سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۵:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱در ۲:۳۹ ب.ظ تعداد بازدید: 102 بازدید کد خبر:3331 چاپ خبر

کشاورزی شهرستان باید با برنامه کوتاه مدت نجات یابد

0

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی شهرستان باید با برنامه کوتاه مدت نجات یابد.


الهیار ملکشاهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم داده تا مشکلات این شهرستان رفع شود، افزود: مردم شهرستان کوهدشت از لحاظ اقتصادی و معیشتی واقعا مشکل دارند که این امر به موضوع بیکاری برمی گردد.
وی اظهارکرد: نرخ بیکاری در لرستان نامطلوب بوده و در شهرستان کوهدشت وضعیت به مراتب بدتر است.
این نماینده مجلس به بحث توسعه متوازن در استان اشاره کرد و ادامه داد: به جرات باید گفت زیرساختها و زیربنای توسعه در شهرستانی همچون کوهدشت با پتانسیل و ظرفیتهای بسیار بالا مناسب نیست و این امر نیاز به بازنگری مسوولان استانی دارد.
ملکشاهی با تاکید بر اینکه در بخش راهها که یکی از اصلی ترین زیرساختها در بحث توسعه به حساب می آید نسبت به شهرستان باید توجه بیشاری می شد، گفت: زمانی می توانیم بگوییم توسعه و عمران در شهرستان سرعت قابل قبولی گرفته که دارای راههای ارتباطی مناسبی باشیم که این امر در حال حاضر وجود ندارد.
این نماینده در ادامه به کشاورزی شهرستان کوهدشت اشاره کرد و افزود: شهرستان کوهدشت دارای 200 هزار هکتار اراضی مطلوب و مستعد کشاورزی است ولی هنوز آنچنانکه باید از این بخش در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم استفاده نشده است.
الهیار ملکشاهی تصریح کرد:عمده کشاورزی شهرستان سنتی بوده و این امر میزان بهره وری را بسیار پایین می آورد؛ کوهدشت با زمین های حاصلخیز نیاز به کشاورزی مکانیزه دارد.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سد معشوره و احداث آن عنوان کرد: سد معشوره یکی از پروژه های مهم استان لرستان به حساب می آید ولی زمان افتتاح آن هنوز به صورت دقیق مشخص نیست؛ این سد قسمت اعظم زمین های کشاورزی شهرستان را تحت پوشش قرار نمی دهد.
ملکشاهی با بیان اینکه کوهدشت نیازمند توجه و نگاه اورژانسی مسوولان است گفت: باید با برنامه کوتاه مدت کشاورزی شهرستان را با طرح هایی همچون ایستگاههای پمپاژ وآبیاری های قطره ای و بارانی نجات داد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط