سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۳:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۱در ۴:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 161 بازدید کد خبر:3279 چاپ خبر

یك سوم اعتبارت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی هزینه می شود

0

خرم آباد – معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس نهضت سوادآموزی گفت: در حال حاضر یك سوم بودجه بخش آموزشی این وزارتخانه در دوره پیش دبستانی تا دانشگاه یعنی همان مقطع ابتدایی هزینه می شود.


به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘علی باقری فاروجی’ روز سه شنبه در جمع معاونان و روسای آموزش و پرورش استان لرستان افزود: به همین منظور در دوره آموزشی ابتدایی اصلاحاتی صورت گرفته و نظام آموزشی به نظام 3-3-6 تغییر پیدا كرده است.

وی اصلاح نظام آموزشی را گامی موثر در جهت افزایش كیفیت آموزش و آغاز آن از دوره ابتدایی عنوان كرد و گفت: باید در این راستا هزینه های بیشتری در دوره ابتدایی انجام شود تا بتوان آموزش های عمومی بهتری به دانش آموزان ارایه كرد.

وی نظام آموزشی را شامل سه شاخه نظام آموزشی رسمی و عمومی، آموزش عالی و نظام آموزشی بزرگسالان دانست و گفت: ماموریت و مسئولیت اصلی دولت ها، سرمایه گذاری در نظام آموزشی رسمی و عمومی است.

وی، اصلاح ساختار نظام آموزشی را یكی از تاكیدات جدی مقام معظم رهبری دانست و گفت: اصلاح ساختار این نظام و ایجاد پایه ششم ابتدایی یك اقدام اساسی و مهم در كشور است كه باید با حمایت ویژه همه مسئولان این مهم به خوبی انجام شود.

باقرزاده سرمایه گذاری روی این مساله را مهم دانست و افزود: باید تمامی مدارس آمادگی كامل برای نظام آموزشی جدید را داشته باشند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط