سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۱در ۸:۳۵ ق.ظ تعداد بازدید: 82 بازدید کد خبر:3067 چاپ خبر

وزیر نیرو به ایسنا خبر داد: بازبینی سناریوی قیمتهای جدید انرژی در دولت

0

وزیر نیرو با تاکید بر این که دولت در نظر داشته فاز دوم هدفمندی یارانه ها را از ابتدای سال جاری در کشور اجرایی کند، می گوید مصوبه مجلس طراحی دولت برای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را به هم زده، ولی دولت با تغییراتی اصرار دارد فاز دوم در اولین فرصت به اجرا درآید.


مجید نامجو در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا درباره جزییات اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، تصریح کرد: مجلس نظراتی داشت که با محدود کردن اعتبارات هدفمندی یارانه ها، طراحی دولت برای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به هم خورده، بنابراین باید دولتمردان دوباره دور هم جمع شوند و نحوه اجرای فاز دوم را براساس قانونی که در اختیارشان هست و مجلس آن را تصویب کرده مجددا بررسی کنند و مروری بر سناریوهای مختلف حامل های انرژی صورت بگیرد، چون منابعی که می خواستیم از محل افزایش قیمت حامل های انرژی در اختیار بگیریم و براساس آن بتوانیم فاز دوم هدفمندی را اجرا کنیم محدود شده و باید از نو مطالعه و بررسی صورت بگیرد.

وزیر نیرو همچنین از برگزاری جلسه ویژه دولتی ها برای تصمیم گیری درباره فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: در این زمینه چهارشنبه شب جلسه ای ویژه به حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد تا این موضوعات مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

دولت می خواست هدفمندی از اول 91 اجرا شود

درحالی که گمانه زنی ها حاکی از این بود که دولت از ابتدای خرداد امسال، فاز دوم هدفمندی را کلید می زند، این اتفاق نیافتاد تا زمان اجرای مرحله دوم اصلاح قیمت ها همچنان مورد سئوال باشد؛ وزیر نیرو در این زمینه نیز اظهارات جالبی داشته و می گوید دولت می خواسته از اول 91 فاز دوم را اجرایی کند که این شرایط محقق نشده است.

به گفته نامجو، براساس طرحی که دولت طراحی کرده بود، قرار براین بوده که بود فاز دوم هدفمندی یارانه ها از اول سال اجرا شود، ولی شرایط این اجازه را به دولت نداد و در حال حاضر دولت همچنان اصرار دارد فاز دوم هدفمندی یارانه ها در اولین فرصت براساس قانونی که مجلس تصویب کرده به مرحله اجرا درآید.

افزایش قیمت آب و برق کمتر از تصور عمومی است

موضوع دیگری که این روزها بسیار مورد توجه مردم قرار دارد، قیمت های جدیدی است که قرار است با اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، برای حامل های انرژی در نظر گرفته شود.

در این زمینه وزیر نیرو پیشتر تاکید کرده است که افزایش قیمت آب و برق در این مرحله از اجرای قانون هدفمندی قطعی است، ولی تاکنون رقم رسمی برای این افزایش اعلام نشده است.

درحالی که گمانه زنی ها از افزایش حداقل 20 درصدی قیمت آب و برق حکایت دارد، نامجو در این زمینه با تصریح این جمله که “من قیمتی برای آب و برق نشنیده ام” به ایسنا گفت: افزایش قیمت آب و برق هم به شکل منطقی خواهد بود و به نحوی است که کمتر از تصور عمومی خواهد بود.

وزیر نیرو در ادامه تصریح کرد: باتوجه به چیزی که از فضای بودجه بر می آید افزایش قیمت آب و برق به گونه ای خواهد بود که مردم را به هیچ وجه اذیت نخواهد کرد و مردم می توانند با مدیریت مصرف خود، هزینه های انرژی خود را به خوبی مدیریت کنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط