سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۲:۴۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۱در ۵:۳۷ ق.ظ تعداد بازدید: 65 بازدید کد خبر:3149 چاپ خبر

منتخبان مجلس نهم مراسم تحلیف را به جای آوردند

0

تهران – منتخبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با انجام مراسم تحلیف به خداوند متعال و قرآن كریم سوگند یاد كردند كه پاسدار حریم اسلام و دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، 288 منتخب جدید مردم در خانه ملت روز یكشنبه مراسم تحلیف را به جا آوردند.

در این مراسم منتخبان ملت سوگند یاد كردند كه ودیعه ای را كه ملت به آنان سپرده پاسداری و امانت وتقوا را رعایت كنند.

این متن توسط ‘علیرضا مرندی ‘ رییس سنی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرائت شد و سپس نمایندگان به صورت جمعی ودر حال قیام متن سوگند نامه را تكرار كردند.

متن سوگند نامه به این شرح است:

من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می كنم و با تكیه بر شرف انسانی خویش تعهد می كنم كه پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی ایران باشم و ودیعه ای را كه ملت به ما سپرده به عنوان امین عاقل پاسداری كنم و در انجام وظایف وكالت، امانت و تقوا را رعایت كنم و همواره به استقلال و اعتلای كشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پای بند باشم.

از قانون اساسی دفاع كنم و در گفته ها، نوشته ها و اظهارنظرها، استقلال كشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنها را مدنظر داشته باشم.

منتخبان اقلیت های دینی این سوگند را با ذكر كتاب آسمانی خود یاد كردند.

براساس آیین نامه داخلی مجلس، منتخبانی كه در جلسه نخست شركت ندارند، باید در اولین جلسه رسمی كه حضور می یابند سوگند را به جا آورند و ذیل سوگندنامه را امضا كنند.

نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را 288 منتخب مردم تشكیل می دهد. 196 نفر از آنها منتخب جدید و 92 نفر از منتخبان نیز از نمایندگان مجلس هشتم هستند.

شورای نگهبان آرای دو حوزه انتخابیه دماوند، تنكابن و رامسر را بدلیل تخلفات باطل كرد و نمایندگان این دو حوزه انتخابیه در انتخابات میاندوره ای همزمان با انتخابات آتی ریاست جمهوری برگزیده می شوند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط