سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۰۰:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۱در ۷:۳۲ ق.ظ تعداد بازدید: 93 بازدید کد خبر:3018 چاپ خبر

تولید واستفاده از سلاحهای كشتار جمعی در جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

0

بروجرد – رییس جمهور در پیامی به یادواره 8هزار شهید شیمایی كشور گفت:براساس تعالیم دین مبین اسلام و فتوای صریح مقام معظم رهبری ، تولید و استفاده از سلاح های كشتار جمعی حرام و در دكترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران این سلاح ها هیچ جایگاهی ندارند.


به گزارش ایرنا دكتر محمود احمدی نژاد دراین پیام افزود: از منظر جمهوری اسلامی ایران امحای همه سلاح های كشتار جمعی یك هدف مقدس است كه امنیت و سلامت نسل بشر در گرو تحقق آن است و همه كشورهای جهان باید برای نیل به این هدف با هم همكاری و تعامل نمایند.

وی اضافه كرد: بیش از ربع قرن پیش جهان شاهد نمایش سیاهترین پرده های تاریخ بشریت یعنی تجاوز رژیم بعث عراق به خاك مقدس ایران اسلامی بود.

رییس جمهور افزود: هنگامی كه این رژیم وابسته از مقابله دفاع قهرمانانه مردم مسلمان ایران ناامید شد با حمایت استكبار جهانی هزاران بمب شیمیایی را بر سر مردم بی دفاع شهرها و روستاهای مرزی ایران فروریخت. كه قریب یك صد هزار شهید و جانباز شیمیایی بر جای گذاشت.

به گفته وی سال ها پس از ازاین جنایت بمباران شیمیایی كه سردشت و حلبچه بارزترین نمونه های آن بود چشمان دنیا به این حقیقت باز شد كه برای نجات بشر از شر این سلاح های غیر انسانی باید تدابیری اندیشید.

دكتر احمدی نژاد تصریح كرد: موضع صریح و آرمان جمهوری اسلامی ، ایجاد جهانی عاری از سلاح های كشتار جمعی است و برقراری صلح و امنیت با حفظ منافع ملی همه ملت هاست.

رییس جمهور اضافه كرد: اینجانب ضمن تقدیر از برگزار كنندگان این یادواره ارزشمند همه نهادها های بین الملی و اعضای جامعه جهانی را به انجام مسئولبین اسلامی خود در قبال آلام ورنج های این عزیزان فرا می خوانم و به جانیازان عزیز شیمیایی و خانواده های معظم شهدا اطمینان می دهم كه دردفاع از حقوق انان همچنان در سرلوح برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و دولت خدمتگزار از هیچ كوشش در این زمینه فروگذار نخواهد كرد.

به گزارش ایرنا یادواره 8 هزار شهید شیمیایی كشور و 700شهید منتسب به گروه 24بعثت سپاه همزمان با سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر در ورزشگاه ولایت شهرستان بروجرد در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط