سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۳:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۳ خرداد ۱۳۹۱در ۱۲:۲۰ ب.ظ تعداد بازدید: 149 بازدید کد خبر:3032 چاپ خبر

شهیدان شیمیایی سند حقانیت و مظلومیت ملت ایران هستند

0

بروجرد – امام جمعه بروجرد گفت: شهیدان شیمیایی سند حقانیت و مظلومیت ملت ایران هستند.


حجت‌الاسلام و المسلمین ‘حسن ترابی ‘روز چهارشنبه در یادواره 8000 شهید شیمیایی كشور و 700 شهید منتسب به گروه 24 بعثت بروجرد افزود: امروز سوم خرداد ماه سالروز پرشكوه‌ترین حماسه دفاع مقدس یعنی فتح خرمشهر است.

وی اظهار داشت: سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی لقب گرفته و در تاریخ دفاع مقدس از جلوه خاصی برخوردار است.

وی یادآور شد: سوم خرداد سال 61 یادآور نقش‌آفرینی رزمندگان مومن و مخلصی است كه 30 سال قبل خرمشهر با ایثار و مقاومت آن‌ها آزاد و نقشه شوم استكبار جهانی برای جدا كردن بخش‌هایی از خاك عزیز ایران را نقش برآب كردند.

حجت‌الاسلام ترابی ادامه داد: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ معاصر بود كه تحقق آن با هیچ یك از معیارهای نظامی قابل مقایسه نیست و به خاطر این حماسه غرورآفرین، خرمشهر اوج فداكاری، توكل و نماد نصرت الهی لقب گرفت.

وی خاطرنشان كرد: خرمشهر برای ملت تنها یك شهر آزاد شده نیست بلكه گویای ایثار جوانمردان و دلاورمردان مخلصی است كه امروز آیینه دوران دفاع مقدس هستند.

خحت اسلام ترابی گفت:‌یكی از اقدامات خوب در این ایام تجلیل و تكریم از شهدای آن دوران مخصوصا شهیدان سلاح‌های شیمیایی كشور است زیرا كه ما مدیون ایثارگران و صبر و مقاومت خانواده‌های آنها هستیم.

وی تاكید كرد: عزت و عظمت و اقتدار همه جانبه امروز ایران، موفقیت‌ها و پیروزیهای بزرگ و حیرت‌آور ملت ایران همه مدیون شهدا و ایثارگران است.

حجت‌الاسلام ترابی همچنین گفت:همه شهدا نزد خدا از مقام بالایی برخوردارند اما شهدا و جانبازان شیمیایی قطعا از مقام بالایی برخوردارند.

وی اظهار داشت: آنها كه به دفاع از حقوق بشر می پردازند مرتب نگرانی خود را از فعالیت صبح آمیز هسته ای ایران اعلام می كنند و این ها كسانی هستند كه دیروز انواع سلاح كشتار جمهی و عیر متعارف شیمیایی و میكروبی را در اختیار صدام قرار می دادند.

وی گفت: رژیم بعث عراق با حمایت از گروه 5+1و چراغ سبز نشان دادن آنها این سلاح را بر علیه رزمندگان ما به كارگرفت.

وی در پایان گفت: ملت غیرتمند شجاع ایران همانند 33 سال گذشته و هشت ساله دفاع مقدس، با پایداری‌ در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان راه امام راحل و شهیدان را كه راه عزت، عظمت و پیشرفت كشور است با هدایت‌های حكیمانه رهبر عزیز ادامه خواهند داد.

در این مراسم رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مادر شهید محمد بروجردی، جمعی از مسئولین كشوری و استان لرستان و سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه حضور دارند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط