتیاق و انگیزه­ ی  ائتلاف و هم اندیشی، اولویت اول اهداف سیاسی اوست. گذشته از این، مخاطب این نوشتار سه نسل متوالی فعالان سیاسی جبهه­ی اصلاحات است؛ امید آنکه استنتاجی روشن و به دور از حب و بغض­ های معمول  دست دهد.

پیش از طرح سؤالات باید خاطرنشان کرد که جناب مومنی از فعالان سیاسی خوشنام، برجسته و تأثیرگذار در سطح شهرستان و استان هستند که بسیار مصرّانه و صادقانه در طرفداری از اصول و اهداف اصلاح طلبی پافشاری داشته و دارند. هم چنین به استناد فعالیت مستمر و مواضع محکمشان به جانبداری از جبهه­ ی اصلاحات بر همگان آشکار است که ایشان همواره دل در گرو پیروزی اصلاحات دارند؛ مضاف بر این، سابقه­ ی درخشان ایشان در مدیریت اجرایی و داشتن تعامل اجتماعی سازنده­ با اقشار مختلف جامعه از نشانه­ های اقبال عموم مردم به ایشان است که خود همواره به این برکت عنایت همشهریانش مفتخر است.

توضیح: منظور از (…) در این متن رئیس دولت اصلاحات است.

سؤال: جناب مومنی ضمن عرض سلام و آرزوی توفیق برای حضرتعالی، به عنوان اولین سؤال مشتاقیم ضمن توضیح کوتاهی در باب شروع فعالیت سیاسی­ تان درباره ­ی تندروی­ های نسل اول اصلاح طلبان که به نوعی چالشی­ ترین سؤال نسل دوم اصلاحات از آنان است چه ارزیابی و تحلیلی دارید؟

پاسخ : ضمن عرض سلام و تبریک سال جدید خدمت همشهریان گرامی­ ام و توفیق روزافزون برای مردم شهرمان در این سال، باید اینگونه آغاز کنم که تاریخ شروع فعالیت سیاسی من به سال ۱۳۶۲ و هم­زمان با اولین زمزمـــه­ های کاندیداتوری جناب آقای اسفندیارپور برمی­گردد. ضمن اینکه اختلاف سنی من با آقایان حدوداً ده سال بوده، حال پیش از توجیه یا به قول شما تحلیل موضوع تندروی اصلاح طلبان اوایل انقلاب بایستی به این نکته اشاره کنم که قضاوت در مورد هر تصمیم و یا نوع تفکری که بیش از دو دهه از آن گذشته است لزوماً باید با توجه به فضای اجتماعی و فرهنگی حاکم بر آن دوره باشد وگرنه راه به جایی نخواهیم برد. در ادامه گفتنی است هم بنده که در حد فاصل نسل اول و دوم اصلاحات هستم و هم نسل اولی­ ها نسبتاً به تندروی­ های مورد اشاره شما اذعان داریم  ضمن اینکه باید پذیرفت که فضای کلی ایران پیوسته و یکپارچه به همین نحو بوده است؛ به گونه ­ای که بسیاری از اصلاح طلبان پیشرو کشوری که هم اکنون مورد تأیید واحترام هر دو نسل به ویژه نسل دوم هستند همان افرادی هستند که قصد مؤاخذه آنها را داریم؛ بنابراین اگر از دوره ی پوست اندازی اصلاحات یعنی سال ۱۳۷۰ شروع کنیم و به سمت نقطه نسبتاً اوج آن یعنی سال ۷۶ حرکت کنیم به این پویایی اصلاحات احترام می گذاریم و به جای مؤاخذه عقبه­ ی اصلاحات، چنین پویایی و حرکت رو به جلو را به فال نیک می گیریم.

 باید اضافه کنم که وسعت دنیای مجازی این روزها و این سال­ها نیز در ایجاد  این رویه بی تأثیر نبوده، البته هستند کسانی که هنوز تأثیر آنچنانی  نپذیرفته اند یا در مقابل هر نوع تجدد و پویایی مثبتی مقاومت می­کنند. خلاصه اینکه دوستان و همفکران ما با هر سلیقه ای که داشته و یا دارند اگر بدون توجه به فضای فرهنگی اوایل انقلاب، تندروی های معمول و فراگیرشان مورد بازخواست قرار گیرد همه به نوعی متهم اند و شاید هم بی دفاع.

 نکته­ ی دیگر اینکه دوستان و فعالان سیاسی نسل اول بنا به نظر لطفشان همواره می گویند تعامل سازنده­ ی شما با نسل دوم اصلاحات باعث شده که پیشینه­ ی مورد اعتراض ما نیز تا حدودی کم رنگ تر جلوه کند و محبوبیت شما به عنوان فعال سیاسی و کسی که حد واسط بین ما و نسل دومی هاست، تعامل ما را نیز با آنها  تسهیل نموده است.

سؤال: روشن است که همزمان با دور ششم مجلس شورای اسلامی، سومین شکست متوالی جبهه­ ی اصلاحات نیز رقم خورد. حال تصور عموم این بوده و هست که پشتیبانی شما و دوستانتان از کاندیداتوری آقای سوری درآن دوره چیزی جز ایجاد مانع برای حضورآقای دوستی نبوده… همچنین ورود خودتان به عرصه­ ی انتخابات در دور بعد به عنوان رقیب آقای سوری نیز می­تواند به عنوان تکمله­ ی این شکست­ های متوالی قلمداد شود؛ بدون شک توضیح شما در این مورد نیز شنیدنی خواهد بود.

پاسخ:  باید گفت که با وجود احترام خاصی که برای آقای سوری– با توجه به سوابق مطلوب و موجّه و نیز ویژگی های اخلاقی ایشان- قائلم، مسبّب و داعیه­ دار اصلی ورود ایشان به بحث کاندیداتوری کوهدشت در آن دوره جناب آقای دوستی بودند که آن هم مدلول دلایلی نظیر تعلق خاطر آقای دوستی به کاندیداتوری در خرم­ آباد و ممانعت ضمنی از حضور جناب سوری با انگیزه ­ای مشابه جناب دوستی در خرم آباد بود؛ مؤید این نکته نیز تلاش جناب دوستی برای حل مشکلات شهروندان خرم­ آبادی همزمان با دوران نمایندگی­ شان در کوهدشت بود. علاوه بر این گفتنی ست که با وجود تعریف و تمجیدهای مکرر آقای دوستی از زنده یاد جان محمدآزادبخت در باب کاندیداتوری ایشان، به یکباره در جلسه­ ای که با حضور آقایان اسفندیاری، محمد رضایی، سوری، آزادبخت و احیاناً دوستی در خرم ­آباد برگزار شد و پیش از آن نیز بنده موکدا ًو با اندکی تندی دوستانه از جناب آزادبخت  تقاضا کردم که برای کاندیداتوری خود در آن جلسه با قاطعیت اعلام حضور کنند، اما به نقل از جناب اسفندیاری در آن جلسه بنا به حجب و متانت متعارف و معمول آقای آزادبخت چیزی بیان نکرده بودند و نهایتاً به نفع آقای سوری تصمیم نهایی اتخاذ شده بود.

واضح است که با وجود اصرار دوستان بر حضور زنده یاد آزادبخت، مخالف کاندیداتوری جناب سوری باشیم و بنده مدتی از فعالیت انتخاباتی خودداری کردم اما پس از قریب دو ماه و رفت و آمد آقای سوری به کوهدشت،آقایان اسفندیاری و تیموری برای متقاعدکردن بنده جهت همکاری و شروع فعالیت از سویی و انکار قاطعانه­ ی بنده برای ادامه همکاری از سویی دیگر،درآغاز تصمیم به استعفا از مدیریت آموزش و پرورش و اعلام کاندیداتوری گرفتم اما نهایتاً تسلیم نظر اجماعی دوستان شدم و تا پایان کار- آنگونه که همگی ازتلاش­های  من درعرصه­ ی انتخابات مطلع هستند- ایستادم و سرسوزنی قصور به خود راه ندادم به این امید که جبهه­ ی اصلاحات از اهداف خود فاصله نگیرد.

چهارماه مانده به انتخابات باز اعلام کردم که با وجود تعدد کاندیداهای جبهه­ ی خودی، شکست جریان اصلاحات قطعی ست و برای تبیین تحلیلم از این مسأله، در جلسه­ ای واقع در منزل یکی از مسئولین سیاسی استان در آن برهه- و با حضور آقایان اسفندیاری، سوری و تیموری با قطعیت شکست اصلاحات را گوشزد کردم اما دوستان بنا به دلایلی بنده را به ادامه­ ی فعالیت تشویق کردند و من نیز مجدداً بنابه تمکین به نظر جمع به فعالیتم ادامه دادم .

سؤال: مایلیم که کیفیت آغاز و انجام تصمیمات و رویکردهای دوستان شما و خودتان را در مورد دور هفتم نیز بدانیم و جویا شویم که انشقاق تصمیمات جبهه­ ی اصلاحات و شکست مکررشان در این دوره معلول چه عواملی بود؟

پاسخ: در دور هفتم بنده بنا به رایزنی­ های متعدد با اصلاح­ طلبان و دوستان مصمم شدم که کاندیدا شوم؛ ناگفته نماند که در این­ خصوص آقایان اسفندیاری و تیموری به منزل آقای سوری در تهران رفتند و ماجرای کاندیداتوری بنده و دلایلی در خصوص نیامدن وی ارائه کردند که موکول به خرم ­آباد شد و بعد از مدت کوتاهی آقای سوری با دیداری که با آقای تیموری داشتند گفته بودند که حالا من نیایم آقای مومنی چه انتظاری برای فعالیت از من دارند تا جبران گذشته را نمایم و نهایتاً بنا بر این شد که جلسه ­ای در کوهدشت تشکیل و اعلام نمایند که قصد کاندیداتوری ندارند اما از آنجا که برخی از دوستان تمایلی به حضور بنده نداشتند با اصرار و سماجت جناب سوری را متقاعد به ورود به عرصه کردند و – باکمال تأسف ازیادآوری آن­ روزها- شکست مکرر اصلاحات در آن دوره نیز قطعی به نظر می رسید وبه قول امروزی­ ها نتیجه با چشم غیرمسلح نیز قابل رؤیت بود.

توضیح بنده در این مورد که به نوعی دفاعیه شبیه است اینکه در آن مقطع بارها اعلام کردم که با روی باز از ائتلاف استقبال می­کنم اما نظر برخی دوستان این بود که بنا به حدس و ظن ما حداکثر اقبال عمومی برای شما دو هزار رأی است و جبهه­ ی اصلاحات نیازی به ائتلاف با شما نمی­بیند. نتیجه­ ی کار بر خلاف تمایل دوستان و اینکه سرسوزنی از هجمه و کم لطفی­شان علیه بنده کاسته نشد، رأی قابل توجه و آبرومندانه ­ای بود که مردم نجیب شهرستان به خصوص نسل جوان و فرهنگیان و غیردولتیان در قالب آن بنده را مرهون لطف خودشان ساختند و برای همیشه ممنون و سپاسگزار آن توجه صادقانه­ ی دوستان و همشهریان هستم؛ ناگفته نماند که آرای بنده صرفاً به پشتوانه­ ی عنایت مردم بوده وگرنه از حیث عوامل اجرایی انتخابات و… دست بنده کاملاٌ خالی بود اما وجودم لبریز از امید به عنایت همشهریان. همین­جا اضافه کنم که بسیاری از دوستان و نزدیکان جناب دوستی که همراه بنده بودند هنوز که هنوز است مغضوب ایشان­ اند و من نیز از همکاری و همدلی جناب دوستی در آن دوره–به جبران تلاش شبانه روزی بنده در طی دو دوره کاندیداتوری ایشان- بسیارممنونم؛ که اگر مدیران اجرایی و هیئت اجرایی انتخابات مانع ایجاد نمی­کردند احتمال پیروزی من در دوره هفتم چندان دور از انتظار نبود.

سؤال: جناب مومنی اگر مایل باشید به همین ترتیب تاریخی، روایت دور هشتم و اتفاقات مربوط به آن را نیز بیان بفرمایید.

پاسخ: به موازات کاندیداتوری بنده و جناب سوری در دور هشتم، کار به حَکَمیّت آقای کروبی و حضور تعدادی از دوستان به اتفاق جناب منتجب­ نیا در دفتر آقای کروبی کشیده شد. طول و تفصیل این ماجرا نیز بدین گونه است که جناب دوستی پیش از حضور همگی در دفتر جناب کروبی، بنده را با حالتی نسبتاً محرمانه به گوشه ­ای فراخواندند که بنابه استدلال من برای رهایی از تداوم نمایندگی آقای امامی (نماینده وقت کوهدشت در آن دوره) بهتر آن است که شما و جناب سوری که توفیق چندانی در پیروزی ندارید از ادامه ­ی راه منصرف شوید و همگی از آقای قبادی اعلام حمایت کنیم. (ناگفته نماند که تا مدتها جناب دوستی از سعه­ ی صدر بنده و روحیه­ ی تعاملم بارها و بارها تعریف و تمجید می­ کردند)… بقیه­ ی ماجرا از این قرار است که جناب دوستی در حضور آقایان اسفندیاری، حسین خوشناموند، سوری، اکبری نسب و جمعی از دوستان با صراحت اعلام موضع نمودند با این مضمون که از آقای قبادی حمایت شود، اما نهایتاً آقای سوری نپذیرفتند و به عنوان کاندیدای اصلاح ­طلبان وارد عرصه­ ی انتخابات شدند. موضع بنده نیز روشن بود و با ورود جناب سوری تا پایان کار با ایشان به عنوان کاندیدای تفکر اصلاح ­طلبی همراه شدم. در این میان – به گواه ِگله­ مندی جناب سوری و دوستانشان ازآقای دوستی- ایشان به نقل از خیلی افراد (الله اعلم) به شکل پیدا و پنهان از جناب قبادی به انحای مختلف و سفارشات مکرر به نزدیکان و آشنایان، حمایت کردند.

سؤال: می­ خواهم گریزی به بحث کاندیداتوری ناتمام زنده یاد جان محمدآزادبخت و کیفیت انصراف ایشان در میانه­ ی راه بزنم. هم­چنین مایلم پیش از آن در مورد اشاره ­ی جناب دوستی بیشتر بدانیم که گفته بودند جناب آزادبخت را شما و دوستان نزدیکتان با هدف رقیب­ تراشی برای ایشان وادار به اعلام حضورکرده­ اید وگرنه ایشان اصولاً تمایلی به این موضوع نداشته ­اند.

پاسخ: بنده با قاطعیت اعلام می­کنم که وادارکردن زنده یاد آزادبخت به کاندیداتوری- به رغم بی میلی ایشان- و تمام حرف و حدیث مشابه این، کذب محض است؛ توضیح این که ضمن اقرار دوست و دشمن به درایت و لیاقت زنده یاد آزادبخت، هم دوستان و همفکران دور و نزدیک جناب آزادبخت از جمله بنده مایل به کاندیداتوری ایشان بودیم هم خود ایشان به صراحت اظهار تمایل داشتند؛ با این مضمون که در مقابل برخی که تمایل به کاندیدا شدن ایشان را برخاسته از امیال نفسانی تلقّی کرده بودند ایشان بسیار زیبا و اعتراض ­آمیز گفته بودند که چرا این خواسته و میل برای وزیر و وکیل و حتی رئیس جمهور میل نفسانی نیست اما برای بنده که صادقانه داعیه خدمت دارم چنین برداشتی قابل تصور است؟! و نهایتا ًبا این رویکرد و تصمیم اولیه ایشان اعلام موضع کردند.

مدتی سپری شد تا اینکه آقایان اسفندیاری و آزادبخت از بنده خواستند در قالب نظرسنجی یا هرگونه استعلام ساده ­ای وضعیت زنده یاد آزادبخت را در قیاس با جناب دوستی بسنجم. پس از پیگیری­ های مکرر از اصناف و اقشار مختلف و به ویژه فرهنگیان در سطح شهر به این نتیجه رسیدم که با توجه به تمایل اکثریت مردم به جناب دوستی، موقعیت ایشان برای جذب آرای مردم در آن زمان مناسب­ تر است؛ بنابراین، نتایج این نظرسنجی را در جلسه ­ای با حضور آقایان حاج آقا محمدکریم مروجی، اسفندیاری، تیموری و زنده یادآزادبخت–در منزل جناب اسفندیاری-  به دوستان ابلاغ کردم و نتیجتاً همه ­ی دوستان اعلام حمایت از جناب دوستی را پذیرفتند الّا جناب تیموری که به خاطر همین قضیه در آن مقطع زمانی اختلاف نظر داشتیم. استدلال آقای تیموری در رای دادن به آقای قبادی و مخالفت با آقای دوستی این بود که جناب دوستی بعدها به پشتوانه ­ی فکر و همکاری دوستان تمکین نخواهد کرد و در مراحل بعد از پیروزی، دیگران را در همفکری و تصمیم گیری سهیم نخواهد کرد. البته با وجود اختلاف نظری که هم اکنون نیز با تصمیم جناب تیموری در آن موقعیت زمانی داشته و دارم، اما معتقدم که پیش­بینی ایشان در مورد رفتار سیاسی جناب دوستی درست از آب درآمد.

به هر حال پس از انصراف جناب آزادبخت، فعالیت ما برای دوستی آغاز شد؛ رفتار سیاسی صادقانه و تلاش بی وقفه ­ی تبلیغاتی بنده برای دوستی – که دقیقاً خاطرم هست با یک لندرور ایشان را همراهی می کردم–مورد اذعان تمامی دوستان است؛ به عنوان مثال شاهد مدعای بنده در بازنمایی گوشه ­ای از تلاش هایم جناب دکتر شهمرادی است که در جلسه ­ای با حضور بانوان برای اعلام حمایت و تداوم پشتیبانی از جناب دوستی – در منزل یکی از همسایگان دوستی- با قاطعیت و صراحت تمام همگی را به حمایت از جناب دوستی فراخواندم، به نحوی که فحوای کلامم مورد تحسین دوستانی از جمله دکترشهمرادی قرار گرفت.

حال بحث بنده در این  مورد تمرکز بر نوع رفتار جناب دوستی و شیوه ­ی مدیریت ایشان پس از پیروزی در انتخابات و در واقع نقد رفتار ایشان است که چرا با تصدی پست های خرد و کلان آن هم برای نزدیکترین همفکران سیاسی خود از جمله جناب اسفندیارپور و زنده یاد آزادبخت مخالفت تام داشتند؟! تا جایی که برای احراز سمت معاونت آموزشی آموزش و پرورش شهر برای جناب آزادبخت صریحاً مخالفت کردند به گونه ­ای که پادرمیانی جناب حسین خوشناموند نیز کارساز واقع نشد؛ حال همگی می­پذیرند که این پست تا حدودی دون ِشأن زنده یاد آزادبخت بود و به اصرار بیش از حد دوستان و به جهت تواضع و نجابت مثال­ زدنی ایشان حاضر به تقبل این پست شدند که آنهم در عین شگفتی ابتر و بی نتیجه ماند؛ نمی دانم حال چه شده است که جناب دوستی بنا به نکوداشت وارستگی زنده یاد آزادبخت به فکر برگزاری کنگره و بزرگداشت برای ایشان هستند؟!

در مورد جناب اسفندیاری نیز گفتنی ست که به موجب ارتباط سهل الوصول ما با سران اصلاحات در تهران بعد از انتخابات ۷۶ و ریاست جمهوری جناب (…)، مستقل از نظر جناب دوستی، بحث استانداری اسفندیاری مطرح شد که مجدداً در کمال تعجب، با مخالفت آقای دوستی و همراهی تعدادی دیگر از نمایندگان استان در آن دوره (به گواه صورتجلسه­ ی نمایندگان) نهایتاً آقای رسولی سکاندار استانداری شدند و از همین زمان بود که اختلاف نظر بین ما و دوستی ایجاد شد. به تبع آن، جناب دوستی حتی با تصدی مدیرکلی جناب اسفندیاری نیز مخالفت شدید داشتند، اما جنــاب مظفــر- وزیر وقت- بدون استعلام نظر نمایندگان راساً به انتصاب اسفندیاری به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش اقدام کردند. طبیعی ست که مخالفت شدید آقای دوستی با تصدی مدیریت آموزش و پرورش کوهدشت برای  بنده نیز بروز پیدا کند و به این ترتیب اختلاف نظرها روز به روز بیشتر شد. در این جا بایستی به این نکته نیز اشاره کنم که جناب حاج پرویز احمدی – که در آن زمان تقریباً همه کاره­ ی ستاد آقای دوستی و به نوعی در جریان جزئیات همکاری ما با جناب دوستی بودند پس از مدت کوتاهی به دلیل تکروی آقای دوستی از ایشان رنجیده شدند-  شاهد اصلی مدعای ما در مسبب بروز اختلاف نظرها بوده و احیاناً باشند.

سؤال: گفته می­ شود که شما و برخی از همفکرانتان انتخابات دور نهم را تحریم کردید؛ توضیح شما در این مورد چیست؟

پاسخ: با این که قصد صغری کبری چیدن در این مورد ندارم اما باز ناگزیر از توضیحاتی مقدماتی هستم به این معنا که در دور نهم اصلاح­طلبان کاندیدای مشخص نداشتند به این ترتیب قرار شد که از کاندیدای خاصی حمایت نشود. از سوی دیگر تصور عامه این بود که جبهه­ ی اصلاحات انتخابات را تحریم کرده ­اند که اصولاً این تصور و برداشت درستی نبود و به هر روی مشارکت در انتخابات ولو در قالب رأی سفید و تمکین به قانون اساسی امری مبرهن و انکارناپذیر بوده و هست. اگر بخواهیم موضوع مذکور را جزئی­ تر واکاوی کنیم باید به زمانی اشاره کنیم که به جناب دوستی و طی تماس تلفنی- مشخصاً در مسیرخرم ­آباد به کوهدشت- عرض کردم حال که فرصتی برای اتحاد و هم­اندیشی مجدد پیش آمده بهتر است طی نشستی به رسیدن به نقطه­ ی اشتراک و احیای توش و توان اصلاح­طلبان در این شهر بیاندیشیم، اما ایشان با صراحت موضع خویش را اعلام کرده و تمایلی به همفکری نداشتند.

در ادامه به ایشان گفتم که آیا در نبود کاندیدای مشخص اصلاح­ طلب آیا بهتر نیست که از ترسیم خط و خطوط توصیه ­آمیز و قیم­ مآبانه برای مردم منصرف شویم و برای رأی هر کسی به اختیار خود احترام قائل شویم که نهایتاً ایشان بر موضع خود اصرار و پافشاری کردند.

از طرفی آقای اسفندیاری و بنده نیز پس از مشورت با تعدادی از دوستان و همفکران اعلام کردیم که هیچ یک از کاندیداهای حاضر کاندیدای اصلاح­طلبان نیستند. ناگفته پیداست که مفهوم این عبارت به معنای تحریم انتخابات نیست؛ زیرا تحریم انتخابات زمانی معنا پیدا می­کند که سلسله فعالیت­ هایی برای برانگیختن مردم در راستای عدم مشارکت در انتخابات شکل بگیرد. مؤید این مدعای بنده فعالیت و شرکت پررنگ بسیاری از اقوام و نزدیکان ما در انتخابات و اعلام حمایت آنها از جناب ملکشاهی بود. اضافه کنم که ابتدا و انتهای فعالیت ما در انتخابات دور نهم اعلام موضع بی طرفی بود آن هم به جهت مستندسازی عقبه­ ی رفتار سیاسی مان که در آینده بتوانیم از آن دفاع کنیم و پیداست که آینده­ ی آن ­روزها نیز همین روزهاست که دیدیم جناب ملکشاهی با وجود پشتوانه­ ی عظیم آرای اصلاح­طلبان، نسبت به نقش آنها در توفیق ایشان کوتاهی کردند (می شود سوال کنم مصداق کوتاهی آقای ملکشاهی را ذکرکنید؟) بله، نمونه ای از کوتاهی وی در نوع چینش مدیران ایشان است که از فرمانداری گرفته تا بخشداری­ ها و روسای آموزش و پرورش و جهاد و بازرگانی و… عملکرد ایشان کاملاً مشهود است.

روی دیگر سخن بنده با جناب دوستی توضیح این نکته است که باید بپذیریم ملّت ایران پس از ۸ سال تحمل سختی و دوری از سلامت روانی مرهون لطف الهی قرار گرفته ­اند و رئیس جمهور منتخبی که برآمده از پشتیبانی قاطع اصلاح­طلبان بوده نصیبشان شده است؛ رئیس جمهوری که متقابلاً و با درایت به آرای طیف اصلاحات تمکین کرده و از نیروهای خدوم اصلاحات در سطوح مدیریتی خرد و کلان استفاده کرده است. حال وظیفه­ ی ما نیز پیروی از مشی اصولی اعتدال با رویکرد اصلاح­طلبی است نه این که در قالب سخنرانی و بیانیه به گوش خسته ­ی مردم بخوانیم و تحمیل کنیم که رأی مردم در انتخابات ریاست جمهوری بازخورد مشی میانه­ روی ما در مشایعت جناب ملکشاهی تا راهیابی ایشان به مجلس بوده است، حال آنکه به گفته خود ایشان در خیلی از اظهارنظرها، جناب ملکشاهی متعلق به جریان اصولگرایی ست و البته طرفداری وی از آقای قالیباف مبیّن این ادعا ست.

سؤال بنده از جناب دوستی این است که آیا اکنون که با پیروزی جناب روحانی و وجود زمینه و استعداد لازم برای استفاده­ ی بهینه از نیروهای اصلاح­طلب نظیر جناب محمد آزادبخت و امثال ایشان – که هم رفیق شفیق و مورد تأیید شما هستند و هم به جدّ طرفدار و حامی جناب ملکشاهی بوده ­اند- مهیاست چرا پیشبرد ساز و کار چنین نیروهای ارزشمندی برای تصدی پست درمیانه­ ی کار ابتر ماند؟!  به نظر بنده از دو حال خارج نیست: یا جناب ملکشاهی با وجود حمایت همه جانبه­ ی شما از ایشان، حرف­ شنوی کافی از شما ندارند یا اصولاً موانعی پیش پا افتاده وجود دارد که شما در برطرف کردن آنها اهتمام ندارید. آیا این شما نبودید که در روی آوردن جناب آزادبخت به آقای ملکشاهی و طرفداری همه جانبه از ایشان اصرار داشتید؟! حال با این نتایج تأسف ­بار در مورد ابتر ماندن مسئولیت ایشان آیا باز می ­توانید دستور حمایت و جانبداری اصلاح­طلبان از جناب ملکشاهی را صادر فرمایید؟؟!!

هم­چنین این روزها تقریباً تمام افرادی که برای احراز مسؤولیت معرفی می­شوند وجه اشتراک همگی­ شان رای به آقای ملکشاهی بوده و از طرفی دیگر به نوعی همفکر و همکار سیاسی و مورد تأیید ما نیز هستند. پیداست که وجود این وجوه اشتراک در نیروهای اصلاح­طب معرفی شده برای احراز مسؤولیت، کافی ست تا پیگیری­ های لازم به سرعت و بدون مانع پیش برود، درحالی که ایجاد موانع در جهت تغییر، خود به خود منجر به تثبیت مدیران احمدی­ نژادی می­شود.

آیا به نظرتان اینکه شما مکرراً بر طبل «تک ­صدایی» می­کوبید و نظر خویش را به عنوان نظر اصلاح­طلبان اعلام و به نوعی فتوا صادر می­کنید، عاری از هرگونه شائبه­ ی انحصارطلبی است اما دیگران را که هر لحظه برای ائتلاف معقول و اتحاد منصفانه آماده بوده ­اند می­توانید انحصارطلب معرفی کنید؟! جناب دوستی شک نداشته باشید که بازخورد رفتارهای سیاسی شما و دیگران در چند سال اخیر بهترین داور و عیاری ست که صحت و سقم ادعاها و تفکرات را به خوبی از هم تفکیک می­کند. شما در دو دوره اخیر بدون اینکه کمترین مشورت و همفکری با طیف های متعدد اصلاح­طلبی داشته باشید، متأسفانه نظراتِ ندیده و نشنیده بسیاری از خوشفکرترین جوانان اصلاح­طلب نسل اول و دوم را به نفع خودتان مصادره می­کنید و به نمایندگی از اصلاحات، همه جوره و مستحکم به دفاع از عملکرد صواب و ناصواب جناب ملکشاهی می­پردازید و در عوض همگی را جز خود انحصارطلب معرفی می­کنید.

گذشته از این نقد و گلایه­ ها که در بستر فعالیت های سیاسی – آنهم درجبهه­ ای مشترک- معمول و متعارف است، انتظار تمامی دوستانی که دل درگرو برافراشته شدن پرچم حاکمیت اصلاح­طلبان و پیشبرد اهداف انقلابی و اصولی این جبهه دارند از جناب دوستی این است که از عصبانیت اخیر خود بگذرند و تمام اهتمام خود را در مسیر ایجاد ائتلافی همه جانبه برای احیای اصلاحات به کار گیرند؛ ائتلاف و اتحادی که کاملاً و بدون شبهه در خدمت نیروهای خوشفکر و منصف و موجّه اصلاح­طلب بوده و از هرگونه یأس و سرخوردگی مبرّا باشد. آقای دوستی باید بدانند که همین مردم متواضع و نجیب که بارها و بارها با تلاش و ازخودگذشتگی بستر توفیق و ارتقای ایشان و امثال ایشان را هموار کرده ­اند، ولی­ نعمت ابدی همه ماهستند. تکمله­ ی عرایضم در این مبحث که اندکی هم طولانی شد اینکه جناب دوستی با سعه ­ی صدر کافی و در راستای پاسخگویی به شایستگی جوانانی که اصلاح­طلب تر از ما هستند به دنبال گریزگاهی از این گلوگاه سختِ پراکندگی و یافتن سرپناهی با نشان و آرم اصلاح­طلبی باشند به این امید که جبهه­ ی اصلاحات به توانمندی سابق خود رجعت کند.

سؤال: به عنوان یک فعال سیاسی، کلیت موضع و رفتار سیاسی جناب دوستی را چگونه ارزیابی می­کنید؟

پاسخ: در مورد جناب دوستی باید عرض کنم که ایشان درعرصه ­ی مسؤولیت های اجرایی بسیار فعال و پرانرژی بودند؛ مخصوصاً کارنامه ­ی ایشان در شهرداری­ها به ترتیب تاریخی حضور ایشان در گراب، کوهدشت، خرم­ آباد و تهران منشأ خدماتی برای مردم بوده ­اند، در عرصه­ ی سیاست نیز ایشان چه بخواهد چه نه، در فایل اصلاح­طلبی هستند و در مورد انتخابات کوهدشت نیز ایشان در تمام ادوار فعال بوده و در دوره­ی کاندیداتوری آقای اسفندیاری نیزاز هیچ نوع مساعدت و فعالیتی  فروگذار نکرده ­اند و همواره تلاش ایشان نمود برجسته­ ای داشته است.

در مورد بازه­ ی زمانی مسؤولیت­های ایشان نیز همگی مستحضرند که تمام مسؤولیتهای جناب دوستی در دوران حاکمیت اصلاحات بوده و پیداست که ارتقای ایشان مدیون اصلاحات است و اگر در مقاطعی نیز جناب دوستی به زعم بنده و دیگر دوستان، موضع مطلوبی اتخاذ نکرده­ اند، لابد برای خود ادلّه ­ای داشته و چون بنای مجادله ندارم سعی می­کنم به خوبی های دیگران اشاره کنم. در نتیجه همان­طوری که قبلاً ذکر کردم ایشان اساساٌ در فایل اصلاح­طلبان هستند . گلایه­ ی جمعیِ اصلاح­طلبان از جناب دوستی این است که چرا با وجود ارتباط ایشان با سران اصلاحات، در  سطح شهرستان این­گونه رفتار تناقض ­آمیزی دارند. مصاحبه ­ها و سخنان اخیر ایشان جز تشدید این گلایه از سویی و پاشیدن گرد یأس و نومیدی برچهره ­ی فعالان سیاسی اصلاحات شهرستان از سوی دیگر، نتیجه و حاصلی نخواهد داشت. (مراجعه به کامنت مصاحبه­ های اخیر نشان­ دهنده میزان تأثیرآن است) نهایتاً باید پرسید که جناب دوستی آیا منصفانه است که در مصاحبه­ های اخیر اعلام کنید که زمان چپ و راست و افراطی­ گری گذشته است و تنها مشی باقی مانده و منطقی اعتدال است؟!(البته با تعریف ایشان از اعتدال) و از طرفی در مصاحبه­ ی آخر فقط خود را اصلاح­طلب دانسته و دیگران را مدعی اصلاح­طلبی بدانید؟؟!! این همه تناقض در دو مصاحبه با فاصله­ ی زمانی کم؟؟!!

سؤال: آیا برای دور دهم انتخابات مجلس برنامه­ ی خاص و مدوّنی دارید؟

پاسخ: بله قطعاً برنامه داریم و از تمام ظرفیتهای ممکن برای حضور اصلاح­طلبان استفاده خواهیم کرد؛ پیش از آن باید توضیح دهم که در دور قبل عدم حضور کاندیدای اصلاح­طلبان در کوهدشت به تبع عدم حضور کاندیداهای اصلاح­طلب در سراسر کشور بود اما وضعیت کنونی بسیار متفاوت است و با توجه به تغییر دولت بارقه­ های امید برای حضور کاندیداهای اصلاح­طلب در کل کشور وجود دارد و کوهدشت نیز به موازات سیاست های ابلاغی جبهه­ ی اصلاحات حتماً کاندیدا خواهد داشت.

سؤال: به نظر شما کاندیداهای احتمالی اصلاح­طلبان در کوهدشت چه کسانی می­توانند باشند؟ و آیا امیدی به ائتلاف اصلاح­طلبان و به هم پیوستن آنها در راستای داشتن کاندیدایی واحد وجود دارد؟

پاسخ: درمورد امکان اعلام اسامی کاندیداهای احتمالی یا قطعی – با توجه به بازه­ی زمانی تقریباً یکساله تا انتخابات- نمی­توان به صراحت و با اطمینان چیزی گفت و  باید منتظر بود تا نزدیک شدن به فصل انتخابات روز به روز این هاله ­ی گمانه­ زنی­ ها روشن­تر و نمایان­ تر شود. البته افرادی از جریان اصولگرایی نظیر آقایان ملکشاهی، قبادی و امامی به شکل پیدا و پنهان فعالیت خود را آغاز کرده ­اند. هم­چنین افراد دیگری که در مراحل مقدماتی هستند و فعالیتشان چندان آشکار نشده است اما درمورد اصلاح­طلبان وضعیت فعلاً کمرنگ­تر است اگرچه برخی دوستان – که همگی برای ما قابل احترام هستند- اعلام آمادگی کرده­ اند اما هنوز هیچ گزینه ­ای قطعی و مسلم نیست.

رویکرد ما نیز اصولاً رویکردی به دور از اعمال هرگونه قیم­ مآبی خواهد بود و از هر کسی که صلاحیت کاندیداتوری را در خود ببیند استقبال خواهد شد البته به امید یکی شدن کاندیداهای متعدد وبه قول دکتر شهمرادی خروجی آن پیروزی جبهه ی اصلاح­طلبی باشد؛ چون نتیجه­ ی پیروزی جبهه­ ی اصلاحات در این دوره بیش از پیش اهمیت دارد و به نظر بنده این موضوع خواسته­ ی عمومی و شاید تنها خواسته­ ی اصلاح­طلبان باشد؛ چرا که دستیابی به منافع جمعی اولویتی است که شاید بتوان گفت تا حال به نسبتی مغفول مانده است و منطق تجربه­ ی چندین و چندساله­ ی اصلاحات و انباشت عقلانیت و خرد جمعی این طیف سیاسی ایجاب می­کند که اتحاد و اجماع بر روی یک گزینه ­ی قابل اعتماد و قوی اولویت اول باشد. در پایان این بحث باید بگویم که شخصاً به اجماع اصلاح­طلبان در این دوره بسیار امیدوارم.

۱۲۳۴

سؤال: به نظر شما چه فرد یا افرادی در جریان اصلاحات کوهدشت مشمول اصطلاح «انحصارطلب» هستند؟

پاسخ: البته به کار بردن این اصطلاح اصولاً کار درستی نیست؛ چرا که اگر کسی خود را اصلاح­طلب بداند بنابراین بایستی انحصارشکن باشد نه انحصارطلب و ناگفته پیداست که انسانی که مواضع رفتاری­اش به سمت و سوی انحصارطلبی مایل باشد، خود به خود از دایره­ ی اصلاح­طلبی فاصله می­گیرد. باید بپذیریم که اصطلاح انحصارطلبی پیرامون خصائلی نظیر تنگ­ نظری، همه چیز را برای خود خواستن، خودبزرگ­بینی، اعتقاد نداشتن به همفکری، قیم­ مآبانه عمل کردن و مانند اینها مفهوم و معنا پیدا می­کند. حال تمامی مخاطبان محترم این نوشته می­توانند با پیگیری مواضع سیاسیون این شهر به راحتی مصداق یا مصادیق انحصارطلبی را بیابند. و در این خصوص اگر مروری بر گذشته داشته باشیم به روشنی درخواهیم یافت که اگر ما میل به انحصارطلبی داشتیم زنده یاد جان محمد به نفع آقای دوستی کنار نمی­رفت و یا بنده به نفع آقای سوری در دور  هشتم کنار نمی­رفتم و یا هم­چنین در دور نهم و دهم بدون توجه به نظر اصلاح­طلبان اعلام موضع می­کردیم. آیا این موارد نمی­تواند مردم را در خصوص شناسایی اصلاح­طلبان آگاهی بخشد؟

روشن است که بنده در چند سطر پیش از این اعلام کرده ­ام که ضمن استقبال از حضور کاندیداهای متعدد جبهه­ ی اصلاحات در بادی امر، نهایتاً به نظر اجماعی دوستان و همفکران در راستای پذیرش یک کاندیدای واحد برای نیل به پیروزی جریان احترام خواهیم گذاشت و انتظار داریم که بقیه­ ی همفکران نیز به اجماع نهایی تمکین کنند تا نهایتاً مشخص شود که اصلاح­طلب کیست و انحصارطلب چه کسی؟

سؤال: اخیراً سؤالاتی درباره­ ی انگیزه ­ها و سمت و سوی فعالیت­های خیریه­ ی آقای دوستی در فضای مجازی مطرح شده است. نظرشما در این خصوص و به طورکلی عملکردآقای دوستی چیست؟

پاسخ: اتفاقاً سؤال خوبی ست! انصاف باید داد. اخیراً ایشان در خصوص مدرسه­ سازی قدم­ هایی برداشته ­اند که نفس عمل، مثبت است. لازم می­دانم یادآوری کنم که مؤاخذه ­ی ایشان در این عمل کار درستی نیست. به هر حال ایشان با هر هدف و نیتی قدم های خیری برای کوهدشت برداشته ­اند. ما اجازه نداریم « نیت­ خوانی» کنیم و اعتقادات­مان به ما آموخته است که حسن ظن داشته باشیم. عمل خیر از جانب هر شخصی تحسین برانگیز است.

سؤال: از نظر آقای دوستی شما و دوستانتان «مدعی اصلاح­طلبی» هستید. پاسخ شما به این اظهارنظر چیست؟

پاسخ: به نظر بنده این سؤال را باید از مردم پرسید. وجدان جمعی مردم در این خصوص قضاوت درستی خواهد داشت. به قول معروف «آنچه عیان است چه حاجت به بیان است؟!» اما به نظر می­رسد بیشتر قضاوت های آقای دوستی در این روزها حاصل نوعی دستپاچگی و فرافکنی است. یکبار ما را اصلاح­طلب افراطی می­خوانند، روز دیگر مدعی اصلاح­طلبی! این اظهارنظرها چگونه با هم جمع می­شوند؟! سابقه ­ی ما و دوستانمان در جبهه­ ی جنگ و شهادت­ طلبی در دفاع از نظام شفاف و روشن است و نیــازی به توضیـح نمی­بینم اما می­خواهم در اینجا خاطره­ای برای شما تعریف کنم؛ پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ در تهران جلسه ­ای داشتیم که در آن بحث کاندیداتوری آقای (…) مطرح شد. توده­ ی مردم شناخت زیادی از ایشان نداشتند. به یاد دارم که در همان روزها در محوطه ­ی آموزش و پرورش کوهدشت به چند نفر از دوستان برخوردم. یکی از دوستان اصولگرا به کنایه گفت این دوره هم که آقای ناطق نوری قطعاً رئیس جمهورخواهد شد. گفتم خدا را چه دیدی شاید این بار خاتمی رئیس جمهور ما باشد. پرسید خاتمی دیگه کیه؟! گفتم همان وزیر ارشاد دولت هاشمی. همه زدند زیر خنده. من هم با همان لحن شوخی گفتم حالا شما بخندید بعدا ًما به شما می­خندیم.

به هر حال فعالیت ما همیشه شفاف بوده و سابقه­ ی ما در تمام موضوعات مشخص است. هیچ­گاه در فضای خاکستری شرایط جا خوش نکرده­ ایم. نمی­ خواستم این سؤال را پاسخ دهم اما چون شما پرسیدید به این مختصر اکتفا می­کنم.

سؤال: آقای دوستی مدعی است که شما برای آقای محمد آزادبخت توطئه داشته ­اید در بحث مطرح شدن ایشان برای فرمانداری کوهدشت. در این خصوص نظری دارید؟

پاسخ: البته این موضوع بهتر است از جناب آقای آزادبخت پرسیده شود. اما باید عرض کنم که با عنایت به این که در دولت قبل آقای ملکشاهی از هیچ­کدام از نیروهای اصلاح­طلب در سطح شهرستان استفاده نکرد (به استثنای چند مدیرمدرسه) بعد از روی کار آمدن دولت روحانی و تغییر اجتناب ناپذیر مدیران دولتی، ما سعی داشتیم بیشتر جهت مسئولیت افرادی تلاش کنیم که آقایان ملکشاهی و دوستی حساسیتی روی آنها نداشته باشند و به نوعی مورد موافقت آنها نیز واقع شوند . جالب اینکه این موضوع عکس برداشت آقای دوستی است. آقای آزادبخت دارای این ویژگی بود که هم فردی توانمند و اصلاح­طلب بود و هم برای این آقایان زحمات زیادی کشیده بود. متأسفانه درخصوص آقای آزادبخت باید گفت که حداقل آقای دوستی همکاری نکردند در ضمن آقای دوستی می­توانستند به زعم خویش توطئه ­ی ما را خنثی کنند و اگر واقعاً به این نتیجه رسیده بودند که نظر ما این بوده است که آقای آزادبخت فرماندار نشود می­توانستند با پشتیبانی از ایشان و فرماندارشدن ایشان نقشه­ ی ما را خنثی کنند! در خصوص آقای کرم محمدی هم پس از مطرح شدنش توسط استانداری، با توجه به سابقه­ ی شفاف اصلاح­طلبی و عملکرد مثبت ایشان در دوره اصلاحات، از طرح این موضوع خوشحال شدیم. و با وجود بی میلی اولیه آقای ملکشاهی، چون آقای دوستی مخالفتی نداشتند ایشان فرماندار شدند. نیت ما تنش و درگیری با آقای ملکشاهی یا دوستی نبوده و نیست. درخصوص دیگر مسئولین نیز ما دوست داریم به صورتی باشد که مورد رضایت همگان باشد؛ اعم از آقایان ملکشاهی و دوستی و به ویژه دوستان اصلاح­طلب. مردم البته در این مورد قضاوت خواهند کرد.

سؤال: نظر خود شما در مورد موضع گیری ­ها و عملکرد آقای ملکشاهی چیست؟

پاسخ : در این خصوص بنای واردشدن در جزیئات عملکرد آقای ملکشاهی ندارم ولی اگر ایشان در دولت احمدی­ نژاد نخواستند یا نتوانستند پاسخگوی یاری اصلاح­طلبان در اخذ آرا شوند توقع این بود که با توجه به تغییر دولت برای مسئولیت نیروهای شایسته اصلاح­طلب پیشقدم شود و حتی در این خصوص تلاش نماید ولی متأسفانه بنا به دلایلی که برای خود دارند روند تغییر را کند نمودند. ما تجربه نماینده اصولگرا در دولت اصلاحات را داشته ­ایم که نتوانستد مؤثر باشند اما موقعیت ایشان فرق می­کرد و می­توانست با کمک و پشتیبانی  برخی دوستان اصلاح­طلب تا حدودی موفق­تر عمل کنند. به نظرم اگر آقای ملکشاهی مشاوران خوبی می­داشتند شاید موقعیتش بهتر از حال بود. ایشان تنها کاندیدای اصولگرایان در کوهدشت نبوده و نیستند؛ چرا که اصولگرایان دو کاندیدای مطرح دیگر داشته و دارند و رای اصولگرایان بیشتر در سبد انتخاباتی آنها ریخته می­شود. هم­چنین از طرفی ایشان نمی­توانند کاندیدای اصلاح­طلبان محسوب شوند، پس بهتر بود با اصلاح­طلبان کنار می­آمدند. در این صورت اگر برای کاندیداهای اصلاح­طلبان مانعی ایجاد می­شد ایشان می­توانست روی کمک اصلاح­طلبان مجدداً حساب باز کند و اگر هم اصلاح­طلبان موانعی نداشتند ایشان به پاس زحمات دور قبل از آنان حمایت می­کرد و این حرکت باعث ماندگاری خاطره ­ی خوش از ایشان می­شد، گر چه این وضعیت که اصلاح­طلبان دو باره مجبور به انتخاب کسی غیر از جریان اصلاحات شوند پیش نخواهدآمد. البته برای شهرستان کوهدشت توسط ایشان زحمات و پیگیری هایی انجام گرفته که به جای خود قابل تقدیر است.

سؤال: دوباره برگردیم به موضوع زنده یاد جان محمدآزادبخت؛ آقای دوستی خیلی از ایشان تعریف کرده اند. بنده مطلع هستم که شما با مرحوم آزادبخت رابطه­ ای طولانی و نزدیک داشته ­اید که زبانزد بوده است. اگر ممکن است در این مورد توضیح بیشتری بدهید.

پاسخ: درست است. هر چه از آن عزیز صحبت کنیم کم گفته ­ایم! بنده رابطه دوستانه و بسیار نزدیکی با ایشان داشتم؛ دقیق­تر بگویم ازسال ۶۴ تا زمانی که به رحمت خدا رفت. از خصوصیات و ویژگی های شخصی و شخصیتی ایشان به هرچه که آقای دوستی گفته ­اند روشنفکری ایشان را نیز اضافه کنید. به جرأت می­توانم بگویم آقای آزادبخت حداقل ده سال از نظر روشنفکری از بقیه جلوتر بودند، گرچه زیاد اهل اعلام نظر در مجامع و محافل نبود. صداقت، صمیمیت، پاکدستی، عطوفت و مهربانی و مهمان ­نوازی ایشان زبانزد خاص و عام بود. و روشنفکری وی که عرض کردم شاید یک دهه از دیگران پیشرو­تر بود. حال که شما دو باره این موضوع را مطرح نمودید مایلم با اجازه شما یک سؤال را از آقای دوستی در این خصوص مطرح نمایم!

بفرمایید، خواهش میکنم.

سؤال این است که اگر آقای دوستی با این همه ویژگی ­های خوبی که از آن عزیز یاد کرده ­اند و ظاهراً ایشان را قبول داشته ­اند، چرا به نفع ایشان کنار نرفتند؟! مگر اعتقاد ما بر این نیست که اگر فردی واجد شرایط و اصلح ­تر از خودتان یافتید، تکلیفی ندارید؟! اگر جواب آقای دوستی این است که ایشان اقبال عمومی کمتری داشتند کافی بود که آقای دوستی با کناره ­گیری خود و اعلام حمایت از آقای آزادبخت این اقبال عمومی را به حداکثر برسانند. آن­هم با اقبال و جایگاهی که مرحوم آزادبخت بین عموم مردم و خصوصاً فرهنگیان داشت. هم­چنان با روندی که پیش­تر اشاره کردم آقای آزادبخت با صداقت تمام به نفع ایشان کنار کشیدند و منافع جمعی را بر منفعت شخصی ترجیح دادند.  مضاف بر این باید پرسید که چرا بعد از پیروزی در انتخابات مانع حضور ایشان در مدیریت های شهرستان – به گونه­ ای که پیش­تر اشاره شد-  گردید؟! این ها همه به کنار… چرا پس از پیروزی آقای (…) و روی کار آمدن دولت اصلاحات و حمایت و فعالیت قاطع ما از روز اول برای آقای (…) باز ایشان زنده یاد جان محمد آزادبخت را به عنوان فرماندار پیشنهاد ندادند در حالی­ که با شناختی که مسئولین از ایشان داشتند آقای آزادبخت را به عنوان فرماندار نورآباد برگزیدند. در هر حال قضاوت را در این خصوص به وجدان عمـومی می­سپارم. شاید هم این همه که آقای دوستی از آن عزیز سفرکرده یاد می­کنند ناشی از عذاب وجدانی است به دلیل آن همه بی مهری ها که در حق ایشان روا داشتند.

سؤال: درمصاحبه ­ی اخیرآقای دوستی، ایشان نظراتی را در رابطه با «حلقه ­ی اسفندیاری» مطرح نموده ­اند. مایلم نظر شما را در مورد این اظهارات جویا شوم.

پاسخ: ابتدا باید عرض کنم که منظور از حلقه، بیشتر یک جمع چندنفره و معدود تصور می­شود در حالی که کلیه دوستان به نوعی به آقای اسفندیارپور علاقه مندند. ضمناً تا جایی که بنده برداشت نمودم آقای دوستی به آقای اسفندیارپور و حلقه­ ی ایشان اشاره نکردند بلکه از وی سوال شده بود. حالا آقای دوستی چه جوابی داده ­اند بماند. با توجه به شناختی که از ایشان دارم همیشه از آقای اسفندیاری به نیکی یاد می­کردند و یاد دارم که از نظر ایشان آقای اسفندیاری از « تقدس خاصی» برخوردار بود و در پنج مرحله­ انتخابات برای آقای اسفندیاری بسیار فعال بوده، اما دلایل و عوامل عصبانیت آقای دوستی طی چند ماه اخیر را نمی­دانم! و موضع­ گیری­ های اخیر آقای دوستی خیلی برایم تعجب ­آور است. همه را زیر سؤال بردن، گذشته را نادیده گرفتن، خود را ناجی جریان منطقه و حتی کشور دانستن و دیگران را حاشیه فرض کردن… اینها ادبیات آقای دوستی نبوده است و باور آن برایم کمی دشوار است. توقع این است که با بالا رفتن سن، تحمل افراد هم بیشتر شود . آقای دوستی برخلاف گذشته کم حوصله شده­ اند؛ چون ایشان یک سیرصعودی داشته و از شهرداری گراب به نمایندگی و استانداری و شهرداری و شورای شهر تهران راه یافته ­اند و صد البته این ترقی را مدیون تمام شهروندان کوهدشتی از خاص وعام هستند. فرض کنیم که از دید ایشان چند نفر مورد نقد باشند، اگر آن چند نفر تأثیرگذار نبوده و نیستند پس چرا باید عصبانی شوند و اگر ایشان درست می­گویند و آن چند نفر در کار و مسیر ایشان کارشکنی کرده­ اند پس توفیق نداشته­ اند و باز باید نادیده گرفته شوند. به بیان ساده ­تر، یا مؤثر نبوده­ اند پس زیاد توجه نفرمایند و یا اگر مؤثر بوده ­اند که ایشان این سیرصعودی و کامیابی را نداشت! و یا واقعاً هیچ­کدام از اینها نیست و کارشکنی صورت نگرفته و ایشان سوءظن دارند که باید در برداشت خود تجدید نظر کنند.

جایگاه افراد در کوهدشت را باید از مردم پرسید، تاثیر و رابطه­ ی آنها با مردم را باید از خود مردم جویا شد. نیازی به توضیح بیشتر نیست و از جناب آقای دوستی می خواهم با سعه­ ی صدر و تحمل بیشتر با قضایا برخورد نمایند. نه این­که هر روز علیه کسی بگویند و بنویسند و دیگران را به مبارزه بطلبند. عاقبت این کارها نه به سود جریان اصلاحات است نه به سود عامه­ ی مردم و نه خود ایشان.

سؤال: نظر خود شما به عنوان کسی که رابطه­ ی نزدیکی با آقای اسفندیارپور دارید نسبت به گذشته و حال ایشان چیست؟

پاسخ: پاسخ به این سؤال برای اینجانب ممکن است شائبه ی جانبداری از شخصیت ایشان به دلایل نزدیکی و قرابت ما گذاشته شود ولی باکی نیست، از دیگر سو شاید برای برخی عزیزان و مخصوصاً نسل جوانی چون شما که  از نزدیک با ایشان آشنایی ندارید تعریف و تمجید از ایشان که یک عمر را در مسیر انقلاب و اصلاحات تلاش کرده ­اند و نقش مؤثر ایشان در این راستا – آن­هم در فضای تنگ مصاحبه- آن­چنان که شایسته است مقدور نباشد. اما به هر حال عرض می­کنم که گذشته از اینکه هر کسی قابل نقد است و با عنایت به فضای کلی کشور در دو دهه اول، این امر شامل حال همه و ایشان هم می­شود اما به گواهی مردم – ازهمفکران گرفته تا دوستان غیر همفکر- مهم­ترین خصلت ایشان، صداقت و شفافیت در گفتار و رفتار است؛ از نظر اعتقادی فردی متدیّن و مذهبی است و از نظر فکری روشن و به­روزاست؛ خیلی تشنه ­ی کرسی­ های ریاست و موقعیت نبوده و نیست و عزت خود را هیچ­گاه برای رسیدن به منصب و متاعی  خدشه­ دار نکرده (گذشته از اینکه به اذعان موافق  و مخالف ،از دوران مدیریتی ایشان در آموزش وپرورش استان و خدمت به مردم به عنوان دوره ای طلایی یاد می شود ،در این مسیر خانواده ی خویش را نیز از دست دادند و موجب تاثر همگان شد)و دارای موضع­گیری شفاف و مشخص در گذشته و حال بوده و اگر موضوعی را با مشورت دوستان درست تشخیص دهد همان­گونه عمل می­کند.

موضع­گیری ایشان در مجلس در دوران نمایندگی، حمایت قاطع ایشان از (…) درسال ۷۶ و سخنرانی وی در این راستا، فعالیت­ های ایشان در طول این مدت در جبهه ­ی اصلاحات و آخرین مورد هم سخنرانی وی در حمایت از آقای دکتر روحانی در کوهدشت همه و همه گذشته ­ی ایشان را شفاف و قابل دفاع کرده است. همه مسائل را مردم و دوستانی که به او ایمان دارند بیشتر و بهتر از من می­دانند. صداقت و سلامت رفتاری و شخصیتی و قضاوت منصفانه و عزت نفس و پاکدستی ایشان زبانزد اکثر مردم بوده و در موارد مذکور بسیاری از دوستان از ایشان به عنوان الگو یاد می­کنند. به اذعان همه­ ی مردم، شکل­گیری جریان چپ نه تنها در کوهدشت که در استان لرستان با کاندیداتوری و نمایندگی ایشان و با پشتوانه­ ی مردم کلید خورد و دوستـــان اصلاح­طلب سطح استان هم به این موضوع اذعان دارند و به ویژگی­ های یادشده در خصوص ایشان ایمان دارند. و به نوعی یک چهره­ ی ملی محسوب می­شود که ارتباط نزدیکی با سران اصلاحات داشته و دارد ولی به دلایل ذکرشده خیلی در پی نام و نشان و منصب و مقام نیستند و عزت نفس خود را بر هر مقام و موقعیتی ترجیح می­ دهند. ناگفته نماند که بسیاری از دوستان در کوهدشت دارای فضائل اخلاقی یادشده هستند اما چون سؤال شما درخصوص ایشان بود بنده هم در مورد ایشان عرض نمودم.

سؤال: آیا آقای اسفندیارپور یا خود شما برنامه ­ای برای کاندیدا شدن دارید؟

پاسخ: با توجه به اهمیتی که اصلاح­طلبان و اعتدالگرایان برای سرنوشت کشور و به تبع آن برای توفیق دولت دکتر روحانی قائلند، مجلس دهم اهمیت ویژه ­ای در سطح ملی یافته است. روشن است که توفیق دولت تدبیر و امید در گرو همراهی مجلس با آن است. و این توفیق حاصل نمی­شود مگر در توفیق اصلاح­طلبان و اعتدالگرایان در کسب اکثریت کرسی­ های مجلس دهم. از این منظر و با توجه به این اهمیت، در صورت لزوم کاندیداتوری ایشان و یا بنده منتفی نیست. در ُبعد محلی هم شهرستان کوهدشت علیرغم پتانسیل و ظرفیت بسیار بالای منابع طبیعی و انسانی متأسفانه آنطورکه شایسته است توسعه نیافته و از این منظر هم مجلس دهم و به طور کلی اینکه نماینده شهرستان شخص کارایی باشد مهم است. هرکدام از ما که لازم باشد کاندیدا خواهیم شد. البته این به آن معنا نیست که فقط ما کاندیدا شویم بلکه هم­چنان که پیشتر اشاره شد هر کدام از دوستان که می­توانند، بهتر است کاندیدا شوند. همه فعالیت می­کنیم و در اصل هدف مان یکی خواهد بود. اینجا اعلام می­کنم که آنچه مهم است وحدت و توفیق است و اگر بنده یقین داشته باشم که نماینده خواهم شد اما به وحدتمان لطمه وارد می­شود، وحدت را بر نمایندگی خود ترجیح داده  و اعلام می­کنم که هرچه به صلاح اصلاح­طلبان باشد انجام خواهم داد؛ چه کناره گیری به نفع دیگران و چه ماندن در صحنه. ما هم مطیع خروجی هم ­اندیشی تمام دوستان اصلاح­طلب خواهیم بود.

سؤال: به نظرخودتان مشکلی برای تأیید صلاحیت ندارید؟

پاسخ:  البته تأیید و رد صلاحیت هیچ کس حتی اصولگرایان به صورت قطعی قابل پیش­بینی نیست چرا که تجربه گذشته این را ثابت کرده است ولی باید عرض کنم بنده در دوره­ های پنجم، ششم، هفتم و هشتم ثبت نام کرده ­ام و همیشه تأیید صلاحیت شده ام هرچند در همه­ ی آن ادوار کاندیدای فعال نبوده­ ام. حتی در دور پنجم که بنده با توجه به شرایط به اصطلاح کاندیدای سایه بودم از جریان ما فقط بنده تأیید صلاحیت شدم و بعداً با بررسی مجدد دیگران نیز تأیید شدند. در عین حال با توجه به سمت وسوی اعتدالی کل جامعه و با توجه به سوابقی که در همراهی با نظام جمهوری اسلامی داشته­ ام -که نیازی به توضیح واضحات نیست- مشکل خاصی در راستای تأیید صلاحیت خود نمی­بینم.

سؤال: و سخن پایانی؟

پاسخ: در پایان همه ­ی دوستان و همفکران را به داشتن سعه­ ی صدر، حوصله، تعامل و گشاده­رویی دعوت می­کنم. بنا نیست تمام گفتار و رفتار و عملکرد دیگران به خواست و میل ما باشد و در عین حال نمی­توانیم دیگران را به تبعیت از خود مجبور کنیم. با بالا بردن سعه­ ی صدر و ظرفیت پذیرش دیگران رفتار و گفتار و موضع­ گیری آنها هم برایمان قابل تحمل خواهد شد. به قولی «باید درک حضور دیگری داشته باشیم.» با حرص ­خوردن و دیگران را حرص دادن راه به جایی نخواهیم برد. و با تلاش، منافع جمعی را بر فردی ترجیح دهیم و مضاف بر این­ها با گذشت و تعامل و هم­اندیشی مسیر وحدت و یکدلی را هموار کنیم. چند بار شکست جریان اصلاحات به علت عدم وحدت تجربه کمی نیست، لذا سعی شود از هرگونه توهین و تخریب دیگران حتی رقبای فکری و سیاسی خود شدیداً بپرهیزیم و به افق­ های روشن برای سربلندی شهر و میهنمان بیاندیشیم؛ ازصمیم قلب آرزو می­کنم و امیدوارم که سال نود و چهار سالی سرشار از موفقیت و کامیابی فردی و توفیق و وحدت و همدلی جمعی و به فرموده مقام رهبری همدلی دولت و ملت باشد و درنهایت امیدوارم این سال به توسعه، پیشرفت و کاهش آمار بیکاری شهرمان منجرشود و انشاءالله همه با هم سالی خوب، برای شهرمان بسازیم.

سؤال: جناب آقای مومنی بسیارممنونیم که این وقت را به ما دادید.

پاسخ: بنده هم از شما و دیگر دوستان و همکارانتان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم. امیدوارم که در راه رسالت خطیر رسانه و اطلاع­ رسانی موفق و سربلند باشید.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. امیدوارم که پس از طلوع دولت تدبیر؛ اتحاد و انسجامی بین دوستان همفکر شکل گیرد تا مانع حضور افراطیان در مجلس آینده باشیم.
  و امیدوارم که فضا چنان باز شود تا همه ی کسانی که دل در گرو توسعه و تعالی کوهدشت و لرستان دارند؛ بتوانند فرصت خدمت داشته باشند…

  [پاسخ]

  همکار در :

  درود بر مرد اخلاق جناب مومنی عزیز/ سلام بر جناب شکری عزیز پژوهشگر جوان و خوش فکر. کاش این اختلاف سلیقه ها در این شرایط خاص کنار گذاشته می شد و اصلاح طلبان رویه واحدی پیش می گرفتند.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب واقع گرا در :

  تا آنجاییکه بنده نوعی سراغ دارم هیچ موقع آقای مومنی نگذاشتن جریان اصلاحات متحد ومنسجم شود هر زمان دست ایشان کوتاه بود جریان اصلاحات متحد شد وهر زمان دست ایشان درکار بود جریان اصلاحات متفرق گردید

  [پاسخ]

  یونس درویشی در :

  مطمئن باش این دیدگاه یک اطلاحطلب نیست.آقای مومنی شناسنامه اصلاحطلبی دراستان وکوهدشت هستند.

  [پاسخ]

  بی طرف در :

  آقای درویشی آدم های گمنامی که ستاد تدبیر امید رو اداره کردند و امید رو به اصلاح طلبان هریه دادند شناسنامه اصلاح طلب شهر هستند

  اصلاح طلب واقع گرا در :

  دوستان عزیز سراغ دارن ویادشون نرفته که آقای امامی راد را همین آقایون سه دوره به عنوان نماینده مردم کوهدشت منصوب نمودن والان هم که دست بردار نیستن دارن با ایجاد اختلاف جاده را برای پیروزری جریان اصول گراکاملا هموار میسارند

  [پاسخ]

  همفکر در :

  اسفندیاری با ۷۰ هزار رای نماینده مجلس آینده است.

  [پاسخ]

 2. شما در صحبت هایتان بیشتر از اسامی چون اسفندیاری و تیموری استفاده کردید ایا این نشانه انحصار طلبی نیست

  [پاسخ]

  بابک در :

  نه دوست عزیز ، نشانه انحصار نیست! چونکه آقای مومنی اتفاقات گذشته را بازگو میکردند و نام افراد حاضر در جریانات یا موثر آن وقت را نام بردند. ذکر یک واقعه تاریخی (هر چند در چند سال گذشته بوده باشد) بدون اشاره به ارکان و اجزاء آن باعث سوء برداشت و شاید سوء استفاده خواهد شد. پس روند گفته های ایشان درست بوده و روایتگر پیشآمدهای گذشته است.
  Do you understand? D

  [پاسخ]

 3. با عرض سلام خدمت جناب مومنی عزیز و تشکر از سایت کشکان برای نشر این مصاحبه البته طولانی!
  آنچه که پیش رو و مقابل جبهه اصلاح طلبی کوهدشت (با تمام سلایق و دیدگاههای فعال در شهرستان) هست، رقیب یا رقبایی هستند که شاید گذشته یا اکنون آنها انشعاب و افتراق بوده است اما باید با هوشیاری آگاه بود که طرف مقابل با نشست های سراسری وتلاشی جدی مبنی بر اتحاد و اعتلاف و سازماندهی و تشکیلات سازمانی برای رقابت در تثبیت یا کسب اکثریت پارلمان آینده در تمام شهرستاها برنامه ریزی مینمایند!! لذا فعالان و پیشکسوتان گرامی انتخابات بایستی با همدلی و اتحاد و انسجام و از همه مهمتر با مردم گرایی و نفوذ در قلب های مردم رنج کشیده و فقیر شهرستان، هدفی جز پیروزی قاطع اصلاحات و رشد و توسعه منطقه بدور از هرگونه تمایلات شخصی و گروهی نداشته ودل در گروه پیشرفت شهرستان بنمایند. با احترام آرزوی اتحاد، انسجام و مردم محوری اصلاح طلبان شهرستان مینمایم.

  [پاسخ]

 4. باعرض سلام خدمت آقایان دوستی ومومنی، این حقیر گزینه ای مثل عباسی فرد رابه دو عزیزپیشنهاد میکنم که مقبول طرفین است…(اگرعباسی فرد شرایط سنی اش اجازه کاندیدا توری بدهد)میشود اافرادی چون مهرداد غضنفری یا هادی قبادی راهم ساپورت کرد،بنیاد شهمرادی،محمد آزادبخت،دکتر رضایی،یوسف اسماعیلی، گزینه های دیگرمی توانند باشند….وملکشاهی به احترام آرای اصلاح طلبان به ایشان درگذشته کاندید ما را همراهی کنند،آقای مومنی درباره اظهارات مهندس دوستی درباره آقای مرعشی ودعوت ازایشان به کوهدشت جوابی گویا نداشتن؟؟؟؟کشکان ودیگر سایت ها میتوانند با یک نظر سنجی محبوب ترین چهره سیاسی شهر را به نظر سنجی بگذارند،دوستی،مومنی، سوری، اسفندیاری وعباسی فرد از جناح چپ،امامی ،قبادی،ملکشاهی،ازجناح راست… کورانی فرد وپیریایی هم مستقل

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  تنها کسی که می تونه تما دوستان اصلاح طلب رو راضی کمه اقای محمد آزادبخت هستش

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  به نظرمن کسانی که بازیرکی میخواهندآقای محمدی آزادبخت رادرمقابل آقای مومنی قراردهندواینطوروانمودکنندکه چون بیشترکامنت هابه طرفداری ازایشان(آزادبخت)است پس آقای آزادبخت کنارنمیرود.کورخوانده اید.این دوبزرگواربه توافق میرسند.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  اولا عباسی فرد اصلاح طلب نیستند دوما دوستی چه زمانی مهندس شدند !!!!!

  [پاسخ]

  شناس در :

  همان زمانی که شما درخواب ناز بودید.

  [پاسخ]

  گراوند در :

  سلام بر دوستان عزیز اصلاح طلب . دایره اصلاح طلبی در کوهدشت بسیار فراختر از آقایان دوستی. مومنی.تیموری و….میباشد. از سخنان مومنی معلوم میشه ریشه اختلاف دوستی با گروه مومنی تیموری . کارشکنی تیموری انحصارطلب و حمایت ایشان از قبادی در دوره های مختلف بوده و اگر آقای اسفندیاری مراقب نباشن تیموری ایشان را به سمت قبادی میبرند وبه رسوایی می‌انجامد .متأسفانه تیموری با فرج و اسفندیاری صادق نیست ولی این دوستان همیشه نظر نهاییشان همان خواسته تیموری است. نگذارید سرنوشت کوهدشت قربانی دشمنی تیموری و دوستی شود. اصلاح طلبان اگر سرنوشت کوهدشت برایشان مهم است ونمیخان دوباره کوهدشت دست امامی و قبادی بیفتد هزینه سفر و اقامت یکساله آقای تیموری رادر یک کشور اروپایی فراهم کنن . درپایان خاضعانه از دوستان میخواهم انتظاراتشان متناسب با شرایط فعلی جامعه باشد و شرایط برای تایید ودرنهایت انتخاب یک اصلاح‌طلب واقعی و آرمانی فراهم نیست .بایک شخصیت آرام و معتدل نیز موافق باشیم

  [پاسخ]

  کریمی در :

  گراوند عزیز همه با هم بنویسیم محمد ازادبخت وبس و اختلافات رو کنار بگذاریم

  گرایی در :

  به شرطی که وسایل ارتباط جمعی را هم ازایشان یعنی تیموری بگیرند ونتوانند با کوهدشت وکلا ایران در تماس باشد

  بابک در :

  چه خوب بود در اظهار نظر خدا را ناظر بر خویش بدانیم.
  البته قضاوت نیات نیز فقط از اموریست که در حیطه خدای متعال است.

  کوهدشتی در :

  گراوند ارجمند آقای تیموری این شجاعت را داشت که خود جز لیدر های سیاسی شهر بود اصلح مخالف آن زمان را تشخیص دهد و از او حمایت کند . باور کنید شوخی نیست. بینا باشی

 5. با عرض سلام خدمت آقای مومنی اصلاح طلبان خوب می دانند که قبل از دولت تدبیر امید آقای دکتر ملکشاهی آنان را نجات داده وبرای آینده غیر از آقای ملکشاهی گزینه دیگری ندارند.

  [پاسخ]

  ع-گراوند در :

  کدوم نجات مگر نه اینکه ایشان برای شکستن رای قبادی آمد واین رای اصلاح طلبان بود که ایشان را مدیون کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  جباري در :

  ایشون پاسخ اعتماد ما اصلاح طلبان را داد وما تا پای جان ازش حمایت می کنیم

  [پاسخ]

  بهنام دوستی در :

  جناب فرهنگی اصلاح طلب
  سلام
  حرفتون بسیار کم شعورانه و بی سوادانه است. حدس میزنم به همین خاطر از ذکر نام خودتون صرف نظر کردید.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  بهنام خان
  قدری یواش تر داداش !

  [پاسخ]

 6. آخرین نماینده اصلاحات آقای دوستی بودند. هر تصمیمی بگیرند .مورد تایید اصلاحات می باشد

  [پاسخ]

  جاهد در :

  این دیگه چه صیغه ایست

  [پاسخ]

 7. ماهمون ملکشاهی رو قبول داریم

  [پاسخ]

 8. با سلام و درود بیکران الهی به رزمنده ی دلاور جناب مومنی بابت توضیحات جنابعالی بی نهایت سپاسگزارم حرف دل بنده و اکثر مردم در طول این چند سال را بیان کردید امیدوارم که همواره شجاعانه موفق و پیروز باشید به امید کاندیداتوری شما در مجلس دهم جناب مومنی مردم به کاندیداتوری شما احتیاج دارند امیدوارم بپذیرید

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  دوست عزیز کاندای ما اصلاح طلب هاآقای محمد ازادبخت است

  [پاسخ]

 9. نام خود را وارد كنيد...

  شما از همیان نیوز کپی کردین یا برعکس؟

  [پاسخ]

  مهدی دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  این گفتگو ابتدا در کشکان منتشر شده است و …

  [پاسخ]

  نام خود را وارد كنيد... در :

  و میشه بگید کدوم پایگاه این مصاحبه رو انجام داده؟

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  اینا خودشون ازخودشون مصاحبه میکنن


 10. اما حرف خودم اقای مومنی شما و اقای دوستی هیچ کومتون کوتاه نمیاید چون هر دو خراب کرده اید شما با تعریف از خود و شعار اتحاد و دوستی نیز با ترس از اتحاد .حال همه ما اصلاح طلب ها. به هر عنوانی بازیچه دست شما قرار گرفتیم .میدانم کرم محمدی هم میرود از دست شما دوتا فرار میکند یکی مثل حمزه پور میاد … رنگی میشه نمایده ابروی همه میرود .البته شما دارید هر کسیم رای بیاره سهم شما جداست و اقایون کنار گذاشته میشه اما ما چی دیگر نه ابرویی نه ارزشی .حال که فرمانداری داریم که بخش دار هاش همه اصلاح طلب ریس اداراتشم در حال عوض شدن خودشم اصلاح طلب مطمن هیت اجرایشم میشن اصلاح طلب پس حداقل اینو فراری ندید که حداقل اگه یکیتو شد نمایده اتلاف صورت نگرفت باز امیدوار بود ..دوستان رفتار … یادتون .پس حداقل گذشته ها رو فراموش نکنید

  [پاسخ]

 11. افرین بر فرج مومنی برصداقتش برمردمداریش موفق و موید باشید

  [پاسخ]

 12. به نظر بنده حاج علی محمد سوری لکی بهترین گزینه می باشد اگر مثل دوره قبل با او ……

  [پاسخ]

  نام خود را وارد كنيد... در :

  همون که ۴ سال یه بار یاد کوهدشت میفته؟؟؟

  [پاسخ]

 13. به نظرم ایشان اعلام کاندیداتوری کرده وخبرموثق دارم که حامی ایشان جناب آقای بازوند هستند والبته ایشان پیشنهاد آقای بازوند روردخواهد کرد چراکه ایشان اصلا باکسانی که زمانی دردولت احمدی نژاد پست ومقام داشته روقبول ندارند.!!!وبنده به عنوان یک اصلاح طلب عرض میکنم شمارا به خدا ازانحصار طلبی فاصله بگیرند دوستان تعیین وتکلیف کن کوهدشت وکمی هم به فکر منش اصلاح طلبی باشند

  [پاسخ]

 14. وحدت اصلاح طلبان میتواند بهترین سخن این روزهای سیاسیون باشد و هر سخنی بجز این مردودو مورد پسند حداقل در جربان اصلاح طلبی نیست البتته تمام کارهاو گره ها فقط بدست پروردگار عالمیان باز خواهد شد وهمه ی ما وسیله ایم اما با وحدت و انسجام و دور ریختن کدورتها پیروزی حتمی و قریب الوقوع است حالا اگر کسی نخواست واقعا در جبهه ی اصلاحات و اعتدال باشد از هر کاندیدی میتواند حمایت کند اما خواسته ی تنان اصلاح طلبان فقط وحدت حول محور اصلاحات و اعتدال است واین امر میسر نمیشود مگر اینکه تمام بزرگان اصلاحات در کوهدشت و تمام نقاط کشور دم از وحدت و برادری بزنند به امید پیروزی اصلاح طلبان در این دور از مجلس

  [پاسخ]

 15. فرهنگی بازنشسته و خسته از تکرار دروغ ها

  جناب آقای مومنی و برادران گرامی اسفندیارپور و تیموری
  در شرایط حاضر بهترین کمک شما به جریان اصلاحات دخالت نکردن در امور سیاسی می باشد مردم و همفکران به این نتیجه رسیده اند که باعث بانی شکست چریان موسوم به اصلاحات چیزی جز سیاست بازی های شما نبوده و نیست
  برادران گرامی حنای شما دیگر رنگی ندارد
  طیف حاضر و جوانان فعال در غرصه سیاست کوهدشت همچون گذشتگان فریب رفتارها ی شما را نخواهند خورد .
  همگان در دو سال گذشته رفتار جوانان فهیم و کم توقع شهرستان را ناظر بوده ایم بجای سنگ اندازی بیاید یک بار هم شده به شعار هایمان عمل کرده و حمایت را بجای حذف کردن به کار گیریم .
  سر این قصه دراز است این مجال کم

  [پاسخ]

 16. باسلام خدمت دوست دیرینه جناب اقای مومنی عزیز.اگر اشتباه نکنم فرموده بودید ملکشاهی بجز چند مدیر مدرسه کسی از اصلاح طلبان در هیچ جایی استفاده نکرده حالا عرض می نک.اقای محمدنزاد فرماندار رومشگان.اباریکی بخشدار درب گنبد.امرایی بخشدار کونانی.هاشمی اموزش وپرورش طرحان.فخری تامین اجتماعی،فتحی بهزیستی،ازادبخت معاونت فرمانداری،کدخدایی کار وامور اجتماعی.حیدری امورعشایر،قبادی فنی وحرفه ای و……..

  [پاسخ]

  كريمي در :

  به نظر اقای مومنی این افراد اصلاح طلب نیستن.اقای مومنی تعداد مدیران اصلاح طلب اقای ملکشاهی از زمان شما بیشترن

  [پاسخ]

  سوری در :

  من با دیگاه اقای کریمی موافق هستم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  با سلام آقای دوست محمدی عزیز لطفا این نظر رو درج کنید
  دوستان خیلی از این افراد بالا به آقای روحانی رای ندادن آقای مومنی بی ربط نگفتن خیلی از این آقایان از آقای قالیباف حمایت کردنند در صورتی که اصلاح طلبان از آقای روحانی حمایت کردند در بعضی از این ادارات بچهای اصلاح طلب مورد ظلم این آقایان قرار می گیرند بله آقای مومنی درست فرمودند

 17. اقای مومنی اگر کار دوستی درست نبود در حمایت از ملکشاهی ،شما چرا از اقای روحانی که اصولگراست حمایت کردید می دونید که چند درصد وزیرانش اصولگرا هستند یا بی خبرید

  [پاسخ]

  رحیم در :

  جناب آقای گراوند: آقای روحانی مورد حمایت اکثر اصلاح طلبان کشور … بوذند. حزب نهضت آزادی نیز در آن شرایط از آقای روحانی حمایت کرد. شعار های آقای روحانی شعار های اصلاح طلبان بود. همینطور اکثریت تیم همراه و همکار این دولت اطلاح طلب هستند . دلیل این حمایت و همراهی با آقای روحانی خواست مردم و عموم اصلاح طلبان بود. قطعا هر گونه حمایت از آقای ملکشاهی میبایست از سوی اکثریت اصلاح طلبان باشد، نه اینکه آقای دوستی فتوای صادر کند و بدون توجه به خواست اصلاح طلبان از ایشان حمایت کند. همین کاری که در مصاحبه اخیر خود که همچون یک قیم فرمان صادر میکند و بدون توجه به شرایط از آقای ملکشاهی حمایت کرد. اگر اصلاح طلبان از روحانی حمایت کردند به این دلیل بود که برنامه و شعارهای ایشان را نزدیک به دیدگاههای خود دیدند. حال بگویید که کدام شعار و برنامه آقای ملکشاهی در زمان انتخابات به دیدگاه اصلاح طلبان نزدیک و یا همسو بود که آقای دوستی از ایشان حمایت نمود. و کدام کار یا عملکرد چند ساله ایشان در راستای مطالبات اصلاح طلبان بود که مجدد آقای دوستی از ایشان حمایت میکنند.

  [پاسخ]

 18. جناب مومنی، هم شما وهم آقای دوستی به برکت اصلاحات وجریان چپ به آنچه خواسته اید رسیده آید و ظاهرا دردی ندارید، این ماهاییم که ۱۰ سال است به خاطر استواری بر مرام ومسلک خویش و پافشاری بر عقاید خویش بیشترین سختی ها را تحمل کردیم، اذیت شدیم پایمان به تخلفات اداری باز شد، آنوقت نه شما بودید نه دوستی ونه اسفندیاری، از هردوی شما انتظار داریم این فرصت را بچه های اصلاح طلب که سالها علیرغم شایستگی بدترین برخوردها را تحمل کرده اند نگیرید ومطمین باشید این روند به شکل گیری قطب سومی دراصلاحات با محوریت جوانان منجر خواه۰۹۱۲۴۹۴۳۶۴۵د شد

  [پاسخ]

 19. فرهنگی بازنشسته و خسته از تکرار دروغ ها

  برادار گرامی جناب آقای مومنی و آقایان اسفندیار پور و تیموری
  به نظر این حقیر بعد از سالیان فعالیت سیاسی در شهرستان کوهدشت بهترین و صادقانه ترین کمکی که آقایان میتوانند به جریان اصلاح طلب نمایند واگزاری امور به خود مردم و فعالین سیاسی است همه مردم نیک میدانند که عامل شکست جریان اصلاح طلب در مجلس ششم و بعد از آن سیاست بازی های چه کسانی باده اند آقایان به گزاف خود را اصلاح طلب میدانند .
  حنای شما دیگر رنگ سابق را ندارد
  در عرصه سیاست کوهدشت جوانان شایسته و کم توقع در این حال بسیار پخته و معنقد به اندیشه اصلاح طلبی را میبینم که مطمئنم در آینده نچندان دور پرچم اصلاح طلبی را به خوبی در دست گرفته و آقایان انحصار طلب و فرصت طلب را به کناری زده و آینده شهر عزیزمان را از ویرانی های و سیاست بازی ها پاک خواهند کرد . تیری بود در تاریکی شاید کار گر افتد بر بت سیاست و بد اخلاقی سیاسی

  [پاسخ]

 20. چه بحق دوستی را انحصار طلب واقعی خوانید..

  [پاسخ]

 21. سلام جناب مومنی ما همیشه از بچگی طرفدار اصلاح طلب بوده ایم وهستیم به امید آبادی ایران و عزت ایرانی و موفقیت شما

  [پاسخ]

 22. دوست دار دولت اعتدال

  در هر صورت این دوره هم آقای دکتر ملکشاهی نماینده کوهدشت است چون ایشان بدور از باند بازی و گروه گرایی نشان داده با آقای دکتر روحانی همراه است و حقیقتا مشغول خدمت به مردم است . ما مردم خیلی خوب می فهمیم خدمت گزار واقعی کیست . تصور بنده این است که آقای دکتر ملکشاهی نشان داده که خدمت گزارمردم است اما برخی از مدعیان اصلاح طلبی خدمت گذار مردم هستید و برای یافتن پست پست دنیوی در تکاپویند و به هر دری می زنند و همدیگر را به دروغ متهم می کنید. و صد البته دفاعی برای گذشته خود ندارند و داعی شق القمر در آینده کوهدشتند.

  [پاسخ]

  شاه محمدی در :

  ببخشد (صلاحیت) اشتباه را ببخشید

  [پاسخ]

 23. باسلام بردوست وهمرزم عزیزم جناب مومنی عزیز باید عرض کنم مصاحبه بسیار مطلوب وجذاب بود وامیدوارم برادران بنام اصلاحات ازاین شاخه به آن شاخه نپرندوبرطرفداری گذشته خودپافشاری نکنندانشااله سلامت وسربلند باشید

  [پاسخ]

 24. جانا سخن از زبان ما می گویی

  [پاسخ]

 25. در انتخابات مجلس نهم که بیش از هر زمان دیگری نیاز بود برای رهایی اصلاح طلبان از حکومت طرفداران آقای قبادی به کمک اصلاح طلبان شهرمان باشیم، شماها به راحتی آن را تحریم کردید. آقای ملکشاهی نه تنها کوچکترین مشکلی برای دولت آقای دکتر روحانی ایجاد نکرده ،بلکه درمواقعی هم مثل گرفتن رای اعتماد برای وزیر علوم تلاش زیادی کردند. قریب به ۷۰درصد از اصلاح طلبان طرفدار خود استفاده کرده است و اگر دسیسه آقایان در آخرین لحظات نبود الان جناب آقای دکتر محمدی آزادبخت فرماندار شهرمان بودند. به نظر من بعنوان یک اصلاح طلب در حال حاضر بهترین گزینه جناب آقای ملکشاهی می باشند.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  احسنت همینه

  [پاسخ]

 26. با سلام و درود بر جناب آقای مومنی عزیز
  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا…………
  دوست عزیز :با صبر و حوصله هیچی درست نمیشه ، این که شما بیش از اندازه صبر و حوصله و کمال متانت دارید و باز در مقابل کلیه مصاحبه های آقای دوستی و با اینکه تمام و کمال در اختیار یار و دوست خود آقای ملکشاهی هستند از شما بعید به نظر می رسد که مجدداً با صحه سعدر منتظر آماده باش آقای دوستی هستید. به راستی شما که خودتان و برادر بزگوارمان جناب آقای اسفندیاری از لیدرهای اصلاح طلب می باشید چرا اینقدر معطل می کنید و باید افکار و ایده خود را در اختیار یک شخصی بگذارید که شما را اصلاً قبول ندارد.یا اینکه شما خیلی ضعیف هستید و امیدوار نیستید و یا باید خود را به ملکشاهی و دوستی واگذار کنید.مطمئن باشید که این آقایان ملکشاهی و عباسی فرد و دوستی هستند که وامدار شما یعنی همه ی ما اصلاح طلبان می باشند مگر آرای ما اصلاح طلبان نبود که با نداشتن کاندید مورد نظر و جناح خود به کاندیدای… رای دادیم . حالا این دفعه باید ملکشاهی بیاید کنار برود و با ما اصلاح طلبان اتحاد کند .نمیخوام در اینجا قسم یاد کنم ولی باور کنید ملکشاهی بدون رای اصلاح طلب ۵۰۰۰ رای بیشتر ندارد .باور کنید ملکشاهی که آقای دوستی با قاطعیت از وی حمایت کرده به هیچ عنوان ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر رای را نخواهند داشت. آقای دوستی به هیچ عنوان با شما و آقایان اسفندیاری و تیموری و … کنار نمی آید وبنده با ضرس قاطع سوگند یاد می کنم که در چند روز آخر تعطیلی امسال که آقایان عباسی فرد و ملکشاهی و بهمراه دوستی در منزل یکی از طرفدارانشان اعلام حمایت قاطع از ملکشاهی و دوری و بیزاری از اصلاح طلبان نموده است .حال سئوال خداوکیلی جنابان آقایان مومنی و اسفندیاری تا کی باید ما دنباله رو شما باشیم و شما هم منتظر یا دنباله رو آقای دوستی؟ مگر گناه این مردم چیست ؟ به راستی عذاب وجدان شما را نگران نمی کند ؟ تا کی باید ما نماینده و یا کاندیدای مجلس نداشته باشیم ؟شما از چه چیزی ترس و واهمه دارید؟بخدا و هر کسی که شما می پرستید این حرف دل همه ی اصلاح طلبان است اینها حرف تمام همین مسئولین جناح خودمان است .من از دوست عزیز جناب آقای دوست محمدی و سایر همکارانشان خواهشمندم که این کامنت را در معرض نمایش بگذارند و همه ی دوستان و اصلاح طلبان بیایند با کامنت گذاشتن حرف دل خود را با آقایان اسفندیاری و مومنی بزنند.متشکرم

  [پاسخ]

 27. اصلاح طلب متمایل به اعتدال

  با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز آقای مومنی مصاحبه جالب و البته طولانی و دیر هنگام شما را خوندم ولیکن از گفتار شما باز با شک و تردید است .نمی دانم چرا طیف های دیگر از سال گذشته انتخابات زود هنگام را شروع و یکی با حمایت کردن از نماینده و کاندیدای خود و یکی دیگر از اتحاد در طیف دیگر و فقط ما موندیم تا اینکه آقایان کی از خواب بهاری بیدار می شوند تا بهاری نو و با اراده و عزم جدی آینده خود را بدست کاندیدای جناح مخالف ندهیم .آری دوست و یار عزیز دوست نداریم ما اصلاح طلبان را گروه توابین خطاب کنند …. .حال که اینچنین نیست بیایید در کنار مردم همچون دوره های دوم و سوم مجلس که چه با شور و شوقی انتخابات را می بردیم ولی از زمانی که آقای دوستی اختلاف بین ما انداخت از دور ششم مجلس به بعد ما در هیچ انتخاباتی پیروز نشدیم .جواب همه ی این سئوالات پیش شماست امیدوارم که هم در این دنیا و هم در آن دنیا جوابگی مردم باشید.

  [پاسخ]

 28. بهترین سخن این روزهای سیاسیون اصلاح طلب فقط و فقط باید وحدت باشد و هر حرف و سخنی بجز ابن مردود است با تشکر از اقای مومنی عزیز

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آقای قادری رای شما به قبادی فراموش نشده شما اصلاح طلبید؟!!!

  [پاسخ]

  مصطفی قادری در :

  منکر نیستیم استاد در نبود کاندیدای اصلاح طلب و وجود سه کاندید اصولگرا هرکس بنابر دلایلی به طرف یکی از این اقایان کشیده شد ماهم مثل این جماعت بله بنده به اقای قبادی رای دادم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  وحدت حول محور آقای دکتر ملکشاهی بله ، ایشان اصلاحات را در کوهدشت نجات داد و حتما برنده انتخابات است . خیلی تکراری هستی عزیزم !!!!!

  نکمیا در :

  بهترین گزینه انتخاباتی شهرستان کوهدشت تا کنون شاهرخی قبادی بوده . پس اشتباه نکرده است .

  [پاسخ]

 29. الان منتظر جناب آقای دیربازیان هستیم که می گفتند ما اصلاً با آقای مومنی هیچ مشکلی نداریم .پس دوست عزیز اکنون که وقت اومدن و در کنار هم ایستادن است .یا علی بگید و شروع کنید.

  [پاسخ]

 30. البته افرادی از جریان اصولگرایی نظیر آقایان ملکشاهی، قبادی و امامی به شکل پیدا و پنهان فعالیت خود را آغاز کرده ­اند.

  [پاسخ]

 31. درود خدا بر اصلاح طلب واقعی برادر مومنی .امید وارم ۸سال سختی وفلاکت مردم به خصوص اصلاح طلبان تلنگر خوبی برای بیداری نخبگان سیاسی اصلاح طلب باشد وخوب طبیعی است وقتی آقای دوستی به واسته ترس از رد صلاحیت خودش رو به … آویزان کرد اینجوری نمک گیر شده باشد .اما همه بدانند در سالی که رهبری به نام «دولت وملت ،همدلی وهمزبانی » نامگذاری فرمودند قاطبه مردم اینقدر خواب نیستند که به مخالفان این دولت رای بدهند .من شخصاً دوستان اصولگرایی دارم که از خانواده های اصولگرای خاص وشناخته شده شهرند ولی دیگر حاضر نیستند سرنوشتشان را به دست همفکران احمدی نژاد وقالیباف بسپارند.

  [پاسخ]

  حق شناس در :

  دوست عزیز زحمت کشیده ها کنار رفتن و آقایان زیر سایه همه کاره شدند

  [پاسخ]

  نکمیا در :

  حافظ ۸۰۰ سال پیش جوابت را داده است : در کار گلاب و گل حکم ازلی این بود که این شاهد بازار و وین پرده نشین باشد .

  [پاسخ]

 32. درود بر جناب آقای مومنی. و سپاس گذاریم از جنابعالی. که جواب آقای دوستی را خیلی عالی دادید. و از شما تقاضا داریم که با مردم همگام شوید که مطمئنم می شوید. و از جناب آقای محمد آزادبخت حمایت کنید. که واقعا شایستگی لازم رو دارند ایشون.

  [پاسخ]

  علی در :

  درود بر محمد آزادبخت صادق و متعهد و دلسوز و ماندگار در کوهدشت

  [پاسخ]

 33. این جمله اش برای دوستی خیلی پیام داراه: …این دوره هم که آقای ناطق نوری قطعاً رئیس جمهورخواهد شد. گفتم خدا را چه دیدی شاید این بار خاتمی رئیس جمهور ما باشد. پرسید خاتمی دیگه کیه؟! گفتم همان وزیر ارشاد دولت هاشمی. همه زدند زیر خنده. من هم با همان لحن شوخی گفتم حالا شما بخندید بعدا ًما به شما می­خندیم.

  [پاسخ]

  1121 در :

  آقای گراوند درزمان اصلاحات دوستی استاندار کهگیلویه بود وآقای درپست های ریس اداره شهرستان بیشتر دوستی باید به اینان خندیده باشه

  [پاسخ]

  جعفر در :

  جناب ۱۱۲۱ دران زمان اقای مومنی ریاست اموزش وپرورش بودند درسته ولی اقای مومنی تاثیرگزاریش اکثرا بیرون از ریاست است وهمه کاره استان لرستان بود همچنان که الان هم پشت پرده یکی از وزن های مهم استان است واستاندار محترم اقای بازوند بدون اجازه مومنی دست له انتصاب وکارهای مهم نمیزند

  [پاسخ]

 34. آقای مؤمنی انتظار می رفت در انتخاب افراد دقت بیشتری می کردی. توجه به مسائل اخلاقی، سواد و تجربه فراموش شده.

  [پاسخ]

 35. اسفندیاری باید شک نکمید نماینده است.
  فرج هم خودش خوب اشاره کرده…در صورت لزوم کاندیداتوری جناب اسفندیاری یا بنده منتفی نیست… هرکدام از ما که لازم باشد کاندیدا خواهیم شد. البته این به آن معنا نیست که فقط ما کاندیدا شویم بلکه هم­چنان که پیشتر اشاره شد هر کدام از دوستان که می­توانند، بهتر است کاندیدا شوند. همه فعالیت می­کنیم و در اصل هدف مان یکی خواهد بود. اینجا اعلام می­کنم که آنچه مهم است وحدت و توفیق است و اگر بنده یقین داشته باشم که نماینده خواهم شد اما به وحدتمان لطمه وارد می­شود، وحدت را بر نمایندگی خود ترجیح داده و اعلام می­کنم که هرچه به صلاح اصلاح­طلبان باشد انجام خواهم داد؛ چه کناره گیری به نفع دیگران و چه ماندن در صحنه. ما هم مطیع خروجی هم ­اندیشی تمام دوستان اصلاح­طلب خواهیم بود

  [پاسخ]

 36. سلام اقای مومنی آقای اسفندیارپور و دوستی باید به خواسته ی مردم احترام بگذارند و از اقای محمد آزادبخت حمایت کنند تا به یک اتحاد برسیم و کاندید آنها و همه ی ما آقای آزادبخت است

  [پاسخ]

 37. دوستان اصلاحطلب بیایید با تلاش، منافع جمعی را بر فردی ترجیح دهیم و مضاف بر این­ها با گذشت و تعامل و هم­اندیشی مسیر وحدت و یکدلی را هموار کنیم.
  چند بار شکست جریان اصلاحات به علت عدم وحدت تجربه کمی نیست

  [پاسخ]

 38. ضمن تشکر ازسایت وزین کشکان و مدیریت محترم ساست و تشکر از مطالب آقای مومنی در راستای وحدت اطلاح طلبان ما در صداقت و پاکی اسفندیارپور شکی نداریم و زحمات دوستی قابل تقدیر است و باید بپذیریم این دوستان لیدر هیچکدام از اشتباه مبرا نیستند ولی اگر کمی انصاف به خرج دهیم فرج مساویست با جورکش همه ی انتخابات های اظلاح طلبان

  [پاسخ]

  ادينه وند گراو در :

  برادر عزیز و اصلاح طلب و اقعی جناب آقای مومنی برای همیشه دوستت داریم امید است در جهت خدمت به مردم فهیم کوهدشت و حومه مدام پایدار و سربلندباشید و تدبیر خویش را به کار بندید تا وحدت اصلاح طلبان به دهه اول زمان آقای اسفندیاری یرگردد.به امید آن روزی که اصلاحات یک صدا شود./

  [پاسخ]

 39. آقای مومنی خواهش می کنم به این سوال جواب دهید و اینکه موضع شما در قبال دوستان زحمت کش ستاد آقا روحانی چیست بعضی از این آقایون رو من می شناسم که اسم شون با شما و طیف شماعجین شده و چرا شمابا آنها این همه بی مهری می کنید اگه این عزیزان نبودند قطعا شما و دوستانتان این موقعیت را نداشتید متشکرم

  [پاسخ]

  راستگو در :

  برادر عزیز چه موقعیتی جر نوکری مردم کردن و حمالی برای مردم بی نوا این دیار (البته در حد وسع)

  [پاسخ]

 40. همکار وهم فکر عزیز: جناب اقای مومنی سلام بهار طبیعت وموفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای را به شما تبریک عرض می نمایم.اما پاسخ به سوالات زیر در تنویر از افکار عمومی بی تاثیر نیست۱-چرا دوستان ومدیران هم فکر شما در مجلس هشتم از قبادی حمایت کردند ایا شما در این تصمیم گیری نقشی نداشتید۲-چرا خودرا مالک ارا مردم می دانید و همه ارا سیاسی اصلاح طلبان را به نفع خود مصادره می کنید۳- چرا هم چنان از افراد خاصی به عنوان حلقه اصلی اصلاح طلبان نام می برید مگر منفعت طلبی این افراد موجب شکست اصلاح طلبان نبود۴- شما گفتید که انتخابات مجلس نهم را تحریم نکردید در حالی که چنین نبود ومستندات ان هم موجود است۵- شما اقای ملکشاهی را اصول گرا معرفی کردید در حالی اقای ملکشاهی درطول تبلیغات وبعداز ان خود را اعتدال گرا معرفی نمودند .ودر رفتارهای سیاسی خود هم این موضوع اثبات نمودند۶- فرمودید فقط چند مدیر مدرسه از اصلاح طلبان به مدیریت رسیدند در حالی که چنین نیست ۷- از مصاحبه شما میشود تیم کاریتان را تشخیص داد ۸- شما بیش از اینکه یک چهره سیاسی باشید شهرت اقتصادی دارید واین دو باهم سنخیتی ندارند ودر ریزش ارا شما نقش بسزای داشته است نمونه بارز ان وجه اشتراک شرکائ سالیز است

  [پاسخ]

  میزان رای مردم است در :

  جناب امرایی
  ۱- کجای این مصاحبه ایشان گفته اند که مالک آرای مردمند یا خود را قیم اصلاح طلبان نامیدند؟؟؟ ۲-کدام مدرک شما نشان میده که آقای مومنی انتخابات را تحریم کرده؟؟/ ۳-کجای دنیا افراد سیاسی از انجام کارهای اقتصادی ممنوعند؟؟؟ ۴- کدام مدیر شما منفعت طلب نبوده بلکه بقولتان اصلاح طلب هستند؟؟/
  در سرزمینی که دروغ رواج داشته باشد برکت از آن رخت برمیبندد!!! کو انصافتان؟؟؟

  [پاسخ]

  شکوه در :

  آقای امرایی وافعا متاسفم . خودت پاره کرده ای و خودت هم بر اساس پیشداوریهات دوختی . جواب وجدانت را چی میدی ۹۰ در صد گفته هایت خلاف واقعیته .(از کوزه همان طراود که در اوست)

  [پاسخ]

  شاهیوند در :

  دوستان عزیز بیایید با انتخاب محمدازادبخت یکبار دیگر وحدت را به شهرمان هدیه کنیم

  درب گنبدی در :

  دوست عزیز ما هم داریم باز هم به بیراه می رویم انتخاب های آموزش و پرورش رو نگاه کنید و مروری بر گذشته کنید و بس….؟

  [پاسخ]

 41. درود بر ملکشاهی
  اگه میخوایی راست پاک کف دستت بزارم پایین
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  چه بخوای چه نخوای ملکشاهی نماینده است.
  اسعد الله ایامکم

  [پاسخ]

  امرایی در :

  درود بر ملکشاهی

  [پاسخ]

  سعید در :

  رومشکانی عزیز فقط محمد ازادبخت وبس موافقی

  [پاسخ]

 42. اقای مومنی همون افرادی که توبه نامه در گلزارشهدای گمنام خواندن الان تو از انها حمابت می کنی.فقط فقط ملکساهی رو عشق است

  [پاسخ]

 43. اقای فرج مومنی همش از اصلاح طلب بودن خودش و اسفندیاری حرف زده و کاندید شدن از این طیف را فقط مختص خودشان میداند تا جایی که میدانیم و شنیده ایم دوستان اصلاح طلب جوان و فعال دیگری هستند که ثقصد کاندید شدن را دارند و جسته و گریخته بصورت غیر مستقیم فعالیت دارند افرادی چون مهندس حاج مهرداد غضنفری ریاست سازمان کشاورزی و جناب دکتر حاج مسعود امرایی فرد ریاست قضایی مجتمع شهید بهشتی تهران و جناب دکتر خسروی وجناب فتحعلی شهبازی .فرهنگی. و جناب فردین گراوند.فرهنگی.وجنابمحمدی ازادبخت .فرهنگی. وجناب اقای کلای کورانی فر .فرهنگی و معاون استاندار.وچند نفر دیگر پس بهتر است برای به نتیجه رسیدن بهتر جناب مومنی عزیز خودش را تنها منجی اصلاح طلبان نداند و از همفکری با این عزیزان اصلاح طلب و باسابقه استفاده کند

  [پاسخ]

  جلال در :

  آقای محمد رضا م عزیز این افراد چه شما بخواهید و چه نخواهید جزیی از تاریخ شفاهی و موجود این دیار هستند و اگر و وجدانت رجوع کنید انسانهای فهیم و فرهیخته ای هستند .ولی آقای مومنی چون خواسته مستند حرف بزند نامی از این آقایان برده والا بزرگان دیگری هم بوده اند و هستند و خواهند بود که در راستای اصلاح طلبی گام بر داشته اند و از سرمایه های این خط فکری محسوب میشوند .

  [پاسخ]

 44. نماینده این دور با آرا رومشگان و کوهنانی آقای ملکشاهی نماینده است خیالتون راحت باشه ۲۴۰۰۰ هزار رومشگان و۱۲ هزار کوهنانی رای آقای دکتر ملکشاهی است پس زیاد خودتونو خسته نکنید

  [پاسخ]

  بابک در :

  این آمار رو به سبک دولت پاکدست و مهرورز استخراج کرده اید آیا؟

  [پاسخ]

 45. احسنت جناب اقای مومنی ،زحمات شما برای انتصاب مدیران اصلاح طلب برکسی پوشیده نیست اگه نبود زحمات شما مدیران احمدی نژاد تا پایان دولت روحانی بر ما حکومت میکردند،مدعیان که با ماندن انها مشکلی نداشتند

  [پاسخ]

  فرهنگي در :

  اقای اصلاح طلب نام منتصبین به واسطه مومنی راببر؟

  [پاسخ]

 46. درعجبم ازهمسویی وهم صدایی آقایان نوری مرادی نماینده اصولگرایان افراطی درسایت ارجا -پیریایی نماینده … ومومنی نماینده اصلاح طلبان افراطی علیه آقای دوستی این رامن ائتلاف آقایان می دانم

  [پاسخ]

 47. درود برشرف پاکت که تمام ابعاد وماهیت جناب دوستی را با نام ونشان واسم بردن در کو وکجا برای مردم ثابت کردی اگه دیرتر مصاحبه میکردی سکته میکردم همان فرج مومنی هستی با صداقت و مردانگی

  [پاسخ]

  0055 در :

  ؟؟؟؟

  [پاسخ]

 48. اظهارات منتسب به اینجانب راشدیدا تکذیب میکنم

  [پاسخ]

  درویشی در :

  خط نزن این اقا چون ازدوستان دوستی است تکذ یب میکنند

  [پاسخ]

 49. آقای مومنی یه هفته بعد ازپیروزی دوستی کتابفروشی سیفا محلی شد برای تخریب دوستی چون ازانحصار طلبی شما را نپذیرفت

  [پاسخ]

 50. آقای مومنی وقتی مجمع نمایندگان لرستان که قصدعزل اسفندیاری راداشتند چه کسی ازایشان دفاع ودرنهایت تثبیتش کرد .ناسپاس نباش

  [پاسخ]

 51. آقای مومنی شما وقتی دوستی شهردار کوهدشت بود تخریبش کردی او رامجبوربه استعفا کردی تا به الیگودرز برود مانع ایجاد کردن ایشان کاملا طبیعیست .پاسخ شما را داده

  [پاسخ]

  شهریار در :

  آقای ناشناس از مسایل اطلاع نداری اظهار نظر نفرمایید. یکی از اشتباهات آقایان مومنی و همفکران نقش داشتن آنها در شهردار شدن کوهدشت بود چون میبایستی این درایت وجود میداشت پله ترقی کسی نباید شد که فقط به منافع خود فکر میکند و قدرشناسی در قاموسش معنایی ندارد

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  شهریارا
  خجالت هم خوب چیزی است در این وانفسا

  [پاسخ]

 52. آقای مومنی شما اگرشهرت یافته اید ازداماد بودن اسفندیاری ست خیلی از اصلاح طلبان هم وزن شماهستند وترجیحی بردیگران نداری که الان ادعای لیدربودن اصلاح طلبان راداری

  [پاسخ]

  محمود ت در :

  عجب گناه نا بخشودنی جواد عزیز معلومه بهت دیکته شده آقای مومنی خودش انسانی فهیم با صداقت پر تلاش و هیچوقت ادعا نکرده بر دیگران ترجیح دارد ایشان خودش بزرگ است این شعر را شنیدی؟ تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی

  [پاسخ]

 53. ما بیچاره ها باید قربانی اختلافات شما شویم واین رامن تقاص می دانم تا اختلاف فکری .بسیار بسیار متاسفم

  [پاسخ]

 54. اگرامامی سناتور شد شما مسبب بودی واین بار هم طوری بوش میاد امامی نماینده ست

  [پاسخ]

 55. وحدت؛ وحدت…………..وحدت
  هر کسی تفرقه کند خائن است
  وحدت
  وحدت

  [پاسخ]

 56. جناب مومنی وزن شما ازاسفندیاری ست من فرهنگی هم وزن شما هستم ای کاش آقای اسفندیاری پاسخ دوستی را میداد.نه شما ونه تیموری درحد لیدری نیستید.اگرچه مصاحبه محصول مشورت شما باغیربومی هاست من پیشنهادم به دوستی این است اگرمیخواهد پاسخ دهد خطاب به اسفندیاری بنویسد

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  جناب شیراوندی در اینکه آقای دوستی سنشون از آقای مومنی چندسالی بزرگتره و معروفیتشون از آقای مومنی بیشتره شکی نیست.اما هر معروفیتی محبوبیت نیست.خیلی از افراد معروفیت دارند اما از هر راهی باشه به دست میارن و قیمتش براشون مهم نیست.دوستی از زمره افرادیست که به هر قیمتی در هر برهه ای چه راست حاکم باشد چه چپ میخواد معروف بمانه البته این خصلت نان به نرخ روز خوری دوستی شهره خاص و عام است. لااقل دستش برای این استان اعم از عوام و خواص رو شده . این نکته را هم به شما که همکار گرامیم هستید یادآورشم که فرج محبوبیتش را با۱۸هزار رای در زمانی که هیچ امکانات سیاسی برای جمع کردن آرا مردم جز وزن خودش نداشت به همه همشهریان ازجمله همین آقای خاص که شما ازش طرفداری میکنی نشون داد. در ضمن آقای اسفندیاری با تمام خوبی ها و بزرگی هایش دیگر بازنشسته سیاسی شده البته نه اینکه دیگه فعالیتی سیاسی نداشته باشن .
  ضمنا بر تمامی این استان عیان است فرج آنقدر گنده شده که اگر اراده کند هر مدیر کلی در هر سازمانی را بخواهد برمیدارد و دیگری را می آورد .این هم از وزن.
  از لحاظ تحصیلات هم دوستی فکر نکنم از آقای مومنی باسوادتر باشه.
  در محبوبیت آقای مومنی همین بس که به فرج صدازده میشود تا آقای مومنی.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  دل خودت را با این حرفها خوش کن

  [پاسخ]

  گراوند م در :

  متاسفم جناب فرهنگی همکار در اون دوره ایشان باعث باخت اصلاح طلبان شد و مردم قربانی خودخواهی ایشان شدندولاغیر

  [پاسخ]

 57. جومونگ بهت تبریک میگم .بخدا بااین شکاف عمیق ما پیروزیم

  [پاسخ]

 58. قدرت ونفوذدوستی خیلی بالاست ائتلافی سه ظلعی قبادی .پیریایی واسفندیاری برای شکستش شکل گرفته

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  برای من هم این سؤال پیش آمد که چه شده هم نورالدین مرادی ، هم کرم رضا پیریایی و هم باند اسفندیاری علیه دوستی فعال شده اند

  [پاسخ]

  امین در :

  اگر دوستی قدرت ونفوذ داشت که در این برهه زمان که دولت اعتدال برسرکار امده است استاندار میشد این یک واقعیت است که قدرت ونفوذ مومنی خیلی بالا است و حتی اجازه استاندار شدن دوستی را ندند اقای مومنی چون دوستی را در این حد نمیدانست و این مصاحبه ها ی دوستی که بر ضد حلقه اسفند یاری صورت گرفت از ان جریان نشا ت میگیرد از ناراحتی ونگران اینده

  [پاسخ]

  درویشی در :

  دوستی نفوذ داره ؟خنده داره

  [پاسخ]

 59. جومونگ زنده باد

  [پاسخ]

  درویشی در :

  برو جومونگ ۱۲سال نماینده بود چکار کرد ؟هرکسی به جومونگ رای بدهد بدان ازنظر افکار جامعه خائن است

  [پاسخ]

 60. آقای مومنی اگرشورای اصلاح طلب داریم مدیون ملکشاهی هستیم .ضمنا قبل ازروحانی دهها مدیر اصلاح طلب داشتیم.اداره کار.تامین اجتماعی .بهزیستی و…

  [پاسخ]

 61. ضمن تشکر از برادر گرامی جناب آقای مونی عزیز من به شخصه میدانم اگر اقای

  [پاسخ]

 62. با سلام و عرض ارادت خدمت سرور عزیز و گرامی جناب آقای مونی جناب آقای مومنی با احترامی که برای شما و خانواده محترمتان قایل هستم ولی باید به عرض برسانم آقآی دوستی چرا از ملکشاهی حمایت کرد چون می دانست در آن برهه زمانی نیروی از اصلاح طلبان تاید نمی شد و قبادی پیروز انتخابات است و اگر قبادی نماینده کوهدشت می شد امثال من و شما و دوستی و خیلی از دوستان ما همه باید با مشکلات از قبیل …در دادگاه حاضر می شدیم ولی دوستی در ان برهه زمانی نگذاشت قبادی نماینده کوهدشت شود و از ملکشاهی حمایت کرد تا جلوی توطیه قبادی را بگیرد و او خوب میدانست تنها نیروی که بتواند و قدرت داشته باشد قبادی راشکست دهد ملکشاهی میباشد به همین خاطر از او دفاع کرد الان شما و دوستان اصلاح طلب در کوهدشت نیروی که از فیلتر شورای نگهبان بگذرد را بیاورید دوستی هم از او حمایت میکند اگر هم خلاف نظر دوستان اصلاح طلب حرکت کند دیگر در هیچ جایی از اصلاح طلبان جایگاهی ندارد ولی من از آدمی زیرک و فهمیده مثل دوستی بعید می دانم بداند نیدوی اثلاح طلب رای دارد و از ملکشاهی حمایت کند

  [پاسخ]

  وحيد در :

  سلام موافقم

  [پاسخ]

  محمد در :

  با سلام اول از هرچیزی بهتر است یه کمی روی دیکته ی خودتان کار کنید

  [پاسخ]

 63. اقای دوستی شما از محبوبیت وتاثیرگذاربودن مومنیاقای ملکشاهی هم به قول خودتان در استان لرستان ترس ونگرانید شما که کاندیدای اصول گرای خودتان اقای ملکشاهی رادارید تو رو خدا دیگر حرف از اصلاح طلب نزنید که مردم اگاهند شما که طبق حرفهایتان ملکشاهی یک نعمت است از این ناراحتید که دیگر بین اصلاحات جایگاهی ندارید

  [پاسخ]

 64. باتشکر از سایت کشکان سروران ارجمنداصلاح طلب کوهدشتی ؛الان زمان وحدت پیرامون یک گزینه جهت کاندیدا شدن در انتخابات آینده است وباتوجه به وحدت اعضای ستاد مرکزی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در کوهدشت در گذشته وحال حول محور سرور ارجمندم جناب آقای آزادبخت ایشان بهترین گزینه جهت کاندیدا شدن درانتخابات آتی است ایشان کسی است که هیچگاه کوهدشت را چه در پیروزی و چه شکست ترک نکرده ، بیایید دراین دوره برخلاف دوره های قبلی اصطلاح «وحدت» رابرای همیشه جایگزین «تفرقه» کنیم .

  [پاسخ]

  سعدی در :

  فقط محمدی آزادبخت واسه کاندیدا توری وبس همه از ایشان حمایت می کنند

  [پاسخ]

 65. با سلام خدمت جناب مومنی و اسفندیارپور وهمه اصلاح طلبان واقعی.امیدواریم که جناب اقای دوستی و عباسی فر با درایت بالای سیاسی که دارند تفرقه کنار زده تا این دوره با انتخاب اصلاح طلبی فهیم به یاری دولت تدبیر و امید و در راستای اهداف دولت تدبیر و امید گام برداریم.یادمان نرفته که جناب اقای دکتر نجفی بخاطر یک رای نتوانست سکان وزارت اموزش پرورش را در دست بگیرد پس یک کرسی از پارلمان هم می تواند در تصمیمات کلان سرنوشت ساز باشد.بنظر بنده جناب اسفندیارپور یا مومنی می توانند اجماع ارای اصلاح طلبان راداشته باشند.خدا نکنداصلاح طلبان شهرمان چوب تفرقه شما اقایان را بخورند.

  [پاسخ]

  نبي در :

  فقط ملکشاهی

  [پاسخ]

 66. با عرض سلام خدمت جناب مومنی و همکاران و همفکران بزرگوارشون
  قطعا جابعالی قصد تخریب و توهین هیچ شخصیت و چهره ای رو نداشته اید و ندارید…. ان شاالله که با وحدت و همدلی سردمداران اصلاحات و برنامه ریزی های هوشمندانه شما به تحقق ارمان های دیرینه اصلاحات خواهیم رسید و رای و نظر جنابعالی و همفکرانتان خط مشی طرفداران همیشه در صحنه اصلاحات خواهد بود
  به امید تغییرات و اصلاحات پایدار
  همیشه مانا باشید

  [پاسخ]

 67. باسلام خدمت تمامی دوستان جناب مومنی در یک جا می فرمایید قیم مردم نیستید وجای دیگری تعیین تکلیف می کنید اما مردم خودشان درک دارن به شعور مردم احترام بگذارید شما بروید سراغ تند رویها وتحریمهای که در گذشته برای جمهوری اسلامی قائل بودید فقط ملکشاهی

  [پاسخ]

  n,sj در :

  موافقم .فقط ملکشاهی

  [پاسخ]

  کیوشتی در :

  بی طرفم فقط محمد آزادبخت

  [پاسخ]

 68. ای کاش مردم ماباانتخاب درست وبه دورازهرگونه تعصبی شمارا انتخاب میکردند.تاازتبعیض درمناطق شهرستان جلوگیری میشد.

  [پاسخ]

 69. ماهیت ایشان گره ازکارخلق بازکردن وخدمت خالصانه درراه خداست

  [پاسخ]

 70. من هرچی فکر میکنم هیچ موقع آقای مومنی نگذاشتن شخص مورد اعتماد واحترام اصلاح طلبان به مجلس راه پیدا کند مثل اینکه خداوند ایشان را مامور نموده که همیشه باعث شکست اصلاح طلبان درکوهدشت ورومشکان شودخداوکیلی قصد توهین ندارم حقیقت را گفتم

  [پاسخ]

 71. جناب آقای مومنی با انتخاب مدیران آموزش و پرورش توسط حضرتعالی که همچون دوره ریاست خودتان در اداره آموزش وپرورش کوهدشت چه انتظاری داری که اصلاح طلبان فریب گفته ها ی جنابعالی بخورند خواهشا دیگه دست بردارید

  [پاسخ]

 72. درود بر مرد صادق عرصه سیاست جناب آقای فرج مومنی

  [پاسخ]

 73. سلام بربزرگ پرچمدار اصلاحات شهرمان که درطول دولت اصولگرایان مورد خیلی ازبی مهری ها قرارگرفت .اما هیچ گاه پرچم اصلاحات رابرزمین نگذاشت

  [پاسخ]

 74. من بعنوان عضوی ازفایل اصلاحات در این مصاحبه متوجه تناقض گویی جناب مومنی ( مدعی و قیم مردم به زعم خود)شده ایشان مدعی شده اند که آقای دوستی برای کاندیدا شدن به فکر چاره اندیشی شهروندان خرم آباد شده اند تا در خرم آباد کاندیدا شوند این در حالیست که ایشان در خرم آباد سرمایه گذاری کرده و عملا” شرایط را برای بکارگیری خرم آبادی ها هموار کرده اند پس با این وجود شما نیز اینکار را انجام داده اید وبنا به گفته جنابتان اینکار شما نیز موید است که شما به فکر همشهریان فهیم کوهدشت نبوده و نیستید.والبته میشود فهمید که این کارتان جز تخریب آقای دوستی چیز دیگری نیست.
  شما فرمودید چرا جناب دوستی با این همه تعریف از مرحوم آزادبخت به نفع ایشان کناره گیری نکردند ؟،مگر شما نفرمودید که مامور نظر سنجی بوده اید و نتیجه را به سود آقای دوستی دیده اید ،شما میتوانستید نتیجه را عکس گزارش دهید تا صداقت دوستی برایتان مشخص میشد به نظر در این قضیه آقای دوستی به وظیفه ای که شما و دوستانتان برایشان تراشیده اید عمل کرده است(به نظرتان این تناقض گویی نیست)
  در قسمتی دیگر فرموده اید که :اینجا اعلام می­کنم که آنچه مهم است وحدت و توفیق است و اگر بنده یقین داشته باشم که نماینده خواهم شد اما به وحدتمان لطمه وارد می­شود، وحدت را بر نمایندگی خود ترجیح داده و اعلام می­کنم که هرچه به صلاح اصلاح­طلبان باشد انجام خواهم داد؛ چه کناره گیری به نفع دیگران و چه ماندن در صحنه. ما هم مطیع خروجی هم ­اندیشی تمام دوستان اصلاح­طلب خواهیم بود.
  پس چرا به عنوان کاندیدای رقیب سوری وارد عرصه انتخابات شدید وعملا” باعث شکست اصلاحات نه جناب مومنی عزیز حافظه تاریخی مردم قوی است و فراموش نکرده و نخواهند کرد .جناب مومنی عزیز شما در دوره ای که به زعم خودتان به نفع آقای سوری کنار رفتید طرفدارانتان در حین سخنرانی آقای سوری در مقابل دبیرستان دکتر حسابی باعث آشوب شدند که احتمالا” حاصل از دستور شما بود بنا به گفته خیلیهاکه(الله اعلم).
  جناب مومنی عزیز
  در جایی دیگر از بیاناتتان فرمودیدکه:در ُبعد محلی هم شهرستان کوهدشت علیرغم پتانسیل و ظرفیت بسیار بالای منابع طبیعی و انسانی متأسفانه آنطورکه شایسته است توسعه نیافته است
  پس به این دلیل شما در خرم آباد هتل سازی کرده و کارآفرینی کرده اید به نظرتان اگر همچین سرمایه گذاری که شما انجام داده ایدو… در راه توسعه یافتگی کوهدشت انجام میشد ما اکنون توسعه نیافته بودیم حال از شما یک خواهشی دارم دست از سرکچل این شهرستان توسعه نیافته بردارید و در خرم آباد توسعه یافته فعالیت سیاسی نموده و خود را علیرغم دوری از کوهدشت مالک اتین شهر و قیم و زعیم مردم ندانید.
  فرمودید که تصور عامه تحریم انتخابات توسط اصلاح طلبان بوده به نظرتان با آن شرکت خیل عظیم مردم شما خود را قیم ندانسته اید و انتخابات را تحریم کردید والبته به این خاطربه دادگاه احضار شدید و با پادرمیانی جناب ملکشاهی (به گفته دیگران ) رفع شد.
  درجای جای مصاحبه پر از تمامیت خواهی مثلث شما که نام برده اید عصابانیت موج میزند ولی اعلام کردید که آقای دوستی عصبانی است به نظر بنده و دیگر دوستان اصلاح طلب دوستی از دست مثلث تمامت خواهتان عصبانی است والبته تدبیر دوستی در حمایت از ملکشاهی در دوره فعلی نشان از درایت ایشان بود و نتیجه آن حاکمیت بالای ۶۰درصدی اصلاح طلبان در دوره نمایندگی آقای ملکشاهی است.آیا اگر قبادی و یا امامی نماینده میشدند الان جو شهرستان به این شکل بود نه جناب مومنی خواهشا” این مثلثتان را مثلث نجات و عقل کل کوهدشت ندانید به نظر بنده مثلث (برمودای )شکست را شما تشکیل داده ایدو بنا به فرمایشات خودتان تمام تصمیم گیریها این مثلث بوده اند واگر میگویید اینجوری نیست یکبار دیگر مصاحبه اتان را مرور کنید.
  جناب مومنی عزیز حال که خورشید اصلاحات میرود تا از زیر ابر بیرون بتابد به جای تکروی و مصاحبه های جنجالی جلساتی را با دیگر دوستان و سران اصلاح طلب استان و شهرستان برگزار و به نتیجه مطلوب برسید
  حال با این مصاحبه شما بایستی منتظر مصاحبه جناب دوستی باشیم مگر اینکه برخلاف شما ایشان سعه سدر به خرج داده و پاسخی به شما ندهند که البته اگر پاسخ دهند به نظر جهت تنویر افکار عمومی بویژه اصلاح طلبان است و بعد از آن نیز پاسخ شما و تکرار مکررات و… نتیجه بیزاری دوستان جوانتر اصلاح طلب از این قضیه.
  حا بیایید دست در دست هم دهیم و در راه پیروزی اصلاحات در کشور و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی متحد شویم جون ((دسه کم به گر یه دس دنگ نیری/ طاقت و تونای روز تنگ نیری)
  موفق و پیروز و سربلند و مانا باشید.

  [پاسخ]

 75. آقای مومنی هیچ وقت انتخاباتو تحریم نکردن فقط گفتن در این دوره کاندیدای اصلاح طلب نداریم و عین این قضیه هم برای مردم آشکار شد موقعی که آقای مومنی در جبهه های جنگ مبارزه میکردند شماها کجاها بودید .درود بر اصلاح طلب واقعی آقای مومنی عزیز و تمام نشدنی

  [پاسخ]

 76. اتفاقا بااین مصاحبه نشان دادند که قدم در راه وحدت وانسجام اصلاح طلبان گذاشته اند افرین به این درایات

  [پاسخ]

 77. جناب مومنی
  همانگونه از اسم کوچک شما پیداست ان شااللله که بانی گشایش در انتخابات این دوره حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان خواهید شد

  [پاسخ]

 78. ضمن خسته نباشید به محضر کشکانیها و شما آقای مومنی که همواره دغدغه دیار بلوط داشته اید/ ممنون
  و در جواب کامنت گذاران محترم این مصاحبه : توصیه میکنم که یک بار دیگه مصاحبه رو بخونید و در ارائه کانت ها چه در تعریف و تمجید و چه در نقد انصافتان فراموش نشود

  [پاسخ]

 79. سلام بر آقای مومنی که هرگز تسلیم منافع نشدید درود بر شرفتان

  [پاسخ]

 80. باسلام.آقای مومنی از نیروهای محترم اصلاح طلبان بوده وهست من خود از طرفداران آقای دوستی هستم اما وقتی صحبت های ایشان را در مورد آقای مومنی خواندم برای خودم تاسف خوردم .آقای دوستی نباید کارهای آقای مومنی وزحمات ایشان را نادیده می گرفتند ،ایشان نباید از زنده یاد آزادبخت برای پیشبرد اهدافش استفاده کند ،همه می دانند یکی از افرادی که در فرماندار شدن آزادبخت جلدگیری کرد اسماعیل دوستی بود که باز هم جای تاسف دارد .باتشکر

  [پاسخ]

 81. باسلام وخسته نباشید خدمت آقای دوست محمدی ودوستان زحمت کشتان
  از انجام این مصاحبه وبیان دیدگاه آقایان از شما سپاسگزاریم

  [پاسخ]

 82. باسلام خدمت اقای مومنی مطالب خوبی بیان فرموده اید امیدوارم وحدتی خوب بین اصلاح طلبان بوجود اید خیلی رنج کشیده ایم بیشترش نکنیم

  [پاسخ]

 83. باسلام خدمت دوستان اصلاح طلب نماینده این دوره هم آقای ملکشاهی هستن خواهش میکنم دوباره با تفرقه دوباره امامی را به مجلس نفرستید

  [پاسخ]

 84. درود بر محمد آزادبخت

  [پاسخ]

 85. سالهاست که آقای حاج اسماعیل دوستی پسر عموی اینجانب از فتنه وجو سازی علیه خود از ناحیه اندیشه سیفایی شما شکوه می کند.
  مصاحبه شما در خصوص رأی اقوام آقای دوستی به قبادی چون تپک بر سرم کوبیده شد وبه عنوان خواهر شهید نه شما را حلال می کنم ونه می بخشم.۸روز از فوت مادرم نگذشته بود که پسر عموی دیگرمان سهراب با ماشین به درب منزلمان آمد ومارا با صورت زخمی به صندوق بیمه خدمات درمانی برد وبه آقای سوری رأی دادیم.
  به کذب چگویید اقوام دوستی به سوری رأی ندادند.فضای غبار آلود آن روز ها مشخص شد کار شما بود.واز اعترافتان سپاس گذاریم.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  درود خدا بر خانواده معظم شهدا
  درود خدا بر شهید والامقام سیروس دوست محمدی
  خواهر محترم خود را ناراحت نکنید خدا بزرگ است

  [پاسخ]

  ملا در :

  خواهر عزیز یعنی خانواده شهید اینقدر به انتخابات بی توجه است که دیگران بیایندو آنها رامجبور به حضور در پای صندوق رای کنند در ضمن مگر خودتان استقلال رای ندارید که پسرعمویتان(…)برای شما تصمیم میگیرد که به چه کسی رای دهید.

  [پاسخ]

 86. آقای مومنی بنده را که میشناسید.برای فعالیت وکار کردن برای آقای اسفندیاری به کرمانشاه آمدم.مدتی انجا بودم وبرای حمایت از دوستی کسب اجاز کردم.فرمودند،آقای بازوند اصلح است

  [پاسخ]

 87. آقای مومنی حافظه خوبی ندارد.دوره چهارم اسفندیاری کاندیدای کرمانشاه بود.شما کوهدشت بودید یا کرمانشاه؟!!

  [پاسخ]

 88. مگر سهراب برادر دوستی از نزدیکان ایشان نیست،در ستاد آقای سوری همه اش در کنار آقای سوری بود.از شهر تا روستا هدف از دروغ پردازی شما چیست؟

  [پاسخ]

  شمس در :

  آقای مومنی دوره ای فرمودند که هنوز سوری اعلام حضور نکرده بودند

  [پاسخ]

  کرمی در :

  با نظر محمد موافقم سهراب از سال ۶۲تا کنون بعنوان یک فعال سیاسی زحمات بسیار کشیده وخیری ندیده.

  [پاسخ]

  محسن در :

  میدونید شما اندک طرفداران اقای دوستی از چی ناراحت هستید وبر ضد اقای مومنی موضع و حرف میزنید چون اقای مومنی اجازه استاندار شدن دوستی در دولت روحانی را نداد ومانع شد و مردم هم میدانند کار درستی کرده است چون دوستی را در ان حد نمیبیند واسلام

  [پاسخ]

 89. حضور دوستی وملکشاهی درکنارهم من روبه یادپوتین ومدودف می اندازه با صلابت دوست داشتنی ومهمترازان شکست ناپذیر

  [پاسخ]

  جباري در :

  موافقم

  [پاسخ]

  سما در :

  مخالفم

  [پاسخ]

 90. عند الله عند رسول گواهی می نمایم در دوره چهارم با آقای اسفندیاری تماس گرفتم واز ایشان برای رأی به دوستی تکلیف خواستم.
  ایشان گفت نظر من آقای مهندس بازوند است.

  [پاسخ]

 91. من بعلت دروغ بستن اقوام دوستی مبنی برحمایت از قبادی شما را نمی بخشم.ننگتان باد وشرمتان باد.

  [پاسخ]

  تام و تمام در :

  برای بی حرمتیتان متاثر و متاسفم//// در ضمن با دقت بخوانید بعدش قضاوت کنید

  [پاسخ]

 92. درود بر دوستی منتظر پاسخ دهن شکن هستیم.

  [پاسخ]

  تام و تمام در :

  نزاکتتان کجاست؟

  [پاسخ]

 93. بیان مفاد جلسات خصوصی داخلی برای توجیه دروغ ها وفتنه گریهایتان مرا کار درستی نیست.آقای دوستی هم اگر مفاد جلساتی؟!!را لو دهند…

  [پاسخ]

 94. آقای مومنی دوستی هم تلاش شما وخانواده تان را در دوره پنجم انکار نکرده است.تیموری که دوره پنجم با آقای قبادی بود وبرای توجیح گفت من نفوذی بودم.

  [پاسخ]

 95. آقای فرج مومنی .چرا پس از شکست درمجلس چهارم همگی به همدان وکرمانشاه گریختید.گریختگان کجا بودید،هر ۴سال یک بار می آیید وبازم مسیحایی خویش آتش بر اختلاف می افروزید.

  [پاسخ]

 96. جناب اقای مومنی بزگوار من از شما توقع ندارم چهره تاثیر گذار مثل مهندس دوستی که از نیروهای اصلاح طلب و بسیار پور تلاش در کشور برای مردم کوهدشت و استان لرستان می باشد که شاید حدودا ۵۰۰ نیروی را در شهرداری تهران بکار گرفته در صورتی همه میدانیم دوستی با قالیباف هیچگونه اشتراک مثبتی ندارد و نمی تواند نیروی بیشتری را جذب کند و بیشتر از نیروهای که مدرک دیپلم دارد در هر جایی که در توان داشته در هر وزارت خانه و سازمانی استخدام کرده است در ضمن شما در انتخابات دوره ششم با تلاش های فراوان دوستی را از نمایندگی کوهدشت که حق او بود کنار زده اید و به خرم آباد فرستادید تا شاید خود بتوانی در کوهدشت رای بیاوری وبعد آقای سوری را کاندید شد که نتوانست رای لازم رای بیاورد در صورتی که اگر دوستی بود قطعا نماینده کوهدشت بود و الان با این مشکلات دست و پنجه گرم نمی کردیم در آن زمان که کوهدشت هیچگونه کاندیدی برای انتخابات نداشت دوستی با زیرکی همیشگی خود از ملکشاهی حمایت کرد تا ضربه محکمی به قبادی و امامی بزند و دیگر جایگاهی در کوهدشت نداشته باشند ما باید قدردان جناب اقای مهندس دوستی باشیم و از شما و همه همفکران هم انتظار کمک و برادری را داشته باشیم …

  [پاسخ]

  ششم در :

  خیلی ببخشید ایشان خودشان از سالهای قبل از انتخابات آن دوره برای خرم آباد به قصد کاندیداتوری در آن حوزه کار میکردند

  [پاسخ]

  فززاد در :

  متاسفم برای این دروغ بزرگ . خدا رحمت کند دوست مرحومم طهماس شهبازی را که از اقوام آقای دوستی بود.روزی در دفتر آقای دوستی در بانک پاسارگاد برای کارش رفته بودیم که منشی ایشان گفتند که آقای مهندس گفته اند برای ایشان افت دارد که از همشهریان خود کسی را در اینجا مشغول کند. یادش بخیر جواب خوبی داد رفیق ما ، مهندس هر چه دارد از همشهریانش دارد.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  فرزاد جان
  یک دروغی بگو که مرغ پخته هم خنده اش نگیرد

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  تطفا از ۵۰۰نفر ۲۰۰نفر را نام ببرید بجز افراد درجه یک ایشان

  [پاسخ]

 97. آقای اسفندیارپور کجا هستند؟کرمانشاه موطن اولیه شان.

  [پاسخ]

 98. آقای مومنی گذشت تحمیل کاندیدا های غیر کوهدشتی برما از طایفه بالنگ تا…

  [پاسخ]

 99. بنظرم فارغ از سخنان جناب مؤمنی که انصافأ محترمانه و منطقی بوده است و برخلاف جناب دوستی به تخریب رغیب مشغول نشد , ولی با اصلاح طلب خواندن جناب دوستی توسط ایشان کاملأ مخالفم , نباید تعریف اصلاح طلبی را با تعارفات دوستانه و دغدغه های دیگر تحریف کرد , امروز و در گذشته آنچه که ما از جناب دوستی دیده ایم فاصله ی بسیار زیادی با ویژگیهای اصلاح طلبی دارد , تعریف اصلاح طلبی و آرمانهایش کاملأ مشخص است , لذا عملکرد افراد را باید بر مبنای این تعریف سنجید , و از طرفی کاش جناب دوستی عملأ خود را یا مستقل بنامند و یا اینکه در منشی دیگر خود را تعریف کنند ,,تا بیشتر از این اصلاحات کوهدشت شاهد جمع نقیضین نباشد .

  [پاسخ]

 100. شعار کجا عمل کجا.ملکشاهی رو نگاه کنید چقدر خوب وساده زنگی می کنه

  [پاسخ]

 101. ازینکه واقعیات انتخابات گذشته را فعال سیاسی فهیم و اصلاح طلب اخلاق مدار جناب آقای مومنی برای مردم روشن کردند بسیار سپاسگزارم چرا که همواره ایشان و دوستانشان در جریان انتخابات سال ۸۲ متهم به تک روی و عدم تمکین از تصمیم های جمعی جبهه ی اصلاح طلب شده اند در صورتی که واقعیات همانیست که اقای مومنی به نیکی و با متانت خاص خودشان بیان کردند . اقای مومنی برخلاف دیگر فعالین جریان چپ کوهدشت یک اصلاح طلب واقعی و پایبند به مبانی و اصول رفرمیستی و پیرو تصمیم های جمعی و حزبی سران اصلاحات در استان و تهران بوده و این چیزیست که توسط کوته بینان و منفعت طلبان جریان چپ شهرستان کوشش شده است تا وارونه نشان داده شود . و این قسمت فعالیت های سیاسی ایشان با فرافکنی و تلاشهای رسانه ای منفعت طلبان به اصطلاح چپ نما برعکس نشان داده شده است . البته با بازنگری و واکاوی تاریخچه ی این تحولات ، هر وجدان آگاهی این مظلومیت و متانت اقای مومنی را تایید میکند . تاریخ همیشه بهترین قاضیست امیدوارم اصلاح طلبان کوهدشت صرف نظر از هر نوع تنگ نظری از وجود این نیروی جوان و متعهد و تحول خواه استفاده نمایند و و با حمایت از ایشان اشتباهات گذشته را جبران نمایند و از شکست مجدد اصلاح طلبان جلوگیری کنند .

  [پاسخ]

 102. مصطفی میرزایی ) پرویز (هم گزینه مناسبی است هم از نظر تقوا و هم پاکدستی و اصلاحطلبی.

  [پاسخ]

 103. سلام جناب اقای مومنی
  سلام را آغازی برای صحبت با دوست نیست که همیشه منطق وار یاری کننده دوستان خویش در صحنه های متفاوت هستند اما به رسم ادب بعنوان دوست شما را خطاب می کنم و قلم را برای سلامی به سمت شما هدایت می کنم در عصر انفجار اطلاعات دروغ جایز نیست و در همین راستا هم خود و دوستان حضرتعالی و هم ما بهتر می دانیم که نکاتی که فرمایش نموده ای در وصف آقای دوستی حکایاتی خود ساختار است که سندی برای آن وجود ندارد لذا بر خود واجب می دانم تا گوشه ای از حکایت های نقل شده شما را سیقل داده باشم جناب آقای مومنی عزیز در وحله اول ثبت کوچک را آغاز می کنم و آن اینکه به نقل از خودتان جناب آقای دوستی تا ایثار و شهادت کمک کننده ۵ دوره انتخابات به آقای اسفندیارپور می دانید و حال اینکه به گفته خود شما در جواب ایشان ۵ بار به وی خیانت را روا داشته اید که مصداق برادری و دوستی نیست و نخواهد بودآقای مونی ادعای اصلاح طلبی را به یدک می کشید در حالی که اصلاح طلب بودن به معنای حقیقت است که خود بهتر از هر کس بر حقایق واقف هستید حقایقی که در مجلس چهرم و پنجم خیانت شما بر جناب اقای دوستی در کوهدشت و خرم آباد بر همه ما مشهود است به یاد دارید که چه زمانی یادآوری می شود درست است زمان مدیر کل بودن دوست عزیز و شفیق تان جناب اقای اسفندیارپور عزیز و جناب تیموری را عرض می کنم که با تمام قوا برای بر ضد جناب اقای مهندس دوستی دست به شیوع ناجوانمردانه و خنجر از پشت زدن را برداشتید و در کلام آخر هم تلنگری بر ذهن مشوش و قدرت زده اتان داشته باشیم تا خاطره کار شکنی شما و دوستان عزیزتان در چند دوره کاندیداتوری جناب مهندس دوستی در شورای شهر تهران به همانند واقعیات فراموش شده ذهن خود پنهان نفرماییند باشد که همیشه راستگو و امین در کنار مردم زندگی شادی را داشته باشید.

  [پاسخ]

  واقع بین در :

  حاجی عزیز اولا در دوره ی چهارم آقای مومنی و خانواده ی محترمشان برای آقای دوستی سنگ تمام گذاشتند این را آقای دوستی و فامیل هایش میدانند.ثانیا آقای مومنی فعال سیاسی کوهدشتی است نباید کوهدشت را رها میکرد وبه دنبال شهرت طلبی دوستی به خرم آباد می رفت ثالثا در کاندیداتوری شورای شهر تهران شما که رفتید وبرای مهندس دوستی کار کردیدمزدتان همان کارت های هدیه ی ۲۰۰هزارتومانی بودکه بعد از پیروزی برای شما فرستادکه برایتان متاسفم.درود بر فرج مومنی.آقای دوست محمدی این بار دیگراین کامنت را تایید کنید.

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  سلام آقای واقع بین در دوره چهارم این آقایان به اصطلاح اصلاح طلب مهندس بازوند را در مقابل آقای دوستی قرار دادند که باعث شکست چپی های آن زمان شدند که خودشان به همدان گریختند

  [پاسخ]

 104. ایکاش جناب مومنی برای مطرح کردن خودتان و یا اطرفیانتان بعنوان کاندیدا از تخریب دوستان و همفکران شروع نمیکردی واقعا” متاسفم

  [پاسخ]

  محمد در :

  محسنی جان اقای مومنی به اندازه کافی در بین مردم مطرح ومقبولیت دارد واحتیاجی در این مورد ندارد حسادت انسان را کور میکند در مقابل واقعیت

  [پاسخ]

  شاهد در :

  محمد جان فقط آزادبخت

  [پاسخ]

 105. تنها گزینه مناسب برای ما اصلاح طلبان اقای ملکشاهی می باش.باعث تفرقه نشوید.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  من هم موافقم

  [پاسخ]

 106. ازینکه به یمن پیروزی دولت نهم و وجود دولتمردانی اصلاح طلب فضا برای اظهار نظر و احیانن فعالیت سیاسی اصلاح طلبان واقعی و پایبند به مبانی و اصول اصلاح طلبی چون آقای مومنی فراهم شده بسیار خرسندم و این مصاحبه ی اقای مومنی را به فال نیک میگیرم و امیدوارم فصل آغازی بر تحرکات آقای مومنی و دیگر دوستان و یاران روشن اندیش و اخلاق مدارشان برای انتخابات پیش رو باشد . سابقه خوش اقای مومنی در ایجاد تعامل سازنده با مردم و پایبندی به متانت و اخلاق و نیز تمکین از تصمیم های جمعی جبهه ی اصلاح طلب و نیز حمایت قشر روشن فکر و تحصیل کرده ی کوهدشت از ایشان در سال ۸۲ برگ برنده ی ایشان و اصلاح طلبان در انتخابات پیش روست. امیدوارم ایشان کاندید شوند

  [پاسخ]

 107. با سلام خدمت اهالی فرهنگ وسیاست نظر هرشخصی محترم است ولی با این مصاحبه وزین رویکرد اصلاح طلبان واقعی مشخص شد امید است تمام تلاش همه ایجاد وحدت باشد

  [پاسخ]

 108. باسلام ضمن تشکرازسایت کشکان نیوز:تاریخ درباره ی خدمات ارزنده ی آقای مومنی قضاوت خواهدکرد.امیدوارم آقای مومنی شایستگی های خودرابه عنوان نماینده ی آتی شهرستان کوهدشت به اثبات برسانند.

  [پاسخ]

 109. اصلاح طلب کسی است که سرمایه دار نباشد کدام یک سرمایه دار نیستند؟

  [پاسخ]

 110. ازجناب آقای دوستی خواهشمندم جواب این مصاحبه فرج رو به برادردلسوخته اصلاح طلبشان آقای سهراب دوستی واگذار نمایند،……آقای ناشناس مهندس دوستی دوره ژئوپولیتیک را در تهران گذرانده و یک شهرداری چی تمام عیار است،آقای مومنی شما و دوستانتان با کاندید کردن بازوند در دوره چهارم،کاندید شدن همزمان باسوری در دوره هفتم،رها کردن ایشان در دوره هشتم،سمبل بی بدیل شکست اصلاحات کوهدشت هستید،اما در نقطه مقابل، سالها حمایت دوستی از اسفندیاری،سوری،وتلاش برای شهردار شدن هاشمی (که با حماقت راستگو نتیجه نداد)،خود گواه همه چیز است…آقای مومنی ،روحانی عضو روحانیت مبارزاست(حزب اصولگرا)،چرا این بار کنج ازلت را انتخاب نکردید؟؟؟ ودر آخر ملاک اصلاح طلب بودن یا نبودن هرفردی شورای هماهنگی اصلاحات است که آقای دوستی را درلیست بزرگان اصلاح طلب ودر ردیف چهره هایی چون مسجد جامعی،دانشور ، حقانی وسلطانی فر قرار داد…

  [پاسخ]

 111. انصافآ این دوره بایدسیاسیونی نظیراسماعیل دوستی جواب محبت های قبلی مومنی رابدهند ودینشون رانسبت به مردخستگی ناپذیراصلاحات ادانمایند.

  [پاسخ]

  شاهد در :

  یونس همه باید دین شون رو به آزادبخت ادا کنند و بعد سراغ هم بروند

  [پاسخ]

  یونس درویشی در :

  شاهدجان!آقای آزادبخت یکی ازنیروهای خدوم واصلاحطلب است آقای مومنی وآقای آزادبخت قطعآ به توافق وتفاهم میرسند.نظرسنجی میتواندبهترین گزینه درجهت توافق باشدهرکدام ماندندهمه خواهیم پذیرفت.

  [پاسخ]

 112. صراحت ، صداقت ، توانمندی، مقبولیت ومحبوبیت مومنی با دوستی در کوهدشت قابل مقایسه نیست ،مومنی اینبار یکی از اثر گذار ترین افراد در انتخابات امسال می باشد ،عمر گروه فعلی حاکم بر کوهدشت که باید انها را منفعت طلب نامید به سر امده

  [پاسخ]

 113. درود بر مومنی روشنگر

  [پاسخ]

  علی در :

  سلام بر محمد آزادبخت

  [پاسخ]

 114. شما اگر متوجه بودید که چند بار یک کامن را درج نمیکردی؟خواهشا درج شود

  [پاسخ]

  اصلاح طلب اتحاد طلب در :

  محمد عزیز با سلام
  درج کامنت توسط کاربر نیست عقل کلی تو هم مثل موکلات

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  در اتحاد طلبی شما شک هست بجز فتنه گری که از مطالب یک طرفه ات معلوم است چیز دیگری دیده نمی شود بیشتر گفته های مومنی بر خلاف دوستی وشما بوی اعتلاف وکنار گزاشستن اختلافها ی اصلاح طلبان را می دهد

  [پاسخ]

 115. جناب آقای مومنی من یک مجری انتخابات هستم سبد آرای آقای سوری در زمان وحدت اصلاح طلبان در گراب و روستای بیر یا همان گراب کوچک را با داوود رشید-رودبار ووزکور مقایسه کنید تا صداقت همراهی شما و دوستی با سوری مشخص شود متأسفم فرار به جلو کرده اید .آقای مومنی شما روز انتخابات در خرم آباد به آقای فردی بیرانوند رأی دادید اگر در کوهدشت بوده اید تصویر شناسنامه ی تان را با مهر کوهدشت روی سایت بگذارید.

  [پاسخ]

 116. توجه آقای مومنی را به این نکته معطوف میدارم.یادتان هست در گوشه ی کوچه ی ستاد آقای سوری حین سخنرانی ایشان به من گفتید بین سوری وقبادی تفاوتی نیست من خرم آباد میروم وبه فردی رأی میدهم وحتی گفتید به دلیل نزدن عکس آقای (…)ونصب عکس کروبی سوری اصلاح طلب نیست.

  [پاسخ]

 117. آقای مومنی با نگاه به اسامی شهدا و مجروحین حادثه ۶۸مشاهده میکنید ۶نفراز آنان فامیل آقای دوستی بودن از جمله پسر عمو،دایی وپسر عمه این است پاسخ آن محبت ها.

  [پاسخ]

  كوهدشتي در :

  لطف ربطش را مشخص کنید.بعدش برادر آقای مومنی هم شهید شدند

  [پاسخ]

 118. اقای بهرامی معلوم است که دید سیاسی پایینی دارید اقای دوستی عصبانی ودلواپس دستپاچه اند اگر نگاه کنید این دوستی بود که اول بر ضد حلقه اسفند یاری ومومنی مصاحبه کردند نه اقای مومنی عصبانیت دوستی ناشی از محبوبیت مومنی در بین اصلاح طلبان و جایگاه سیاسی ایشان است درود بر اصلاح طلب واقعی فرج اله مومنی

  [پاسخ]

  اصلاح طلب اتحاد طلب در :

  محبوبیتشان دقیقا” مصداق اون شتریست که ازش پرسیدن از کجا می آی ،گفت از حمام بهش گفتن از فضله زانویتان پیداست
  ایشان هم با رایی که آوردند مشخص شد چقدر محبوبند و محبوبیت دارند.
  لطفا” کامنت بنده درج شود

  [پاسخ]

  سیروس در :

  دوست عزیز رمز اتحاد محمد آزادبخت است

  [پاسخ]

  حامد در :

  زمانی که مومنی نزدیک به ۲۰ هزار رای خالص بدون کمترین سرصندق و قدرت سیاسی و وجود اکثر مردان سیاسی حکومتی امامی قبادی سوری بازوند که همه اینها چند دوره در بین مردم کاندیدا و نماینده بوده اند به گواه اکثرصاحب نظران سیاسی یک رای بسیار بالا و قوی وترس بر رقیبان انداخته است بله مومنی محبوب است و الان چه از لحاظ جایگاه سیاسی اجتماعی وتاثیرگذاری در بین مردم کوهدست چند برابر شده است درود بر مومنی اصلاح طلب واقعی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آقای حامد
  ما که در مصاحبه دوستی عصبانیت ندیدیم این فرج است که صدبار اسم دوستی را آورده معلوم میشه چه کسی عصبانی است

  [پاسخ]

  بهرامی از کوهدشت در :

  تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها…
  جنگ رسانه ای را دوستی و اطرافیانش شروع کردن و الان که که قافیه را پیشاپیش باخته می بینند سعی در تخریب چهره دوست داشنتی مومنی صبور و زحمت کش و نجیب دارند
  دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت داریم مومنی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  لطف کن ربط ضرب المثل را مشخص کن

 119. مومنی به تنهایی یک ملت است

  [پاسخ]

 120. درودبرمردخستگی ناپذیرونماینده آینده شهرمان فرج مومنی.

  [پاسخ]

 121. جناب مومنی اگرحافظه تان یادآوری کندما فرهنگیان حامی حاج محمد آزادبخت که در مقابل آقای سوری کاندیدا شد حضرتعالی دستور عزل ازمدیریت مدارس را دادیدحال چگونه ازایشان دفاع میکنیدیک بام صدهواباهیچ منطق اصلاح طلبی جور درنمی آید امیددارم مطرح کردن ایشان برای فرمانداری ازآن باب نبوده باشد

  [پاسخ]

  كوناني در :

  اقای مومنی چرا در دوران اوج قدرت اصلاح طلبان به اقای محمدی ازادبخت پست ندادید/الان…

  [پاسخ]

 122. برادر مومنی شما گروهک محفلی انحصار آگاهانه ازآقای دوستی دردوره پنجم باتضمین اینکه اختلافی بین اصلاح طلبان نیست عبورکردیدمرحوم جانمحمد رامطرح کردید واختلاف خانوادگی بین ایشان وسوری انداختید که بعدها متوجه حرکت شما شدند ودردوربعد ازسوری عبور کردیدبرای خودتان وسپس درمنزل آقای هاشم آبادی باحضورسوری ودوستی قران را امضا کردید که سوری بماند وشما کمک کنید وفای به عهد نکردید گرچه توافق شمامشروط به نیامدن سوری برای نیامدن در دوره های بعد بود ایشان نیامدند وفابه عهد کردند شما نکردید این بود تعهد تان به قران باحضور در خرماباد ورای به فردی ؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 123. بادرود به مومنی عزیز؛
  وواقعا دور از انصافه شمایی که در دو دوره باعث باخت اصلاطلبان در کوهدشت شدید وخودتان فرار را بر قرار ترجیع دادید واز دور دستی بر آتش میکشید داعییه اصلاح طلبی رادارید دوماشما به عنوان یه طرهانی چه کاری برای طرهان انجام داده ای که توقع داشته باشی مردم فهیم ونجیب طرهان از شما به عنوان برادر خود حمایت کنند سوما شمایی که برای دوستان خود اینهمه کار میکنید برای گرفتن پست های مدیریتی در سطح شهرستان برای کدام طرهانی تلاش کرده ای یا اینکه طرهانیان را در سطح مدیریت نمیبینی و….

  [پاسخ]

  فرهنگی طرهانی در :

  همکار گرامی ضمن احترام به کامنتتان باید خدمت جنابتان چندنکته را معروض دارم:
  اولا آقای مومنی بغیر از مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت پست اجرایی نداشتند و نماینده یا استاندار و یا از سایر مسولیین ارشد استان نبوده اند که از ایشان توقع کار اجرایی و عمرانی و آبادانی و … برود و عنایت ویژه اش شامل حال زادگاه خود بشود.بنابراین این انتظار از ایشان موضوعا منتفی است.ضمنا قابل توجه جنابتان دوره تصدی ایشان در اداره آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت به گواه قاطبه فرهنگیان اعم از اصولگرا و اصلاح طلب درخشانترین دوره مدیریتی این اداره تاکنون بوده، مدرسه سازی در زمان ایشان زبانزد و شهره عام و خاص است.
  دوما اگر انصاف باشد آقای مومنی از معدود اصلاح طلبانی است که از جنس مردم ،در بین مردم بوده و پیگیر امور و مشکلات همشهریان خود بوده وهست . البته این دغدغه ایشان نه فقط برای همفکران خود بلکه برای دگراندیشان نیز بوده است.و هیچگاه فرار را بر قرار ترجیح(نه ترجیع)نداده اند.
  سوما منظورتان را از تعبیر (از دور دستی بر آتش میکشید) را اصلا متوجه نمی شوم. اگر منظورتان این است که آقای مومنی از زمره افرادییست که آشنابه زیر و بم کارهستند و مسلط بر امورند که این خود در تناقض آشکار با عبارت بعدیتان(داعییه اصلاح طلبی دارید)می باشد.جامعه آماری را منحصر در خود نکنید اصلاح طلبی آقای مومنی برای اکثر همشهریان ثابت شده است و ادعا نیست. والله این عبارت را خود بارها شنیده ام که اگر یک اصلاح طلب واقعی در سطح شهرستان باشد آقای مومنی است.
  چهارما گفته اید برای کدام طرهانی در سطح شهرستان تلاش کرده اید که مدیر شوند.نکنه آقای اسد نصرالهی رییس نجیب و با لیاقت اداره صنعت و معدن رو آقای … مدیر کرد.
  چهارما مردم فهیم و نجیب طرهان بارها خود را به خاطر رفتار اشتباهی که در انتخاباتی که آقای مومنی کاندیدا شدند، مذمت کرده و می کنند و همواره بیان کرده اند که مترصد یک فرصتی برای جبران مافات هستند بنده نیز به عنوان یکی از این افراد دیگر اشتباه قبلی خود را تکرار نخواهم کرد.
  در آخر شمارو به انصاف و دوری از بغض و حسادت دعوت میکنم.صد البته آقای مومنی برای امثال من و شما هرکاری از دستش بر بیاید انجام میدهد. و کوچکی و پادویی مارو بابزرگواری مثال زدنیش می کند.در تایید این مدعا همین بس که ایشان به معروفند تا آقای مومنی.

  [پاسخ]

 124. مجددا دکتر ملکشاهی در این شرایط کشور از همه مناسب تر است واقعا نماینده زیرک وباهوشی است

  [پاسخ]

 125. سلام بر اقایخیانتی را که در دور هشتم به ظاهر طرفدار سوری در عمل ریشه یی عزیز٬خدا وکیلی کامنت منو حذف نکن که درد دل اصلاخ طلبانه؛اقای مومنی عزیز مجلس هشتم اگر از اقای سوری حمایت کردی در چهارشنبه اخرین تجمع کجا بودی؟ چرا در شب اخر به اصلاحات خیانت کردی؟ دخالتهایی که الان نسبت به انتصاب مدیر ادارات کردی و افرادی را انتصاب کردید که با این کارهات پدر اصلاح طلبات را در اوردی که تا ابد اصلاحات در کوهدشت رنگ اتحاد را به خود نبیند؛شما هنوز داری از کسانی که در دور هفتم به شما رای ندادن انتقام میگیری بعد از وحدت حرف میزنی٬مردم کوهنانی خوب میدانند که شما چقدر باعث پسروی منطقه کوهنانی شدید٬٬ اطمینان داشته باش بیش از هشتاد درصد منطقه کوهنانی مخالف شما عمل خواهند کرد٬بدان ما اون خیانت را که در دور هشتم کردی و اون شادی طرفداران قبادی را فراموش نخواهیم کرد منتظر روزی هستیم که انتقام اون کارهات را ازت بگیریم ٬خدا وکیلی کامنت را نشان بدید

  [پاسخ]

 126. سلام جناب آقای مومنی با عرض ارادت بعد از کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت بعد از مجلس پنجم خدمات مهندس دوستی در استانداری شهرداری شورای شهر تهران خدمات زیادی به مردم کهودشت کرده است که برای مردم کوهدشت مثل مروز روشن است ولی برای آگاهی بشتر خدمات خود و دوستان را در این مدت مشخص کنید و به مردم اعلام نماید جناب آقای مهندس دوستی با زیرکی که در او سراغ داریم و درک سیاسی بالا به خاطر نجات جریان اصلاحات از دکتر ملکشاهی حمایت کردو بهترین گزینه را انتخاب کرد در ضمن در انتخابات مجلس دهم حمایت دوستی از دکتر ملکشاهی هم بحق میدانیم و ما هم مثل مهندس دوستی از دکتر ملکشاهی حمایت خواهیم کرد دکتر ملکشاهی نماینده توانمند با صداقت صبور و فردی ارزشی و قابل اعتماد می باشد که آوازه و توانمندی ایشان در استان لرستان و بلکه در کشور در بین نمایندگان به خوبی میتوان بیانگر قدرت و توانایی او باشد ما از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی برای مهندس دوستی و دکتر ملکشاهی از خداوند توانا خواستاریم.

  [پاسخ]

  عباس در :

  دوست عزیز این همش جنجال سیاسیه.ملکشاهی به توکل بر خدا وحمایت دوستان قطعا نماینده کوهدشت خواهد بود

  [پاسخ]

 127. درود بر اصلاح طلب واقعی ،این مصاحبه خیلی از واقعیات عرصه ی سیاسی کوهدشت را به طور شفاف بیان کرده است .شکست های گذشته و نداشتن کاندیدا، حاصل خودخواهی و تبانی معامله گران انحصار طلب بوده است امید است با همفکری و درایت و با انرژی وحدت یکی از کرسی های سبز مجلس از آن جریان اصلاحات شهرمان باشد.جناب مومنی سربلند و پیروز باشید .

  [پاسخ]

  بي طرف در :

  شما مگه طرفدار کی هستی

  [پاسخ]

  مهرداد خوشناموند در :

  طرفداری و خط مشی سیاسی چیزی یک شبه نیست ،اظهار نظر متعصبانه شما با نام مستعار بی طرف هم خوانی ندارد

  [پاسخ]

  مهرداد خوشناموند در :

  برای کسی که اهل سیاست باشداظهرمن الشمس است

  [پاسخ]

 128. درودبرمردخستگی ناپذیراصلاحات فرج الله مومنی.امیدوارم این دوره بزرگان اصلاحات همانکاری رابکنندکه آقای مومنی درحقشون کرد یعنی کناررفتن به نفع آقای مومنی.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب اتحاد طلب در :

  منظورتان کدام لطفست کاندید شدن با آقای سوری یا مطرح کردن بازوند و محمدآزادبخت و….

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  همان لفمه ای که گلوی شما را گرفته

  [پاسخ]

  ضرونی در :

  تملق هم حدی داره برادر احساساتی نشو!!!!

  [پاسخ]

 129. احیانا دوستان همشهری و اصلاح طلب یک نگاه به مسولین اطراف کوهدشت و افراد لایقی که هنوز پا به عرصه نگذاشتند هم بکنند و دیدشان فقط منحصر به افراد داخل نباشه چرا که این دوره رو اونها تعیین خواهند کرد

  [پاسخ]

 130. جای تاسف دارد برای دو اصلاح طلب فکر می کردم که زیرک هستند ولی مشخص کردن که نه چون وارد بازی بعضی های شدن

  [پاسخ]

 131. اقای مومنی چه کاری برا کودشت کردی جز تفرقه درودخدابردوستی که هیچ کسوناامید نمیکنه گره گشاست

  [پاسخ]

 132. امیدوارم سران اصلاحات شهرستان تو این دوره شیرین با ادامه کینه ورزی شخصی خودشان شرایط را بر کام اصلاح طلبان رنج کشیده و مردم نجیب کوهدشت تلخ نکنند .

  [پاسخ]

 133. باسلام.آقای یونس درویشی ازتکرار این جمله خسته نشدی؟؟همه فهمیدن طرفدار فرجی ولی آبی برات گرم نمیشه…اصلاح طلب واقعی دوستی…فرج عامل شکست ها وونزدیکان سوری هم جواب لطف قبادی رو که نذاشت بره مجلس دادن،باحمایت دردوره قبلی…جفتشون نوبرند.

  [پاسخ]

  یونس درویشی در :

  تیرونی جان!علت تکراراین است که ابتدایک کامنت گذاشتم درج نشد.سعی کردیم باسماجت ما هم مثل شمایک نظرراداشته باشیم .که سایت کشکان همه راباهم درج کرده است.حالا اگرشماواسطه شوید وخواهش کنیدفقط یکی ازکامنت هایم رابگذاردوبقیه راحذف کندخوشحال میشوم.درخصوص موضوع دوستی که فرموده بودیدخداوکیک ازته قلب ایشان رااصلاحطلب میدانید؟بقیه فرمایشتون که درباره ی آب گرم و…بودارزش جواب دادن ندارد.چونکه همه میدانندکه باگذشت زمان تاحالافقط یک خط سیرسیاسی راداشته ام وتغییرناپذیراست حتی زمانی که (دوره قبل)جناح چپ کاندیدانداشتند.

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  جناب تیرونی توکه تیرونی از لطف دوستی کاسه ات لبریز است نمی دانی ما چه کشیده ایم وزمانی که از طرف باند مخالف برایمان مشکل پیش می آوردند چه کسی دلجوییمان می داد تو که عزیزت رطبه برتر استخدام در استان وشهرستان را شاهد نبودی که چگونه ردش می کردند ویک نفر بی سواد خودشان را جایگزین نفر برتر فوق لیسانس ما با نمره علمی عالی وبرتری علمی در ازمون استخدامها می کردند وچه کسی سنگ صبورمان می شد آیا آقای دوستی خبر دارند چه کسانی به جرم اصلاح طلب بودن قطع نون شد

  [پاسخ]

 134. آقای مومنی شما با آقای دوستی وملکشاهی اختلاف سیاسی ندارید بلکه بیشتر اختلافات شخصی است بر اعصاب شما غلبه کرده است .و مردم شهرستان رومشکان با قاطعیت تمام و به صورت یک پارچه حامی ملکشاهی هستن حالا چی ؟

  [پاسخ]

  كوهدشتي در :

  فکر نکنم فلانی

  [پاسخ]

 135. درود بر جناب آقای مومنی. مصاحبه ی بسیار خوبی بود. اصلاح طلبان روی هیچ گزینه ای به توافق نمی رسند. جز آقای محمدی ازادبخت ایشان یک چهره مردمی و از اصلاح طلبان وفادار بودند و هستند. و در جریان فرمانداری مظلوم واقع شدند. مطمئنم با آمدن این چهره مردمی. هم شما و هم آقای اسفندیارپور از ایشان حمایت می کنید. و شکی نیست که آقای دوستی حتما از ازادبخت حمایت میکند. و همان سیل آقایدوستی ایجاد نمیشود. مگر با کاندید شدن ازادبخت. امیدوارم این دور اصلاح طلبان پیروز انتخابات شوند

  [پاسخ]

 136. جناب مومی شک نداشته باشید که تنها راه بهروزی و موفقیت اصلاحات داشتن وحدت است که متاسفانه هیچکدام از سران اصلاحات در کوهدشت به آن معتقد نیستید

  [پاسخ]

 137. از مسئولین سایت محترم کشکان می خواهیم با آقای حاج علی محمد سوری لکی هم مصاحبه ای در مورد انتخابات ۹۴ داشته باشند

  [پاسخ]

 138. به نظرم بیشترین نکاتی که در این مصاحبه می تواند مورد توجه قرار بگیرد یکی شفاف کردن روند تحرکات و کنش های فعالین جریان چپ در شهرستان در طول چند دهه ی اخیر که به نوعی افشاگری محسوب میشود و دیگری لحن کلام آقای مومنیست که مثل همیشه همراه است با متانت و اخلاق مداری و پایبندی به صداقت . این شفاف سازی تاریخی آنجا میتواند مهم باشد که گروهی از فعالین چپ شهرستان همواره سعی در وارونه کردن تحرکات سیاسی آقای مومنی و مظلوم نمایی خود با تکیه بر القاء تفرقه برانگیز بودن فعالیتهای سیاسی ایشان مخصوصن در جریان شکستهای متوالی ترمز اصلاحات کوهدشت اقای سوری لکی بدون ذکر وقایع و فعل و انفعالات پیش و پس از انتخابات های گذشته دارند و با این شیوه همواره کوشیده اند تا این نیروی تحول خواه و اخلاق مدار چپ را از صحنه ی تاثیرگزاری سیاست شهرستان خارج کنند . این که اقای دوستی جناب مومنی و اسفندیاری را که مظهر و نماد واقعی اصلاحات منطقه هستند به اصلاح طلب نمایی متهم میکند نیز از طنزهای تلخ روزگار است چرا که این اسماعیل است که مظهر منفعت طلبی و اصلاح طلب نمایی است و کیست که این را نداند ؟؟ …؟ از دید این حقیر تعامل سازنده و مثبت اقای مومنی با توده های مختلف مردمی و نیز پایبندی به آرمانهای اصلاحات و اخلاقیات و تعهدات حزبی و جناحی از ایشان یک الگوی بسیار خوب برای دیگر خواص سیاسی چپ ساخته که باید چپها ازین پتانسیل استفاده کرده و با حمایت از ایشان در انتخابات پیش رو اصلاحات را در کوهدشت احیاء کنند .

  [پاسخ]

 139. اگر بگویند دوستی به تنهایی آب خورده من باور نمیکنم چون میدانم که توانایی هیچ کاری را ندارد
  الان هم در شورای شهر تهران فقط حرف دیگر شوراها را تایید میکند
  و در زمانی که نماینده شهرتان کوهدشت بودند چکار انجام دادند جز کارشکنی
  خواهشا دوستی را هیچ وقت با مومنی مقایسه نکنید چون قیاس آنها از دو نوع و دوسنخ است ریا و صداقت

  [پاسخ]

  فامیل دوستی در :

  من بیشتر ازهمه موافق اخرین جمله ات هستم

  [پاسخ]

  شیدا در :

  بر رو سایت شورای تهران ببین بعد حرف بزن گویا فراموش کرده یا سنت اجازه نمیدهد دوســـــــــــــــــتی سردار سازندگی در کوهدشت نام گرفت.

  [پاسخ]

 140. دوستان وکامنت گذاران محترم
  بیاییدبانوشتن مطالبی که بوی تفرقه وجانبداری متعصبانه می دهدبیش ازاین آب به آسیاب کسانی نریزیم که سالهاست علیرغم نداشتن رای حداکثری برسرنوشت ماحاکم می شوندهنوز زخم سالهای تفرقه وانشقاق التیام نیافته است ما بایداین آقایان (دوستی -اسفندیارپور-مومنی و…)رامجبوربه وحدت کنیم ازبزرگوارانی مانند دوستی ومومنی می خواهیم گله وشکایاتشان رابه سایتها ورسانه ها نکشانندودرمحافل خصوصی حل وفصل کنند

  [پاسخ]

 141. آقای مومنی بی صبرانه منتظر تصمیم شما در مورد کاندیدای آینده مان هستیم بی شک هر آنچه را بگویی تبعیت میکنیم.درود خدا بر فرج الهه مومنی عزیز.خیلی دوستت داریم

  [پاسخ]

 142. هر چی مومنی بگه هر چی مومنی بخواد.درود بر مرد خستگی ناپذیر و متفاوت اقای فرج الهه مومنی

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  سلام همکار شمایی که با اسم مستعار کامنت می گذاری برو با اصول گرایان کار کن

  [پاسخ]

 143. نمیدونم ما گیجیم یا آقایان اصلاح طلب نما یا اصلاح نما طلب!!!!! یا شیادی و اشتهای وافر فرصت طلبی آقایان قیم مآب مردم!!! فعلا که اینها با بدبختی شده اند رقاصه امامی یا قبادی!! بدبختا یه خورده از فرصت طلبی و شیادی بس کنید رحمی بحال مردم و جوونای بیکار ومعتاد شهرستان باشید کجای کار شما با اصلاحات همخوانی دارد!!!! وای برما که شماهارو اصلاح طلب فرض کرده ایم!!! با این وجود امامی و قبادی و … باید از شماها تشکر کنن!
  شک نکنید که این دوره اصول گرایان شهرستان با کاندیدای واحد وارد انتخابات میشوند …. …. شک نکنید …. حالا کارزار انتخابات برای اصلاح طلبان به چه شکلی خواهد شد من نمی دانم ولی این رسوایی و کالبد شکافی مسائل گذشته چیزی جز کاشتن تخم اختلاف و افتراق و شکست اصلاحات براشهرستان ثمر دیگری ندارد… آقایان مومنی و دوستی بس کنید از این مصاحبه های مسخره!!! و این رسوانمودن همدیگر…در جهت کمک به رقیب است!! چرا؟؟؟

  [پاسخ]

 144. درود بر محمد ازادبخت

  [پاسخ]

 145. با عرض سلام خدمت همه ی دوستان وکلیه کسانی که کامنت گذاشته و ضمن احترام به نظر همه به نظر میرسد این دوستان اصلاح طلب که این همه به حق از کرامت و انسانیت و بزرگواری مرحوم جانمحمد قلم فرسایی نموده این دوره به همه ی ندانم کاریها و کینه ها پشت پا بزنند و بخاطر عمران وابادانی شهرستان محروم کوهدشت در سال هم دلی و هم زبانی دولت و ملت این رهنمود مقام معظم رهبری را در شهرستان به منصه ی ظهور برسانند

  [پاسخ]

 146. شاممدی ما اصلاح طلبان فقط با محمد آزادبخت موافقیم و بس .

  [پاسخ]

 147. فرهنگیان اصلاحطلب طرهان

  ضمن آرزوی سعادت وبهروزی برای حاج آقامومنی:حافظه ی مردم کوهدشت پراست ازخدمات ارزنده ایشان.امیدوارم باحمایت گسترده ازحاج آقامومنی ،باردیگرکوهدشت عزیزصاحب یک نماینده ی اصلاح طلب واقعی شود.

  [پاسخ]

 148. درود بر مومنییییییییییییییی
  مومنی صددرصد

  [پاسخ]

 149. مونمی جان برنده این دوره اصلاح طلبانند/ درود بر شما

  [پاسخ]

 150. جناب آقای مومنی ضمن عرض ادب خودت می دانید خود را در مقابل سوری قرار دادن چه خیانت بزرگی به جریان اصلاح طلب نمودی و خود شما در طرهان چند رای داشتید پس بدانید مردم فهیم هستند و می دانند شماها انحصار طلب هستید به فکر مردم نیستید.

  [پاسخ]

 151. فرج مومنی:چهارماه مانده به انتخابات باز اعلام کردم که با وجود تعدد کاندیداهای جبهه­ ی خودی، شکست جریان اصلاحات قطعی ست و برای تبیین تحلیلم از این مسأله، در جلسه­ ای واقع در منزل یکی از مسئولین سیاسی استان در آن برهه- و با حضور آقایان اسفندیاری، سوری و تیموری با قطعیت شکست اصلاحات را گوشزد کردم اما دوستان بنا به دلایلی بنده را به ادامه­ ی فعالیت تشویق کردند و من نیز مجدداً بنابه تمکین به نظر جمع به فعالیتم ادامه دادم .
  حال سوال گله کیس بریا از جناب مومنی این است که چرا واقعیات را کتمان می کنید؟مگر (مثلث جنابعالی و تیموری و اسفندیار پور )در خرم آباد به جناب سوری نگفته بودید،اگر به نفع آقای محمدی آزادبخت کنار بکشی
  نامبرده ابتدا ریشه شما(سوری)وبعد ریشه مارا می خشکاند.مگر شما همونی نیستید که منزل به منزل وکوچه به کوچه و روستا به روستابا نوچه ها واذنابت می گشتی واعلام می کردی که در این مرحله به من الهام شده که سوری از آزادبخت بهتره؟پس چرا در دوره بعد خود کاندید شدی و سوری نامحرم شد؟چرا؟؟؟؟ میگید نه؟به وجدان تان مراجعه کنید.
  با این که تا این لحظه برایت احترام قائلم اما خداو کیلی بیائید از خود گذشتکی داشته باشیم وبرای پایان دادن به این تفرقه ایجاد شده به استاد محمدی آزادبخت رای دهیم و او را یاری کنیم تا برای این ویرانه برنامه ای جامع طراحی کنیم وبه این کاندیدهای بی برنامه وفرصت سوز که فقط پرس وپو بلدند ودیگر هیچ…..رای ندهیم .این شهر دارای هزاران فرد تحصیل کرده وبا سواد وبی ادعاست،برای سرو سامان دادن به اینهمه جوان بیکار ورشد وتوسعه این شهر از هر لحاظ وحدت را سر لوحه کارمان قرار دهیم.

  [پاسخ]

  حیدری در :

  دوست عزیز حرف هایت درست گفته شده. ولی گذشته ها گذشته. اکنون باید به فکر اتحادی کلی بود. و تنها کسی که می تواند اتحاد و همدلی را میان اصلاح طلبان ایجاد کند جناب آقای محمد آزادبخت هستنش و سعی نکنید آقای ازادبخت رو از مومنی جدا کنید. آقای مومنی و ایشون رابطه ی بسیار نزدیکی با هم دارند و مطمئن باشید آقای ازادبخت هم با حمایت مومنی و اسفندیاری پیروز خواهد شد.

  [پاسخ]

 152. با سلام.با توجه به ارتباطات تنگاتنگ دوستی و ملکشاهی (شاکه و مصور) تحلیل بنده این است اگر دکتر عارف و ملکشاهی در کوهدشت کاندید شوند آقای دوستی مجدداً از ملکشاهی تمام قد حمایت خواهد کرد.

  [پاسخ]

 153. حامی محمد آزادبخت

  زنده باد محمد آزادبخت ایشان هیچگاه کوهدشت رو رها نکردن. درود بر ایشون و تفکراتش این دور با آمدن این چهره مردمی اصلاحات پیروز میشود

  [پاسخ]

 154. با سلام خدمت دوستان عزیز ؛به اطناب سخن گفتن کاریست بس بیهوده.چرا شما دوستان گرفتار توطئه اصوگراها شده اید .مومنی و دوستی دو برادر همفکرند که اختلاف سلیقه دارند شما با این حرفها اختلاف بین برادران را بیشتر می کنید هرگاه در شرایط نزدیک به پیروزی اختلاف را مشاهده کردید بدانید توطئه در کار است امیدواروارم نکات مثبت را بیان کنید .نه دنبال ایراد گرفتن از هم باشید .به امید اتحاد و پیروزی در اینده

  [پاسخ]

 155. آقای مومنی انحصار دیگر بس است .همیشه که نمی شود یا اسفندیار پور یا شما اگه نشد اسماعیلی فامیل خودت اگه نشد تیموری .

  [پاسخ]

 156. باسلام خدمت آقایان دوستی ومومنی
  به یقین میتوان گفت اکثرمخاطبینی که بانام های مستعار ویا ناشناس دو آتیشه از یاآقای مومنی ویاازآقای دوستی طرف داری میکنند هیچکدامشان اصلاح طلب نیستند
  این دوستان دارن مثلا هنرمندانه (به زعم خودشان)بین این ۲نفروالبته جبهه اصلاحات تفرقه میندازن. جناب مومنی وجناب دوستی شما گول این کامنت ها رو نخورید اینها حامی شمانیستند.
  آقایان دوستی ومومنی بدانید هردوی شما مقصرید.کاری که شمامیکنیدیعنی دارید نمایندگی رو دودستی تقدیم مخالفین همه ما میکنید.
  انتظارمردم اصلاح طلب کوهدشت ازشما چیزدیگریست نه مصاحبه های جنجاتلی برعلیه همدیگر
  آقای دوستی
  هم مصاحبه برعلیه آقای پیریایی ازجانب شما اشتباه بود وبی جهت بود وهم مصاحبه شما برعلیه همدیگر
  اگه اینبارهم جبهه اصلاحات درکوهدشت شکست بخورد مطمین باشید هیچوقت شمارو نخواهیم بخشید
  لطفا گول این کامنت ها رو نخورید .

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آقای عباس نورمحمدی
  شما که تکلیفتان معلوم است لطفاً سکوت کنید و برای اصلاحات نسخه نپیچید. شما که به انتقادات جانانه دوستی به عنصر راستگرایی مثل پیریایی خرده می گیرید و خودتان را آماده می کنید تا در کرج به پیریایی رأی بدهید لطفاً ساکت باشید و بیشتر از این با اعصاب اصلاح طلبان زجرکشیده این شهر بازی نکنید. بیشتر از این هم ادعای دلسوزی برای اصلاحات نکنید شما را چه به اصلاحات ؟ شما بروید جلسات خانگی تان را برای پیریایی علم کنید لازم نکرده به دوستی نصیحت کنید که مصاحبه اش علیه پیریایی بی جهت بوده ! شما اصلاً خط و ربط سیاسی خودتان مشخص است ؟

  [پاسخ]

  كسي كه مرگ سياسي اش فرارسيده در :

  نورمحمدی دوست عجول من ! من را با بینوایی دیگر اشتباه نگیر … مدت هاست با تو تلفنی حرف نزدم چون حسابی از دستت عصبی ام و دور رفاقت را هم خط کشیدم ضمناً نه رانت خوردم نه هیچی اگه خودمو معرفی کنم شاید خجالت بکشی . این نظر را نوشتم شاید به خودت بیایی

  [پاسخ]

  آدینه وند در :

  درود بر عباس نورمحمدی محتشمی زمان به دل نگیر این شوخی ها را تو شیرمرد عرصه سیاستی به شما افتخار می کنیم

  [پاسخ]

 157. بس کنید طاقت شکست دیگری رو نداریم

  [پاسخ]

 158. آقای ناشناس آقای مومنی فقط در مقام پاسخ گو درآمده حرفهای آقای دوستی نمیشد بی جواب بمونه در ضمن شروع کننده این بحث و قضایا آقای دوستی بوده نه آقای مومنی .آقای دوستی میخواد از اسم کسی که دستش از دنیا کوتاه شده است هم استفاده کنه که به حق آقای مومنی جوابشون رو دادن.در ضمن لازم بود در این مصاحبه اسم بعضی آقایان آورده شود. به امید موفقیت روز آفزون اصلاح طلبان واقعی.آقای مدیر لطفا چاپ کن اگه عدالت رو رعایت میکنی

  [پاسخ]

 159. همه بزرگان اصلاح طلب رو دعوت میکنم به اتحاد…فارغ ازهراشتباهی در گذشته از طرفین بیایید چاره کنیم…آقای دوست محمدی این مطلب ومطالب قدیمی رو لطفا بردارید

  [پاسخ]

 160. برادران اصلاح طلب چرا بجای اینکه با هم همصدا باشید هر کدام یک ساز میزنید با این کار دارند بین نیرو های اصلاح طلب تفرقه میندازند بجای به قول لکی خودمان رگه کشیدن کاری کنیم که بچه های اصلاح طلب با هم یکی شوند تا جایی که شنیدم دوستانی چون مهرداد غضنفری و جناب کلای کورانی فر و دکتر مسعود امرایی فرد و برادر فرهنگی فردین گراوند وجناب استاد محمدی ازادبخت و جناب دکتر خسروی و سرکار خانم تیموری و برادر فرهنگی فتحعلی شهبازی هم قصد کاندید شدن را دارند حالا یا برای گرم کردن تنور انتخابات می ایند یا برای اینکه به نفع فرد و کاندید نهایی مد نظر که شاید اقای مومنی باشد یا کورانی کنار بکشند پس بهتر است یک بزرگ همی این عزیزان را یکجا در زیر یک چتر گرد اورد و با هم به تفاهم برسند و یکی که با بیشترین ارا و مقبولیت مواجه میشود را یاری دهند

  [پاسخ]

 161. من اصلاح طلب بوده ام وامروز توبه میکنم وبه امامی رای میدهم چون ایشان با وجود اینکه رقیب دوستی بودند به ایشان اهانت نکردند ایشان تخریب را ترس از قدرت میداند ومن پی بردم ایشان خود قدرت دارند

  [پاسخ]

 162. دوستی دوست مردم است ودوستش میداریم

  [پاسخ]

 163. آقای مومنی تخریب دیگران راه پیشرفت را برای شما جویای نام نیست
  هردرونی که خیال اندیش شد چون دلیل آری خیالش بیش شد

  [پاسخ]

 164. به دوستی گفتم این است دوستی شما با مزد ۳۵ساله گفت:زنده باد مخالف من

  [پاسخ]

  فامیل دوستی در :

  اقای منصوری تهران ماشاالله از قبل اقای دوستی شورایار تهران هم که شدی تبریک میگم باید هم دفاع کنی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خجالت هم خوب چیزیه فامیل دوستی !!!!!!!
  من اگه جای دوستی بودم صدتا فامیل اینجوری رو میفروختم دو تا کلشیر جنگی می خریدم

  [پاسخ]

 165. من شنیده ام شما برای اینکه نگذارید استاندار کرمانشاه شود فیشی را جعل کردید که دوستی به قالیباف حمایت مالی کرده است من در تهران ستاد دوستی رفتم طبقه پایین ستاد آقای دوستی ستاد روحانی بود گواه آن حضور شیخ هادی قبادی اردشیر گراوند محمد محمد زاده البته اگر این هاررا اصلاح طلب بدانید

  [پاسخ]

 166. لطفا دست از انحصار بکشید ۳۲سال جریان را به شکست دادید والان بعد از مدت ها ملکشاهی چند مدیر اصلاح طلب استفاده کرده که شما دارید عزل شان میکنید لابد این تمامیت خواهی نیست این همه چی برای من یا هیچ کس

  [پاسخ]

 167. شما برای معرفی مدیران فقط حسنی تبار را معرفی میکنید آیا ایشان فقط اصلاح طلب است

  [پاسخ]

 168. بفرمائید آقای اسفندیاری کجاست مگر نه ایشان به محض شکست به کرمانشاه رفتند گناه ما این بود که یک مرد غیر بومی از طایفه ی بالنگ کرمانشاه حمایت کردیم وبه قدرت رساندیم.شماباتاسیس کتاب فروشی سیفا چه جفا ها در حق دوستی کردید ؟آقای مومنی شما یک بار خدارا هم ندیدید بترسید از روز جزا

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  سلام به اطلاع می رساند که اسفندیاری بالوند است، نه بالنگ. بالوند هم از توابع شیروان چراداول ایلام است.راست گفتید غیر بومی بود که بر ما بومیان بسیار جفا کرد. متأسفم
  از ماست که بر ماست

  [پاسخ]

 169. سلام جناب آقای مومنی مصاحبه ی شما و آقای دوستی را خواندام ومقایسه کردم گرچه از آقای دوستی خواستم به شما پاسخ ندهد زیرا باعث خرسندی جناح مقابل میگردد اما شدیدا برای آقای اسفندیاری متأسفم که احساسی به شما چنین اجازه ای داده است گر چه از تیموری بعید نیست زیرا او همیشه بر خلاف جریان آب شنا میکند.از یک سوی سخن از همدلی میدهید از طرفی دیگر اصلاح طلبان حامی دوستی را میبلعید آیا این معنی انحصار نیست .آقای مومنی به جلسات محرمانه ی درون گروهی گریزی زده اید که باعث بهره گیری جناح مقابل شد بی شک اگر دوستی پاسخ بدهد به جلساتی که بنده در آن بوده ام اشاره کند کوس رسوایی خیلی مدعیان می افتد.ایشان وخانواده اش به خصوص برادرش سهراب که با شما رفاقت دیرینه دارد وهم بند بوده اید جزخدمت به مردم چه گیر شان آمده .بفرمایید بقیه ی سیاسیون کجایند ؟
  شما به جای سپاس وتشکر چوب حراج به رفاقت خود زدید یادت هست بار ها نزد من از همین سهراب تمجید میکردید اما نه این گونه؟آقای مومنی به کجا چنین شتابان.شک نکنید بدون دوستی وسوری ره به جایی نخواهید برد پس تکیه کنید تا شاید فرجی یابید

  [پاسخ]

 170. آقای دوست محمدی سلام از شما میخواهم از نیرو های هم وزن مومنی مثل محمد آزادبخت-حسنی تبار-شهمرادی-سهراب دوستی-یونس آزادبخت-دیربازیان-فتحعلی شهبازی وقادری مصاحبه کنید

  [پاسخ]

 171. آقای مومنی انحصار بد تر ازحذف نیرو های ارزشی اصلاح طلب است؟ دیروز کاویانی برای بازرگانی امروز محمودی از نهضت. لابد این ها اصلاح طلب نیستند شنیده میشودبه تازگی لیستی از نیروهای جدید در آموزش وپرورش داده اید آیا این مصداق انحصار طلبی نیست

  [پاسخ]

 172. تعهد شما نسبت به اصلاحات این بود که کروبی را پیروساده انگاشتید واطلاعات را به بیگانگان دادید ببخشید فراموش کردم کروبی اصلاح طلب نیست؟همان که اسفندیاری را به بنیاد شهید برد

  [پاسخ]

 173. من به آقایان اسفندیاری ودوستی احترام میگذارم واز شما میخواهم از دوستی دل جویی کنید و دل دشمنان مشترکتان را شاد نکنید

  [پاسخ]

 174. باسلام وادب محضر دوستان عزیز،وروددکتر طهماسب علیپوریانی را به عرصه انتخابات کوهدشت راجدی تلقی کنید.

  [پاسخ]

  سیروس در :

  این دیگه کیه؟؟ کوهدشتی هست؟؟لطفا دوستان باعث تفرقه نشید. هر گزینه ای که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات معرفی کرد. ما همه پشت سر اونیم

  [پاسخ]

 175. با عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان به نظر بنده خود شیفتگی و عدم یاد آوری گذشته جهت پند پذیری افت های آینده دوستان است امروز هر کس اهل تحلیل باشد جا دارد حتی کیفیت ها رافدای کمیت ها کند اگر مقدور نباشد که شیران در حصار جهالت گرفتار به میدان آیند اجماع بر سر هر کس که بالاترها صلاح بدانند واجب سیاسیت شما چرا زود هنگام به جان هم افتاده اید رقیب را ببینید,وحدت بین امامی و قبادی نزدیکی جن و بسم الله است ولی فعلا آقای مرادی چگونه دارد در جهت وحدت حرف می زند که قاطبه طرفدارن را برای اتحاد مهیا می کند .دوستان وحقیر خود نا آگاهانه در پای علم تفرقه بارهاسینه زده ایم ودو دستی در چند مرحله نتیجه صد در صد برد را به شکست کشاندیم آیا تجربه گذشته ما را بس نیست خواهشا”از موضع گیری زود هنگام بپرهیزید واقعیت اثر گزاری همدیگر رابپذیرید و اجماع عقلا با توجه به شرایط زمانی را درک کنید مردم بخوبی مشکل گشایی جناب دوستی را درک می کنند خود شاهد بوده ام کمتر از یک ساعت نیازمند گرفتار بیمارستانی در شیراز با وضعیت زیر خط فقر توسط دوستی نجات پیدا کرده است .صداقت و یک رنگی مومنی که با فطرت ها گره خورده مگر قابل انکار است شجاعت دینداری استوانه تقوا اسفندیاری مگر فراموش شدنیست (بیایید اینبار همه با هم باشیم نه با او ….)

  [پاسخ]

 176. با عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان به نظر بنده خود شیفتگی و عدم یاد آوری گذشته جهت پند پذیری افت های آینده دوستان است امروز هر کس اهل تحلیل باشد جا دارد حتی کیفیت ها رافدای کمیت ها کند اگر مقدور نباشد که شیران در حصار جهالت گرفتار به میدان آیند اجماع بر سر هر کس که بالاترها صلاح بدانند واجب سیاسیت شما چرا زود هنگام به جان هم افتاده اید رقیب را ببینید,وحدت بین امامی و قبادی نزدیکی جن و بسم الله است ولی فعلا آقای مرادی چگونه دارد در جهت وحدت حرف می زند که قاطبه طرفدارن را برای اتحاد مهیا می کند .دوستان وحقیر خود نا آگاهانه در پای علم تفرقه بارهاسینه زده ایم ودو دستی در چند مرحله نتیجه صد در صد برد را به شکست کشاندیم آیا تجربه گذشته ما را بس نیست خواهشا”از موضع گیری زود هنگام بپرهیزید واقعیت اثر گزاری همدیگر رابپذیرید و اجماع عقلا با توجه به شرایط زمانی را درک کنید مردم بخوبی مشکل گشایی جناب دوستی را درک می کنند خود شاهد بوده ام کمتر از یک ساعت نیازمند گرفتار بیمارستانی در شیراز با وضعیت زیر خط فقر توسط دوستی نجات پیدا کرده است .صداقت و یک رنگی مومنی که با فطرت ها گره خورده مگر قابل انکار است شجاعت ،دینداری استوانه تقوا اسفندیاری مگر فراموش شدنیست (بیایید اینبار همه با هم باشیم نه با او

  [پاسخ]

 177. برادران ارجمند آقایان اسفندیارپور و مومنی در خدمتیم

  [پاسخ]

 178. با سلام خدمت همه دوستان که نظرات خوبی را مطرح کرده اند ولی باورو کنید اقای ملکشاهی نماینده اینده شهرستان کوهدشت و رومشگان است چون که رومشگان یکدست به ایشان رای می دهند و در حال حاضر از بقیه کاندیداها ۲۴ هزار رای جلو است و من ساکن یکی از روستا های رومشگان هستیم حدود ۵درصد در دور قبل مخالف داشت که انها هم اعلام امادگی از ایشان را اعلام کردند و خدا وکیلی نماینده زحمت کش و با تقواتر و معتدل تر از ایشان هم پیدا نخواهیم کرد

  [پاسخ]

 179. با سلام خدمت تمامی دوستان اصلاح طلب خواهشهای جانب داری از اقای دوستی و آقای مومنی وبه گذشته فکر کردن هیچ کار درستی نیست ،راهکارهای اتحاد انتخابات آتی را در نظر بگیرید ارادتمند شما نامداری

  [پاسخ]

 180. نه دوستی نه مومنی فقط اسفندیار پور

  [پاسخ]

 181. كسي كه مرگ سياسي اش فرارسيده

  آقای نورمحمدی با این سرعت به کجا میری ؟! خسته از کار روزانه به خانه آمدم وارد اینترنت شدم دیدم عجب کولاکی کردی ،..کامنت هاتو که خوندم خستگی ام بیشتر شد ….. باباجان از خدا بترس اینجوری قضاوت نکن …
  فکر کردی فقط خودت طرفدار داری و دوستی بی کس و کاره که لازم باشه ٢-٣ نفر واسش کامنت بزارن… اینقدر هم گمانه زنی های اشتباه نکن این و أن را با هم اشتباه نگیرجهنم را برای خودت نخر . میدونی اگر با خوندن نظرات من نظرت نسبت به یه نفر دیگه خراب بشه گناه است ( شاید هم کبیره ) به تعبیر قرأن اِنَ بَعْضَ الْظَنَ اِثْم
  من اصلا کاری با دوستی و اسفندیاری ندارم … توصیه می کنم شما برو به کارهای واجب ترت برس …. کارهای واجب تری داری مثل حمایت از استاندار احمدی نژاد … حاج کرم پیریایی منتظر حمایت امثال شماست حیف است تنهایش بزاری،.. برو به امید خدا

  [پاسخ]

  ... در :

  اگه راست میگی خودت را معرفی کن

  [پاسخ]

  کامرانی در :

  درود بر عباسعلی کارنامه روشن شما معلوم است احسنت به تو نورمحمدی افتخار دیار این سرزمینی

  [پاسخ]

 182. باسلام
  هر کاندیدی رای رومشکانو نداشته باشه خیلی سخته پیروز انتخابات بشه.

  [پاسخ]

 183. درود بر دوســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

  [پاسخ]

 184. آرزوی همه اطلاح طلبان واقعی ایجاد و شکل گیری اتحاد همه جانبه اصلاح طلبان است. و نظر به گذشت و مردم داری و سخاوت و بینش عمیق آقای مومنی نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی اکنون بستر و شرایط آقای مومنی مناسب تر از سایرین می باشد ای کاش همه دست به دست هم دهیم که این بار با قاطعیت تمام پیروز راستین انتخابات آتی شویم.

  [پاسخ]

 185. با عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان به نظر بنده خود شیفتگی و عدم یاد آوری گذشته جهت پند پذیری افت های آینده دوستان است امروز هر کس اهل تحلیل باشد جا دارد حتی کیفیت ها رافدای کمیت ها کند … اجماع بر سر هر کس که بالاترها صلاح بدانند واجب سیاسیست شما چرا زود هنگام به جان هم افتاده اید رقیب را ببینید,وحدت بین امامی و قبادی نزدیکی جن و بسم الله است ولی فعلا آقای مرادی چگونه دارد در جهت وحدت حرف می زند که قاطبه طرفدارن را برای اتحاد مهیا می کند .دوستان وحقیر خود نا آگاهانه در پای علم تفرقه بارهاسینه زده ایم ودو دستی در چند مرحله نتیجه صد در صد برد را به شکست کشاندیم آیا تجربه گذشته ما را بس نیست خواهشا”از موضع گیری زود هنگام بپرهیزید واقعیت اثر گزاری همدیگر رابپذیرید و اجماع عقلا با توجه به شرایط زمانی را درک کنید مردم بخوبی مشکل گشایی جناب دوستی را درک می کنند خود شاهد بوده ام کمتر از یک ساعت نیازمند گرفتار بیمارستانی در شیراز با وضعیت زیر خط فقر توسط دوستی نجات پیدا کرده است .صداقت و یک رنگی مومنی که با فطرت ها گره خورده مگر قابل انکار است شجاعت دینداری استوانه تقوا اسفندیاری مگر فراموش شدنیست (بیایید اینبار همه با هم باشیم نه با او)شما رابه خدا از این جنگ رسانه ای بپرهیزید

  [پاسخ]

 186. باسلام..دریکی از سایت ها آقای مومنی را نقد کردم اما به علت غرض ورزی آن سایت با آقای دوستی درج نشد….آقای مومنی آقای روحانی یک اصولگرا وعضو روحانیت مبارز است. چرا در انتخابات ریاست جمهوری در خانه نماندید؟؟؟آیا دکتر عارف وخاتمی هم اصولگرا هستند؟؟؟خداوند خود بهترین قاضی است وصد البته شعور مردم.درباره تهمتی هم که به ایشان زدید که ازقبادی حمایت کرده.نزدیکان آقای سوری میتوانند جواب شما رابدهند

  [پاسخ]

 187. رمز اتحاد واعتدال دکتر طهماسب علیپور

  [پاسخ]

 188. درود بر ملکشا هی

  [پاسخ]

 189. آقایان دوستی و مومنی بدانید که هر دو وام دار این مردم نجیب هستید و شما مسول و مطرح مادر زاد نیستیدو اینکه بدانید همه چیز شما و اصلاحطلبلان که هر دوشما خود را لیدر ان میدانید و سنگ انرا به سینه میزنید در گروه وحدت است نه تفرقه و انحصار طلبی. واما اینکه اگه قرار باشد انحصار طلبی را گوشزد کرد در خط به خط مصاحبه اقای مومنی موج میزند همیشه مثلث سه نفره ی که جلسه داشتند و تصمیم گرفتند و ان هم همیشه به نفع خودشان یا از خودشان و تصمیم نهایی هم با اقای تیموری استو فعالیت سیاسی و انتخاباتی ایشون جه در استان و چه در شهرستان مشهود و مبرهن است . جناب مومنی افراد همطراز شما در کوهدشت کم نیستند و بزرگی شما بخاطر دو دورمسولیت شما در اموزش و پرورش نیست چون اون بخاط مدیر کلی شخص اسفندیار پور بود و نه برتری شما بر دیگران هر چند به شخصه ادم موجهی بنظر میاید ولی فک کنم اسیب خود بزرگ بینی در شما مشهود است . بس کنید اگر قرار باشد ناگفته ها بیان شودچه صادق ها شود کاذب و چه کاذبها شئد صادق . بس کن برادر من.

  [پاسخ]

 190. باسلام خدمت همه دوستاران جبهه اصلاحات
  به جرات میتوان ادعا کرد فرج الله مومنى فقط یه نفراست دیگه مثل ایشانى رو درکوهدشت نخواهیم دید.آقایانى که پست ومقامى میگیرندهمینکه عزل ویا دوره ریاستشان تموم میشه دیگه میان مردم ازاحترام خاصى برخوردارنیستنداما فرج اله مومنى نه اینطور نیست
  فرج بامردم است ودرمیان مردم وازکوهدشت است وبس فرج باکوهدشت وکوهدشت با فرج مومنى شناخته شده است البته مابراى جناب دوستى احترام قائل بوده وهستیم اما بااجازه آقایان فرج اله ازجنس دیگرى است
  رخى تحمل دیدن نجابت ومحبوبیت ف.و ندارن فرج اله مومنى براى کوهدشت یه ذخیره است انشاله مردم کوهدشت روزى از ایشان بنحوشایسته ازشون تقدیرمیکند
  آقاى مومنى ماسربازتونیم موفق باشید

  [پاسخ]

 191. سيد مجتبي حسيني (طرهان)

  زنده باد سردار سازندگی کوهدشت و حافظ دستاوردهای انقلاب و اسلام حاج اسماعیل دوستی

  [پاسخ]

 192. خواهری که هیچکدام را قبول ندارد

  جنا ب مؤمنی زمانی که شما ریاست آموزش و پرورش کوهدشت را عهده دار بودید بنده به همراه سه نفر از دوستانم از دانشگاه فارغ والتحصیل شدیم و همان سال به عنوان معلم حق و التدریس مشغول کار شدیم زمانی که می خواستیم استخدام رسمی شویم بنده به خاطر طرفدارفلان شخص بودنم رد شدم با اینکه دو سال سابقه داشتیم به اداره کل استان مراجعه کردیم آقای تیموری مخالفت کردند و خودتان فرمایش کردیدمگر اینکه از طرفداری آن شخص دست بکشید اما خانواده قبول نکردند.بنده با مدرک بالا و با کد پرسنلی که هنوز هم بعد از ١٣ سال فعال هستش خانه دار شدم که هنوز هم نفرینتان می کنم,یکی دیگر از دوستان در یک کارخانه در شهری دیگر خدمه است خودش گفت که شرط استخدامش در آن کارخانه آن بوده که حرفی از مدرکش نزند,یکی دیگر از دوستان با مرد ی ازدواج کرد که خصیص بود و چون خودش هیچ پشتوانه مالی نداشت خودکشی کرد مادر نداشت و پدرش هم مریض بود که ازش حمایت کنند,و نفر چهارم شکر خدا خانواده شهید بود و از سهمیه استفاده کرد و رسمی شد,اینها را گفتم که هم شما و هم آن تیموری عزیز دلتان وجدانتان آسوده باشد.امیدوارم که هیچوقت مسوؤل نشوید که آینده افراد دیگری را خراب نکنید.

  [پاسخ]

 193. ای کاش این خواهر اسم خودشان را ذکر میکردند…امان از بیکاری

  [پاسخ]

 194. باحضور دوستی،ملکشاهی وفرماندار…مومنی کاره ای نیس که مدیر عوض کند تازه آموزش پروش با مدیران مد نظر دوستی وملکشاهی در جریان است…مومنی فقط روی کریمی نفوذ دارد که چند نفر کارمن د جز را عوض کرده..آزادبخت اداره راه،فخری تامین اجتماعی،کدخدایی اداره کار، قبادی فنی حرفه ای،درویشی وکرمی آموزش پرورش،کرمی ثبت احوال.. اصلا ح طلب اند

  [پاسخ]

 195. فرهنكي درشرف بازنشستكى

  بنده وابسته ودلبسته به جریان اصولکرایی بوده وهستم اما به خاطر صداقت ومردم داری وعدم ریا وفریبکارنبودن جناب اقاى مومنى ضمن حفظ اصول به ایشان راى میدم خدایی عین صداقته دوستان حمل بر تفرقه نکنید به امید موفقیت مرد صداقت جناب مومنی

  [پاسخ]

 196. بنظرم تنها گزینه مناسب برای اصلاح طلبان جناب حمزه فیضی پور میباشد

  [پاسخ]

 197. اصلاح طلبی ؟؟؟ !!!
  اصول گرایی ؟؟؟ !!!
  اصلاح طلب ؟؟؟
  اصول گرا ؟؟؟؟

  چیست ؟؟؟ !!!
  چه کسی هست ؟؟؟؟
  بنیان فکریش چیست ؟ ماهیتش چطور ؟
  چه برنامه ای برای تحققش ؟
  چه اخلاق و رفتاری را الزام می کند ؟
  باشید ، تا صبح دولتتان بدمد ؟
  مگر ، چشمها را باید شست ، جور دیگر باید دید. نوع دیگر باید جست .!!
  شاید،فرداروزی ، بدانیم و ببینیم .
  به انتظارش ……..اما می مانیم .

  [پاسخ]

 198. آدینه وند از کوهدشت

  دوست عزیزچرا نظر مارو درج نمی کنید؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  مهدی دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام/ جهت ارائه توضیح با مدیریت سایت تماس بگیرید.

  [پاسخ]

 199. سلام خدمت همه همشریان عزیز ما کوهدشتی ها این وسط فقط بازی گرفته می شویم هر کی سازش قشنگ تر باشه بیشتر سمتش می ریم دلیل اینکه انتخابات در شهر ما با مشارکت حداکثری مواجه است دروغ های بزرگ است هر چه شعار و دروغ بزرگتر کاندیدا رای بیشتری می آورد جناب آقای مومنی منم مثل شما اصلاح طلبم ولی زمانی که شما و دوستان سابق تون در راس کار شهرستان بودند چه دردی از ما دوا کردید نمی شود از جناب آقای قبادی درس بگیرد در دوره نمایندگیش تمام طرفدارانش از او خشنود و راضی بودند برای تک تک طرفداران واقعیش تلاش کرد به جز یک طایفه که اونا هم چوب نادانی بزرگاشون رو خوردند. من به شخصه نه به شما نه به دوستی نه به ملکشاهی نه به امامی نه به قبادی نه به کونانی رای میدهم امثال بنده نیز زیاد وجود دارد لطفا کنار بکشید به دیگران نیز اجازه ورود بدهید بذارید یه ایده و فکر جدید در شهرستان طراحی ، تدوین و اجرا بشود.

  [پاسخ]

  دانشجوی خط امام در :

  جناب جوائ مومنی خیلی قشنگ حق مطلب را ادا فرمودی واقعا این دوره وقت ان رسیده که بزرگان کنار بکشند و فضا را برای افراد جویای نام دیگری چون فردین گراوند و دکتر امرایی باز شود مردم دیگه به ستوه اومدن از تکرار اسامی بزرگ

  [پاسخ]

 200. آقای دوستمحمدی تاکی این مصاحبه باید کشکان را مزین کند…عکس تبلیغاتی دیگر بس است…

  [پاسخ]

 201. در این برهه، جهت نمایندگی کوهدشت، محمد رضا عباسی فرد از هر نظر شخصیتی اصلح و و والاتر است. حقیقتأ هیچ کدام از این شخصیتها را نمیتوان با ایشان مقایسه کرد. و سوابق ایشان هم نشان میدهد.
  حضور ایشان در مجلس خبرگان و شورای نگهبان، ریاست دیوان عدالت اداری.
  و همچنین، بر اساس شنیده ها نیز شخنوری با مهارت است.

  [پاسخ]

 202. بنده به نمایندگی گروهی از جوانان اصلاح‌طلب طلب از شما حمایت خواهم کرد

  [پاسخ]

 203. آقا فرج دوستون داریم

  [پاسخ]

 204. با سلام ودرود فراوان برجناب اقای مومنی عزیز بابت انچه که این سالها عده ای بنام اصلاح اصلاح طلبی برسررمردم اوردند برای عموم و اصلاح طلبان واقعی بطور شفاف بیان نموده ای . دوستان سابق شما خوب بدانند باوجود این سنگ اندازیهای بی اندازه شان واینکه هرروز از یکی طرفداری میکنند ما تا اخرین لحظه درکنار تان خواهیم بود وتنهایتان نخواهیم گذاشت . زنده باد اصلاحات واقعی

  [پاسخ]

 205. امرايى از تهران

  باسلام
  بداد شهرتون برسید یه دلسوز و مدبر رو روانه مجلس کنید….
  که اگه ادر ادوار گذشته اینچنین بود آمار مهاجرت و اعتیاد و ….اینقده بالا نبود

  [پاسخ]

 206. سی سال برای اصلاحات و چپ تلاش کردیم و بارها نه تنها خود بلکه بستگانتان مورد خشم جناح راست قرار گرفت اما نگاه کنید چه کسانی که نون شب هم نداشتن تا ساعت اداری در اداره بودن بعد از ساعات اداری. در هنرستانها و دبیرستانها و کمیته های تصریح اوراق و برگزاری امتحانات پول به جبیب می زدند و اکثریت فرهنگیان که عایله مند هم بودند تنها نظاره گر غارت عده ای فرصت طلب بودن.حالا دوستان از فلسفه و مفاهیم اصلاح و کرسی های آزاد اندیشی حرف می زنند و عده ای که از چپاول های دوستی بهره مند شده اند از ایشان دفاع می کنند و عده ای هم که از لطف مومنی در غصب مدیریت های مختلف و تخصص و دکترا با سفارش عبدالله مومنی در دوره اصلاحات منتفع گردیده اند از مومنی دفاع می کنند. جز چند نفر که از اقوام دوستی و چند نفر خاص از دوستان مومنی و چند نفر از اقوام تیموری کدام اصلاح طلب از مسئولیت و یا حتی وام و زمین و استخدام بهره مند شده اند. آیا مومنی و دوستی نمی دانند که جایگاه اجتماعی شان مرهون زحمات کاهایی بود که حتی مورد غضبان قرار گرفتیم. آیا بس نیست که امثال بنده توپ بازی دوستی و مومنی و تیموری انحصارطلب و غیر پاسخگو نشویم. بنده با وجود قرابتی که به واسطه ی همسرم با قبادی داشتم به ایشان رای ندادم و به امامی راد رای دادم.اما جناب آقای مومنی؟ مگر … آدینه وند که در مسجد گراب موبایل به دست از ستاد قالیباف فیلم برداری نمی کردن و تهدید می کردند که فردا ی پیروزی اگر کسی در این فیلم نباشد برخورد خواهیم کرد اما ایشان به واسطه ی اینکه فقط در دوره کاندیداتوری شما به شما رای داده بودند و با سفارش عبدالله مومنی سمت معاونت آموزش و پرورش گراب را دارند. مگر … در کونانی به صرف اینکه به شما رای داده بودند به ریاست آموزش و پرورش انتخاب نشدن؟و افراد دیگری که شما برای ریاست آنها در ادارات کوهدشت تلاش نکردید اما به دلایلی موفق نشدید.بنده سی سال برای اصلاح طلبی و … و اسفندیارپور تلاش کردم اما دریغ از کمترین توجهی؟ من از کی کمتر بودم. به خاطر دفاع از چپ و شماها متهم به انواع خشونت شدیم و آبروی اجتماعی خود را به خاطر پیروزی اصلاحات هزینه کردم اما جز نامردی چیزی ندیدم، البته اگر اعتقاد به حق الناس دارید نه شما نه دوستی و نه اسفندیارپور را حلال نمی کنم.حالا با این وضعیت منتظر تایید شورای نگهبان و پیروزی اصلاح طلبان را دارید؟!؟البته لازم است که یاد آوری کنم بنده تا آخرین روز تایید صلاحیت ها پای آقای کورانی فر ماندم.مطمئن باشید که با ادامه خصومت با بدنه ی اجتماعی مردم اصلاح طلبان توفیقی نخواهند داشت.؟

  [پاسخ]

 207. هیچ کدام ازاین اقایان هیچ کاری واسه شهرکوهدشت نمیکنند فقط به فکر منافع خودشان و…اطرافشون هستند

  [پاسخ]

 208. آاقای دوستی لیاقت این رو ندارند که دباره بخواد در صحنه انتخابات حضور یابد آزموده را آزمودن خطاست

  [پاسخ]

 209. ملکشاهی هم که این چهار سال خودشو خوب نشون داد ومردم کوهدشت متوجه شدن که… هیچ کار ی برای این شهرسوخته نکردن بین اقایون مومنی وعباسی فر یکی رو انتخاب کنید…..

  [پاسخ]

 210. با سلام خدمت شما عزبزان . با حرف و حدیث هایی که از مردم شنیده میشود شانس آقای مومنی از دیگر عزیزان کاندید بیشتر است

  [پاسخ]

 211. مجیدشریفی23ئیماه94

  بعدازگذشت یکسال مردم متوجه شدند که جناب آقای دوستی برنامه تخریب اصلاح زلبان رابه نفع ملکشاهی دارند..مایک خازره اززمان مدیریت مخمدآزادبخت درمسئولیت مرکزتربیت معلم امام خمینی کوهدشت اززبان اینجانب بچه پلدخترجهت تنویرسیاسیون کوهدشت :درسال ۱۳۷۰بنده دانشجوی تربیت معلم بودم که آقای انتظاری استانداروقت به همراه آقای دوستی وسایردوستان به مرکز تربیت معلم امام خمینی کوهدشت آمدند ظاهرا آقای دوستی به معاونت ؟آموزشی مرکز گفته بود گوسفندکباب کنیم براستاندار,امااین موضوع (صحبت دوستی درباب کباب )محمدآزادبختراخوش نیامد و سخت برآشفت وبیان داشتن استاندارکه( خونش ازدانشجویان من) که رنگین تر نیست .من این شجاعت راازمردی بزرگ به نام محمدآزادبخت درس گرفتم ….مردم کوهدشت محمدآزادبت لیاقت نمایندگی شماراداردبهش زای بدهید.ئرودبرفرج ودوستان فرج.ارادتمندمجیدشریقی ازپلدختر

  [پاسخ]

 212. اگر فحش دروغ و یاوه گوئی شجاعت و صداقت باشد از اقایان رسایی و کوچک زاده بهتری ما نداریم کسی که از قیامت خود نترسد و بخاطر جواب رد مردم این همه توهین تهمت و افترا را به زبان بیاورد پس چه تفاوتی بین افراد لاشی و اصلاح طلب هست اصلاح طلب وافعی ادب دارد برادر

  [پاسخ]

 213. اقای مومنی ۱۴ سال از لیسانس من گذشت البته اون زمان ارزش داشت ولی الان نه..واسه جناح چپ زجر زیادی کشیدم شما هم میدونین ولی هیچگونه کاری واسه من انجام ندادین .از کرمانشاه موقع دانشجویی که ان همه تبلیغ کردم واستون تا سرمای شبهایی که انگشتانمو با همراه با خمیر یخ میزد ولی افسوس که این را اشتباه بود و بر سر قبری گریه کردم که مرده ای در ان نبود …خودتان قضاوت کنید البته پیشینه خانواده من که چکاراها کردند بماند. مگر من چن نفر بودم ؟ ایا یک نفر بیشتر بودم .کسانی بودند با وجود اینکه از کانال شما وارد کار شدند ولی با این وجود هم از شما راصی نیستند ..زمین و خانه و …. بر سر شما واقای اسفندیار پور بر باد رفت ولی یک آجر از جناح چپ خیر ندیدیم. …..اینها به زبان ساده گفتم و به دنبال کلمات گنده نرفتم فکر کردم شاید عزیزان حاضر بهتر درک کننند….به امید مرگ

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط