سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۵:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ آذر ۱۳۹۳در ۷:۳۸ ب.ظ تعداد بازدید: 278 بازدید کد خبر:29311 چاپ خبر

بازماندن فیلم امروز از رقابت های اسکار

0

فیلم “امروز” ساخته “رضا میرکریمی” نتواسنت به بخش خارجی زبان اسکار راه پیدا کند.به گزارش هالیوود ریپورتر؛ “آیدا” ساخته‌ی “پاول پاولیکوفسکی” درامی درباره خواهر روحانی در حال تعلیمی است که رازهایی را درباره گذشته‌ی خانواده‌اش کشف می‌کند.”لویاتان” به کارگردانی “آندری زویاگینتسف” کمدی سیاهی است که درباره اختلاف بر روی قطعه زمینی در شهر کوچکی در […]

فیلم “امروز” ساخته “رضا میرکریمی” نتواسنت به بخش خارجی زبان اسکار راه پیدا کند.به گزارش هالیوود ریپورتر؛ “آیدا” ساخته‌ی “پاول پاولیکوفسکی” درامی درباره خواهر روحانی در حال تعلیمی است که رازهایی را درباره گذشته‌ی خانواده‌اش کشف می‌کند.”لویاتان” به کارگردانی “آندری زویاگینتسف” کمدی سیاهی است که درباره اختلاف بر روی قطعه زمینی در شهر کوچکی در روسیه است و “داستان‌های وحش” ساخته‌ی “دامیان زیفرون” کمدی بدون چهارچوبی با تم خشونت و انتقام است.این فیلم‌ها جزء نه فیلم انتخابی بخش خارجی زبان آکادمی اسکار هستند که قرار است با یکدیگر رقابت کنند.

هشتاد و سه کشور جهان فیلم‌های خود را برای آکادمی اسکار ارسال کردند. متاسفانه ایران با فیلم “امروز” ساخته “رضا میرکریمی” در میدان رقابت اسکار راه به جایی نبرد. بلژیک با فیلم “دو روز، یک‌ شب” ساخته‌ی برادران “داردن”، برنده نخل طلای جشنواره کن “خواب زمستانی” به کارگردانی “نوری بیلگه جیلان” از کشور ترکیه و فیلم “مامان” ساخته‌ی “خاویر دولان” از کانادا هم نتوانستند در بخش خارجی زبان اسکار شرکت داشته باشند.

صدها عضو آکادمی اسکار شش فیلم و کمیته اجرایی بخش خارجی زبان اسکار سه فیلم دیگر انتخاب می‌کنند و این فهرست را تکمیل می‌کنند.

فهرست نه فیلم انتخاب شده در نهایت به پنج فیلم کاهش می‌یابد و این پنج فیلم را کمیته‌های ویژه در نیویورک، لس‌آنجلس و برای اولین بار در لندن انتخاب می‌کنند.

فهرست کامل نامزدهای هشتاد و هفتمین آکادمی اسکار پانزدهم ژانویه معرفی می‌شوند. مراسم اسکار ۲۰۱۵ بیست‌ و دوم فوریه برگزار می‌شود.

فهرست کامل ۹ فیلم انتخاب شده از این قرار است:

آرژانتین، “داستان‌ها وحش” ساخته‌ی دامیان زیفرون

استونی، “نارنگی‌ها” ساخته‌ی زازا اوروشادزا

گرجستان، “جزیره ذرت” ساخته‌ی جورج اواشویلی

موریتانی، “تیمبوکتو” ساخته عبدالرحمان سیساسکو

هلند، “متهم” ساخته پاولا ون در اوست

لهستان،” آیدا” ساخته‌ی پاول پاولیکوفسکی

روسیه، “لویاتان” ساخته‌ی آندری زویاگینتسف

سوئد، “فورس ماژور” ساخته‌ی روبن اوستلند

ونزوئلا، آزادی‌بخش” ساخته‌ی آلبرتو آرولو

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط