سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۷:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۲ بهمن ۱۳۹۳در ۸:۲۶ ب.ظ تعداد بازدید: 975 بازدید کد خبر:30378 چاپ خبر

جزییات حکم معاون اول پاک‌دست‌ترین دولت تاریخ!

0

… احمدی‌نژاد، بارها و بارها دولت خود را پاکدست‌ترین دولت تاریخ نامید و کسانی که اتهامی متوجه اطرافیانش می‌کردند را توطئه گرانی می‌خواند که قصد تضعیف دولت را دارند…

۲۶۹۶۹_۸۲۶

خبرگزاری فارس در باره جزییات حکم دادگاه معاون اول احمدی نژاد نوشت: در پی انتشار حکم محکومیت محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق در برخی رسانه‌ها، پیگیری‌های خبرنگار فارس حاکی از این است که حکم اعلام شده در رسانه‌ها ناقص است. بر اساس این گزارش حبس ۵ سال و ۹۱ روز محمدرضا رحیمی که در رسانه‌ها منتشر شده صحت دارد اما مبلغ رد مال و جریمه نقدی که در حکم منتشر شده از سوی برخی رسانه عنوان شده، صحیح نیست ضمن اینکه بحث انفصال از خدمت نیز در حکم آمده که قید نشده است.

در همین حال سایت عصرایران نوشت: سرانجام در میان ناباوری بسیاری از مردم که گمان نمی کردند معاون اول دولت اصولگرای احمدی نژاد محکوم به زندان شود، حکم نهایی و غیر قابل تجدیدنظر محمدرضا رحیمی اعلام شد؛ کسی که مدت ها به عنوان ” م – ر” شناخته می شد.

۵ سال و ۹۱ روز زندان قطعی، بازگرداندن ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به بیت المال و یک میلیارد تومان جزای نقدی، حکمی است که دیوان عالی کشور تأیید کرده است و باید اجرا شود.

درباره این حکم نکات زیر قابل توجه است:
۱ – این اولین بار در جمهوری اسلامی است که فردی در سطح معاون اول رئیس جمهور محاکمه و به زندان و جزای نقدی محکوم می شود ؛ این هشداری است به سایر مقامات سابق و لاحق و یک گام بزرگ به جلوست در تحقق عدالت و مبارزه با “دانه درشت ها” .

۲ – قوه قضائیه، در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد مفاسد اقتصادی معاون اول وی را کشف کرد و درصدد برآمد تا با وی برخورد کند. احمد توکلی در سال ۹۰ دراین باره چنین گفته بود:”سه قاضی با سابقه آقایان اژه ای، رئیسی و خلفی که قضات با سابقه و خوشنام کشورمان هستند پرونده رحیمی را مطالعه کردند و یک سال پیش به نزد احمدی نژاد رفتند و به وی گفتند ما سه قاضی به اتفاق آرا تایید می کنیم که توجه اتهام به آقای رحیمی قطعی است و باید تعقیب شود اما احمدی نژاد ۱۰۰ دقیقه برای این ۳ نفر سخنرانی کرد و از توطئه علیه دولت یاد کرد و به صورت قاطع از معاون اول خود حمایت کرد.” یک بار هم که احتمال برخورد قانونی با رحیمی پیش آمد، احمدی نژاد با صدا و سیما مصاحبه کرد و با “خط قرمز” خواندن کابینه، مانع از رسیدگی قانونی به این پرونده شد.

جا داشت همان زمان که جرائم معاون اول محرز شده بود، قوه قضائیه با قاطعیت وی را تحت تعقیب قرار می داد تا “معاون اول”، محاکمه شده باشد نه “معاون اول سابق”. با این حال، آنچه گذشت را می توان حمل بر این کرد که در آن زمان رئیس جمهوری حاشیه ساز در رأس کار بود و امکان داشت برخلاف تعهد قانونی و وجدانی اش، کشور را به جنجال بکشد. بنابر این، قوه قضائیه صبر پیشه کرد تا محاکمه و مجازات رحیمی در فضایی صورت بگیرد که هزینه های اضافی بر کشور تحمیل نشود. به هر حال، اکنون این اتفاق افتاده، عدالت جاری گشته است و جا دارد این رأی قوه قضائیه، تحسین شود.

۳ – احمدی نژاد، بارها و بارها دولت خود را پاکدست ترین دولت تاریخ نامید و کسانی که اتهامی متوجه اطرافیانش می کردند را توطئه گرانی می خواند که قصد تضعیف دولت را دارند. این حمایت های عجیب و غریب وی، آن هم در شرایطی که معاون اول خودش در یک قدمی اش، درگیر فساد اقتصادی بود، می تواند بسیار معنی دار باشد و لذا جا دارد پرونده خود احمدی نژاد از دوران استانداری اش در اردبیل تا شهرداری اش در تهران و نهایتاً ریاست جمهوری اش، به طور جدی و بدون اغماض بررسی شود.
به هر حال عقل سلیم ایجاب می کند پرونده کسی که در آخرین روز ریاست جمهوری اش، ۱۶ میلیارد تومان از بیت المال برای دانشگاه غیرقانونی اش برداشت کرد، دقیقاً بررسی شود تا مشخص گردد در روزها و سال های قبل، چه ها گذشته است؟!

۴ – محمدرضا رحیمی در حالی به جرم فساد اقتصادی محکوم به زندان شده است که سال ها ریاست “ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی” را بر عهده داشت و این، از طنزهای روزگاری احمدی نژاد است و البته چه طنز تلخی!

۵ – طنز تلخ دیگر این است که احمدی نژاد در اواخر دوران ریاست جمهوری اش، به محمدرضا رحیمی و تعدادی از دوستانش در دولت، نشان دولتی درجه یک “خدمت” اعطا کرد و به همراه هر نشان، یکصد سکه نیز به آنها داد. اینک که ثابت شده رحیمی نه در حال خدمت که در حال سوء استفاده از موقعیت خود بوده است، قاعدتاً آن نشان و آن سکه ها نیز باید مسترد شود چرا که معنی ندارد نشان ارزشمند “خدمت” در کارنامه و دست کسی باشد که ثابت شده فساد اقتصادی داشته است. این، برای سابقه نشان های دولتی هم مناسب نیست.

۶ – اینک که قوه قضائیه، حکم زندان رحیمی را صادر کرده است، چشم ها به اجرای دقیق حکم دوخته شده است. قطعاً چنانچه در طول اجرای حکم نیز مردم ببینند که قوه قضائیه با معاون اول سابق، همانند دیگر زندانیان رفتار می کند و هیچ امتیاز ویژه ای را نصیبش نمی کند، اعتمادشان افزون تر خواهد شد.

 

 

 

 

دیدگاه

 1. این است معجزه هزاره سوم!!‍!!

  [پاسخ]

 2. من از اول خوشم از این مرد نیامد واقعا بر دل نمی نشست

  [پاسخ]

 3. همه می دانیم این کار های رحیمی هیچ ربطی به زمان انتصاب ایشان در سمت معون اولی ندارد مربوط به زمانی می باشد که ایشان در بیمه سمت داشته اند پس الکی شلوغش نکنید واز آب گل آلود ماهی نگیرید

  [پاسخ]

  کوهدشت در :

  فرهنگی عزیز وجدان بیدار ت کجا رفته هرجایی بوده دزدیه مگربرای شما فرق داره زمان سرقت !شاید اصولگرایی هستی منطقی قضاوت کردی ؟!باند بازخدایت را پشت سربنداز چون ……!؟

  [پاسخ]

  خنده دار در :

  متأسفم از اظهار نظر بعضی که خودشان را فرهنگی نیز می نمامند.این چه قضاوتی است که شما جماعت متعصب دارید؟ دزدی دزدی است دیگه قبل و بعد ندارد!!!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آفرین باهات موافقم.
  معلوم است که این سایت خیلی چپکی هستند.!
  بعدشم دولت اول احمدی نژاد یعنی دولت نهم پاک ترین بودند. معاون اول هم اقای داودی بود که مرد درستکاری بود. بقیه وزرا هم همینطور.

  اما دولت فعلی چه ؟! بالاخره مناکو گناکو میفته ! اینها که اکثرا فتنه گرند و فتنه گر منافق محسوب می شود.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خلایق هرچه لایق همین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  عجب تحلیل احمقانه ای بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ناشناس در :

  دولت پاک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ناشناس در :

  با وجود افکار پوسیده شما مملکت به فنا رفته

  ناشناس در :

  برای دانش آموزهایت متاسفم که قراره از شما چی یاد بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  دولت پاکی که میگی تا۵۰۰ سال ایران رو به عقب برگردوند!!!!!!!!!!!!!!رسایی ،بقایی، کوچک زاده ،رحیمی ،مشایی احمدی فسادو………………………………یعنی غارت و چپاول دوست مثلا راستکی خواهشا با آگاهی و بدون غرض اضهار نظر کن

  [پاسخ]

 4. مهرداد امرایی از رومشکان

  رحیمی ۸۵۰۰میلیارد تومان وام از دولت محمود گرفته با کدام وثیقه قوه قضاییه ۵میلیارد جریمش کرده اینه عدالت ؟

  [پاسخ]

 5. خداوکیل این اصولگراها خجالت نمیکشید از آقای احمدی نژاد حمایت می کنید کشور از دوران جنگ بدتر شده بخدا شرمه این همه دزدی روزانه اعلام میشه .از رسانه ها خواهش میکنیم اعلام نفرمائید بهتره چونکه دیدگاه مردم از مسئولین روز به روز بدتر میشه در صورت مشاهده صریحاً اعدام بفرمائید تا برای دیگران الگو بشه

  [پاسخ]

 6. ای کاش این عدالت که یکی از بارزترین صفات خداوند تبارک و تعالی است را اینقدر سبک نشماریم .اگر می گوییم عدالت حکم باید چیز دیگری باشد اگر بنده این کار را می کردم به ۶ با اعدام محکوم می شده مفسد مفسد است چه وزیر باشد چه وکیل .ای کاش نمایندگان مجلس از روز اول سرشان مثل کبک زیر برف نمی کردند و قبول می کردند قبل و بعد از خدمت داراییشان را چک می کردند تا اینطور گندشان بالا نزند.خدا بدادمان برسد………….؟

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط