سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۰۹:۵۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۱در ۶:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 126 بازدید کد خبر:3126 چاپ خبر

در 2 جلسه مختلف؛ لاریجانی و حدادعادل به عنوان کاندیدای اصولگرایان برای ریاست مجلس معرفی شدند

0

جلسه فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون رهروان ولایت عصر امروز برای انتخاب رئیس مجلس نهم برگزار و هر دو فراکسیون به حمایت از نامزدهای پیشنهادی خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، منتخبان مجلس نهم روز شلوغی داشتند و و امروز را در تکاپوی انتخاب رئیس و هیئت رئیسه پیشنهادی خود پشت سر گذاشتند .

اصولگرایان امروز در قالب دو فراکسیون ” رهروان ولایت ” و فراکسیون اصولگرایان تشکیل جلسه دادند که جلسه اصولگرایان رهروان ولایت با حضور بیش از 160 نماینده مجلس نهم متشکل از اصلاح طلبان، اقلیت دینی و اصولگرایان برگزار شد و لاریجانی توانست با 150 رای به عنوان رئیس پیشنهادی این فراکسیون برای مجلس نهم انتخاب شود.

همچنین در این جلسه بعد از انتخاب لاریجانی اعضای فراکسیون رهروان ولایت از مجموع 147 رای صحیح و 2 رای سفید محمدرضا باهنر با 119 رای و غلامرضا مصباحی مقدم را با 85 رای به عنوان نواب رییس پیشنهادی خود برای مجلس نهم انتخاب کردند.

همچنین حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی در این رای گیری 64 رای کسب کرد و 4 رای نیز به نام حجت الاسلام احمد سالک در صندوق های رای ریخته شد.

به گزارش مهر، امروز همچنین جلسه دیگری با نام فراکسیون واحد اصولگرایان با حضور 98 نفر از نمایندگان مجلس نهم و چهره های شاخص اصولگرایی در ساختمان مشروطه مجلس برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام سالک به عنوان رئیس جلسه و حسینی نماینده قزوین و جوکار نماینده یزد این جلسه را اداره کردند.

همچنین ابتدا حجت الاسلام سالک و زاکانی نماینده مردم تهران و سپس حجت الاسلام آقاتهرانی و غلامعلی حداد عادل منتخب اول تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.در این جلسه نیز غلامعلی حدادعادل بدون رای گیری، منتخب اصولگرایان برای ریاست مجلس نهم معرفی شد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. من نمی دانم چرا اختلاف دارند. خوب به جای کشمکش، فرد ثالثی مثل آقای ابوترابی که سابقه اداره مجلس را دارد و میانه رو هست به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود تا فرد جدیدی رئیس مجلس شود.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط