سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۰۴:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۱در ۸:۲۳ ق.ظ تعداد بازدید: 162 بازدید کد خبر:3000 چاپ خبر

عملیات اجرایی تصفیه خانه شهر نورآباد دلفان آغاز شد

0

در آئینی با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور روز سه شنبه عملیات اجرایی تصفیه خانه شهر نورآباد مركز شهرستان دلفان آغاز شد .


به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس آب و فاضلاب نورآباد در این آئین گفت : این پروژه در زمینی به مساحت 7 هكتار در جنوب غربی شهر نورآباد اجرا خواهد شد.

‘ نادر بهرامی ‘ با بیان اینكه برای اجرای این طرح 125میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است افزود : این اعتبار در زمینه عملیات ساختمانی ، تجهیزات مكانیكی ، تجهیزات برقی و كنترل و ابزار دقیق و لوازم یدكی هزینه می شود .

به گفته وی ، بهره برداری از این طرح در یك مدت زمان 3 ساله پیش بینی شده است .

وی اظهار داشت : این تصفیه خانه در دو مرحله مقدماتی و تصفیه ثانویه انجام می شود كه در مرحله دوم كه تصفیه بیولوژیكی می باشد فرایند حذف ازت و فسفر و كاهش آلودگی مواد آلی و میكروبی با استفاده از روش ژوهانسبورگ (لجن فعال و برگشت فاضلاب و هوادهی ) انجام می شود.

وی گفت : در مرحله نهایی كار ضد عفونی پساب از طریق گاز كلر صورت گرفته و پساب تصفیه شده به كانال های خروجی منتقل می شود لجن حاصل از تصفیه نیز از طریق تجهیزات تغلیظ و آبگیری به صورت كمپوست مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان لرستان نیز گفت : تصفیه خانه فاضلاب شهر نورآباد با هدف دفع و تصفیه فاضلاب شهر مزبور در دو مدول با ظرفیت 18 هزار متر مكعب در روز و برای جمعیت شهری 85 هزار نفر طراحی شده است .

‘مهدی اكبریان ‘ افزود : جمعیت معادل هر مدول ازاین تصفیه خانه برابر با 42 هزار و 700 نفر است و حداكثر فاضلاب لحظه ای 215 لیتر بر ثانیه و حداكثر فاضلاب روزانه آن 9 هزار متر مكعب است .

وی ، هدف از احداث تصفیه خانه شهر نورآباد را ایجاد یك سیستم بهداشتی و اصولی جهت بهبود وضعیت بهداشتی و اصولی جمع آوری دفع و تصفیه فاضلاب منطقه می باشد عنوان كرد و افزود : فاضلاب جمع آوری شده از سطح شهر توسط لوله UPVC به قطر 630 میلیمتر از تلمبه خانه اصلی فاضلاب شهر كه در 1400متری از تصفیه خانه قرار دارد مستقیما به ابتدای تصفیه خانه منتقل می شود.

وی ، اظهار داشت : این تصفیه خانه با استفاده است پیشرفته ترین تجهیزات احداث می شود و سیستم فرایندی آن براساس استانداردهای اروپایی پیش بینی شده است .

سرپرست فرمانداری دلفان نیز احداث تصفیه خانه فاضلاب را یكی از مهمترین خواسته های مردم شهرستان دلفان عنوان كرد و گفت : با عنایت رئیس جمهور محترم و مسئولان كشوری امروز شاهد اجرایی شدن این طرح هستیم .

‘مهدی پازوكی ‘ اظهار امیدواری كرد این طرح با تامین اعتبار مورد نیاز آن در مدت زمان پیش بینی شده آن به بهره برداری برسد .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط