سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳:۱۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۱در ۷:۴۶ ب.ظ تعداد بازدید: 62 بازدید کد خبر:3190 چاپ خبر

دادستانی صداقت ندارد/ با شما ملاقات می كنم

0

تهران – متهم ردیف اول پرونده فساد بزرگ بانكی در آخرین دفاعیه خود با انتقاد شدید از دادستانی تهران در روند رسیدگی این پرونده گفت: دادستانی صداقت ندارد ، چراكه برخی اسامی را به او داده ام ولی پیگیری نمی كند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، (م.الف.خ)گفت برخی اسامی كه پول های كلان از من گرفته اند را به دادستانی تهران داده ام ولی این دادستانی آنها را پیگیری نكرده و این افراد آزاد هستند.

وی با مخاطب قرار دادن نماینده دادستان و دادستان تهران كه در این جلسه حاضر بودند به آنها گفت: چرا آقای (م) و (د.الف) شركت ‘نوین خلیج فارس) را پی گیری نمی كنید ، مگر اسامی آنها را به شما نداده ام ، جز این كه به جاهایی وصل هستند؟

این متهم با بیان این كه آقای (د.الف) برج ساز سابقه دار و بزرگترین وارد كننده شكر است گفت: این افراد مرا با اسم تهدید كرده و به من گفتند نمی گذاریم كار كنی چرا كه آدم هایی در قوه قضاییه داشتند.

متهم اول پرونده فساد بزرگ بانكی تاكید كرد: چرا آقای (م.م) كه در سازمان بازرسی كل كشور از من یك میلیارد و 400 میلیون تومان رشوه گرفته است و اسم او را به دادستانی تهران داده ام دستگیر نكرده اید.

(م.الف.خ) با بیان این پرسش كه شركت سیمرغ و هیات مدیره آن متعلق به چه گروهی است و از چه افرادی تشكیل شده است خطاب به قاضی پرونده گفت: این اسامی را به دادستانی داده ام اما در این 10 ماهی كه در انفرادی هستم آنها پیگیری نشده است و اینها گوشه ای از مواردی است كه باید بگویم.

این متهم خطاب به قاضی پرونده گفت: اگر می خواهید جلسه غیر علنی بگذارید تا بگویم چه كسانی در این پرونده دست داشته اند یا این كه چندین جلسه برای شنیدن دفاعیاتم تعیین كنید ، چراكه یك جلسه جوابگو نیست.

این متهم با ذكر این نكته كه اگر می خواستم فساد فی الارض ایجاد كنم به دنبال ایجاد اشتغال نبودم ، ادامه داد: من هم می توانستم از كشور فرار كنم و همانند خاوری كه هرگز نمی توانید او را به ایران برگردانید من هم به ایران برنمی گشتم.

وی با بیان این كه اتهام پرداخت رشوه را قبول دارم تصریح كرد: اتهامات دیگر موجود در كیفرخواست را كه عبارتند از فساد فی الارض ، پولشویی، استفاده از اسناد مجعول و معاونت در جعل اسناد را قبول ندارم.

(م.الف.خ) با انتقاد شدید از این كه نماینده دادستان در وصول و شناسایی دارایی های گروه آریا گفته است او زندگی اشرافی گری دارد ، تصریح كرد: زندگی من از سطح یك كارمند بالاتر و همسطح دلال بازار است و بلكه پایین تر است ، ولی از شما می خواهم به صدا و سیما بگویید زندگی مرا و جایی كه زندگی می كنم را فیلم كرده و به مردم نشان دهد تا معلوم شود كه دروغ می گویند.

این متهم ادامه داد: فرض كنید بنده را اعدام كردید ، آیا همه چیز اصلاح می شود و آیا آقایانی كه به اسم نظام می خواهند گروه آریا را نابود كنند و مجموعه دادستانی خواسته یا ناخواسته در مسیر آنها قرار می گیرد به اهداف خود می رسند.

وی ادامه داد: آقایانی كه می گویند مجموعه آریا ورشكسته است اشتباه می كنند و من در این دادگاه به شما قول می دهم كه تحت نظارت هركس كه شما در این مجموعه قرار دهید در مدت چندین سال با تسویه همه بدهی های بانكی و ایجاد اشتغال ، 35 هزار شغل مستقیم به جامعه تحویل دهم و همه مجموعه را وقف امام رضا كنم و می روم در روستا و زادگاهم زندگی می كنم.

براساس این گزارش ، دادستان تهران پس از اتمام دفاعیات متهم گفت: در چارچوب كیفرخواست متهم نمی تواند دادستانی را متهم به برخی مسایل كند.

‘عباس جعفری دولت آبادی’ گفت: اگر مواردی را كه اعلام كرده اید تعقیب نشده است من به زودی با شما دیدار می كنم و همه آنها را به من بگویید تا پیگیری شود.

جلسه امروز دادگاه فساد بزرگ بانكی 12 ساعت به طول انجامید و جلسه بعدی به یكشنبه 21خرداد ماه جاری موكول شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط