سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۱:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۱در ۷:۵۵ ق.ظ تعداد بازدید: 97 بازدید کد خبر:3206 چاپ خبر

هشدار گوگل به کاربران نیم میلیون رایانه آلوده

0

خبرگزاری فارس: گوگل برای آخرین بار به کاربران بیش از نیم میلیون رایانه آلوده به نوعی بدافزار خطرناک در سراسر جهان هشدار داد.


به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، این بدافزار با دستکاری و تغییر دی ان اس سایت ها، کاربران را به جای سایت های مورد نظر به سمت سایت های آلوده به کرم و ویروس هدایت می کند.

گوگل با شناسایی رایانه های آلوده به این بدافزار که از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند، هشداری را برای آنها به نمایش درآورده و از این کاربران می خواهد هر چه سریعتر برای پاکسازی رایانه خود اقدام کنند.

گوگل قصد دارد ظرف یک هفته آینده برای تمامی کاربران این 500 هزار رایانه اخطاریه هایی ارسال کند. البته برخی شرکت های اینترنتی مانع نمایش هشدارهای گوگل برای کاربران شده و اعتراض آن را برانگیخته اند.

با توجه به اینکه نیمی از کاربران این رایانه ها به زبان انگلیسی آشنایی ندارند پیش بینی می شود به درستی متوجه خطری که آنها را تهدید می کند، نشوند.

بدافزار DNSChanger توسط یکی از دسته های تبهکاری کشور استونی طراحی شده و از نوامبر سال 2011 در فضای مجازی فعال شده است. رایانه های آلوده به این بدافزار به سمت دی ان اس سرورهای هکرهای طراحی DNSChanger هدایت شده و دچار مشکلات فراوان و آلودگی ویروسی می شوند.

بررسی ها نشان می دهد حداقل 4 میلیون رایانه در سراسر جهان به این بدافزار آلوده شده اند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط