سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۱:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۱در ۱۰:۱۸ ق.ظ تعداد بازدید: 142 بازدید کد خبر:3169 چاپ خبر

همواره یادمان باشد که ما آقا بالاسر مردم نیستیم/دولت برادرشما ودرکنار شماست

0

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان دور نهم مجلس با اعلام اینکه من و شما شأنی جز خدمتگزاری به ملت نداریم، اظهار کرد: باید همواره یادمان باشد که ما آقا بالاسر و بالاتر مردم نیستیم ما همه نوکر مردم هستیم چه شما که مورد اعتماد مردم حوزه های انتخابیه قرار گرفته اید چه بنده که افتخار نمایندگی ملت را دارم همه ما شأن و افتخارمان این است که نوکر مردم هستیم.

به گزارش خبر گزاری پانا، محمود احمدی نژاد امروز – یکشنبه – در آیین افتتاح مجلس با گرامی داشتن یاد امام و شهدای گرانقدر گفت:‌ خدای بزرگ را سپاسگزارم که آیین افتتاح مجلس نهم توفیق حضور را به بنده عنایت کرد.
وی افزود: برگزیده شدن شما توسط مردم مناطق گوناگون کشور و تشکیل مجلس نهم را به همه شما،مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران تبریک می گویم.
رئیس جمهور با بیان اینکه جایگاه و شأن ملت ایران یگانه است، تأکید کرد:‌ ملت تمدن ساز و فرهنگ آفرین، ملت مؤمن، شجاع، هوشمند، صبور و بزرگوار، ملتی آزادیخواه، عدالت طلب است که در حقیقت صاحب انقلاب و کشورند.
احمدی نژاد تصریح کرد: بدون تردید ملت ایران بهترین ملت تاریخ و عالم است ملتی که در طول تاریخ از ارزشهای الهی به خوبی صیانت کرده و همه موجودیت خود را برای دفاع از ارزش های الهی هزینه کرده است و امروز هم با تمام وجود به دنبال پرچم توحید، آزادی و عدالت است.
وی با تأکید براینکه همه چیز متعلق به ملت ایران است، یادآور شد: همین ملت امروز من و شما را سر کار آورده است، قدرت ملت تجلی قدرت خداست و ما هر چه داریم از ناحیه وفاداری و فداکاری و بزرگواری همین ملت است این مطلب را هرگز فراموش نکنید.
رئیس قوه مجریه در ادامه با طرح این سؤال که باید از خود بپرسیم که علت حضور من و شما در این مراسم چیست و ملت برای چه ما را برگزیده استٰ؛ افزود: همه می دانیم که ملت انقلاب و فداکاری نکردند که افراد و شکل ها عوض شوند و عده ای بروند و عده ای دیگر بیایند.
احمدی نژاد ادامه داد: انقلاب عظیم اسلامی برای تحقق آرمان های بلند الهی و انسانی ملت ایران است که هزاران سال به دنبال آن بوده است و علت برگزیدن من و شما توسط مردم و ملت پیگیری همین آرمان هاست.
وی یادآور شد: استقرار یگانه پرستی، پاکی، مهرورزی، عدالت، دفاع از آزادی و حقوق ملت، رفع فقر و تبعیض، برپایی عدالت، ساختن جامعه ای الگو و پیشرفته و حاکم کردن ارزش های الهی و انسانی در ایران و جهان از جمله این آرمان‌ها است.
رئیس قوه مجریه افزود: در یک کلام مسئولیت من و شما مقدمه سازی و الگوسازی برای برپایی حکومت جهانی توحید، عدل و عشق است و البته همه اینها از ناحیه عبودیت خداوند، عشق به ملت و خدمتگزاری حاصل خواهد شد، باید موحد و عاشق ملت باشیم.
احمدی نژاد در ادامه تصریح کرد: من و شما شأنی جز خدمتگزاری ملت نداریم ،باید همواره یادمان باشد که ما آقا بالاسر و بالاتر مردم نیستیم ما همه نوکر مردم هستیم چه شما که مورد اعتماد مردم حوزه های انتخابیه قرار گرفته اید چه بنده که افتخار نمایندگی ملت را دارم همه ما شأن و افتخارمان این است که نوکر مردم هستیم.
وی با تأکید بر اینکه تکلیف خدمت گزار و نوکر مردم دفاع از ارزش ها و اهداف انقلابی است افزود: خدمتگزار و نوکر مردم باید ببیند ملت و آقای او چه می خواهد ملت از ما انقلابی ماندن و پیگیری اهداف انقلاب را مطالبه می کند.
احمدی نژاد رفع تبعیض و فقر، بی عدالتی، دفاع از حقوق ملت، حفظ حرمت بیت المال، عمران و آبادی، رفع مشکلات، پیشرفت کشور، صداقت، پاکی، سلامت و خدمتگزاری را از مطالبات ملت از برگزیدگان خود خواند.
رئیس قوه مجریه خطاب به حاضران در صحن علنی مجلس تأکید کرد: اگر عاشق ملت و ارزش ها نباشیم خدمتگزاری حقیقی غیر ممکن است مجلس از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی است و مهمترین مأموریت مجلس قانونگذاری است.
وی با بیان اینکه در مجلس اصل بر قانونگذاری است، تصریح کرد: قانونگذاری درست پایه و اساس تحقق همه آرمان ها و مطالبات تاریخی ملت است.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه قانون باید جامع، مانع،‌ دقیق و ماندگار باشد، تصریح کرد: کشور باید با قوانین پایدار و مستحکم اداره شود تا ثبات در امور پیدا شود، باید بیشترین وقت و دقت در حوزه قانونگذاری صرف شود و بهره‌گیری از مطالعه دقیق و حتی مطالعه تطبیقی، استفاده از همه تجربیات و امور حقوقی ضروری است.
وی تاکید کرد: آن قانونی که مدام در معرض تغییر و اصلاح قرار بگیرد، منجر به ثبات و کارآمدی در کشور نمی‌شود، کشور با انبوه قانون اداره و آباد نمی‌شود، بلکه با قانون خوب، جامع و راهگشا پیشرفت می‌کند. اگر فقط یک قانون تصویب شود ولی دارای مشخصات خوب باشد کشورها را متحول می‌کند.
احمدی‌نژاد تاکید کرد: البته قانون اساسی پایه همه امور و بالاترین میثاق ملی ما و میراث گرانقدر انقلاب، امام (ره) و شهدا است؛ حفظ حرمت و اصول قانون اساسی پایه و اساس همه کارها است و هرگز نباید به محور بودن قانون اساسی و تنظیم امور کشور خدشه‌ای وارد شود و نباید به هر بهانه‌ای قانون اساسی مورد خدشه قرار بگیرد، زیرا حفظ حریم و حرمت قانون اساسی و به تبع آن قوانین عادی برآمده از آن مهمترین اصل در استحکام کشور و تحقق آرمان‌ها و پیشرفت کشور است.
رئیس قوه مجریه بیان کرد: دولت برادر شما و در کنار شماست، همه ظرفیت کارشناسی خود را برای انجام امر مهم و قانونگذاری صادقانه تقدیم شما می‌کند. ماموریت دیگر مجلس نظارت است، نظارت امر بسیار مهمی است، کار بدون نظارت کار غیرقابل قبول است و نظارت باید درست، عالمانه، پاک و بدون دخالت در مرزهای حقوقی و در مسئولیت‌های دیگران باشد.
وی تاکید کرد: نظارت مکمل اجرا برای تحقق اهداف و برنامه‌ها است. هرگز نباید نظارت ابزار اعمال نظرات شخصی باشد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه ما یک ماموریت را دنبال می‌کنیم، یادآور شد: مسئولیت عظیم انقلاب و خدمت به ملت ماموریتی است که همه ما آن را دنبال می‌کنیم. این تقسیم‌بندی‌ها در واقع یک تقسیم کار است، همه مسئول هستیم؛ مجلس باید قانونگذاری و نظارت کند، دولت باید قانون را اجرا کند، قوه قضائیه قضاوت کند، اما همه مکلفیم در نقش اجزای یک نقشه برای ساختن یک جامعه الگو و نمونه.
وی بیان کرد: طبق اصل 57 قانون اساسی قوا مستقل و زیرنظر رهبری اداره می‌شوند، نه دخالت قوه مقننه در امور مجریه درست است و نه برعکس آن. هر کدام باید در مرز خود حرکت کنند، اما همدل، مکمل، برادر باید در یک راستا قدم بردارند؛ البته جایگاه رئیس جمهور به‌عنوان برگزیده ملت ایران در اجرای قانون اساسی در جای خود محفوظ است.
احمدی‌نژاد تاکید کرد: هرگز تلاش برای گرفتن اختیارات بیشتر و دخالت در امور دیگران به نفع کشور نخواهد بود. این فقط تخریب‌کننده است.
احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان اضافه کرد: عزیزان من! همدلی رمز موفقیت است. همه باید دست در دست هم دهیم و کار کنیم، یار هم باشیم، دولت در خط مقدم اداره کشور است و همه باید کمک کنند و همه باید مسئولیت بپذیرند و هر کس در حد نقش خود در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و تاثیرگذاری‌ها باید مسئولیت بپذیرد. به خدا می‌شود در ایران کارهای بزرگ انجام داد و این را ملت ایران نشان داده است. باید اراده کنیم به ملت و خدای متعال تکیه کنیم تا جلو برویم.
رئیس جمهور گفت: به جای اینکه مانع پیشرفت ملت شویم باید راهگشا و یار ملت باشیم، به‌خصوص امسال که توسط مقام معظم رهبری سال تولید نام گرفته است، همدلی و کار بیشتری مورد نیاز است. امروز که شیاطین از همه جوامع بسیج شده‌اند تا ملت ایران را آزار دهند، رفع و دفع این فشار و همدلی و همکاری اولویت اول ماست.
احمدی‌نژاد خدمت صادقانه را راه دستیابی به مراتب کمال و انسانیت توصیف و تصریح کرد: باید از فرصت‌هایی که ملت در اختیار ما قرار داده است، استفاده کنیم و هر روز مومن‌تر، خادم‌تر، عدالت‌طلب‌تر، انقلابی‌تر و خدایی‌تر شویم که آغاز راهی جز این به خسارت و حسرت ابدی می‌رسد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نباید از فرصت‌هایی که ملت در اختیار ما به امانت سپرده، استفاده شخصی یا وسیله قرار دادن برای رقابت‌های گروهی کرد، افزود: مبادا که از فرصت‌هایی که ملت در اختیار ما قرار می‌دهد برای دستیابی به موقعیت‌ها و فرصت‌های بزرگتر استفاده کنیم که این وسوسه شیطانی است و نتیجه‌ای جز خسران نخواهد داشت.
وی ادامه داد: 4 سال طول دوره خدمت به سرعت می‌گذرد و مبادا که جلوه‌گری و وسوسه موقعیت‌های اجتماعی و سیاسی ما را از مسئولیت عظیم پیگیری وضعیت مردم، ایثارگران و خدمت به مردم منصرف کند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه خداوند بزرگ وکیل ملت بزرگ ایران است، تصریح کرد: بیایید همه با هم میثاق ببندیم تا به شکلی فعالیت و خدمت‌رسانی کنیم تا مولایمان حضرت ولیعصر (عج) از ما راضی و تلاش‌ها و اندیشه‌های ما در راستای منویات و آرمان‌های الهی باشد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط