سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۰۴:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱۱:۱۱ ق.ظ تعداد بازدید: 132 بازدید کد خبر:2784 چاپ خبر

مشكل پدیده گرد و غبار باید با عزم ملی رفع شود

0

استاندار لرستان گفت: مشكل پدیده گرد و غبار در آسمان لرستان و دیگر استانها باید با تعامل همه جانبه از سوی كشور ایران با كشورهای منطقه حل شود و با این معضل باید با یك عزم ملی از سوی تمامی نهادها بر طرف شود .


به گزارش خبرنگار ایرنا،‌ دكتر ‘حبیب الله دهمرده’ روز چهارشنبه در همایش ملی مدیریت بحران گرد و غبار در لرستان افزود: از آنجا كه چندسالی است كه كشور ایران به ویژه استانهای غربی نظیر لرستان درگیر پدیده گرد و غبار هستند باید با همدلی و تعامل و برنامه ریزی درست و دقیق نسبت به رفع كاهش اثرات این پدیده اقدام كرد.

وی تصریح كرد: با توجه به اینكه گرد و غبار روی تمامی مسایل اقتصادی‌ و اجتماعی به ویژه جان انسان ها تاثیر منفی دارد باید نخبگان و دانشمندان راهكارهی موثر جهت كاهش اثرات این پدیده را براساس كار علمی و كارشناسی به خوبی ارایه دهند.

وی اظهار داشت: برنامه ریزی بلند مدت و تعامل و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی با همكاری محیط زیست می تواند در این راستا تاثیرگذار باشد تا از این طریق بتوان استان را از این پدیده نجات داد.

وی با اشاره به اینكه مشكل پدیده گرد و غبار تنها با فعالیت های محیط زیست حل نمی شود، گفت: همكاری تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با این پدیده ضروری است و باید همه دست در دست هم دهیم تا بتوانیم با این پدیده مقابله كنیم.

استاندار لرستان گفت: استان لرستان دارای طبیعتی زیبا و بكر است و پدیده گرد و غبار به طور قطع اثرات منفی بر این استان خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینكه استان لرستان دارای ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی است،‌ گفت: باید فضای بسیار خوبی برای فعالیت در استان ایجاد كرد و این استان توانمندی های زیادی در این زمینه دارد.

دهمرده افزود: پارك 14 معصوم خرم آباد با یك هزار هكتار به عنوان یك منطقه تفریحی با همفكری تمامی دستگاه های اجرایی استان ایجد شده تا از این طریق بتوان در جهت رفع مشكلات آلودگی هوا و ریزگردها در استان نیز تاثیر جدی داشته باشد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط