سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۴:۵۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۱در ۹:۲۵ ق.ظ تعداد بازدید: 747 بازدید کد خبر:3098 چاپ خبر

تدوین سند آمایش لرستان گامی مهم در راستای رشد و توسعه استان است

0

خرم آباد- استاندار لرستان تدوین سند آمایش لرستان را گامی مهم در راستای برنامه ریزی مدون برای سرعت بخشی به روند توسعه استان دانست و گفت: لرستان این افتخار را دارد كه از استانهای پیشرو كشور در زمینه تدوین و تصویب سند آمایش است.


به گزارش خبرنگار ایرنا، حبیب اله دهمرده روز شنبه در همایش سند آمایش استان لرستان در سالن اجتماعات استانداری افزود: تدوین سند آمایش سرزمین لرستان اقدامی مهم در راستای بهره گیری كارشناسی از ظرفیت ها و جلوگیری از موازی كاری در بخش های مختلف است.

وی تدوین سند آمایش لرستان را كاری علمی و كارشناسی برای شناخت ضعف ها و كمبودهای موجود و نیز ارائه راهكار علمی و عملی برای رشد و توسعه لرستان عنوان كرد و گفت: دستگاههای اجرایی به دور از مسایل احساسی با تعامل و همدلی زمینه عملیاتی كردن سند آمایش استان را فراهم كنند.

استاندار لرستان تاكید كرد:با توجه به ظرفیت های موجود در استان در بخش های مختلف ، لرستان می تواند در سایه تعامل و همدلی و با عملیاتی كردن سند آمایش جز استانهای پیشرو و برتر كشور قرار گیرد.

دهمرده به اقدامات صوت گرفته توسط دولت در استان لرستان در بخش های مختلف به ویژه زیر ساخت های حمل و نقل اشاره كرد و گفت: مسیر حركت به سمت توسعه و پیشرفت در لرستان با وجود ظرفیت های مختلف ، مسیری منطقی و كارشناسی است كه با همت جمعی می توان آنرا شتاب بخشید.

دهمرده اظهار داشت: سند آمایش لرستان با بهره گیری از كارشناسان خبره باكمترین خطا تهیه شده كه مدیران دستگاههای اجرایی و نیز فرمانداران و سایر مسئولان ذیربط با تعامل و همدلی باید زمینه عملیاتی شدن مفاد این سند را طبق برنامه تنظیم شده فراهم نمایند.

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان نیز در این همایش در سخنانی پیرامون اقدامات صورت گرفته برای تدوین سند آمایش استان گفت: لرستان نخستین استان كشور می باشد كه موفق به تهیه ، تدوین و تصویب سند آمایش شده است.

علی هادی چگنی با بیان اینكه لرستان برغم برخورداری از پتانسیل و ظرفیت های بالا همچنان جزو استانهای كمتر توسعه یافته كشور بشمار می رود، خاطر نشان كرد: فقدان سند آمایش موجب شده تا جذب امكانات و اعتبارات برای استانهای كشور بر اساس نفوذ و قدرت چانه زنی كه اقدامی غیر كارشناسی است صورت گیرد.

وی افزود: از آنجا كه اعتبارات و امكانات بر اساس سند آمایش به استانها اختصاص خواهد یافت لذا تهیه این سند گامی مهم برای جذب اعتبارات و امكانات مورد نیاز برای كمك به رشد و توسعه لرستان می باشد.

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان از سند آمایش به عنوان نقشه راه نام برد و افزود: دستگاههای اجرایی از این پس باید بر اساس این سند نسبت به جذب اعتبارات و اجرای طرح ها و نیز صدور در استان اقدام نمایند.

وی اظهار داشت : سند آمایش استان لرستان باتوجه به ظرفیت های اجتماعی ، فرهنگی و قومی تهیه شده ضمن اینكه در تدوین آن ضمن حفظ هویت اسلامی ایرانی و حراست از میراث فرهنگی و نیز حفاظت از محیط زیست و وحدت و یكپارچگی به مدیریت آمایش سرزمین در لرستان با نگاه ویژه پرداخته شده است.

چگنی گفت : این سند در برگیرنده كلیه بخش های اقتصادی ، اجتماعی و طبیعی است كه به منظور رفع محرومیت و ایجاد تعادل و توازن درون و برون استانی با افق سال 1404 تهیه شده است.

توسعه بخش صنعت،توسعه و نوسازی بخش معدن،افزایش كمی و كیفی محصولات كشاورزی ، توسعه پایدار استان با تكیه بر منابع طبیعی،توسعه با بهره گیری از جاذبه های طبیعی و تاریخی بخش گردشگری،‌توسعه بخش بازرگانی و ارتقای خدمات برتر و عمومی در سطح استان و نیز نهادینه سازی بهره وری و افزایش آن در بخش های اقتصادی همچنین ‌توسعه خطوط ارتباطی از جمله اهداف كلان سند آمایش لرستان می باشد كه تا سال 1404 محقق خواهد شد.

در این همایش مدیر عامل شركت سبز اندیش پایش مجری تهیه سند آمایش استان لرستان پیرامون این سند سخنرانی كرد.648/1625

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط