سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۰۷:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۱در ۵:۳۵ ق.ظ تعداد بازدید: 91 بازدید کد خبر:3146 چاپ خبر

تنها به مسئولیت الهی و ادای وظیفه سنگین نمایندگی بیندیشید/قوانین معطوف به نیازهای عمومی و تامین‌كننده منافع ملی باشد

0

تهران – رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به مجلس نهم تاكید كردند، منتخبان مجلس نهم انگیزه و حب و بغض‌های شخصی و محلی را در قانون‌گذاری كه مهمترین وظیفه مجلس است و نیز در نظارت بر اجرای قانون و البته در موضع‌گیری‌هایی كه فضای كشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد دخالت ندهند.


به گزارش ایرنا، پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (یكشنبه) توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر ایشان در آیین آغاز بكار مجلس نهم قرائت شد.

متن كامل پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گشایش نهمین دوره ی قانونگذاری در جمهوری اسلامی – به خواست خداوند حكیم و قدیر- پیام پرقدرتی است كه ملّت ایران، جهان معاصر را با آن مخاطب میسازد و حقایق ماندگاری را در حافظه ی افكار عمومی ملتها ثبت میكند. پیروزیِ عزم ملی بر حجم انبوه دشمنی ها؛ ساختِ استوار و مستحكمِ نظام برخاسته از انقلاب اسلامی؛ نقش یگانه و بی بدیل ایمان و بصیرت در شكل دهی به مسیر زندگی و سرنوشت یك ملت؛ و آنگاه، تصویر راستین از ملتی كه برای نخستین بار،‌مردمسالاری اسلامی را نه با زبان، كه با مجاهدت دشوار خود به میدان آورده و دعویِ انزوای دین از زندگی اجتماعی را باطل ساخته، از جمله ی این حقائق اثرگذار و ماندگار است.

موفقیِّت ملّت ایران در فرستادن این پیام روشنگر و پرمغز به افكار عمومی جهان، لطف دیگری است از سوی خدای توانا و مهربان كه در طول این مسیر پرچالش، همواره یاری و رهنمائی خود را مبذول داشته و هرگز این ملت مؤمن و مجاهد را تنها نگذاشته است. با همه ی وجود، خدای عزّوجلّ را سپاس میگویم و پیشانی سپاس و ستایش بر درگاه عظمت او میسایم.

همچنین واجب میدانم كه با دلی سرشار از تكریم و قدرشناسی، به ملّت بزرگ و تاریخسازِ ایران درود فرستم و حضورِ بهنگام آنان را در عرصه ی این آزمون كه مانند همیشه، نمایشگر بصیرت و اعتماد به نفس و شناختِ درستِ زمانه بود، سپاس گویم.

و نیز وظیفه ی خویش میدانم كه از مسئولان و دست اندركاران برگزاری انتخابات در وزارت كشور و شورای محترم نگهبان و از دستگاههای كمك كننده بویژه رسانه ی ملّی و مأموران نظم و امنیت و جریانها و شخصیتهای دینی و سیاسی كه هر یك به سهم خود در برپائی این حماسه ی همگانی نقش آفریدند، قدردانی و تشكر كنم.

همچنین لازم است از عموم نمایندگان مجلس هشتم و رئیس و هیئت رئیسه محترم آن، بخاطر خدماتی كه در دوره ی مسئولیت خویش بر آن توفیق یافتند، صمیمانه تشكر كنم.

اكنون در طلیعه ی مجلس نهم، اصلی ترین توصیه ی این جانب به نمایندگان محترم آن است كه در جایگاه خطیری كه با رأی مردم به دست آورده اند، تنها به مسئولیت الهی و اَدای وظیفه ی سنگین نمایندگی از ملّت بیندیشند و انگیزه ها و حُب و بُغض های شخصی و گروهی و طائفی و محلی را در قانونگذاری كه مهمترین وظیفه ی مجلس شورای اسلامی است و نیز در نظارت بر اجرای قانون و البته نیز در موضعگیریهائی كه فضای كشور را تحت تأثیر قرار می دهد، دخالت ندهند. در صدر این همه،‌قانون قرار دارد. قانون باید كارآمد، روزآمد، شفاف، معطوف به نیازهای عمومی و تأمین كننده ی منافع ملی باشد. در دهه ی پیشرفت و عدالت، همه ی قوانین باید به تحقق این دو شاخص عمومی كمك كند و با نگاه بلندمدت، گستره ئی هر چه طولانی تر و پهناورتر داشته باشد. اولویتهای كشور باید احصاء شود و جایگاه شایسته را در اهتمام به قانونگذاری بیابد.

مجلس شورای اسلامی یك ركن اساسی كشور و نظام اسلامی است؛ همه ی آنچه در نظام اسلامی برجسته و شاخص است باید در مجلس تبلوُر و انعكاس یابد؛ ایمان، شجاعت، پیشگامی، ایستادگی بر مبانی نظام، ایستادگی در برابر دشمنان، روزآمدی و نوآوری، وحدت و انسجام ملی، كار و تلاش فداكارانه، به میدان آوردن همه ی ظرفیت فردی و جمعی، نشانه هائی است كه میتوان یك مجلس موفق را با آن شناسائی كرد.

همكاری حقیقی و صمیمی با قوای دیگر و پرهیز از چالشهای ناموجّه نیز یك شاخص مهم دیگر و دارای سهمی تعیین كننده در اتحاد ملّی است، كه دلسوزان كشور همواره بر آن پای فشرده و منافع عمومی و وجاهت چهره ی ملّت ایران در چشم جهانیان را در گرو آن دانسته اند. این توصیه عیناً به دیگر قوای كشور و همه ی اشخاص و نهادهای مسئول نیز متوجه است. همه باید قانون را فصل الخطاب بدانند.

این جانب در دوره های گذشته ی مجلس توصیه هائی را به عرض نمایندگان محترم رسانده و ادای وظیفه ی الهی را كه مسئولیت آنان در این دنیای زودگذر و در پیشگاه عدل بی اغماض خداوند در نشأه ی آخرت است، یادآور شده ام. اینك نیز شما نمایندگان محترم را به آن عرایض مخلصانه ارجاع میدهم.

در پایان با سلام و تحیات بر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و دیگر پیامبران و بر امامان معصوم علیهم السلام و بر حضرت ولی الله اعظم روحی فداه، و نیز با درود بر ارواح طیبه ی شهیدان و روح مطهر امام شهیدان، سخن را به انجام میرسانم و توفیق و هدایت و یاری خداوند را برای همه ی شما مسألت می كنم.

والسلام علیكم و رحمه الله

سیدعلی خامنه ای

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط