سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۲:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۱در ۴:۵۹ ق.ظ تعداد بازدید: 109 بازدید کد خبر:3241 چاپ خبر

70 هزارنفر 10 تا 49 ساله در لرستان بی سواد هستند

0

خرم آباد – مدیر كل آموزش و پروش لرستان گفت: بدون احتساب جمعیت كوچ رو استان ، 70 هزار نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال در لرستان بی سواد هستند.


به گزارش ایرنا، ‘ علی ماكنعلی’ عصر دوشنبه در گردهمایی مدیران و كارشناسان نهضت سواداموزی و اداره كل آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد بی سواد، 31 هزار نفر شهری و 39 هزار نفر روستایی هستند.

وی اظهار داشت: آمار بالای بی سوادی در هر جامعه نشان دهنده مشاركت پایین خانواده در امر تعلیم و تربیت است كه این مهم نیز در تربیت نسل آینده و گردامدن جامعه ای موفق تاثیر بسزایی دارد.

وی ادغام آموزش و پرورش و نهضت سواداموزی را گام موفقی در امر تعلیم و تربیت دانست و تصریح كرد: با ادغام این دو مجموعه، از تمامی ظرفیتها در جهت سوادآموزی استفاده می شود و در لرستان نیز تا كنون تعامل مطلوبی میان این دو دستگاه برقرار شده است.

وی با بیان اینكه 700 معلم لرستانی در طرح آموزشی فرد به فرد مشاركت داشته اند گفت: این میزان نسبت به تعهد استان 102 درصد تحقق یافته است.

ماكنعلی اضافه كرد: همچنین 222 آموزشیار در سطح استان فعال است كه 79 نفر انها به صورت مشترك با آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی همكاری می كنند.

وی با اشاره به سند بنیادین اموزش و پرورش افزود: ارتقا آداب و آیین زندگی، افزایش مشاركت خانواده ها در تعلیم و تربیت و بهبود جایگاه علم و علم آموزی از اهداف این سند است كه در لرستان نیز در دستور كار قرار گرفته است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط