سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۹:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۷:۲۰ ب.ظ تعداد بازدید: 120 بازدید کد خبر:2974 چاپ خبر

افزایش حقوق كاركنان دولت به میزان اعتبارات مصوب در بودجه 91 بستگی دارد

0

تهران – معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری گفت: میزان افزایش حقوق كاركنان دولت در سالجاری بستگی به میزان اعتبارات مصوب در بودجه سال 91 از سوی مجلس دارد.

‘لطف الله فروزنده دهكردی’ درباره پیش بینی، محاسبه و پیشنهاد افزایش حقوق كارمندان به میزان نرخ تورم در بودجه سالیانه اظهار داشت: در قانون مربوطه دو قید وجود دارد كه یكی مربوط به اعتبارات بودجه ای و دیگری هم در زمینه تورم است.

وی افزود: طبیعتا به هر میزان اعتباری كه در بودجه پیشنهادی امسال درباره میزان افزایش حقوق كاركنان دولت به مجلس داده شده است و در آنجا به تصویب برسد، به تناسب آن اعتبار، حقوق كاركنان دولت افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، فروزنده همچنین درباره تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دستگاه های اجرایی گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، هر گونه تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی ( به استثنای تبدیل وضع از پیمانی به رسمی با رعایت تمام قوانین و مقررات) در سقف سهمیه استخدامی دستگاه كه به موجب قوانین برنامه های پنج ساله تعیین می شود، امكان پذیر است.

فروزنده ادامه داد: طبق این بخشنامه، دستگاه های اجرایی باید پس از حصول اطمینان از وجود سهمیه استخدامی، اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری در ادامه گفت: در استان ها، مسوول پیگیری این موضوع، استانداری ها هستند و در تهران، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، مسوول رسیدگی به موضوع است و اگر موارد به طور خاص به ما گزارش شود، پیگیری خواهیم كرد.

فروزنده تصریح كرد: تعداد زیادی از دستگاه های اجرایی، مصوبه دولت را در این زمینه اجرایی كرده اند و تنها در تعداد قلیلی این اتفاق نیفتاده است كه این قضیه را دنبال می كنیم زیرا باید قانون را اجرا كنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط