سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۲:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۱در ۷:۰۹ ب.ظ تعداد بازدید: 100 بازدید کد خبر:3055 چاپ خبر

خشكسالی و آلودگی هوا 748 میلیارد ریال به صنعت دام و طیور لرستان خسارت زد

0

خرم آباد- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی لرستان میزان خسارت ناشی از خشكسالی و پدیده ریز گردها به صنعت دام و طیور استان را افزون بر 748 میلیارد ریال اعلام كرد.


به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی لرستان ایرج سپهوند درجلسه ستاد خشكسالی سازمان جهاد كشاورزی لرستان افزود: این میزان خسارت تنها به تولید عسل لرستان و زنبورستانهای این استان وارد شده است.

وی از دیگر خسارات وارده ناشی از بروز پدیده خشكسالی و ریز گردها در این استان را كاهش تولید گوشت و شیر،افت وزن لاشه و دام ها عنوان كرد.

مدیركل منابع طبیعی استان لرستان نیز در این جلسه در سخنانی به تشریح خسارت وارده به جنگل ها ومراتع طبیعی لرستان ناشی از خشكسالی پرداخت و گفت: خشكسالی و پدیده گرد و غبار طی سالهای اخیر خسارت سنگینی به جنگل ها و مراتع لرستان وارد كرده است.

علیرضا احمدوند افزود : برای كاهش خسارت ناشی از پدیده خشكسالی و ریز گردها،مهار روان آبها با اجرای طرح های آبخیز داری در لرستان ضروری است.

در این جلسه همچنین مزان بارندگی سال زراعی جاری در استان لرستان 304 میلی متر اعلام شد كه میزان كاهش آن در كوتاه مدت 17 درصد و در بلند مدت 33 درصد بوده است.

كارشناسان شركت كننده در این نشست پیرامون تامین تانكر آب برای آبیاری باغات و نیز راه كارهای مقابله با پدیده خشكسالی و ریز گردها در استان لرستان بحث و تبادل نظر شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط