سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۴:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱در ۱۱:۲۵ ق.ظ تعداد بازدید: 521 بازدید کد خبر:3325 چاپ خبر

طرح پتروشیمی لرستان در صورت تامین اعتبارات تا سال 92 به بهره برداری می رسد

0

خرم آباد – مدیرعامل شركت پتروشیمی لرستان گفت: طرح احداث شركت پتروشیمی لرستان در صورت تامین به موقع اعتبارات موردنیاز تا سال 92 تكمیل و به بهره برداری می رسد.


به گزارش ایرنا، ‘محمود امین نژاد’ روزچهارشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینكه اجرای كامل این طرح نیازمند 500 میلیارد ریال اعتبار است، افزود: در بخش اعتبارات ریالی تاكنون 620 میلیارد تومان اعتبار برای این مجموعه هزینه شده است.

وی اظهار داشت: همچنین در بخش اعتبارات ارزی نیز 256 میلیون یورو به این شركت پرداخت شده و تا كنون 168 میلیون یورو نیز برای خرید دستگاهها و تجهیز شركت هزینه شده است.

مدیرعامل شركت پتروشیمی لریستان با بیان اینكه این پروژه در حال حاضر در بخش های صنعتی وغیرصنعتی با 75 درصد پیشرفت فیزیكی درحال اجراست، گفت: این طرح صنعتی در زمان بهره برداری قادر به تولید 43 نوع محصول متنوع پلی اتیلن سبك و سنگین با ظرفیت 300 هزار تن در سال است.

وی، اشتغالزایی مستیقم پتروشیمی لرستان را در زمان بهره برداری 300 نفرعنوان كرد و گفت: با بهره برداری از این شركت حدود چهار تا پنج هزار فرصت شغلی غیر مستقیم نیز فراهم خواهد شد.

مدیرعامل شركت پتروشیمی استان لرستان با بیان اینكه این پروژه به طور كامل توسط متخصصان و پیمانكاران ایرانی اجرا می شود، گفت: در حال حاضر در مراحل پیشرفت كار سایت شركت روزانه 800 نفر در این پروژه مشغول به كار هستند.

امین نژاد در خصوص نحوه آزمون جذب و استخدام نیروهای مورد نیاز این شركت نیز گفت: از سه هزار و 560 شركت كننده در آزمون اولیه استخدامی شركت پتروشیمی، 180 نفر پس از گذراندن مراحل مختلف انتخاب شدند و به استخدام این شركت در آمده اند.

امین نژاد اظهار داشت: از این تعداد استخدام شده حدود 60 درصد بومی و حدود 20 درصد نیز از استانهای همجوارو 20 درصد از دیگر استان ها جذب شده اند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط