سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۹:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۱در ۱۰:۵۰ ق.ظ تعداد بازدید: 145 بازدید کد خبر:3363 چاپ خبر

گرد و غبار و خشكسالی سه هزار و 500 میلیارد ریال به كشاورزی لرستان خسارت زده است

0

خرم آباد – رییس سازمان جهاد كشاورزی لرستان گفت: میزان برآورد پیش بینی شده خسارت ناشی از خشكسالی و پدیده ریز گردها به بخش كشاورزی و دامپروری لرستان، سه هزار و 500 میلیارد ریال است.


به گزارش ایرنا اسحاق طاهری مقدم روز پنجشنبه در جلسه ستاد بیمه محصولات كشاورزی لرستان با اشاره به اینكه این دو پدیده ، كشاورزی لرستان را به شدت تحت تاثیر قرار داده ، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل استقبال كم كشاورزان و دامداران لرستانی از بیمه ، امكان جبران خسارت های وارده به بخش كشاورزی و دامداری ناشی از خشكسالی و پدیده ریز گردها از محل صندوق بیمه وجود ندارد.

رییس سازمان جهاد كشاورزی لرستان به كشاورزان و دامداران توصیه كرد: برای بهره مندی از مزایای بیمه،نسبت به بیمه محصولات و دام خود اقدام نمایند در غیر اینصورت امكان جبران خسارت آنان ناشی از وقوع حوادث طبیعی وجود ندارد.

طاهری مقدم همچنین گفت: بر اثر خشكسالی دبی آبهای جاری لرستان كاهش یافته، همچنین میزان آب سراب و چشمه ها به شدت پایین آمده و در بیشتر مناطق استان به دلیل كمبود آب ، باغداران برای آبیاری باغ با مشكل مواجه هستند.

وی به صورت فوریتی از دستگاههای اجرایی استان برای تامین آب باغات در خواست كمك كرد و گفت: برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت جدی به باغ های لرستان ، ضروری است سایر دستگاهها با بسیج امكانات با سازمان جهاد كشاورزی برای تامین آب باغ های استان همكاری نمایند.

عضو مدیریت گروه بیمه ای استان لرستان نیز در این نشست در سخنانی با اظهار تاسف از استقبال كم كشاورزان و دامداران لرستانی از صندوق بیمه گفت : در سال زراعی جاری میزان خسارت پیش بینی شده به بهره برداران لرستان 150 میلیارد ریال بر آورد شده است.

دكتر معتمدی اظهار داشت: در سال زراعی جاری افزون بر 79 هزار راس دام سبك ،11 هزار راس دام سنگین و 42 هزار فروند زنبور عسل با عقد قرار داد زیر پوشش بیمه قرار دارند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط