سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۵۱ ب.ظ تعداد بازدید: 66 بازدید کد خبر:2916 چاپ خبر

افزایش بودجه حقوق کارمندان منتفی شد

0

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به کسری 4 هزار میلیارد تومانی دولت برای پرداخت حقوق کارمندان گفت: مجلس افزایش بودجه برای پرداخت حقوق به کارمندان را نپذیرفت.


جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پانا با اشاره به اینکه بودجه مصوب مجلس برای پرداخت حقوق 4 هزار میلیارد تومان کمتر از بودجه پیشنهادی دولت بود، اظهار داشت: مجلس تصمیم خود را در خصوص بودجه به شورای نگهبان تقدیم کرد و از این پس تنها مواردی تغییر می کند که شواری نگهبان به آن ایراد بگیرد.
وی ادامه داد: مجلس بر اساس درآمد کشور می تواند بودجه اختصاص دهد و در همین راستا در برخی بخش ها بودجه تصویب شده کمتر از بودجه در خواستی دولت بود.
قادری تاکید کرد: مجلس تنها سه ایراد وارد شده از سوی شورای نگهبان را بررسی کرده و در هیچ یک از سرفصل های دیگر تغییری اعمال نخواهد کرد.
گفتنی است: دولت تصمیم داشت حداکثر 15 درصد افزایش حقوق برای کارمندان دولت در سال 91 اعمال کند که با توجه به کاهش بودجه مصوب این میزان کمتر خواهد شد.
نکته قابل توجه اینکه میزان تورم موجود در اقتصاد کشور 21.5 درصد است که حداقل 6.5 درصد بیشتر از افزایش حقوق کارمندان دولت است.
از سوی دیگر کالاهای اساسی با رشد 39 درصدی (بر اساس گزارش بانک مرکزی) رو به رو بوده و قیمت اجاره بهای مسکن 40 درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط