سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۹:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۸ دی ۱۳۹۳در ۹:۲۶ ق.ظ تعداد بازدید: 498 بازدید کد خبر:30212 چاپ خبر

۱۵۰۰ ملک آموزشی لرستان سنددار شد/ پیگیری برای صدور سند ۲۰۰ مرکز آموزشی

0

کریمی فر:

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: با پیگیری های صورت گرفته هزار و ۵۰۰ ملک آموزشی در این استان سند دار شده است. گودرز کریمی فر در گفتگو با خبرنگار مهر خواستار افزایش صدور اسناد مراکز آموزشی استان لرستان شد و گفت: در لرستان چهار هزار و ۲۰۰ مرکز آموزشی وجود دارد که تا […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: با پیگیری های صورت گرفته هزار و ۵۰۰ ملک آموزشی در این استان سند دار شده است.

گودرز کریمی فر در گفتگو با خبرنگار مهر خواستار افزایش صدور اسناد مراکز آموزشی استان لرستان شد و گفت: در لرستان چهار هزار و ۲۰۰ مرکز آموزشی وجود دارد که تا امروز از این تعداد برای هزار و ۵۰۰ ملک آموزشی سند صادر شده است.

کریمی فر با اشاره به اینکه برای تهیه هر سند حدود ۱.۵ میلیون تومان باید هزینه کرد افزود: در حال حاضر کارهای اولیه برای تهیه ۲۰۰ سند دیگر صورت گرفته و میزان بدهی آموزش و پرورش به اداره ثبت اسناد و املاک در این خصوص حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی از استاندار لرستان خواست مساعدت لازم را برای پرداخت بدهی این اداره کل و افزایش تعداد اسناد املاک آموزشی از هزار و ۵۰۰ سند به هزار و ۷۰۰ سند تا اسفندماه جاری انجام دهد.

کریمی فرد عنوان کرد: در جلسه اخیر شورای آموزش و پرورش لرستان مقرر شد مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از بدهی آموزش و پرورش لرستان به اداره ثبت اسناد و املاک توسط جابجایی بخشی از اعتبارات عمرانی این سازمان با پیگیری استاندار و ۱۵۰ میلیون تومان دیگر از طریق وزارت آموزش و پرورش تامین شود.

لزوم پرداخت سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری ها

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان همچنین در ادامه سخنان خود خواستار تعیین تکلیف سقف درصد عوارض ساختمانی شهرداری به آموزش و پرورش شد و افزود: مطابق بند سه ماده ۱۳ قانون شوراها آمده است شهرداری ها مکلف هستند تا پنج درصد عوارض صدور پروانه های ساختمانی، تفکیک زمین ها و نوسازی هایی که شهرداری ها دریافت می کنند را در چارچوب ضوابطی خاص به حساب آموزش و پرورش واریز کنند.

کریمی فر عنوان کرد: با توجه به اینکه قانون گفته تا پنج درصد ولی مبلغی که شهرداری خرم آباد برای این منظور در اختیار ما قرار می دهد بسیار ناچیز است بطوریکه در شهر خرم آباد سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیون تومان از این محل به آموزش و پرورش پرداخت شد.

وی گفت: با توجه به اینکه در متن قانون به پنج درصد اشاره شده است لذا دست شهرداری در این زمینه باز بوده و مبلغ کمی را واریز می کند لذا لازم است میزان دقیق این مبلغ مشخص شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان افزود: در این راستا در شورای آموزش و پرورش استان مقرر شد که سقف میزان پرداختی از عوارض صدور پروانه های ساختمانی، تفکیک زمین ها و نوسازی ها به آموزش و پرورش همان پنج درصد در نظر گرفته شود.

کسب رتبه سومی آموزش و پرورش لرستان در جشنواره خوارزمی

کریمی فر در بخش دیگری از سخنان خود از کسب رتبه سومی آموزش و پرورش لرستان در طرح جشنواره خوارزمی کشور خبر داد و اظهار داشت: من به نمایندگی از ۳۰ هزار پرسنل آموزش و پرورش و دانش آموزان لرستانی در این جلسه شرکت کردم.

وی از برگزاری ۱۶ امین کنفرانس آموزش فیزیک کشور در استان لرستان خبر داد و عنوان کرد: این کنفرانس در شهریور ماه جاری و با هدف مهارت افزایی دبیران فیزیک لرستانی برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان افزود: با برگزاری این کنفرانس علاوه بر معرفی لرستان افراد برجسته ای از کشور در استان حضور پیدا خواهند کرد و سعی خواهیم کرد از دبیر انجمن فیزیک کشور در این کنفرانس دعوت بعمل آوریم.

کریمی فر با بیان اینکه آموزش و پرورش لرستان برای برگزاری این کنفرانس هیچ انتظار مالی ندارد اضافه کرد: نیاز است برخی از دستگاه ها مانند دانشگاه لرستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان، شهرداری خرم آباد، شرکت توزیع برق لرستان، پارک علم و فناوری استان، اداره کل محیط زیست لرستان و صدا و سیما پای کار آمده و آموزش و پرورش لرستان را تنها نگذارند.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ امین کنفرانس آموزش فیزیک کشور در کردستان برگزار شده است یادآور شد: در برگزاری ۱۶ امین کنفرانس آموزش فیزیک کشور احتمالا وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم شرکت خواهند کرد.

کریمی فر در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری یادواره ۶۸ دانش آموز شهید مدرسه فیاض بخش و دبستان امام حسن مجتبی(ع) طی هفته گذشته در بروجرد اشاره کرد و گفت: در سال ۶۵ تعداد ۶۸ دانش آموز ابتدایی در این دو مدرسه با اصابت موشک رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان افزود: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، انتقال ارزش ها، تقویت اعتقادات و باورهای دینی به نسل نوجوان و نسل های آینده این کنگره در دانشگاه آزاد بروجرد و با حضور تمام اولیاء این دانش آموزان برگزار شد.

کریمی فر یادآور شد: برگزاری این کنگره به دستور استاندار لرستان صورت گرفت که به دلیل مقارن شدن زمان برگزاری کنگره با همایش تجار و بازرگانان جهان اسلام در خرم آباد و ضرورت حضور مسئولان استان در این همایش متن پیام استاندار لرستان و نماینده ولی فقیه در استان در کنگره قرائت شد.

دیدگاه

 1. جناب کریمی؛ رومشکان را فراموش کرده اید؟
  چه کسی شما را منصوب کرده؟
  دولت تدبیر و امید؛ حال حامیان همان دولت خواهان تغییر در راستای شعارهای دولت هستند.
  نباید برای حفظ منصب خودتان؛ با کسی بده و بستان داشته باشید.

  [پاسخ]

 2. متاسفانه آقای مدیر کل به خواست فرهنگیان استثنایی لرستان هم کوچکترین توجهی ندارند متاسفانه همه نیروهای طرفدار دولت در حاشیه قرار گرفته وایشان مصر به حفظ نیروهای دولت قبل هستن جناب آقای مدیر کل محترم فراموش کنید که شما نماینده دولت هشتین نه نماینده دولت قبل کسانی که در ددولت قبل به هر دری زدن تا پست بگیرند وبارها از اصلاحات تبری جسته وامووز هم شدن چشم وچراغ جنابعالی لطفا به رخواسته بحق هکاران استثنایی توجه نموده ونسبت به تحولات در این حوزه اقدام نمایید

  [پاسخ]

 3. جناب کریمی عزیزجنابعالی مدیر اداره را عوض کردی ممنونم اماچرامعاونت ها وکارشناسی هامدعی اند که حکومت پادشاهی شامل حالشان شده ما هم مثل جنابعالی با دولت تدبیر وامید بوده وهستیم پس امیدواریم که……………!

  [پاسخ]

 4. اقای مدیر کل سلام لطفا استثنایی را در یاب

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط