سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۳:۵۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱۲:۲۳ ب.ظ تعداد بازدید: 126 بازدید کد خبر:2790 چاپ خبر

اختصاص یک درصد از اعتبار دستگاه‌ها به توسعه ورزش و تجهیز فضای ورزشی در مدارس

0

ا تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه داده شد تا یک درصد از سقف اعتبار مصوب دستگاه‌های ملی و استانی را برای توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری پانا، نمایندگان در جلسه علنی امروز – چهارشنبه – مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه بودجه 91 در بخش هزینه‌ای به دولت اجازه دادند به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی با رعایت ماده 13 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه تا یک درصد از سقف اعتبار مصوب هریک از دستگاه‌های ملی و استانی به استثنای بودجه هزینه‌ای و هزینه‌های مستقیم تولید شرکت‌های دولتی را با نظر معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت ورزش و امور جوانان کسر و به سقف ردیف مشخص شده در بودجه اضافه کند.
براساس این مصوبه از محل منابع حاصل از این بند حداقل 30 درصد برای توسعه ورزش روستایی، 5 درصد برای کانون فرهنگی و ورزشی حوزه‌های مقاومت بسیج و 20 درصد برای ساخت، توسعه و تجهیز فضای ورزشی در مدارس کشور اختصاص می یابد.
اعتبارات منظور شده برای ورزش و جوانان تحت هر عنوان از تاریخ تعیین وزیر ورزش و جوانان و قبل از آن تحت عنوان سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان قابل ابلاغ، تخصیص و پرداخت و هزینه گرفتن است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط