سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۱:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۴:۵۸ ب.ظ تعداد بازدید: 183 بازدید کد خبر:2924 چاپ خبر

کلر بیش از حد مجاز آب در استخرهای شنا به ریه آسیب می زند

0

فوق تخصص آسم و آلرژی گفت: میزان بیش از حد مجاز کلر آب در استخرهای شنا به ریه آسیب می زند که باید به این مهم توجهی ویژه شود.

طاهر چراغی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش ورزش شنا برای دانش آموزان اجباری شده است، افزود: میزان کلر آب استخرها باید کنترل شود.

وی اظهار داشت: میزان کلری که به آب ریخته می شود باید به اندازه و در حد مجاز باشد و مقدارش یک تا چهار پی پی ام است.

این فوق تخصص آسم و آلرژی با بیان اینکه آسم انسداد متغیر و برگشت پذیر راههای هوایی است که با التهاب و افزایش واکنش راههای هوایی در مقابل محرکها همراه می شود، گفت: از چهره های بالینی این بیماری، آسم ایجاد شده به دنبال فعالیت فیزیکی و ورزش است.

وی افزود: آسم ناشی از ورزش یکی از شایعترین مشکلات طبی در ورزشکاران است و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای موفق، مبتلا به آسم یا آسم ورزشی بوده اند.

چراغی اظهار داشت: درصد قابل توجهی از ورزشکاران بدون هیچگونه سابقه ای از بیماری آسم، در حین فعالیت ورزشی دچار علائم تنفسی شبیه به بیماران آسمی می شوند.

وی گفت: از آنجا که این اختلال منحصر به مبتلایان آسم نیست و در برخی از افراد طبیعی نیز مشاهده می شود، بسیاری از پزشکان استفاده از واژه برونکواسپاسم ناشی از ورزش را مناسب تر می دانند.

این فوق تخصص آسم و آلرژی گفت: عوامل موثر در بروز این بیماری کنترل مناسب آسم، عوامل محیطی مانند آب و هوای سرد، رطوبت کم و استنشاق هوای خشک، ذرات معلق و آلایندههای هواست و همچنین عوامل روحی مانند خستگی، بیش تمرینی و استرسهای هیجانی نیز زمینه ساز بروز بیماری می شود.

وی یادآور شد: ورزشهای هوازی مستمر و طولانی که نیازمند تنفس عمیق و سریع هستند از قبیل دو و میدانی، اسکی، صحرانوردی و دوچرخه سواری جزو ورزشهای ایجاد کننده برونکواسپاسم هستند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط