سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۵:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۱در ۴:۴۴ ق.ظ تعداد بازدید: 87 بازدید کد خبر:2994 چاپ خبر

اگر مجلس همراهی می كرد،زمینه بهتری برای افزایش حقوق كارمندان فراهم می شد

0

تهران- معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری گفت: اگر در كمیسیون تلفیق بودجه ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، پیشنهادات دولت را تصویب می كردند ،‌زمینه بهتری برای افزایش حقوق كاركنان دولت فراهم می شد .

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، ‘ رحیم ممبینی ‘ در مورد میزان افزایش حقوق كاركنان دولت در سال 1391 ، اظهار داشت : بر اساس آنچه كه در قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه تعیین شده است، میزان افزایش حقوق كارمندان با توجه به اعتبارات مصوب در بودجه سالیانه تعیین می شود كه بر اساس پیش بینی كه دولت برای افزایش حقوق كارمندان داشته، در سال 91 حقوق كاركنان دولت تا 15 درصد افزایش خواهد داشت.

وی افزود: افزایش ضریب ریالی تا 15 درصد برای حقوق كارمندان در سالجاری پیش بینی شده است كه به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

ممبینی گفت: البته زمانی كه لایحه بودجه 91 تقدیم مجلس شد، اتفاقات دیگری افتاد از جمله این كه ابلاغ حق بدی آب و هوا در مناطق محروم بود كه حدود دو میلیون كارمند را شامل می شد و 120 هزار تومان برای هر نفر افزایش حقوق را به همراه داشت كه 3 هزار و 300 میلیارد تومان با اعمال ضریب 15 درصد برای دولت بار مالی ایجاد می كرد.

ممبینی تصریح كرد: همچنین آموزش و پرورش در ارتباط با كلان شهرها افزایشهایی را اعمال كرد كه با اعمال ضریب ریالی؛ 200 میلیارد تومان برای دولت بار مالی داشت. حق جذب كاركنان وزارت بهداشت، حق سختی شغل كاركنان نیروهای مسلح، افزایش حقوق خانواده معظم شهدا در راستای قانون مدیریت خدمات كشوری نیز یكی دیگر از مباحثی بود كه بعد از تقدیم لایحه بودجه دولت به مجلس مطرح شد و بار مالی نسبتاً بالایی برای دولت ایجاد می كرد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در ادامه، مجموعه این افزایش ها را پنج هزار میلیارد تومان ذكر كرد و گفت: به دلیل این كه این موارد بعد از تقدیم لایحه بودجه به مجلس بود با رایزنی هایی كه در كمیسیون تلفیق صورت گرفت، گزارش مربوط به این بحث تهیه و به كمیسیون تلفیق ارائه شد كه گزارش این كمیسیون به مجلس تقدیم شد و اصلاحاتی مدنظر مجلس بود كه به كمیسیون ارجاع داده شد اما متاسفانه به دلایلی اعضای كمیسیون تلفیق از حد نصاب خارج شدند و چند نفری در این كمیسیون نگذاشتند كه این اعتبار تصویب شود.

وی تاكید كرد: اگر این میزان مبلغ در كمیسیون تلفیق حذف نمی شد و به صحن مجلس می آمد، با توجه به دیدگاه مثبت رئیس مجلس در این باره و اراده جمعی نمایندگان مجلس، یقینا 5 هزار میلیارد تومان به تصویب می رسید كه متاسفانه این گونه نشد.

ممبینی تصریح كرد: اگر این بودجه به دست دولت می رسید، زمینه بهتری برای تخصیص اعتبارات بیشتر در میزان افزایش حقوق كارمندان فراهم می شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط