سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۶:۵۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۱در ۴:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 88 بازدید کد خبر:3009 چاپ خبر

احتمال موکول شدن بررسی طرح ‌استخدام حق‌التدریسی‌ها به مجلس نهم

0

طرح اصلاح ماده ۱۷ و الحاق ۵ ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی که در دستورکار امروز مجلس قرار داشت، نیمه‌کاره ماند.


به گزارش خبرگزاری پانا، نمایندگان در جلسه علنی امروز – سه شنبه – مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح ماده 17 و الحاق 5 ماده به قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را بررسی کردند.
نمایندگان در بررسی این طرح به سراغ ماده 1 این طرح رفتند که 5 نماینده مجلس برای اصلاح عبارت و یا حذف کلمه‌ای از این ماده پیشنهاداتی ارائه داده‌اند.
“جعفر قادری” نماینده شیراز، سید”سلمان ذاکر” نماینده ارومیه، “بهمن محمدیاری” نماینده تالش، “جبار کوچکی‌نژاد” نماینده رشت و “موسی غضنفر‌آبادی” نماینده بم این پیشنهادات را مطرح کردند که نمایندگان مجلس با هیچ کدام از این پیشنهادات موافقت نکردند.
همچنین در جریان بررسی این ماده “موسی قربانی” نماینده مردم قائنات با استناد به ماده 153 آئین‌نامه تذکر داد و گفت: چون این طرح گزارش شور دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات است لذا اگر در این گزارش موادی اضافه شده باشد و یا تغییراتی صورت گرفته باشد، باید در خصوص کلیات آن نیز مذاکره شود و موافق و مخالف صحبت کنند.
وی افزود: این روند بررسی خلاف آئین‌نامه است و باید در کلیات مواد جدید موافق و مخالف حرف زده و سپس رای‌گیری شود.
“محمد‌رضا باهنر” نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست صحن علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر قربانی گفت: این تذکر شما وارد است و ما هر وقت به مواد جدید در این گزارش رسیدیم، بنده توقف می‌دهم تا موافق و مخالف صحبت کنند.
پس از حدود 30 دقیقه کش و قوس بر سر بررسی و تصویب ماده 1 این طرح، باهنر اعلام کرد: دیگر زمانی برای بررسی آن نداریم و وقت ارائه نطق‌های میان دستور فرار رسیده است.
بر این اساس بررسی این طرح نیمه کاره ماند. احتمال دارد پس از پایان نطق‌ها ‌بررسی این طرح از سرگرفته شود که ‌در غیر این صورت این طرح به مجلس نهم موکول خواهد شد.
در ماده 1 این طرح آمده بود: تبصره 5 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15/7/1388 و اصلاحیه‌های بعدی آن به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به عنوان تبصره 7 به آن الحاق می‌شود:
الف_ عبارت «حدنصاب بند الف را کسب نکرده و یا» از تبصره 5 ماده 17 قانون حذف می‌شود.
ب_ متن زیر به عنوان تبصره 7 به ماده 17 قانون الحاق می‌شود:
تبصره 7 _ در صورتی که افرادی حدنصاب مندرج در بند الف ماده 17 را کسب نکرده باشند حداقل 15 هزار نفر به شرح زیر می‌توانند با آموزش و پرورش همکاری کنند:
در صورتی که این افراد دارای مدرک کاردانی و کارشناسی باشند، به تشخیص وزارت آموزش و پرورش فقط برای مناطق محروم یا عشایری و در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر داشته باشند برای کلیه مناطق موردنیاز آموزش و پرورش در اولویت استخدامی قرار می‌گیرند در غیر این صورت فقط در امور غیرآموزشی از جمله دفتری و اداری در اولویت استخدام قرار می‌گیرند.
پ_ افراد مشمول این تبصره می‌توانند بر اساس تبصره 6 ماده 17 قانون بدون در نظر گرفتن کسب حداقل نصاب علمی با آموزش و پرورش همکاری کنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط