سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۷:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱۱:۱۹ ق.ظ تعداد بازدید: 122 بازدید کد خبر:2787 چاپ خبر

ایجاد معاونت تربیت بدنی و تندرستی در آموزش و پرورش استثنایی خبر داد.

0

خبرگزاری پانا:رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از ایجاد معاونت تربیت بدنی و تندرستی در آموزش و پرورش استثنایی خبر داد.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، نامدار عبداللهیان در مراسم افتتاح طرح سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان که صبح امروز در دبستان هاجر آموزش و پرورش منطقه 7 برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین تکالیفی که برنامه پنجم توسعه کشور برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی قائل شده است اجرای طرح سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان است.
وی افزود: این طرح از سال تحصیلی 69-70 ابتدا در 3 شهر و بعد در 27 شهر به صورت آموزشی انجام شد و پس از بررسی هایی که درخصوص نتایج آن شهرها به وجود آمد، این طرح از سال 72 به صورت سراسری در تمام کشور اجرا می شود.
عبداللهیان خاطرنشان کرد: از سال گذشته با ابلاغ برنامه پنجم توسعه طرح سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان به صورت برنامه درآمد و سازمان آموزش و پرورش استثنایی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف به اجرای این برنامه شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به دلیل اینکه ثبت نام دانش آموزان امسال زودتر از سال های گذشته آغاز شده است برنامه سنجش نیز امسال یک ماه زودتر و از 16 اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز شد و امروز به طور رسمی در شهر تهران این برنامه آغاز به کار کرده است.
وی افزود: 860 پایگاه ثابت و سیار در کل کشور برای اجرای این برنامه در نظر گرفته شده که تعدادی از این پایگاه ها به صورت سیار برای مناطق روستایی و صعب العبور هستند .
عبداللهیان تعداد پایگاه های سنجش شهر تهران را 68 پایگاه اعلام کرد و گفت: هدف از این برنامه شناسایی دانش آموزان با نیازهای ویژه و هدایت آنها به مکان های آموزشی ویژه است.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: سال گذشته یک میلیون و 90 هزار دانش آموز در این طرح شرکت کردند که از این تعداد 940 هزار دانش آموز یعنی بیش از 86 درصد به مدارس عادی سوق داده شدند و 150 هزار نفر نیز در مراحل اولیه مشکوک شناخته شده و به پایگاه های تخصصی هدایت شدند.
وی ادامه داد: در پایگاه های اولیه دانش آموز مورد ارزیابی های اولیه قرار می گیرد و در 13 آیتم بررسی می شود و چنانچه مشکوک تشخیص داده شود به پایگاه های تخصصی ارجاع داده می شود و در این مراکز است که تحصیل دانش آموز در مدارس عادی و یا مدارس استثنایی تشخیص داده می شود.
عبداللهیان خاطرنشان کرد: در مراکز سنجش دانش آموزان از فیلتر تست های غربالگری که در مراکز علمی دنیا مورد تأیید هستند رد می شوند.
وی افزود: دانش آموزان با نیازهای ویژه دانش آموزانی هستند که به نوعی محدودیت و معلولیت دارند اما این محدودیت ها به هیچ وجه مانع پیشرفت آنها نخواهد شد و سازمان آموزش و پرورش استثنایی تمام امکانات خود را در جهت برقراری عدالت آموزشی برای این دانش آموزان فراهم می کند.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 1000 مدرسه در کل کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه طراحی شده و در سازمان آموزش و پرورش استثنایی به دنبال این هستیم که شرایطی همراه و هم پای مدارس عادی برای دانش آموزان مهیا کنیم.
وی اضافه کرد: طبق پیش بینی های انجام شده امسال یک میلیون و 200 هزار نوآموز به پایگاه های سنجش در سراسر کشور مراجعه خواهند کرد .
عبداللهیان با بیان اینکه هزینه سنجش نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است افزود: هر نوآموز باید 6500 تومان بابت انجام 13 آیتم سنجش بپردازد و این در حالی است که در کل کشور 10 درصد نوآموزان به صورت نیم بها و 5 درصد به صورت رایگاه سنجش می شوند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط